Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hónapos csecsemő - etetés - szorulás - hasfájás fórum

2 hónapos csecsemő - etetés - szorulás - hasfájás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
94. tbbze (válaszként erre: 93. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 20. 22:39
Köszönöm a választ.
93. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 91. - Tbbze)
2019. okt. 20. 07:30
Igen... Az ujjunkkal kell lágyítani, nekünk a régi háziorvos javasolta.
92. 5236d12e25 (válaszként erre: 91. - Tbbze)
2019. okt. 20. 07:22
Én tényleg sajnálom a gyerekedet..
91. tbbze
2019. okt. 19. 22:40

Ha glicerines kúpot kellene használnotok a baba szorulására akkor kicsit meglágyítanátok a kûpot (az újjatokkal gondoltam langyosítani)?

Tudom kicsit furcsa kérdés, de valami miatt kiváncsi vagyok rá.

90. Piroska52 (válaszként erre: 89. - PöttyösPanka)
2019. okt. 6. 10:50
Hát,én már meg maradok a baba szappannál.
89. PöttyösPanka (válaszként erre: 87. - Piroska52)
2019. okt. 6. 10:30
Olvastam olyat, hogy a fölöslegessé vált lefagyasztott tejet a fürdővízbe teszik. Ízlés kérdése.
88. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 80. - 5236d12e25)
2019. okt. 6. 08:43

Hát én is ezt mondtam, hogy az orvost kell kérdezni, csak nem részleteztem ennyire... Az, hogy ő osztogatja a tanácsait egy dolog.... Nem kötelező megfogadni!


Nem védem, nem tudom ki az, de nem hiszem, hogy baj, hogy leírja mit gondol... Ilyen fontos kérdéseknél tartom, hogy nem itt kell keresni a választ.. Én nem lepődöm meg ezen,hogy vannak hülye tanácsok, sokkal inkább, ha valaki megfogadja szakértő megkérdezése nélkül.


Nem tudom amúgy mennyire volt kéretlen a tanácsa, hiszen indítottak egy topikot, ahol ő leírta mit kellene tenni szerinte...


Az, hogy hülyeség az egy dolog.

87. Piroska52 (válaszként erre: 86. - Bless the child)
2019. okt. 5. 14:41

Kleopátra is tejben fürdött,

nem értünk mi hozzá,

86. Bless the child (válaszként erre: 85. - Lapbarna)
2019. okt. 5. 14:00
Az úgy hatástalan. Pár liter használ
85. lapbarna (válaszként erre: 84. - Piroska52)
2019. okt. 5. 13:32

Jah.

Hagyjuk is! 😉

84. Piroska52 (válaszként erre: 83. - Piroska52)
2019. okt. 5. 12:55
deci??????????
83. Piroska52 (válaszként erre: 82. - Lapbarna)
2019. okt. 5. 12:54
na, ott csaptam volna le,
82. lapbarna (válaszként erre: 80. - 5236d12e25)
2019. okt. 5. 12:37

Off


A harmadik gyerekemet vártam. Az otp-ben volt intéznivalóm. Már a vége felé jártam, nagy hasam volt.

Odajött egy néni, kérdezte, első gyerek? Mondtam, nem, a harmadik. Ez egy kicsit elkedvetlenítette, de csak nem bírta ki.

- A baba fürdetővízébe öntsön mindig egy pár deci (???) anyatejet! Attól gyönyörű lesz a bőre. Az én fiamnak is az volt.

Nem tudtam erre mit mondani, mert semmi kedvem nem volt megvitatni a tejtermelő képességemet. Szerencsére az én számom következett, pedig a néni még akart volna többet is segíteni.


On

2019. okt. 5. 11:11

na lányok,

én 67-éves vagyok,

nem mostani korosztály,

44-éves a legidősebb gyerekem,de még abban az időben sem adtunk narancs levet kettő hónapos babának,

akkor is a répa,meg az alma leve volt az első amit kaptak,

most már más világ van,de a babák ugyan úgy fejlődnek,mint évekkel ezelőtt,

mindig jön más ,,,divat,,,a nevelésben,

jönnek új dolgok,

biztos jó dolog a szélcső,mert ingerli a babát,hogy kakiljon,

44-éve,erre ott volt a hőmérő,ugyan ezt a célt szolgálta,

meg a tornáztatás,és a köménymagos tea,

kúpot csak oltás után kaptak,ha belázasodtak,

nem kell feltétlen azt hinni,hogy minden füttyre gyógyszer kell,pláne nem olyan,ami kiüti,

bocs lányok, de ez már este óta a bögyömben volt,

muszáj volt kiirnom magamból,

80. 5236d12e25 (válaszként erre: 76. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 5. 10:25

Ez nem cseszegetés. Tény megállapítás. Lehet, hogy Sikerbox jó szándékú (ezt nem tagadom) de nem ez volt már az első ilyen káros tanácsa pici baba témában.

Tisztelem az idősebb korosztályt, de.. És most csúnyán fogom lehet megfogalmazni. Nagyon sokukban nincs meg, hogy elfogadják elsősorban azt, hogy senki nem kér a kéretlen elavult tanácsaikból, minden kisgyereknek a saját anyukája oltalmára van szüksége nem pedig egy vadidegenére, az édesanya tudja elsősorban mi a jó a gyermekének, az új csecsemő gondozást hozzátáplálást végképp elfogadni megérteni még kevesebben tudják "mert régen is jó volt az úgy ahogy volt és felnőttek"

Nincs meg a tolerancia (tisztelet a nagyon kevés kivételnek) a tisztelet pusztán affelé, hogy megértsék egy fiatal másképp nevel ma egy gyereket mint régen. Mert régen nem volt ennyi allergiás.. Nem volt ennyi lelkisérült. Dehogynem. Csak nem szaladtak ennyit orvoshoz nem volt divat megnyilni, nem volt ekkora média hatás, meg nem volt ennyi méreganyag kész termék mint most, nem volt ekkora környezet szennyezés nem volt divat agyon babusgatni egy gyereket és ahol sok volt meg a földeken dolgoztak naphosszat nem is ment. Ez alól anyukám se kívétel pedig ő csak 60 éves még. Lehet ragaszkodni a régi dolgokhoz csak ne csodálkozzunk ha ma nem állja meg a helyét.

Személy szerint rüheltem mindig is mikor toltam a babakocsit és akarva akaratlanul is odalépett az idős nénike kérdés engedély nélkül összetapogatta volna a halálra rémült gyerekem a kitudja előzőleg hol járt koszos kezeivel.. (és nem nincs egyik gyerekem se burokban nevelve, nincsenek domestos felhőben áztatva megeszik az évi 1kg koszt ami kell az immunnak) Feltette a senkire se tartozó "kötelező" tolakodó kérdéseit:szopik e még,ha igen mikor mennyit, cumizik e hogy alszik stb aztán jöttek a kéretlen tanácsok. Nem tudom és most elnézést mindenkitől. Még is hogy a jó büdös fenébe képzeli egy vadidegen! Hogy beleszólhat! Elláthat bármiféle tanáccsal amit nem kértem?!

Számtalan sztorit tudnék mesélni ahogy sokunk milyen az mikor idős nénike odajön és ontja a butaságait..

Ilyen pl mikor fogzó gyermekem tömi a szájába a kezét nénike meg közli kössem hátra a kezeit hogy ne vegye be a szájába mert ők régen így csinálták..



Maga a témához meg ha jól emlékszem nem ez volt már az első ebben a témában a kedves fórum indítónak. Fel lehet tenni még 5x ugyan ezt a kérdést nem hiszem, hogy érdemben lesz változás addig amíg nem keres fel egy másik orvost, nem vált tápot ha kell addig amíg nimcs meg a tökéletes. Mint írtam lehet kúpozni szegény babát, ezzel elvéve a természetes folyamatot a dolgoknak, (majd később ne csodálkozzon anyuka, hogy gyermeke képtelen lesz egyedül) tömni papaverinnel (ami amúgy hasfájásra van és székrekedést is okozhat azon felül hogy leszedálja a gyereket) mint keresni egy gasztroenterológust.

Mellesleg ha nem tudom meddig és hogyan kell alkalmazni 1 gyógyszert tök mindegy hogy elfelejtette az orvos vagy hanyagul nem mondja, felveszem a telefont és felhívom megkérdezni..

79. tbbze (válaszként erre: 76. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 5. 10:16
Gyerekorvosnál már a 2-iknál vagyunk, a jô gyerek doki nem vállal, mert sokan vannak nála.Voltunk ügyeleten többször is be is fektettek minket, de semmi értelme nem volt. Semmit nem csináltak 600 orvos volt ott mind mást mondot. Egyben egyet értettek, hogy ez egy totál természtes dolog, hogy fáj a pocakja valamint nincs széklete (szerintük 1 hétig nem baj, hogy nincs széklet). (Az nem baj, hogy 2 nap után már rosszul van).
2019. okt. 5. 08:39
Egyébként lehet valami baj is a háttérben, ezért kellene tovább menni az ügyben orvoshoz, meg ha már napokig nem sikerült termelni, akkor főleg!
77. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 74. - Tbbze)
2019. okt. 5. 08:37

Csak egy picit, hogy kakilásra késztesse a babát. Nekem ezt a védőnő és a doki tanácsolta.

Természetesen nem szabad teljesen benyomni. Picit huzogatni kell, de mondom, csak picit szabad! Lehet majd látni, ahogy erőlködik és jön a kaki.


De ezt is előbb kérdezd meg azakértőtől, mert az egy dolog, hogy valakinek beválik!

76. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 55. - 5236d12e25)
2019. okt. 5. 08:34

Lehet cseszegetni őt, mert hülyeséget írt, de nem azért, szerintem az első gyerekesek is, (ahogy te fogalmazták) meg mindenki előbb inkább orvoshoz kellene forduljanak, mielőtt valakire hallgatnak, pláne egy fórumon, pláne egy pici baba ügyében, mert amint látjuk előfordul olyan tanács, ami több kárt okoz, mint hasznot!


Oké, hogy valaki feltesz egy olyan kérdést itt, hogy " ti hogy furdetitek a babát" meg más az, ha egészségügyi kérdésekre vár innen megoldást.

Ne adj Isten meg is fogadja.. 🙄


Ha nem jó a doki, vagy nem segítőkész cserélni kell... Az igaz, hogy védőnőt nem tudod lecserelni.. De ebben ő is okosabb tanácsot adna. Esetleg még a patikában lehet kérdezni, hogy milyen tea segíthet!

75. tbbze (válaszként erre: 74. - Tbbze)
2019. okt. 5. 08:32
Szegénykét, hogy haza értünk úgy tettük be az ágyba ahogy vittük csak kigomboltuk a ruhácskáját, féltünk nehogy felébredjen.
74. tbbze (válaszként erre: 72. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 5. 08:30

Ti meddig nyomytátok be a szélcsővet? Jött puki olyankor mindig?

Nekünk tegnap este volt iszonyú nagy poci fájás, nemtudtunk már mit csinálni kocsiba ültünk és mentünk, a kocsiban szépen elaludt. Elöszőr kimentünk direkt a határba zötykölödös útra, de az nagyon nem jött be csak a sima út.

73. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 67. - Bdcf7ee3e8)
2019. okt. 5. 08:23
2 hónapos és majdnem fél éves között van különbség ☺️
2019. okt. 5. 08:23
A köménymagot jó ötletnek tartom, nekünk volt szélcsövünk is, patikában kapható, babának kell és tudják mi az.
2019. okt. 5. 08:20

Jujj. 2 honaoosan nehogy adj narancslevet a kicsinek!


Nem véletlen van kitalálva ez, hogy mit lehet, mit nem....

70. tbbze
2019. okt. 5. 03:13

Mi a véleményetek erről a maszázsról:


[link]

69. tbbze (válaszként erre: 53. - PöttyösPanka)
2019. okt. 5. 01:22
Eurovit d vitamint kap. A tápszrben is van d vitamin az milumil start.
68. Bözsi néni (válaszként erre: 67. - Bdcf7ee3e8)
2019. okt. 4. 21:32
Igen, nagyobb babának már jó lehet.
67. bdcf7ee3e8 (válaszként erre: 63. - Bözsi néni)
2019. okt. 4. 20:57
Nem azt mondtam hogy jó, pláne 2 hónaposan. Viszont a hozzátáplálás megkezdése után, ha a picinek gondja van az emésztessel (székrekedés) a rostok miatt arra jó lehet. Nekem is orvos tanácsolta. Mondjuk az én lányom akkor már 5.5 hónapos volt de akkor mar semmi baja nem lett tőle.
66. Piroska52 (válaszként erre: 65. - Lapbarna)
2019. okt. 4. 20:46
igaz,
65. lapbarna (válaszként erre: 64. - Piroska52)
2019. okt. 4. 20:41
Egyvalaki nem hiszi el.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook