Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lesz azokkal a fiatalokkal, akik a jelenlegi gazdasági helyzetben nem tudnak saját lakáshoz jutni? fórum

Mi lesz azokkal a fiatalokkal, akik a jelenlegi gazdasági helyzetben nem tudnak saját lakáshoz jutni? (beszélgetős fórum)


86. Channa* (válaszként erre: 71. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:48

Nem lehet mindenre felkészülni! Ezt kellene elfogadnod. Élj, tedd amit tudsz és ne sopánkodj állandóan, mert ettől nem lesz jobb. Mindig van valahogy!


Tudom, hogy zavar pl. az én helyzetem is, mert nekem támogató családom volt/van, de ennek ellenére elhiheted, hogy sokszor elcseréltem volna a saját lakást pl. egészségre...

85. michelle.r (válaszként erre: 82. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:45

Rakj össsze valami jó kis programot, indulj a választásokon, és oldd meg ezeket a problémákat ;)


Mi fog történni? Valószínűleg annyira kevés gyerek fog születi, hogy néhány száz év múlva kihal a magyarság. Megtörtént ez már más népekkel is.

84. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 82. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:44
Legyél politikus, hogy találj megoldást a problémákra.
83. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 81. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:43

Az én tapasztalatomat, nem tudod nem megtörténté tenni, ha tetszik, ha nem. Maximum nem hiszed el, de nem állíthatod, mert veled nem történt meg, mással sem történhet.


Ki a fenét érdekel mi lesz 70 évesen?.....majd lesz valami. Ez a politikusok dolga.


Aki nyugdíjba megy, valószínű már van saját lakása, általában nem is garzon, mert még abból a korából maradt rá, amikor gyereket nevelt.

Eladja és kisebbe költözik, vagy ketté cseréli, egyiket kiadja a másikból él.

Magához veszi a gyereke, majd az gondoskodik róla még , felcserélve a szerepeket, a szülő nevelte 18 évig, most a gyerek gondoskodik majd róla 18 évig.


Most leírtam pár lehetőséget, jobb, érthetőbb, szebb lesz így a világ?

82. SansaS (válaszként erre: 80. - 124637ff9b)
2017. dec. 10. 22:40

Ha senki nem foglalkozik a gazdasági és társadalmi problémákkal, mi fog változni?


Ez az álszenten önző, "ne foglalkozz semmivel" hozzáállás hátráltat mindent.

81. SansaS (válaszként erre: 78. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 10. 22:35

Én kíváncsi lennék hoszszútávú gondolatokra is. Rendben, egyre többen külföldre fognak menni, de ennek a gazdasági hatásait az fogja érezni, aki itthon marad.

Mi lesz? 20 év múlva már csak évi 40 ezer gyerek születik? A nyugdíjjárulékot ki fogja fizetni? Aki nem bír dolgozni 70 évesen, azt ki fogja eltartani? A gazdaság mikor omlik össze emiatt?



(Egyébként hagyjuk már ezt a bevonzásos hülyeséget :) 20 évesen még én is elhittem, hogy csak rajtam múlik minden, és ha szorgalmasan tanulok-dolgozok, majd megváltoztatom a sorsom és így tovább. A tapasztalat és a valóság keserített meg, nem a vonzás ;))

2017. dec. 10. 22:34

Nem válaszoltál, nem baj.

Nagyon rákattantál a különböző korok gazdasági és társadalmi problémáira, inkább éld a saját életedet, ahogy csak erődből telik, úgy fogsz a legkönnyebben boldogulni.

Sok sikert hozzá!

79. michelle.r (válaszként erre: 75. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:32
Erre a kérdésedre csak az tud válaszolni, aki éppen ebben az élethelyzetben van. Miért nem őket kérdezed?
78. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 72. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:31

Értelek én, de már 100x írom le. Így volt és így van, valószínű így is lesz ez még.


Akinek nincs segítsége túl kell tenni magát, és muszáj elfogadni, hogy nem aranykanállal a szájában született. Példát kell venni a többi társunktól, akik szintén maguknak kell, hogy kikaparják a gesztenyét. Nem kell belegondolni mi lesz, majd lesz valahogy.

Ha ezen aggódnánk, sosem lenne semmink, mert mi lesz ha????...valamint, ha valaki mindig a rosszra gondol, be is vonzza a rosszat, de a jót is belehet. Ezt megtapasztaltam már.

77. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 75. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:30
Dolgozik.
76. michelle.r (válaszként erre: 72. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:30

Még mindig nem értem, mi a fórum célja. Igen, az ingatlanárak az egekben vannak, de még mindig nincs itt a vége. Egy dunai panorámás, magasemeleti lakás, pl. a Parlament melletti Biarritz házban már 2,6 millió/ m2 áron mennek. Az 5. kerüeltben gyakorlatilag nincs egymillió alatt, kivéve a földszinti, az udvari lakások.


Ezt nyilván nem tudja megfizetni az, aki 2-3száz ezer forintot keres. Nincs más megoldás, lakást fognak bérelni, vagy elmennek külföldre. A világ változik.

75. SansaS (válaszként erre: 73. - Böce)
2017. dec. 10. 22:28

Én nem vállalok gyereket albérletbe, úgy.


De min mondtam, a kérdés nemcsak rólam szól, hanem általánosságban a generációmról.


Te nem válaszoltál, hogy gond esetén mit tud csinálni egy fiatal szülő, aki nyögi az albérletet/törlesztőrészletet és gyerekeket kell eltartania?

2017. dec. 10. 22:27
Nem eleg hegyes meg a zab??
73. Böce (válaszként erre: 71. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:25
Oké és mi a terved rá? Pl. hogy készülsz a közlekedési balesetben való meghalásra?
72. SansaS (válaszként erre: 69. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 10. 22:24

Nem mondtam, hogy manapság kp-ra vesznek hitelt az emberek, nyilván nem.


De nézd meg az árakat, a városokban a garzonok is 8-10 milliónál kezdődnek, a 3 szobás panelok már 13-15 millió környékén járnak (és akkor Pestről még nem is beszéltünk pedig ott van a legtöbb munkalehetőség).


Ezekhez még az önerőt összeszedni sem egyszerű, főleg albérlet mellett.

71. SansaS (válaszként erre: 63. - Böce)
2017. dec. 10. 22:22

Realista vagyok. Akivel megtörténik a baj, attól is azt kérdezed, borúlátó-e? Évente tízezer új rákos megbetegedést regisztrálnak, nem atomcsapásról beszélünk, hogy 100 évente egyszer essen meg.


Majdnem harminc éve élek. Ez idő alatt láttam tönkremenni embereket a válságban, láttam embereket meghalni közlekedési balesetben, láttam válás után egyedül maradt nőket, láttam betegeket és olyanokat, akiknek nem jöttek be a tervei.


Az embernek tudatosan készülnie kell, ha nem akar tönkremenni valamiben.

70. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 64. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 10. 22:19
Ehhez jon meg a kozoskoltseg, biztositasok, kukadij, a telepules eves adoja, a folyamatos karbantartas, a korszeruseites, a varatlan elromlasok kijavittatasa es tsai.
69. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 68. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:19

Szerinted a 70-80-90-2000-es években hányan vettek hitel nélkül lakást?


Szerinted most a fiatalok hány %-a vesz kp-ért és nem hitelért lakást?


Nagyon kevesen, hidd el.


Ha megtehették volna, hogy kp-re vegyenek, akkor nem úszna annyi embernek a lakása a hitel miatt.

68. SansaS (válaszként erre: 64. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 10. 22:16

Sajátról beszéltünk, nem hitelezettről.


De a hitelezettnek is megvan az előnye, hogy ha el kell adnod a lakásod vagy elárverezik, feltehetően mégis megmarad belőle valamennyi pénzed, amivel tudsz mit kezdeni.

67. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 62. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:15

De akkor, miért az 50+ oldalon teszed fel a kérdést?


Úgy gondolod, az 50+ -nak nem lehet hitele, nem lehet beteg, nem maradhat egyedül?


Érdekes ember vagy te, csak neked car...senki másnak.

2017. dec. 10. 22:12
Mit dolgozol ott külföldön, megkérdezhetem?
65. Böce (válaszként erre: 63. - Böce)
2017. dec. 10. 22:12
Egyébként ezekkel a problémákkal már több korosztály találkozott. Megoldották.
64. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 61. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:11

Ha van egy saját lakásod, legalább havi tízenX ezret nem kell előteremteni a bérleti díjra.


Arra nem, de törlesztésre, rezsire, közös költségre igen, ha nem tudod bármelyiket fizetni, x milliót kifizettél , de mégis elárverezik a lakásodat, legyél 20-30-40-50-60 éves. De lehet ám 80 évesnek is még hitele.

63. Böce (válaszként erre: 61. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:10

Feltéve, hogy olyan helyen van az ingatlanod, és épp olyan a helyzet, hogy el tudod adni. Ha nem, akkor gáz van.


Rákos gyerek:nem vagy te túlságosan borúlátó?

62. SansaS (válaszként erre: 60. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 10. 22:07

Azért, mert ahogy látom, Hoxára inkább az 50+-os korsztály jár.


Olvasgass más fórumon is, nagyon sok kérdés foglalkozik ezzel.

61. SansaS (válaszként erre: 58. - Böce)
2017. dec. 10. 22:06

Szerintem te sem gondoltad komolyan ezt a dolgot.


Ha van egy saját lakásod, legalább havi tízenX ezret nem kell előteremteni a bérleti díjra.

Van egy ingóságod, amit tényleges kényszerhelyzetben, ha más nem, piaci ár alatt, de pénzzé tudsz tenni.


Nagyon nem mindegy, hogy X millión ülsz és nem kell havi X összeget összeszedned vagy nincs semmid és még X összegre is szükséged van.


A biztosítások csak akkor fizetnek érdemi összeget, ha már régóta fizeted, és akkor sem biztos, hogy elég, amit éppen megkapsz.


A rákos gyereked komplett kezelését meg nem fogja kifizetni az állam.

60. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 57. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:06

Nem tolonganak itt, hogy hasonló a problémájuk.


Mint írtam már, ez a probléma mindig is létezett, de valamiért nem AKAROD MEGHALLANI.

59. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 54. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:04
Van egy mese, nem tudom mi a címe, de ott volt egy lány, aki mindentől félt, mindig mi lesz ha?.....volt a kérdése.
58. Böce (válaszként erre: 54. - SansaS)
2017. dec. 10. 22:02

Ez most is bármikor megtörténhet, tehát inkább ülj s várd a véget:-)


Saját lakás esetén nem üthet el az autó, nem lehet válság meg betegség? Akkor max. a lakásban halsz éhen:-)


Egyébként lehet kötni biztosítást ilyen esetekre, nem is kerül olyan sokba, lehet fizetni egészségpénztárba, amire még adókedvezmény is van. Stb.

Gyerek gyógykezelsét az adófizetők fizetik.

57. SansaS (válaszként erre: 55. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 10. 21:59
Ez nem az én problémám. Ez a generációm problémája.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook