Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire tartjátok normálisnak, hogy 3 hónapos csecsemő kezét fogdossák és puszilgatják "idegenek"? fórum

Mennyire tartjátok normálisnak, hogy 3 hónapos csecsemő kezét fogdossák és puszilgatják "idegenek"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2022. jún. 6. 02:00
Én rászólok bárkire ha hasonlót csinál… volt amikor terhes voltam és a buszon egy falubeli nő kérdezés meg bármi nélkül elkezdte “fogdosni” a hasam hogy milyen nagy meg ilyenek… finoman elküldtem a sunyiba hogy én ezt nem tudom hogy gondolta de engem ugyan senki ne “fogdosson” mert nekem kellemetlen és ez nem fér hele hogy idegenek pláne kérdezés nélkül letapizzák a hasamat…. Ha már megszületett a baba ugyanez a helyzet, pláne kérdezès nélkül ne nyúlkáljon már hozzá senki… én még ismerőstől is megkérdezem azt is hogy megnézhetem-e, de még egy kutyát is megkérdezem hogy meg lehet-e fogni nem mèg egy babát/gyereket…
122. Bonti74 (válaszként erre: 120. - 7f170b1d3b)
2011. szept. 27. 12:42
Nálunk is pont u.így működik jelenleg is!
121. tündér74 (válaszként erre: 120. - 7f170b1d3b)
2011. szept. 27. 11:45
A mi védőnőnk össz-vissz 2x volt nálunk. Azt mondta azért nem jön, mert inkább a problémás családokhoz megy. Ha valami kérdésünk van, hívjuk fel.
120. 7f170b1d3b (válaszként erre: 116. - 6b006fc769)
2011. szept. 27. 10:54

Hát nemtom ez hol és hogy van.

Az enyém 10 éve volt pici. Akkor először mikor hazamentünk a kórházból, - szólni kellett neki, hogy hazaérünk mittomén 11:00-re - aznap kijött a doktornő. Másnap a védőnő. Utána a doktornő még jött mikor 2 hetesek voltunk, aztán nekünk kellett vinni az egészséges rendelésre kéthetente 3 hónapos koráig, majd havonta kb. 2 éves koráig. Ha beteg akkor a betegrendelésre.

A védőnő is első három hónapban jött kéthetente, majd egyéves koráig havonta, s egy és két éves kora között úgy negyedévente. Amíg nem járt a gyerek iskolába, mindig eljött mielőtt meg kellett volna kapni v.mi oltást, hogy szóljon mennünk kell.Pesten így működött(dik).

2011. szept. 27. 10:18
Hát én nem örülnék, ha idegenek taperolnák a friss gyerkőcöm...rokonok, barátok más tészta, de annak nem örülnék, ha mindenki körbenyalná.
118. Tevecca (válaszként erre: 116. - 6b006fc769)
2011. szept. 27. 10:07
Egyszer jött a doki, újszülötten és 6 hós korig minden hónapban jött a védőnő és én is vittem hozzá :)
117. Tevecca (válaszként erre: 114. - 7f170b1d3b)
2011. szept. 27. 10:07
Mákom volt, a védőnő mindig kezet mosott Szappannal! Szerencsések vagyunk
2011. szept. 27. 10:01
heh, nálatok házhoz mennek a védőnők, dokik? Nálunk vinni kell
115. Bonti74 (válaszként erre: 114. - 7f170b1d3b)
2011. szept. 27. 08:13

Egyszerűen minősíthetetlen!

MÉg jó, hogy neki ciki és nem neked.

Egyébként nálunk sem mosott kezet soha a védőnő, még akkor sem mikor konkrétan levetkőztettem neki, megnézte a köldökcsonkját stb.

A dokinőnk az mikor megérkezik egyből kezetmos és mikor elmegy akkor is.

A cipőt nálam sem veszik le, a jelenlegi védőnőnk viszont legalább húz rá egy nejlon védőzacsit.

114. 7f170b1d3b (válaszként erre: 90. - 17dfdcec7d)
2011. szept. 27. 07:20

Nálunk a VÉDŐNŐ !!! (pedig Bp.,nem nyócker és nem Havanna ltp.)húzta az orrát, hogy le kell vennie a cipőt!!! Érdekes módon, míg csecsemő volt, tudta ezt, de mikor már majdnem egyéves volt, jött be, s egyből ment volna a gyerekhez a szobába. Mondom neki: "Elnézést, megkérhetném, hogy vegye le a csizmáját?" Még ő nézett rám kérdőn, mondván:"Már nem picike." Mire én: "Akkor meg pont azért, különben is most kezdett el csúszni-mászni a földön! Ráadásul mi is mindig levesszük, nem beszélve arról, hogy most ráadásul tél van, hó, és latyak! Lenne szíves???" S eléálltam, nem tudott beljebb menni, míg le nem vette a csizmáját.

Ezen felül egyébként is mindig csak caplatott volna befelé, minden egyes alkalommal én emlékeztettem, hogy kezet kéne mosni, mondván:"Erre van a fürdőszoba!"

Úgy vélem, ez nem nekem ciki, hanem neki.

113. Bonti74 (válaszként erre: 112. - Trapiti)
2011. szept. 26. 11:20
Igen egyetértek, pont ezért adattam be a két nagyobb lányomnak. Csak most hogy meghallottam mennyit emelkedett az ára és hogy kettő kell belőle egy kicsit leesett az állam....:(
112. trapiti (válaszként erre: 111. - Tündér74)
2011. szept. 24. 16:19

Én szintén oltás-párti vagyok, mindent beadattunk amit lehetett. A rota már többször bizonyított, mert kb. 3 bölcsis-ovis rota járványt úsztunk meg. (Az más kérdés, hogy most calici miatt vagyunk épp itthon, de legalább nem minden fosásban-hányásban vagyunk benne, csak minden negyedikben...)


A bárányhimlő miatt szintén áldottam az eszünket, idén nyáron nyaralás előtt 2 héttel idős rokon néni járt nálunk vendégségben, a lányom szeretgette, puszilgatta, az ölébe ült. Másnap a nénin kiütések jöttek, bárányhimlő, ami már a kiütés előtt 1-2 nappal fertőz + 2-2.5 hét a lappangás. Nagyon izgultam, hogy ne törjön ki a nyaralásra a bárányhimlő, és megúsztuk!!! :) Ráadásul előre nem lehet tudni, kinek lesz enyhe és kinek súlyos lefolyású (az én lányom másfél évesen egy egyszerű adenovirus fertőzés miatt volt 6 hétig beteg, ebből két hetet tüdőgyulladással az intenzíven, pedig az "csak" egy nátha vírus...) Szóval előre nem tudni, épp az adott gyereknél lesz-e szövődmény, ill. évekkel-évtizedekkel később kialakul-e övsömör. A zosternél (Herpes zoster, övösömör, a varicella vjrus okozza) kevés fájdalmasabb betegség van. Aki már látott az nem kívánja a saját gyerekének. És az is igaz, hogy a vírusok is "fejlődnek" egyre gyakoribbak a szövődmények. Szóval én mindenképp ajánlanám az oltást.

111. tündér74 (válaszként erre: 110. - 474687f420)
2011. szept. 24. 11:19
Én anno beadattam kisfiamnak a rotavírus elleni oltást meg a bárányhimlő ellenit is. Nem kell ahhoz közösségbe kerülni, hogy a gyerek összeszedjen csúnya fertőzéseket. Elég ha a rokonságon belül vannak olyan emberek, akik nem tartják be az alapvető higiéniát és betegen mászkálnak másokhoz. Meg az is elég, ha elmész egy bev.központba, na ott van épp elég kórokozó.
2011. szept. 23. 19:32

Sziasztok!Nekem szopizott elég sokáig, 9 hónapos volt, amikor leszokott, mert elkaptuk a bárányhimlőt.A doki azt hitte, hogy vírusos láz, mert hasonlóak a tünetek, nem akarta elhinni, hogy ilyen picin elkapta.Aztán kiderült, amikor visszavittek egy gyereket, hogy a rendelőben kaptuk el, mert valami kisebb baja volt, ami miatt nem lehetett egészséges rendelésre vinni.Mi hiába szopiztunk sajna hasfájós volt, aztán kaki problémák és gyakran elkaptunk vírust is, pedig elég higiénikus voltam lehet túlzásba is és ezért nem tudta leküzdeni a vírusokat könnyen.

Az oviban az elején minden gyerek felszedi a vírusokat azt mondják, aki előtte nem volt ugye közösségben bölcsiben.1 év alatt kétszer kaptuk el a hányós-hasmenéses betegséget, először könnyebben egy kis hányással "csak" ami egyszeri volt.Sajnos én láttam, pedig magánovi volt, hogy annyira nem figyelnek a higiéniára.Amikor skarlátjárvány volt, kiírták, de nem fertőtlenítették a játékokat, stb., pedig ebben a korban még azért sok minden bekapnak vagy a kezüket gyakran.És így elég sokan elkapták mi is a járvány után kb. 3 hónappal.Szerintem az oltás hasznos lehet bár mi nem mindet adatjuk be a kötelezőkön kívül, megválogatjuk.De mindenki saját maga szerint ugye.Viszont sok oltást ha megkap vagy láz a vége, vagy kicsit átesik rajta...

109. Bonti74 (válaszként erre: 108. - 4c1a787e8f)
2011. szept. 23. 12:20
Ok, köszi, elgondolkodtató, amiket írtál, főleg az, hogy akkor adassam be mielőtt oviba megy...
108. 4c1a787e8f (válaszként erre: 104. - Bonti74)
2011. szept. 23. 11:34

Nekem a nagyok megkapták az oltást, már a 2 oltásos időszakban, ehhez képest elkapták a betegséget. Viszont 10 pöttyön kívül nem volt semmi bajuk, nem voltak rosszul, vagy lázasak, nem volt semmi szövődmény... Szóval én rábeszélnélek, ha éppen véleményt akarsz hallani... Bár lehet, hogy kicsit később, amikor ő is közösségbe kerül...


Persze nálunk ez abból is adódik, hogy egy éves kor alatt kezdték a közösséget, sokan laktunk egy kis lakásban. Kezdetben oltásellenes voltam, aztán amikor folyamatosan beteg volt hónapokig az egész család, akkor berágtam, és azóta mindenki mindent megkap... Influenza ellen is oltatunk.. Idén apát is megdöfetem... Még így is marad elég baci, amit el lehet kapni, én elvagyok azokkal is..

107. 4c1a787e8f (válaszként erre: 103. - Tündér74)
2011. szept. 23. 11:28
Hát nálunk szerencsére hozzászoktak. Az első tovább volt betegesebb, a kicsi csak fél éves koráig... Aztán 3-4 éves koruk óta nem nagyon. Persze azért néha elkapnak ezt azt, de nem hetente... Egy évben kétszer meg újabban én is beteg vagyok. Azóta, amióta a gyerekeim vannak... Ez van. Csak nagyobb baj ne legyen...
106. Bonti74 (válaszként erre: 105. - 17dfdcec7d)
2011. szept. 23. 11:02

Köszi, de ezzel nem lettem sokkal okosabb... továbbra sem tudom, hogy beadassam-e vagy ne...

Mert azért van mellette is érvem de azért ellne is, mert elég sok olyan anyagot tartalmaz, ami nem igazán jó a szervezet számára. Én nem vagyok oltásellenes, sőt. De az tuti, hogy mindig megviseli a gyereket, nyugtalan, megy a hasa, sokszor lázas is volt tőle. Pelenkakiütés jön ki rajta és még sorolhatnám....

2011. szept. 23. 09:34
az oltasok nem arra valok,h ne kapjuk el a betegsegeket,hanem arra ha elkapjuk,gyorsabb a lefojasa,es szovodmeny mentes(elmeletileg)
104. Bonti74 (válaszként erre: 100. - 4c1a787e8f)
2011. szept. 23. 08:44

Na ezt nagyon jó, hogy írtad, mert már hónapok óta vacillálok, hogy a legkisebbenek beadassam-e a bárányhimlő elleni oltást. A két nagy megkapta, de akkor még csak egy kellett és nem is volt ennyire drága.

Most valami 7e ft-ot emlegettek és kettő oltás kell.

Még szopizik és így akkor lehet el se kapná + a nagyok meg elvileg haza se hozhatják...

103. tündér74 (válaszként erre: 102. - 4c1a787e8f)
2011. szept. 22. 21:15
Nekem is van olyan rokonom, aki azt hitte, hogy az a jó, ha a pici baba minél többször beteg lesz, mert ha majd bekerül a közösségbe, akkor annyira erős lesz az immunrendszere, hogy alig fog hiányozni az oviból. A gyermekei sajnos csecsemőként mindig mindenféle fertőzést el is kaptak, most már 5 évesek, de ugyanolyan gyakorisággal betegek, mint amikor babák voltak.
102. 4c1a787e8f (válaszként erre: 101. - B73e24f31f)
2011. szept. 22. 15:08

Ebben viszont meg el kell fogadni, hogy ez mindenkinél más, és még csak neveléssel is nehezen módosítható tulajdonság.. Olyan, mint a hajad színe... Lehet, hogy ő elsőre nem is érti, mi a baj, mert az ő számára ezek a mozdulatok mást jelentenek. Emiatt kár bárkivel összeveszni, legfeljebb egy tényleg nyugodt pillanatban közölni kell vele a kívánságaidat...


Engem jobban zavar anyósom hozzáállása, aki közli, hogy nem baj az, ha több betegséget elkap, mert akkor lesz erősebb... No igen, csak 30 éve azért kicsit más világ volt, még a bacik is mások voltak...

101. b73e24f31f (válaszként erre: 100. - 4c1a787e8f)
2011. szept. 20. 18:33
Szerintem ez nem csak azért probléma, mert elkaphat valamit a gyerek, hanem mert ezzel egy idegen megsérti az ember személyes terét, vagy hogy mondjam...én már azt nem szeretem ha idegenek hozzámérnek, ha meg gyerekhez...hát kiakadok :)
100. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Gera175)
2011. szept. 20. 18:17

Az első gyereket jobban lehet ettől védeni, a többit már nehezebben.


Asszem az ember ösztönösen védi a gyerekét, de azért túlzásba se szabad vinni.


Nemigen tudom megakadályozni, hogy amikor megyek a nagyokért, akkor a kicsit körül ne állják. Persze, ha nagy járvány van, akkor szólok határozottan, de igazából az a tapasztalatom, hogy amit el kell kapniuk akkor is elkapják, ha ezerrel pattogok, és mindent fertőtlenítek.


A négy hós meg még szerencsés esetben szopik, és az sokmindntől megvéd. Nálunk pl. a két nagy bárányhimlős volt, a kicsi 4 hós. Nem kapta el, pedig össz két szobánk van. A szopi megvédte... Meg én is voltam begeg, lázas, és azt se kapta el...


Persze ha meg olyan van, ami gáz, akkor udvariasan, de határozottan szólni kell, és mindenki azt gondol, amit akar.

99. coci
2011. szept. 20. 14:53
jaj, de nem szeretem ezt a "később mindent a szájába vesz" Ennyi erővel az újszülött csecsemő szájába önthetnénk 1 kiló homokot, h idővel úgyis a szájába kerülne... vagy adjunk már most egy kis krétát, végül is a suliba úgyis megkóstolja nem?? ááá. másik ..szájra puszi... Nem akarok senkit megbántani, de én már azt nem értem, ha egy anya csókolja szájon a gyerekét..eszembe nem jutna! Na de azt látnám meg, h anyám vagy anyós vagy bárki..egyáltalán egy nagymamának is hogy jut eszébe??? grrr... ráz a hideg ahogy belegondolok!!!
2011. szept. 18. 18:57
...én azt sem tudom egyébként felfogni, hogy anyuka miért "smacizik" a gyerekkel! Mármint miért kell a gyereket szájon csókolni? Nekem a szájra puszi a férfi és nő közötti intim viszonyt jelzi. Arról nem is beszélve milyen fincsi látvány amikor anyuka lesmárolja a gyereket és mivel a gyerek nyáladzik csak úgy nyúlik a nyál. :S Azt sem tudom, hogy lehet egymás szájából enni mert ezt is sűrűn látom anyuciknál...gusztustalan. Eltértem a tárgytól, csak valamelyik hsz-ról eszembe jutott.
97. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Gera175)
2011. szept. 18. 18:39
Idegenek ne nyúlkáljanak hozzá! Nem engedném meg!!! Undorítónak tartom, hogy összenyálazzák a gyereket olyanok, akiket nem is ismerek. Nézni lehet!
96. 91d4989ab9 (válaszként erre: 84. - Tevecca)
2011. szept. 18. 17:15
aki akar tapogatni benneteket azt elkéne kezdened neked is tapogatni:D buksisimi, pofi fogás 2 uj közé hogy de cuki vagy egyema szived:DDDDDDDDD
95. 474687f420 (válaszként erre: 94. - 83e25137af)
2011. szept. 18. 17:11
:))))
94. 83e25137af (válaszként erre: 93. - 474687f420)
2011. szept. 18. 17:05
tudod sok az idióta és kevés a cián.... :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook