Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lesz azokkal a fiatalokkal, akik a jelenlegi gazdasági helyzetben nem tudnak saját lakáshoz jutni? fórum

Mi lesz azokkal a fiatalokkal, akik a jelenlegi gazdasági helyzetben nem tudnak saját lakáshoz jutni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
56. SansaS (válaszként erre: 53. - Böce)
2017. dec. 10. 21:59

Én csak egy vagyok a sök közül, és az én esetem nem is kérdés, hiszen leírtam, hogy mi külföldre jöttünk. De ez kinek jó?


Nekem nem.

Nektek sem, mert ide fizetek adót, itt vállalok gyereket, és az országnak hosszú távon nagyon-nagyon rossz, ha ennyi fiatal külföldre jön és mind itt alapít családot.


Erre nem megoldás az, hogy "spórolni kell". Ugyan már.

55. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:58

Azért , mert próbálnak megérteni.


Ha nem tudsz valakiről információt, akkor nem lehet érdemben beszélgetni a problémájáról.


Ha zavar, ne tedd fel a kérdést.

54. SansaS (válaszként erre: 50. - Böce)
2017. dec. 10. 21:56

Vagy fordítva.


Jön egy válság, elveszíted/elveszítitek a munkahelyeteket, valaki megbetegszik, ti vagy a gyerekek, elüt egy autó és ott maradsz egyedül, elváltok.


Ha valami gond történik, akkor egy fizetésből hogyan fogjátok kifizetni az albérleti díjat és eltartani 1-2 gyereket? Azt ne mondd, hogy nem kell így gondolkodni, mert az semmin nem változtat, a baj kkor is megesik, ha az ember azt hiszi, vele aztán sosem történhet semmi.

53. Böce (válaszként erre: 45. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:54
Az a fórumod is pont erről szól, így pont ide tartozik.
52. michelle.r (válaszként erre: 42. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:54
Oké, ezt értem. Ha lenne lakásod, boldog lennél. De nincs. Ha nem élnél távol azoktól, akiket szeretsz, nem lennél boldogtalan. De távol élsz. Szóval ott ahol vagy, ahogy most élsz, abból kell kihoznod a legtöbbet, a boldogságot, az elégedettséget. Lehet, hogy két évig élsz ott, lehet hogy húsz. Jobb ha megbékélsz vele, és tényleg arra koncentrálsz, hogy ott és most jobb legyen.
51. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:53

Manapság szinte minden családból él valaki külföldön.


A Skype, Viber,WhatsApp világában naponta beszélhetnek az emberek.


Azért nem jellemző itthon sem, hogy akik dolgoznak , órákig csüggenek anya vállán naponta, hetente.

Nem tudom hol élsz külföldön, de előre tervezve Európából fillérekért hazautazhatsz, akár havonta is.

50. Böce (válaszként erre: 46. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:52
15-20 év alatt sok minden történik. Javulhat az anyagi helyzeted, más munkád lesz vagy a párodnak,(pl. egy elvégzett suli után), stb., stb. Aztán tudtok nagyobbat is bérelni.
49. 124637ff9b (válaszként erre: 31. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:52

Valaha én is tanultam ezt szociológiából, látom, nem sokat változtak a tankönyvek.

Mikor tanulsz, olvasol valamit, azt javaslom, mindig tartsd szem előtt, hogy ez egy ember véleménye, aki írta a könyvet. Egy másik szerző máshogy látja. Sőt, ha szakdolgozatot írsz, még többet össze kell vetned egymással.


Hol van már az urbanizáció meg az iparosodás?! ..

Tömeges vándorlások és éhenhalás?

Tényleg ne ezt vedd perspektívának :D


Tűzz ki célokat, eleinte csak rövid távon.

Legyen sikerélményed, szeresd, amit csinálsz, élvezd, hogy fiatal vagy, mozog kezed lábad, élvezd, hogy akár a hegyeket is elhordhatnád, ha akarnád!

Aztán ha bent rendben leszel, jönnek majd a külső sikerek is, hidd el! :)

48. spann
2017. dec. 10. 21:50

Mi lenne?

Beköltöznek Viktorka stadionjaiba, csak egy tető kell rá.

47. Böce (válaszként erre: 42. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:50

De ott is emberek élnek, vannak fiátalok, lehet barátkozni meg szórakozni, nem?

Meg sok magyar is van kint. Vagy olyan helyen élsz, ahol nincsenek?

46. SansaS (válaszként erre: 40. - Böce)
2017. dec. 10. 21:49
Két gyerekkel garzonban 15-20 évig?
45. SansaS (válaszként erre: 41. - Böce)
2017. dec. 10. 21:48

De szerintem is.


Nagyon furcsa nekem, hogy ezen a fórumon az emberek mindig azzal foglalkoznak, mit csinál a kérdező és más fórumaiban turkálnak, ahelyett, hogy az adott kérdést vitatnák meg.



Nem is értem.

44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:48

Az, ami az előző korosztályokkal, akiknek nem volt lakásuk. Spórolnak.


Nekem is albérletbe született a 2 gyerekem, mint oly sokunknak.


Ha arra várunk, hogy minden ideális legyen a gyerekvállaláshoz, akkor nagyon kevesen tudnának gyereket vállalni.

43. Böce (válaszként erre: 31. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:48
Jesszus! Hol haltak tömegesen éhen?
42. SansaS (válaszként erre: 34. - Böce)
2017. dec. 10. 21:47

Talán azért vagyok magányos, mert 1000+ kilométerre élek majdnem mindenkitől, akit szeretek és évente egyszer járok haza és mindenből kimaradok?


Ha lenne lakásom, boldog lennék, igen :) Akkor nem kellene külföldön élnem ahhoz, hogy gyomorgörcs nélkül tudjam kifizetni a számlákat :)

41. Böce (válaszként erre: 39. - Ikebana3)
2017. dec. 10. 21:46
Szerinted.
40. Böce (válaszként erre: 36. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:46
Akkor kisebbet bérel. Lehet élni kisebb lakásban is.
39. Ikebana3 (válaszként erre: 34. - Böce)
2017. dec. 10. 21:45
Jobb lenne, ha a feltett kérdésre válaszolnál és nem a kérdező korábbi fórumain kutakodnál. Az ilyen hozzáállás ízléstelen.
38. SansaS (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 10. 21:45

Választ, mi a véleményed, mi lesz azokkal a fiatalokkal, akik nem tudnak saját lakáshoz jutni :)


Nem egyértelmű a kérdés?

37. Böce (válaszként erre: 32. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:44

Akkor ingázzon Ausztriába pl.

Bár Budapesten is sok az állás.

Igaz, most jól felmentek az albérleti árak is.

36. SansaS (válaszként erre: 30. - Böce)
2017. dec. 10. 21:44

Nem is tudom, szerinted az emberek hány %-a keres úgy Magyarországon, hogy ne okozzon gondot kifizetni egy akkora lakás bérleti díját, amiben négy ember kényelmesen elfér?


Egy sima háromszobás panel is 100 ezer+rezsi környékén kezdődik a megyeszékhelyeken. A kisvárosokban olcsóbb, de ott nincs tömegével 150 ezreket fizető munka.


Aki olyan jól keres, hogy ne okozzon gondot havi 100 ezer kioengetése csak albérletre, az valószínűleg úgyis inkább megveszi. De mi nem is ezekről az emberekről beszélünk, hanem átlagemberekről.

35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:44

Oké, foglalkoztat ez a téma Téged. Tök normális, hogy az ember vágyik önálló otthonra.


De felvetődött bennem a kérdés, mit vársz a fórumtól?

34. Böce (válaszként erre: 26. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:42

Miért vagy magányos? Miért nem tudsz örömet találni semmiben?


Ez már a második fórumod, ahol a lakáson sopánkodsz.


Ha lesz lakásod, boldog leszel?

Szerintem nem.

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:42

Nem épültek le, mert a falvakban nem is voltak.


Sokan hajnal 2 órakor indultak vonattal, hogy a városokba 6 órára beérjenek, vagy nagyon sokan munkásszállón éltek.

32. SansaS (válaszként erre: 29. - Böce)
2017. dec. 10. 21:41
Az észak-dunántúli munkásszállós meló jó egy egyedülálló embernek. De ott felveri az árakat, hogy mindenki nyugatra ingázik, egy családot nem lehet albérletben eltartani a jól fizető gyári munkából ott sem.
31. SansaS (válaszként erre: 15. - 124637ff9b)
2017. dec. 10. 21:39

Az urbanizáció és az abból eredő gazdasági nehézségek egyébként újfajta problémák, korábban nem volt jellemző, hogy vidéken leépültek volna a munkahelyek, sőt. Egy vidékre született fiatal tudott mit kezdeni magával, nem vándorolt mindenki a városokba és épp emiatt nem állt elő az a teljesen abszurd helyzet, hogy ahol olcsó a lakhatás, ott semmi munka, ahol munka van, ott viszont megfizethetetlenné válik a lakhatás, főleg családos embereknek. Két gyerekkel albérletben? Ne vicceljünk már, ki bírja az megfizetni?


Az iparosodás után jöttek olyan hullámok, amikor embertömegek vándoroltak egy helyre a munka miatt, de ott tömegesen éhen is haltak, nyomorultan élték le az egész életüket - ez azért mégse legyen már perspektíva.

30. Böce (válaszként erre: 12. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:38
Miért ne lehetne albérletben lakni 20-25 évig, ha elég jól keresnek, hogy kifizessék és megéljenek?
29. Böce (válaszként erre: 24. - Ikebana3)
2017. dec. 10. 21:37

Miért ne költözzön el, ha a Tiszántúlon nincs munka, Észsk-Dunántúlon meg van?


Inkább közmunka éhbérért, mint a költözés, rendes munka, jó fizetésért?

28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:35

Akinek nem jutott segítség, abból pedig sosem volt sok, ha régebbi filmeket nézel, akkor láthatod, vagy családon belül hallhatod, hogy régen sem volt kolbászból a kerítés.


A lakás mindig is drága volt.


Most szerencsésebbek vagyunk, mert ha nem tudunk itthon boldogulni, mehetünk külföldre.

Majd kiderül ki jön haza, és kimarad.


Jó-e a családoknak? Nem. De régebben is vidékről sokan a városba költöztek és ritkán jártak haza, falura, tanyára, távolabbi városba.

27. Böce (válaszként erre: 10. - SansaS)
2017. dec. 10. 21:30

Épp azért írtam, hogy keresni kell a lehetőségeket, nem elég, hogy elvégzett vmi sulit, legyen az szakma vagy egyetem.


Az albérleti díjjal meg úgy kell számolni, mint a lakhatás más ktgeivel, rezsi pl.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook