Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi is az a műköröm? fórum

Mi is az a műköröm? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi is az a műköröm?

1 2 3 4 5 6 7
107. nagyreni (válaszként erre: 106. - Henie)
2008. jan. 12. 17:29

Igazad van a fixálóval meg a fertőtlenítővel, ha egyszer sikerülne nekem is körmösként dolgozni, én is próbálnék a vendég kedvére tenni:-)

Online műkörömépítő tanfolyam:-) Hát igen, pont ilyesmire van szükségem, és ahogy látom, sok mindenki másnak is, hogy bele merjek vágni. Tudom, hogy a tanfolyamon nagyon sok mindent tanítanak, de sok múlik a gyakorláson is, egyik nem ér semmit a másik nélkül. Láttam műkörmöst papírral, sok éves tapasztalattal minősíthetetlen munkát végezni, és sokaktól hallottam, hogy vannak, akik papír nélkül is álomszerűen dolgoznak. Nem tudom, melyik tábort fogom erősíteni, de nagyon érdekel a dolog, és nagyon várom már, hogy tanfolyamra mehessek, de addig is, szükségem van szakmai jótanácsokra, a gyakorlás meg csak rajtam múlik. Úgyhogy még biztos kérdezek itt párszor:-)

106. Henie
2008. jan. 12. 16:08

Igen, eppen az illatanyag miatt adok ki annyi penzt a fixaloert, mert a vendegek imadjak.. Most az NSInak a fixalojat hasznalom, aminek gyumolcs illata van, meg a fertotlenitojet ami szinten egzotik gyumolcs illatu es egyszeruen szeretik, hogy miutan elmennek meg mindig "illatoznak"..

Kicsit draga mulatsag, de ez meg belefer, nem ezen fog mulni a boldogsaguk nalam..:D

Mindent a vendegekert:))


Reni: nincsmit kerdezz batra ha van meg valami:D

Lassan mar Online mukoromepito tanfolyamot tarthatunk itt:D

105. Szamó
2008. jan. 12. 10:55
Én a zselét 96% alkohollal fixálom, gyógyszertárban lehet kapni. Végül is a fixálók is abból vannak, csak még tesznek hozzá egy kis illatanyagot és 3x annyiért eladják......
104. nagyreni (válaszként erre: 103. - Henie)
2008. jan. 12. 10:35
Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat és a jótanácsokat!!!:-D
103. Henie (válaszként erre: 91. - Nagyreni)
2008. jan. 12. 09:04

Na itt vagyok, csak nem voltam gep kozelben:)

Szoval a kerdeseidre a valasz:

1)A zsele szine teljesen mindegy, en nem szoktam kulon ecsetet hasznalni, mert siman szilvia papirtorlobe folymatosan torlom az ecsetemet. Egyedul csillamporos zseleknel hasznalok kulon ecsetet, de ott se lenne indokolt. Lustasag kerdese:)

2)A lakklemosorol ugy tudom mindegy milyennel fixalod (en rendes zsele fixalot hasznalok, regebben fixaltam csak lakklemosoval de ugy emlekszem az acetonos volt!), a lenyege annyi, hogy ne folyjon a tip ala, illetve sehova, mert a TIPet oldja az aceton.

3) Az ecset tisztitasahoz lehet kapni ecsetmoso folyadekokat, ami gyakorlatilag szerintem semmit sem er. Nalam az ecsettisztitas zselesnel annyibol all, hogy a papirtorlobe jol megtorolgetem, hogy ne maradjon benne zsele.. Es ha nem teszed ki olyan helynek ahol meg tud kotni akkor nincs vele semmi baja az embernek!

4) Igen, a tipet is fel kell bolyhozni mielott a zselet felviszed ra, mert a tip felszine is olyan fenyes es csuszos alapbol mint a kormod.. Igy ezert kell a kormot is felbolyhozni (mattitani) meg a tipet is!

5) Nem, a TIPre sose kell elokeszito, mindig csak a TIP felrakasa utan es reszelgetese utan teszed az elokeszito folyadekot (tapadas elosegito, fertotlenito, gombaolo) arra a reszre (alulra) ahol a sajat kormod van! (ez elvileg miutan rateszed kicsit vizesnek hat, de par masodperc mulva visszafeheredik a reszelt szinre, de a TIP-en nem.. vagy csak nagyon nehezen)

5) Nem kell minden zsele reteget fixalni, csak a legutolsot! Hiszen a zsele miutan megkot az UVba akkor is ragacsos marad es ha lefixalod, akkor nem tud mibe beletapadni a kovetkezo reteg zsele. Ugyhogy azt mindig csak az utolso retegnel kell fixalni!

6) A tipet gyakoralsi trukk teszi bombabiztossa:)) Ra kell erezni a technikara, a ragaszto mennyisegere. Nehez leirni, hogy hogy ragasztd fel, de ahogy felulrol hozzaerinted a tipet a korom vegehez, tartsd kb 45 fokos szogbe es lassan illesztd ra a kormodre. Igy szoritja ki maga alol a levegot.. De ra kell erezni es onnantol menni fog!


De ettol fuggetlenul amugy ahany kormos, annyi fele keppen csinaljak..

Nincs ket egyforma ember, se technika. Szerintem idovel te is ki fogod tapasztalni mi a legjobb neked!!


A tanfolyamot en is elvegeztem, kb 6-7 eve kormozok, de hivatasosan 1 eve!

Sok sikert, szolj ha kell valami:D

102. Szamó (válaszként erre: 99. - 27525d0da6)
2008. jan. 11. 12:10

Szia!


Örülök, hogy azok táborát erősíted, akik azt vallják, hogy nem a műköröm teszi tönkre/gyengíti el a saját körmöt. Sajnos ez nagy tévhit!

Szerintem éppolyan jó a zselé is és a porci is, bár én inkább zselé párti vagyok......

101. Szamó (válaszként erre: 100. - Nagyreni)
2008. jan. 11. 12:01

Szia!


Azzal a mondatommal nem azt akartam mondani, hogy jó, ha otthon kísérletezik valaki, de végül is mindenkinek a saját felelőssége. Nagyon fontos a megfelelő képzettség (még ha nem iskolában szerzed, akkor is!), a megfelelő eszköz, alapanyag. Magamnak még én is nehezebben rakom fel, mint a vendégnek, pedig 4 éve csinálom. Ezért nehéz magadon próbálkozni.


Azt is írtam, hogy hónapokig tanítják! Attól, hogy ha valaki évekig csináltat műkörmöt, ne gondolja senki, hogy el tudja lesni a praktikákat! Vannak alap dolgok, amit nem nehéz elsajátítani, de vannak olyan dolgok is, amit nekünk is súlyos tízezrekért árulnak el továbbképzéseken. Ezek az infók elengedhetetlenek a tartós, szép köröm építéséhez.


Persze egy "képzetlen" ember is tud építeni, de nem mindegy, hogy milyet.....Én nagyon igényes vagyok a munkámra, ezért mindig képzem magam. Tanulás-gyakorlás-tanulás-gyakorlás....


Ismerek olyan lányt, akinek nincs papírja róla, ő is otthon kezdett el barkácsolni és szebb körmöket épít, mint némelyik képzett körmös! Nem minden a papír.....

100. nagyreni (válaszként erre: 97. - Szamó)
2008. jan. 11. 10:45

Szamó! Fehér varjú vagy a műkörmösök között!!:-)


Mostanában szeretném elkezdeni saját magamnak csinálni a műkörmöt, eddig épített zselé volt, de nem voltam túl elégedett - a műkörmössel. Most olvasgatom a fórumokat, mert nem akarok elkapkodni semmit, milyen eszközöket, anyagokat vegyek, 4-5 fórumot már végigolvastam, gyűjtöttem az infokat, és sokan azt mondták, hogy a tipes könnyebb, ezért azzal próbálkoznék először itthon. Viszont, amit még egyetlen fórumban sem olvastam egyetlen műkörmöstől sem, amit te írtál, hogy akinek megvannak az adottságai, csinálhatja otthon is magának a körmét. Minden műkörmös, aki a témában megszólalt, hevesen támadta az otthoni, képzetlen műkörömkészítőket, és ez nagyon jól esett, sőt, bátorít, hogy talán mégsem vagyok egy eszement, balga kislány, amiért én is szeretném megpróbálni. Szóval: KÖSZÖNÖM!!!

2008. jan. 11. 10:05

Köszönöm a választ!

Egyébként teljesen egyet értek veled.Nekem volt zselés is,de minden hónapban legalább egy letörött.Ezért lenövesztettem,és óvatosan reszelgettem.A körmeim alatta ugyanolyan erősek és szépek voltak mint műköröm előtt.

Most porcelán van,nem túl hosszú.Szeretem a változatosságot,ezért mindig másmilyent kérek: volt már körömnyomdás francia manikűrrel, épített porcelán virágok színes véggel,most az egész csillámos halvány rózsaszín porcelánnal van építve,ami átmegy fehérbe.

98. Szamó
2008. jan. 11. 08:57

- A műköröm nem arról szól, hogy vörös karmai vannak valakinek. Olvastam valakit itt a topikon (bocsi, a nevek nem maradtak meg, mert csak gyorsan végigolvastam...), ő jól írta, hogy akkor jó a műköröm, ha észre sem veszed, hogy rajtad van! De van, aki azt szereti, ha mindenki látja, hogy neki az van és olyat rakat fel. Ízlés dolga!

- Mindegy hogy zselé, vagy porcelán, ha jó minőségű az anyag! Mindkettő egyformán jó, tartós, szép, ha megfelelően van felrakva.

- A ragasztók között is van különbség! Van jó és kevésbé jó minőségű!

97. Szamó
2008. jan. 11. 08:52

Sikerült végig olvasnom. Szeretnék egy pár gondolatot leírni:

- Ha valaki magának feszigeti le otthon a műkörmöt, az ne csodálkozzon rajta, ha gyenge, töredező utána körme!!! Hiszen sérül!!! Leszedi a felső rétegét a műkörömmel együtt....A leszedésnek is meg van a technikája. A porcelánt le lehet áztatni, a zselét pedig reszelni kell. Mindkettőt úgy kell eltávolítani, hogy a saját köröm ne sérüljön, nem szabad megreszelni.

- Nem a műköröm teszi tönkre a körmét az embernek, hanem a műkörmös (vagy saját maga)! Gyengül, ha előkészítésnél nagyon meg van reszelve, amit persze nem szabad! A fentiek is gyengítik(leszedés).

- A fellevegősödeés 90%-ban előkészítési, építési hiba! Ha minden úgy van csinálva, ahogy kell és jó minőségű anyaggal dolgozik a körmös, akkor nem válik fel!

- A műköröm sárgulását okozhatja a szoli, a cigi és néhány vegyszer.

- Ha a saját köröm színeződik el, akkor lehet alga, gomba, vagy sérülés.

- Bárki készíthet magának otthon műkörmöt, ha van kézügyessége, gyakorlata, türelme, és persze rendelkezik a megfelelő alapanyagokkal. (nem kis befektetés)Több hónapig tanítják, hogy hogyan kell jól csinálni!

96. Szamó
2008. jan. 11. 08:03
Bocsi: köröm és a soblon között, nem pedig helyett...már írni sem tudok....
95. Szamó (válaszként erre: 92. - 27525d0da6)
2008. jan. 11. 08:01

Hát akkor az én vélaményem:


Egyik sem jobb vagy rosszabb.....


Kezdőként szinte csak tipes körmöt csináltam, könnyebb volt, mint sablonozni. Mikor már jól ment a dolog, akkor egyre gyakrabban próbáltam építeni. Közben rengeteg továbbképzésre elmentem. Most már 99%-ban építek. Oka: nincs 2 egyforma köröm. Más az íve minden ujjunknak, minden vendégnek. A tip pedig max 4-5 féle, nem fekszik rá tökéletesen a saját körömhöz. Rá lehet ugyan ragasztani, de ha feszül, akkor előbb-utóbb leválik, mert a tip fel akarja venni a régi formáját. A sablont pedig úgy alakítom, ahogy a köröm formája igényli. Nem mondom nagy gyakorlat kell hozzá, hogy ne legyen rés a köröm és a sablon helyett, de szerintem sokkal jobb, mint a tippel bajlódni. Na meg ugye ott vannak a buborékok, ha nem tökéletesen sikerül felragasztani. Oda bemegy a víz, kosz.....Jajj....

Még a tövig rábott körömre is megtanultam építeni, tip nélkül......

2008. jan. 11. 07:55
Akkor jó helyen kérdezősködök! :-)
93. Szamó
2008. jan. 11. 07:53

Sziasztok!


Körmös vagyok. Csak most találtam ezt a topikot, próbálok visszaolvasni.....

2008. jan. 11. 07:50
miért jobb a tipp,mint az épített köröm? Nekem azt mondta a műkörmösöm,hogy csak annak tesz tippet,akinek nagyon gyengék a körmei. Bár én nem akartam tippet,csak érdeklődtem.Nekem épített van.
91. nagyreni (válaszként erre: 88. - Henie)
2008. jan. 10. 19:55

Szia, nos, a kérdéseim: a fehér és a rózsaszín zseléhez külön-külön ecsetet kell használni? Mert úgy emlékszem, a manikűrösöm mindegyikhez mást vett előt. A zselét acetonos vagy acetonmentes körömlakklemosóval lehet fixálni? Azzal az ecsetet is lehet tisztítani? A tipet is meg kell reszelni, mielőtt a zselét felviszem rá? És akkor arra is kell valami előkészítő, mint a körömre? Minden zseléréteget kell fixálni? Van valami trükkje, hogy a tipet légmentesen, bombabiztosan ragasszam fel?

Hű, most hirtelen ennyi és nagyon-nagyon köszönöm, ha válaszolsz, ezzel már nagyjából képben lennék, azt hiszem.

90. nagyreni (válaszként erre: 88. - Henie)
2008. jan. 10. 14:10

Akkor estére összegyűjtöm a kérdéseimet és megsorozlak:-)

Végigolvastam ugyan a fórumot, de már nem nagyon emlékszem (mert három másik műkörmöst is végigolvastam), de te végzett manikűrös vagy, vagy hobbikörmös?

Én most szeretnék jobban belemélyedni a témába, az ősszel tudok csak elmenni tanfolyamra, akkor tudom megoldani a gyerekeim felügyeletét, de addig szeretném megcsinálni magamnak itthon. És minől több az info, annál bizonytalanabb vagyok, de eltántorítani még senkinek és semminek nem sikerült, mert közben nagyon sok pozitív tapasztalatot is olvasok, nagyon sokat csinálják maguknak otthon a körmüket, sikerrel. Talán nekem is sikerül:-)

89. 9b165d11ec (válaszként erre: 81. - Henie)
2008. jan. 10. 13:57
De a ragasztó teljesen leeszi a körmöket.Egy évembe tellett mire lenőtt az a körömrész.Addig szakadt ,tört befelé mindig mind a 10 körmöm
88. Henie
2008. jan. 10. 13:16
Igen, szeretem ezt a temat:-D
87. nagyreni (válaszként erre: 86. - Henie)
2008. jan. 10. 11:00
Köszi Henie! Látom, Rád mindig lehet számítani:-)
86. Henie (válaszként erre: 85. - Nagyreni)
2008. jan. 10. 09:48

En ugy csinalom, hogy felteszem a TIPet, utana egy alapreteg zsele (ami tobbnyire rozsaszin szinu, epito zsele es nem olyan vastagon) -> UV -> feher veg kialakitasa -> UV -> szintelen reteg vastagon (ezzel alakitom ki a korom ivet meg mindent)-> UV -> csiszolas, reszeles, alakitgatas -> fedofeny -> UV.

Ha diszt is epitek bele akkor azt vagy a fedofeny ala teszem (pl lakkos diszitesek meg kisebb kovek), vagy a szintelen retegbe helyezem el mielott beletennem UV lampaba (ilyenkor melyebben lesz es kicsit tobbet kell majd toltesnel csiszolgatni).

Sok sikert:-D

2008. jan. 10. 08:43
Francia tippes zselét körmöt szeretnék csinálni, leírná nekem valaki, hogy a tippre hogyan rakjak zselét? Mármint ahhoz is kell-e egy alapréteg, azt rákenjem-e a tipre is vagy már csak a rózsaszínt, stb..? Köszi!
84. Henie (válaszként erre: 82. - Nagyreni)
2008. jan. 9. 08:35
Igazan nincs mit:D
2008. jan. 9. 06:49
Nekem épített porcelán van,és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.Volt épített zselé is,de az sokszor letörött,felhajolt. Én maradok a porcelán mellett!
82. nagyreni (válaszként erre: 81. - Henie)
2008. jan. 8. 10:14
Igen, köszönöm szépen!!:-D
81. Henie
2008. jan. 8. 07:27

Sziasztok!

A DM-es tippes mukoromrol (ha a rozsaszin dobozosra gondolsz..) annyit szeretnek mondani, hogy en is amig nem lettem mukormos azt ragasztottam kb 3-4 even keresztul es most is azt tudom rola mondani, hogy ha nem lenne olyan draga es megfelelobb lenne a kialakitasa szakmai szempontbol tuti azt ragasztanam annak aki TIP-est ker!!

A ragasztas elott kicsit reszeld meg a korom feluletet hogy fenyes resze ne maradjon a kormodnek. Probald meg felulrol ragasztani, es kb 45 fokos szoget bezarva a korommel lassan illesztd ra. Igy elvileg ahogy zarja befele a szoget, szoritja ki maga alol a levegot is.

Csak tudom, hogy ezzel az a baj, hogy ezt a tippet teljes hosszabba kell feltenni a koromre, nem csak felig, ahogy a mukormosok szoktak, igy nagyobb a levegosodesi eselye:(

De ne add fel, nekem is kb fel ev volt mire tokeletes levegomentesre meg tudtam csinalni:))


A masik temahoz pedig annyit szeretnek mondani, hogy a fajdalom es a repedezes/tores nem fuggvenye annak, hogy TIP-es vagy epitett, mert ha jo anyagokbol jol van megcsinalva, akkor egy jo kormot eszre se vesz a viseloje (mint a parfumot sem erzed ha hozzad illik az illat).

Az epitetnel a levegosodes valoszinuleg azert lehetett mert a tapadas elosegito nem volt jo, ezt azert tudom, mert anno en is kuzdottem ezzel a gonddal:D

A TIPes pedig azert torhet, mert vagy nem volt megfelelo vastagsagu es keves anyag nem tart es ilyenkor a korom ivet se tudjak kialakitani.. vagy a tip feszult (mert nem volt megfelelo meretu) es akkor az is reccsen..hiaba a legminosegibb TIP!


Na remelem tudtam segiteni :D

2008. jan. 5. 16:25

Most találtam:



Műköröm Történelmi áttekintés


Már Krisztus előtt 3000 évvel a babiloni királyok aranyozott körömápoló "szerszámokat" használtak. Az egyiptomiak hennával vörösítették körmeiket. A római császár, Néró felesége, Poppea is nagy hangsúlyt fektetett körmei ápolására. Állati zsiradékból és vérből álló keverékkel színezte körmeit. A körömápolás korszaka 1830-ban kezdődött, amikor Fülöp Lajos francia király kéz-és lábápoló orvosa Dr. Sitts módszere átkerült a tengeren túlra, és valóságos körömápolási hullámot okozott. Az első műkörmöt, egy körmét rágó fogorvos alkalmazta, aki saját körömszéleire ragasztás nélkül helyezett fel körmöket, de ezek nem bizonyultak tartósnak. A műkörmök széles körű elterjedése az 1950-es években kezdődött Hollyvoodban, a filmiparban, A színésznők a filmfelvételekre valódi körmökből készített vendégkörmöket ragasztottak, amik tartósságának növelése érdekében a technikusok segédszövetes ragasztótechnikával próbálkoztak. A selyem- és üvegszállal kombinált acryl technika az 1970-es évekből származik. A polimerizált zselék megjelenésével a műköröm iparban 1984 után nagy verseny indult a piacon lévő hagyományos acryl technikával szemben. Magyarországon az 1980-as évektől indult a műköröm készítés.

79. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 76. - Baba84)
2008. jan. 5. 16:24

Szia!


Szerintem próbáld ki a japán manikürt,hátha az egy kicsit megerősíti a körmeidet!

78. nagyreni (válaszként erre: 77. - *Linda*)
2008. jan. 4. 22:26
Igen, nekem is az a bajom, hogy rosszul csinálták meg. De itt a faluban (pedig elég nagy falu - nagyközség) csak ez az egy műkörmös van, legalábbis én csak róla tudok, meg az ismerőseim is, azt pedig nem tudom megoldani, hogy máshova elmenjek. Ezért kellene néhány jótanács, hogyan ragasszam fel a dm-es műkörmöket, hátha azzal könnyebben boldogulnék.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook