Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lesz azokkal a fiatalokkal, akik a jelenlegi gazdasági helyzetben nem tudnak saját lakáshoz jutni? fórum

Mi lesz azokkal a fiatalokkal, akik a jelenlegi gazdasági helyzetben nem tudnak saját lakáshoz jutni? (beszélgetős fórum)


146. vica66 (válaszként erre: 124. - Johannia)
2017. dec. 12. 07:59
Ez már nekem is feltűnt. A minap kíváncsiságból rákerestem belföldi, hegyvidéki szállásokra a téli szünetben, már valamirevalót nem találni, rég foglaltak. De így van ez minden hosszú hétvégén, szünetekben, nyáron is a legtöbb jó helyen teltház. Az utakon jobbnál jobb kocsik futnak, ünnepek előtt, hétvégén, pláne hosszú hétvégén tele az összes pláza, bevásárlóközpont. Karácsony előtt tömegnyomor, vásárlási láz. Nyomorog az ország...
145. michelle.r (válaszként erre: 143. - Gribedli***)
2017. dec. 12. 07:52

Nem, nem Viktorka mondta. És Fleto sem ennyit mondott.



[link]

144. michelle.r (válaszként erre: 141. - 61a61656b0)
2017. dec. 12. 07:51
Csak a teljesség kedvéért, megtennéd, hogy a teljes szöveget leírod, hogy milyen kontextusban, milyen körben hangzott el?
143. gribedli*** (válaszként erre: 141. - 61a61656b0)
2017. dec. 12. 07:29
Nem Viktorka mondta? Vagy mindketten?:DDD
142. 124637ff9b (válaszként erre: 141. - 61a61656b0)
2017. dec. 12. 06:54
De ez mekkora igazság!
141. 61a61656b0 (válaszként erre: 10. - SansaS)
2017. dec. 12. 06:52
Megmondta már annak idején GyF, ha nem tetszik,el lehet menni...
140. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 138. - Jozsi.38)
2017. dec. 11. 22:02

Nem is nagyon lehetett, mert ingatlantulajdonkorlatozas volt ervenyben.

Egyedulallo meg nem vehetett ingatlant hitelvallalassal sem.

Ezert valtak el sokan papiron, hogy ne kelljen a szuloi hazat eladniuk, ha mar volt a hazasparnak kozos ingatlana.

139. Metalshock (válaszként erre: 134. - Channa*)
2017. dec. 11. 21:52

Főképp családról írtam, igaz nem egészen pontosan.

Sok olyan családot ismerek, akik játszva vettek / kaptak telket, építkeztek így meg úgy, panelt vettek jó áron, hitelt kedvezményesen visszafizettek stb.

Míg ugyanaz a kor "gyermeke" nem sokat látott.

Hosszú és bonyolult gondolatmenetem egy töredékét írtam le, ráadásul fáradtan.


Mai korban szülői segítséggel is őrülten nehéz egyről a kettőre jutni.

138. jozsi.38 (válaszként erre: 134. - Channa*)
2017. dec. 11. 20:44
épp ezen gondolkodtam el én is. Aki most ötvenes, az nem tudta a szoci érában megszedni magát, mert a húszas évei elejét taposta, illetve tini volt még akkor
137. michelle.r (válaszként erre: 99. - Andi6020)
2017. dec. 11. 20:06
Óóóóó, basszus, erről megfeledkeztem. ;)
136. Mezei Virág (válaszként erre: 132. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 11. 19:26

Azokat már nem lehetne beüzemelni, ha még létezik valamelyik is.

Korszerű technológia, munkaerő, stb. na ez sincs már!

135. Mezei Virág (válaszként erre: 130. - Spann)
2017. dec. 11. 19:24

Hahaha!

Itt csakis a lakástulajdont támogatják! A többiek mehetnek, amerre látnak!

Mennek is.

Mindenki annyit ér, amennyije van...

134. Channa* (válaszként erre: 129. - Metalshock)
2017. dec. 11. 19:23

"szocreál korban"

Ez mi? Milyen éveket takar?

Én 50 éves vagyok. Hogyan is szedhettem volna meg magam akkor? Épp csak elmúlt a tini korszakom:D

Vagy ez nem a 80-as évek vége?

133. fincsi5 (válaszként erre: 132. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 11. 19:06
A focipályákat is mérnökök tervezik, ép.ip. munkások építik.
132. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 130. - Spann)
2017. dec. 11. 18:48

Erre belathato idon belul halvanylila remeny sincs.

Pedig meddig tartana a hazgyarakat ujra beuzemelni?

2017. dec. 11. 18:48

erről nekem pusztán annyi jut eszembe, hogy a nagyfiam egy évvel a válság kitörése előtt született. Beszélgettem az akkori munkatársammal, aki szintén akkor szült, és kérdeztem tőle, hogy akar-e mág ezen kívül gyereket. A válasza az volt, hogy ebben a gazdasági helyzetben? Ey évvel a válság előtt.

Tanulság: gyerekvállaláshoz sosem jó az adott gazdasági helyzet. De nem csak ahhoz hanem bármilyen hosszútávú célhoz sosem tökéletes. Legyen az házvásárlás, vagy bármi

130. spann
2017. dec. 11. 18:43
Egy megoldás van: állami bérlakásépítés.
2017. dec. 11. 17:06

Minden élet, minden család más. Kár is ezen példálozni.

Nem minden mai ötvenes tudta megszedni magát a szocreál korban.

Nem minden mai tanult 20-30 éves vágyik ki külföldre "idegennek" lenni. Nem is részletezem.


Kinek mi az igénye, aszerint lehet ügyeskedni, kompromisszumokat kötni.

128. gribedli*** (válaszként erre: 127. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 11. 16:26
:DDD
127. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 126. - Gribedli***)
2017. dec. 11. 16:24
De lehet a megoldas egyik kulcsa: London STN.
126. gribedli*** (válaszként erre: 125. - Gribedli***)
2017. dec. 11. 16:12
Ezt nem ide akartam:)
2017. dec. 11. 16:12
Ryanair
2017. dec. 11. 14:51

Egyébként mi lesz? Ha akarjak megoldják :D barmilyen hihetetlen.idehaza is meg lehet oldani. Rokonom nulla segítséggel 4 ev alatt (ha jól rémlik) vett 16misiert egy tágas panelt 4 Misi hitellel. Ejjel nappal dolgoztak párjával. Elotte albiban nyomorogtak. Lehet 6 évet. Sajna matekból gyenge vagyok :D


En besz.ptam a devizaval de kompenzaltam a kulfoldi dolgos évemmel.


Egyebkent milyen gazdasági helyzet van? Tele a plaza bakker.parkolohely nincs, tulekednek az emberek. Mindenki sir de mindenki vásárol mintha világvége lenne :-o inkabb tennek felre lakásra azt a penzt :D

2017. dec. 11. 14:41

Hello. Aki a lehetőségeket keresi az megtalálja. Videken olcso a lakas, haz pesthez kepest :) ingazas 30-50km? Hahaha pesten belul 14km-t nem tudok 60perc alatt megtenni :D videken 15km volt nekem max 25perc busszal!!! Kocsival 15 perc viccen kivul :D csicskabb munkáltató 9ft\l benzinpenzt ad-ez a kotelezo minimum. Jobbak 14ft/l-t.legjobbak adnak kocsit vagy van céges busz :D Egyebkent ha nem tudsz kocsit fenntartani akkor leleményes leszel: Betarsulsz környékbeli kollegahoz, busszal jársz. Csak keresni kell a megoldast. :D


Vagy ha neked a 8-10 millio mar sok egy házért külföldről nézve akkor baj van. Plusz statikailag rendben levo romot kell venni es haverokkal felújítani 2-3 misibol. Nekem ez eddig Bejött. Legutóbb dupla aron adtam el a lakasom



Btw tanulás? Vannak ingyenes okj képzések.mostmar a nyelvvizsga is ingyen lesz\van,jogsi is talan. rakat okj képzés ingyen van.sooot van olyan ahol ösztöndíj is van xd


Megjegyzem a szakmunkások aranyaron dolgoznak. Kazanellenorzes es némi kormolas 20.000 fel órás melóra. Burkolás 3500ft/nm-tol indul. Fa kivágás inkabb 30.000. Egy kis kőház bontása 3-400.000-fel napos munka!!! Nekem ha ilyen tarifam lenne mar lenne medences hazam :D szoval nagyon beszukulten latod a világot. De a te bajod.es nyilvan azokat az embereket meg problémákat latod amikkel azonosulni tudsz.es nem tudsz tullatni azon.


Azt nemtom melyik országban vagy(elfelejtettem) de sok helyen ingyenes a nyelvoktatás, sot a fosuli\egyetem is.sot szakma is :P


Sokan albiban laknak.de ne szűkítsd mar le pestre. :) videken azert nem horror az albi. baratnomek most varjak a masodik babat albérletben videken. Most mi lesz úristen :D Sosem volt gond hogy gyerekük van. Elnek hazai fizetésből.sot egy tanari(!)fizetésből mert baratnomnek nincs jövedelme.


Csapj fel par gazdasaggal foglalkozó konyvet meg tori konyvet. Azert ennel volt sz.rabb is. Szüleid nem meseltek hogy éheztek? Meg mi volt a 60-70es evekben? Az enyémek igen. Csorosag volt.

Es Nemcsak teged érintett a mostani valsag :D szomszedomban olyan édesanya lakik a gyerekével, akiknek a deviza elvitte a hazat es meg olyan 8 misivel tartoznak... Ejjel nappal dolgozik szerencsétlen.


Nem reprezentatív a kornyezeted :) az én kornyezetemben mindenki kulfoldon vagy itthon el de sajat lakasban\alberletben onmagat fenntartva.ki jobban (budai haz es meno autó)ki átlagosan. Gyereket senki nem vállalt szülőkhöz...ellenben fel falu kulfoldon el es jol el.dolgoznak de járnak haza, járnak nyaralni. Masik fele pesten dolgozik vagy nagyvárosban. Vagy vállalkozik!


En egy ev alatt kulfoldon egymagam 3-4misit félretettem ha jol számolok. Es fel even at minden hetvegen partiztam, meg havonta hazajartam Magyarországra. Ha ketten 6-8 misit egy ev alatt nem tudtok összekaparni akkor valamit rosszul csináltok kulfoldon.

Nekem ismerosok 2-3 ev alatt annyit tesznek felre hogy itthon szolid hazat\lakast vesznek videken. Pest mas tészta de videken 100nm-es házak vannak 12-15 misiert. Ket ev alatt megvan a lóvé ha jol megy a szekér, de max 3-4 ev es megyeszekhelyhez közeli házakról beszelek.minden nap nézem az ingatlanarakat tobb megyére :P

Jah volt pasim rokona meg csak szezonozott. Egerben volt szép lakása meg Máltán!!! Telen vegigtolta a szezont aztán egesz evben maltan élt vagy utazgatott. Igy is lehet.de ha bevállalós vagy akkor nyári szezont is keresel es vegigtolsz két évet. O fel ev alatt 4-6misit keresett mindig.vendeglatasban.es szállás kaja fizetve volt neki.tulora fizetve.karacsony szilveszter dupla penz. :)


Ennel mar csak azok az ismerőseim elnek jobban akik kimentek amcsiba :-o range rover meg 200nm haz meg mindenkinek két sajat autó. Meloba jaros, kiranulos, masik oldalt Sportos auto meg csaladi mert hat van gyerek :) De a penz nem minden. Ha tudnád mennyi meló volt benne nem biztos h irigyelned :D

122. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 121. - PöttyösPanka)
2017. dec. 11. 13:44
A mostani otvenen tuli szulok joresze 16.18 evesen mar dolgozott. aki akart, tanulhatott tovabb munka mellett. Es az o szuleik bizony megtanultak a nelkulozest, a takarekoskodast, mert maskepp bizony nem megy. Jomagam is 16 orakat dolgoztam heti 6 napon at. Es tobbet kerestem, mint a 32 evvel idosebb kozalkalmazott apam. Ja, igy konnyu volt lakasra gyujteni.
121. PöttyösPanka (válaszként erre: 119. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 11. 13:34
Minél később kezd bele az ember, annál később jön össze. Sokan csak 25 évesen kapnak észbe, hogy hűha, most már jó lenne egy saját házikó, de ahhoz még éveket kell gyűjtögetni. Egyik kollégám 30 évesen panaszkodott arról, hogy ha most köt fundamentát, az még milyen sok idő, mire lejár. Persze, mert nem most kéne kötni, hanem most kéne kivenni.
120. gribedli*** (válaszként erre: 81. - SansaS)
2017. dec. 11. 13:31

Akik külföldön dolgoznak de otthon élnek, azok otthon költik el a pénz nagy részét, ezért az anyaországot gazdagítják. Munkaerővel szegényítik, de ha amúgy is munkanélküliség van az adott országban, akkor ez mindegy, viszont viszik haza a tőkét, vagyis ez annak az országnak jó. A munkát adó országnak nem jó (mert noha alacsonyabb bért fizet nekik de nem mindig, mégis sok pénz kivándorol abból az országból).


A nyugdíjat pedig abból az országból is kapják, vagyis a majdani nyugdíjba bele fog számítani. Tehát őket kevésbé érinti a nyugdíj ingadozása is.

119. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 116. - PöttyösPanka)
2017. dec. 11. 13:03

Nehezen, de lehet. No nem 25 evesen, hanem 30-on tulra.

Es az sem mindegy, hogy a hazaspar mindket tagja gondol anyagilag a jovore es egyutt szeretnek, vagy ugyanazt a 2 szobas lakast egyedul.

Nem veletlenul mondtak, hogy "hazasodik"... mert az volt a kozos feszekrakas kezdete.

118. vica66 (válaszként erre: 114. - Ikebana3)
2017. dec. 11. 12:53
Talán azért a "frázisok", mert mindig így volt, hogy a legtöbb fiatalnak nem pottyant ölébe a lakás, hanem tennie kellett érte. Itthon és külföldön is.
117. gribedli*** (válaszként erre: 112. - Globus)
2017. dec. 11. 12:43

Igen, szerintem is borzalmas, épp ezért írtam, hogy remélem, hogy az én szüleim még sokâig élnek és megteszek mindent, hogy senkire se legyek szorulva.


De az enyémek is váltak, mégse herdált el senki semmit, valahogy az anyagiakban nem volt ilyen marakodás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook