Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek a mai gazdasági helyzetben, (és 32 felé közeledve) harmadik gyereket bevállalni butaság? fórum

Szerintetek a mai gazdasági helyzetben, (és 32 felé közeledve) harmadik gyereket bevállalni butaság? (tudásbázis kérdés)


1 2
52. tücsimücsi (válaszként erre: 51. - F3ce852bda)
2013. jún. 22. 18:35
Az hogy valaki gazdag, nem biztos hogy mindig az lesz. A családunkban láttam már mélyzuhanást. Erről ennyit.
51. f3ce852bda (válaszként erre: 49. - Tücsimücsi)
2013. jún. 22. 16:44

:) Én ezeken már túl vagyok , tisztában vagyok vele, hogy mennyibe kerül mindez, még a lakodalmon és a lakásvásárlásukon is:) Vannak, akik nem ezen a szinten gondolkodnak, hogy túró rudi , joghurt stb. és vannak, akiknek magasabb a jövedelmük és meg sem kottyan nekik a harmadik gyermek felnevelése.

Nekünk a kettő gyermek volt az ideális, nem is akartunk hármat. Ez sem volt könnyű menet, hogy meg tudjunk nekik mindent adni, amit akartunk. Ennek ellenére szép a nagy család, és tényleg sok támogatást kapnak az állambácsitól, amit a két gyerekesek nem.

2013. jún. 22. 16:14
Amúgy olvastam hogy neked 2 van, az üzim nem annyira konkrétan neked szólt hanem akik így gondolkodnak.
49. tücsimücsi (válaszként erre: 46. - F3ce852bda)
2013. jún. 22. 16:12

És ebből a kedvezményekből mindent lehet finanszírozni szerinted? A gyerekek nem örökké óvodások és kisiskolások. Amúgy az a hülyeség hogy ahol kettő eszik ott a harmadiknak is jut. Nekem kettő van, de ott se egyszerű megoldani, hogy mindig legyen a hűtőbe Kinder pingu,túró rudi, joghurt, desszertek stb. Aztán jön a kamaszkor, nőnek az igények, ez kell, az kell, ciki a tesó kinőtt ruháiba járni, jó kis menő cipő is kéne mind 3-nak vagy majd megmagyarázod nem a menő cuccok a fontosak hanem a testvéri szeretet? Járnak majd felső tagozatban és középiskolában szórakozni, nyaralni, majd az állam mindent áll helyettetek?? Az osztálypénzt, osztálykirándulást se fizeti a kormány, a ballagási banzájt és ajándékokat se, (felsőoktatásról ne is beszéljünk)és még rengeteg mindent nem, akár litániát is írhatnék de minek? És ezek nem luxus dolgok!!

Ja és majd egyszer ha házasodnak, arra is telik, hogy mindháromnak lagzit csináljatok és valamivel támogassátok az elindulásukat? Még két gyereknél se egyszerű megoldani, sőt sokaknál még egynél se ahol a szülőket sose vetette fel a pénz. Arról nem beszélve ha valamelyik szülővel történik valami, a másik ottmarad majd egyedül 3 gyerekkel?


Összegezve: sokan nem látnak az orruknál tovább, mert csak a jelenbe tudnak gondolkodni, vagy a közeli jövőben. Utána meg majd síránkoznak.


Ostobaság a kedvezményekre alapozva 3 gyereket vállalni a mai világban.

2013. jún. 22. 15:26

Ezek nem ábrándok, hanem tények. Adva van két egymás mellett dolgozó , ugyanolyan besorolási bérrel rendelkező férfi. Az egyiknek még nincs gyereke, a másiknak három van. Havi százzal többet vihet haza, mint az a szerencsétlen, aki ugyanannyit dolgozik , csak még nem mert még bevállalni gyereket. Persze, még ott a családi pótlék is, ami három gyereknél nem kevés. Aztán: az óvodában, iskolában féláron, vagy ingyenesen étkezhetnek a gyerekek (mind a három), egy kétgyerekes szülő jóval többet fizet ki az ovira, mint a három gyerekes. Na, és igen, ahol a kettő elfér, ott elfér egy harmadik is, ráadásul ezt tök komolyan gondolom. Beruházást alig igényel a babaproject, hiszen már minden megvan az előző gyermekeknél megvásárolták.

Én két gyermeket neveltem, egyetemet végeztek, nem semmi pénz volt kezdettől fogva és később, mire lediplomáztak (mondhatni a fizetésem kevés volt rá). Csaj a családit kaptuk, ami nevetséges összeg volt, főként, mikor már felsőfokú intézménybe járt az egyik, kemény ezer forintot kaptam utána. Az utiköltsége havonta csak egyszer haza akkor ennek a háromszorosa volt. Mindíg többet fizettem mindenre , mint a három gyerekesek.

Tudom miről beszélek.

47. pzm3 (válaszként erre: 46. - F3ce852bda)
2013. jún. 22. 13:15

Remek...Erre alapozni...

És csodálkoznak sokan,hogy Magyaországon létezik a megélhetési szülő elnevezés.

Ez meg a lehető leghül.ébb dolog a világon,hogy ahol kettőnek jut háromnak is.Kaja még lehet,de más is kell ám.

Jóhogy nem jössz a kisbárány és a legelő baromsággal.

2013. jún. 22. 10:47
Ha szeretnétek harmadikat és az anyagi része is biztosított, akkor miért lenne butaság? Amúgy pedig nem hülyeség az a mondás, hogy ahol kettő eszik, ott a harmadiknak is jut:) De tényleg, a jelenlegi támogatási rendszer mellett (Szja, családi pótlék) számold ki mennyi kedvezményt kapsz és mennyit fogsz, ha három gyerek lesz.
2013. jún. 22. 09:27
Nekem egy van.Tanulja különórán az angolt nem kevés pénzért,a tesom ezt nem tudja kettő mellett már megtenni.Elgondolkodtató ez számomra,mert a nyelv tanulása gyerekkorban a könnyebb.
2013. jún. 22. 04:21
A gyerekvállalásnál azt is vegyétek figyelembe, hogy a kismanók nagyon gyorsan nőnek. Ma óvodás és sírsz az anyák napi ünnepségen, holnap iskolás, aztán érettségizik és megy egyetemre. Vajon 3 gyerek összes igényét megfelelően ki tudjátok elégíteni?
43. klaa
2013. jún. 22. 03:07
A gyerek NEM CSAK gazdasági kérdés. A döntés és a válasz pedig minden esetben EGYÉNI .... szerintem. Hallgass magatokra.
2009. szept. 10. 14:11

Ebben a csóróságban 3 gyerek?

örülök ha kettőt el tudunk tartani valahogy...

Ha gazdag vagy,vagy jómódú(pl nem minimálbérből éltek)akkor csináld.Én nem vállalnék akárhány éves vagyok.Ugyanis a gyerek csak szeretetből nem lakik jól,és levegőből sem.Nem virág hogy kirakom a napra ,és fényt,levegőt, és esővizet szív magához majd felnő

2009. szept. 10. 13:59

Sziasztok

nekem 3 gyerekem van és 3 évig voltam velük egyedül

Hogy butaság e?-ha akartok akkor legyen mert mindenre van megoldás

40. 31bc25d879 (válaszként erre: 35. - Tücsimücsi)
2009. aug. 28. 17:30

Igy igaz, én is így gondolom!


De nem vagyunk egyformák, mindenkinek más az értékrendje és más a fontos. Ha úgy gondolod, hogy nektek kell a 3. gyerek, hát nosza:-)


Valamit javít a demográfiai hullámon az e fajta gondolkodás.

2009. aug. 28. 16:29
Így is sokan vagyunk, nem kell annyira szaporodni.
2009. máj. 17. 18:11
Ha úgy érzed, hogy szeretnéd, és nem alapvető, megoldhatatlan nehézségekbe ütközik a babavállalás, akkor simán.Gondok, mindig lesznek, de egy baba rengeteg örömet ad.
37. supin (válaszként erre: 35. - Tücsimücsi)
2009. máj. 17. 17:56
Ígazad van!!!Sok mindent figyelembe kell venni.
2009. máj. 17. 12:03
Ez Mindenkinek a magánügye:) Miért ne vállalhatnád? a gazdasági helyzet ugysem lesz rózsásabb! Hajrá:)
2009. máj. 17. 11:58

Ahol kettőnek tudsz enni adni, ott a 3. -nak is jut.


Ez a mondatod nem felel meg a valóságnak. Sőt továbbmegyek: nem csak az evésről van szó, hanem a ruházkodásról, tanítattásról és az igényeiről továbbá hogy tudod útnak indítani.

Még egyet is nehéz, nemhogy hármat, de ezt egy átlagcsaládra értem. Ahol százezrek, millák vannak a bankszámlán ott más a helyzet.

2009. máj. 17. 10:10
Szerintem mindent bele...Ideális helyzet soha nem lesz.Orvosi segítség nélkül szülni pedig manapság már lasssan kiváltság lesz.
33. supin (válaszként erre: 22. - Drnéni)
2009. máj. 16. 10:13
Az ha parás az nem baj...Mert ma nagyon meg kell gondolni az egyszerű embernek a lépéseit. Sajnos.
32. supin (válaszként erre: 8. - Matyi78)
2009. máj. 14. 17:27

Szerintem ide is jó kérdés.

Sokan nem gondolnak arra,hogy még az életbe is el kell indítani a gyerekeket!!

Nekem három van,de még ma sem a saját életemet élem a férjemmel. Mert segíteni kell őket.

Nem a mi és nem is az ők hibájuk amilyen helyzetbe kerültek.

Meggondolandó!!!!

2009. máj. 14. 15:30
Nem butaság, csak előbb költözzetek el ebből az országból!Mert itt nem csak a gazdasági válság miatt van gáz:(
2009. máj. 14. 15:17

Ilyen fiatalon teljesen OK a 3. gyerek, a gazdasági helyzettől ez független. Ahol kettőnek tudsz enni adni, ott a 3.-nak is jut.

Nekem is van 3., 36-ban szültem, jó döntés volt. Életet visz a családba, feltölt energiával.

Mindent bele!!! :-)

2009. febr. 8. 08:12
Nekem mindig az volt a mottóm "hogy a pénz nem boldogit"számomra mindig is az összetartó család volt a fontos.De most örülni kell,ha valaki nem vesziti el a munkahelyét,és legalább a számlákat tudja fizetni.
28. csókica (válaszként erre: 22. - Drnéni)
2009. febr. 8. 07:46
Nem baj ha parásabb tőled a párod,mert ahogy a közmondás mondja "Jobb félni,mint megijedni".Ha az ember tudná hogy nem soká lejár ez a parás időszak,többen reménykednének,itt olyanokra gondolok akik még dolgoznak ill.van pénzügyi tartalékuk,ha csak egy évről lenne szó ,lehet hogy én is szebben látnám a világot:)))
27. csókica (válaszként erre: 26. - Borbelya)
2009. febr. 8. 07:37
Mi sosem voltunk külföldön nyaralni,hanem mindig belföldön sátoroztunk.Akinek volt bőven pénze az biztos hogy külföldön nyaralt,mint ahogy irod.
26. borbelya (válaszként erre: 25. - Drnéni)
2009. febr. 7. 21:52
Így így! Szerintem sszoktatás kérdése, van egy ismerősöm, aki jó módjában minden évben a gyerekeit külföldre vitte (Kenya, Thaiföld stb) , nos most pedig neki a nyaralást el nem tudja képzelni Magyarországon, csak külföldön, és tengerparton.
2009. febr. 7. 19:57
Tudom, ez OFF, de: van valami életbiztosító reklám, az a szövege, hogy nem a legnagyobb dolog, amit adhatunk a gyerekeinknek, az együtt töltött idő. És tényleg, rengeteg példát lehet erre találni, ha szétnéz az ember.
24. drnéni (válaszként erre: 23. - Borbelya)
2009. febr. 7. 19:56
Tényleg, pedig ha visszagondolok, hogy melyik volt a legjobb nyaralásunk gyerekkoromból, azonnal a Balatonfelvidéki vadkempingezés jut eszembe, tűzrakással, lavórral, Trabanttal. Bár ma már biztos feljelentene valaki kiskorú veszélyeztetéséért.
23. borbelya (válaszként erre: 20. - 115c013715)
2009. febr. 7. 19:53
Háát kicsit tényleg az, bár aztán a fene se tudja. Szeritem azért meg lehet oldani, csak már sokan átestek a ló másik felére, mert a nyaralást csak külföldön a tengerparton tudják elképzelni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook