Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lesz azokkal a fiatalokkal, akik a jelenlegi gazdasági helyzetben nem tudnak saját lakáshoz jutni? fórum

Mi lesz azokkal a fiatalokkal, akik a jelenlegi gazdasági helyzetben nem tudnak saját lakáshoz jutni? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
236. vica66 (válaszként erre: 167. - Smirnoff)
2017. dec. 13. 11:04

Ha most nincs munkád, hogy kapsz cafeteriát? Vagy még maradék?

Egyébként a telt házas hosszú hétvégékről volt szó.

Ha valaki nyomorog, az biztos nem wellnesz hétvégére költ, ha kap is cafeteriát.

235. PöttyösPanka (válaszként erre: 234. - Gribedli***)
2017. dec. 13. 10:38
Az élet igazságtalan. Akkor is az, ha sírunk miatta, és akkor is, ha nem.
234. gribedli*** (válaszként erre: 233. - Plavalaguna)
2017. dec. 13. 10:30

Igen, a fórumindítónak az az egy baja, hogy neki a szülei nem vettek lakást, de attól, hogy nayalogatja a sebeit, nem lesz. És akinek meg vettek és nem önerőből szedte össze, azt végülis nem èrdekli ez, hogy ki az, akinek meg nem vettek. Mert nem mindenki úgy él, hogy folyton összehasonlítgatja, hogy mi az, ami neki jutott, a másiknak meg nem, mi az ami neki nem jutott, a másiknak meg igen. A legjobb választás az, hogy mindenki foglalkozzon a saját dolgával és azzal, hogy abból mit tud kihozni, az összehasonlítgatásból nem lehet megélni.


És nem mindenki életképtelen, aki olyan családba született, ahol bizonyos dolgokat megkapott, megkap és a jövőben is megkapja, szerintem ennek sincs értelme, hogy más veri a mellét, hogy csak az az ember, aki mindenre egyedül szedte össze a lóvét. Aki megengedheti magának, hogy nem kell mindent egyedül összegubiznia, az sem értéktelenebb, nem ezen áll vagy bukik. De tényleg, általában ők nem is kapkodnak, hogy ezt izonygassák mert egyszerűen nem mindenkit éltet ez az önigazolás téma, van jobb dolga is. Amíg nem lopta, senki sem tartozik magyarázattal senkinek.

233. plavalaguna (válaszként erre: 232. - Gribedli***)
2017. dec. 13. 07:54

hát ezt írom, mindennek ára van. Én a legtöbben nem a húsosfazék mellé születnek.


Aztán végén lehet szemellenzővel járni, hgy neki de jó, biztos ettől attól... és igen olyan is van. bár szerintem még annak is ára van.

ki miét mit hajlandó megfizetni, és ha bármi jön, a lehetőséget kikaparni belőle. s igen, nincs mindig lehetőség, akkor meg a hétköznapok robotját túlélni.

Ha nem teszünk kis lépéseket se, tuti sose jutunk el sehova.

232. gribedli*** (válaszként erre: 229. - PöttyösPanka)
2017. dec. 13. 07:42

Igen, szerintem is ez. Nem törődnek annyira az emberi élettel, emberi jogokkal, nagy a hajtás és mindent visszaforgatnak.


Akik kíniaiak nálunk vannak, ők meg azt csiálják, hogy bent laknak az üzletükben. Így csak egy albérletet fizetnek, nem kettőt. Normális embernek van a háza plusz van az üzlete. Ez 2 dolog fenntartása. Ők meg ahol dolgoznak, ott alszanak, és spórolnak.


De akik meg csak dolgoznak más kíniaiaknál azok meg úgy vannak albérletben, hogy csak ágyat bérelnek és azt is csak 8 órára. Vagyis X kivesz egy albérletet, ahol mások 3-an laknának de a kínaiak ugyanott 24-en, mert betesz 8 ágyat és mindenki csak aludni jár oda és egymást váltják az ágyban. Nem viccelek. Viszik mindig a motyójukat, alszanak, felkelnek, megy a másik aludni. Ezt mutatták a híradóban is, mindenki tudja, hogy így élnek kezdetben, illetve van, aki utána is, de a pénzt hazaküldi.

231. mosolyka1111 (válaszként erre: 130. - Spann)
2017. dec. 13. 07:03

Igaz.

De ezt valamiért nagyon nem akarják.

230. PöttyösPanka (válaszként erre: 228. - Plavalaguna)
2017. dec. 13. 06:58
Érdekes elbeszélgetni a felmenőkkel, hogy mi volt régen. Nagymamám történeteit hallgatva, sosem fogott el a vágy, hogy bárcsak cserélhetnék vele. Például nem irigylem, hogy azért nem járhatott iskolába, mert már kisgyermekként is dolgoznia kellett, így nem ért rá az iskolapadban ülni.
229. PöttyösPanka (válaszként erre: 190. - Gribedli***)
2017. dec. 13. 06:49

"Nem is èrtem, hogy a kínaiak ugyanilyen alappal hogy tudtak szarból várat, talán nagyobb elhivatottság vagy az emberi életnek kisebb jelentőséget tulajdonítás, nem tudom. Az egyetlen "sikertörténete" a szocializmusnak az övék:P"


No azért az ő helyzetük sem irigylésre méltó. Ahhoz, hogy eljussanak ilyen szintre, az átlag emberek sokéves rabszolgamunkájára volt szükség. Nem elhivatottság, hanem erős kényszer szinte semmi pénzért. De végül is megcsinálták, csak nem hiszem, hogy a mezei kínai munkavállalóknak sok öröme tellett benne. Olcsó terméket csak rabszolgamunkával lehet előállítani. Viszont mostanra tényleg úgy felhozták a gazdaságukat, hogy most már tényleg vannak minőségi termékeik. Úgy látszik, hogy invesztálnak a fejlesztésbe. Meg elég találékonyak. Pl. fröccsszerszámot mi is szoktunk tőlük rendelni, mert gyorsan és olcsón elkészítenek bármit. Sőt, a gyorsaságukat dicséri, hogy nem csak a szerszámot készítik el fele annyi idő alatt, mint egy ugyanezzel foglalkozó magyar cég, de közben simán le is másolják maguknak, és mire mi beindítjuk a gyártást, ők előállnak a ugyanannak a terméknek a olcsó kínai változatával :D

2017. dec. 13. 06:45

Topikinditohoz. Bezzeg regen... regen is nehez volt. Mas volt az. A regenbol mindenki csak valahogy a jo felszinre akar emlekezni. A tomegekre akiknek nem volt jo nem. Sokan szultek egyszobaba a szulokhoz. Sokan hordtak falurol a hust mert a boltok uresek voltak... soroljam?? Sokan elte 48-55nmen 3 gyerekkel, sokan utaztak reggel este munkaba messzire.... na ezeket most is megteheheted.


Egxszeruen a tobbsegnek mindig is nagyon nagyon nehez volt. Ha nem akarod ezt akkor egyeni megoldasokat kell keresned. Mashogy nem megy. Hiaba mondja mas o igy csinalta vegig. Neked mas helyzeted mas az utad valoszinu.


En pl hiaba nem gondoltam volna vegul megis alberletbe szultem 2 gyereket. Megis utana lakasunk lett pedig sose azt akartam... hosszu ut vezetett addig hogy ott legyunk ahol epp vagyunk. Es fene tudja mi lesz meg. Es mindennek ara van. Az ido meg megy. Aztan ki minek orul o dolga. En nem banom az elberletbe szulest. Igy is 30 voltam h9va vartam volna? Persze szulhetnek most is mint a korpsztalyom tagjai sokan 40 evesen az elso terhessegukkel... mindenki utja mas.


A gazdasagi helyzet meg sose jo. Azon agyalni... nincs haboru. Ha egeszseges az ember akkor minden megoldhato valahogy.

227. PöttyösPanka (válaszként erre: 190. - Gribedli***)
2017. dec. 13. 06:33

"terrorral tartották fenn a munkaszellemet"


Az emberek egy bizonyos típusára ma is ráférne, mert egyszerűen vannak, akik úgy kerülik a munkát, ahogy tudják. De pont ezért nem működik egyik izmus sem. Az emberek nem egyformák, és kinek-kinek melyik forma felelne meg jobban.

226. sanyinak (válaszként erre: 223. - Böce)
2017. dec. 12. 20:54
De vajon miért nem a kommunista államok zárták el a modern technikát a kapitalisák elől?
2017. dec. 12. 20:35
Saját lakás után sápítozni könnyű. Azt fent is kell tartani. Albérletbe nem mentek-felesleges pénzkidobás. Hitel kizárt. Akkor mit akartok? Most komolyan.
224. Epresturmix (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. dec. 12. 20:30
Én kaptam egy kis házat, de az összes szarjával együtt. Egy fizuból tartottam fenn ezidáig. Igen, nem kellett albit fizetnem, de a fűtésrendszer elvitte majdnem az összes lóvémat amit kerestem. De ha csak 10 ezrem maradt egy hónapra, akkor sem költöztem volna a szüleimhez. Alapvető probléma az, hogy jobb otthon. Kaja, meleg van, csak dolgozni kell elmenni. Aki megtehetné az sem lép. Jó minden úgy ahogy van. Szánalmas kifogások.
223. Böce (válaszként erre: 222. - Sanyinak)
2017. dec. 12. 20:26
A keleti blokkot sújtó embargó volt, aminek a következménye lett sz elmaradás.
222. sanyinak (válaszként erre: 205. - Bözsi néni)
2017. dec. 12. 20:15
A COCOM lista is csak a kapitalista államoktól való elmaradás miatt jöhetett létre.
221. gribedli*** (válaszként erre: 218. - Globus)
2017. dec. 12. 19:48
Sajnálom, hogy anyukád nem érte meg, hogy még van Caola.
220. gribedli*** (válaszként erre: 218. - Globus)
2017. dec. 12. 19:46
Pedig tök jó nèv! Az olaszoknál is van egy ilyen "márka", hogy direkt retro nevet adtak neki, lefordítva olyasmi, hogy ruhaipari szövetkezet, a logó is egy sima sárga alapon ez. Egyszer láttam egy ilyen szatyrot. Aztán még aznap valami 20x, akkor mondom, de mindenki ott dolgozik, vagy mi? Közben kiderült, hogy egy márka:DDD
219. gribedli*** (válaszként erre: 215. - Smirnoff)
2017. dec. 12. 19:42
:DDD
218. globus (válaszként erre: 216. - Gribedli***)
2017. dec. 12. 19:40

Anyu nincs már, ezért a múlt idő.

KHV volt a korábbi neve: Kozmetikai és Háztartásvegyipari Vállalat.

217. Smirnoff (válaszként erre: 216. - Gribedli***)
2017. dec. 12. 19:34
216. gribedli*** (válaszként erre: 213. - Globus)
2017. dec. 12. 19:32
És nincs már Caola?
215. Smirnoff (válaszként erre: 212. - Globus)
2017. dec. 12. 19:18
"vu négyzet" :D
214. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 212. - Globus)
2017. dec. 12. 19:14
Irtozom tole. Max. parkettat takaritok vele.
213. globus (válaszként erre: 211. - Gribedli***)
2017. dec. 12. 19:09
Pont azt gyártotta a Caola. Meg a mandarin, zöld fű, kamillás, mittoménmilyeneket.
212. globus (válaszként erre: 209. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 12. 19:07
Wu2-t kellett volna venned :)
211. gribedli*** (válaszként erre: 209. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 12. 19:07
Nézd, én mit nem adnék néha egy banán samponért:) csak úgy, a kézmosóba, imádtam az illatát, azóta se találtam hasonlót. Na, majd legközelebb hozatok is! Persze lehet, hogy most kiszárítaná a bőrömet de kézmosónak tök jó lenne.
210. globus
2017. dec. 12. 19:06
Azt pont nem :) Öreg néni elültette a csodás kínai fokhagymát, valami bozontos szárú, semmilyen gumójú növényt termett.
2017. dec. 12. 19:03

Azert erdekes araranyok vannak.

Vettem egy Garnier fructist es egy Schwarzkopf conditionert osszesen 2 £-ert, ami otthon a Rssmnnban 8-900 Ft korul van darabja.

2017. dec. 12. 19:03
ahhoz meg túl öreg vagyok, hogy hallottam volna róla. Rendszerváltáskor voltam kamasz, nem most volt :)
2017. dec. 12. 18:56
Vannak jó termékek, nem kötelező a vacakot megvenni. Én teljesen leszoktam a kínai boltokban való vásárlásról, nem éri meg, csak tönkremegy villámgyorsan.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook