Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi is az a műköröm? fórum

Mi is az a műköröm? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi is az a műköröm?

1 2 3 4 5 6 7
137. Krerika
2008. aug. 30. 22:32

Nekem zselés épített körmöm van, meddig maradhat fenn? Milyen időközönként kell szünetet tartani? Bár nem tudom, hogy bírnám kivárni míg lenő a saját körmöm.

Ez műköröm kényelmes megoldás, kíváncsi lennék rá hosszú távon a sajátom, hogyan károsodik. Örökké csak nem lesz műkörmöm, később majd kínlódhatok a sajátommal?

136. adri25
2008. aug. 11. 13:10
Nekem zselés van,de nem hosszabbított,hanem az eredeti körmömön van,mert így is hosszúra megnő.
135. Henie (válaszként erre: 134. - 27525d0da6)
2008. aug. 8. 09:33
ha törik, akkor az a körmös hibája... vagy a zseléjé.. de tökmindegy, se a zselésnek se a porcelánnak nem szabad törnie:) Ha felvállik és a körmöd "ledobja" az más téma:)
2008. aug. 6. 19:14
Nekem a porcelán vált be. A zselés mindig letört.
133. syria
2008. júl. 14. 09:22

Az én történetem a műkörömmel a következő.

„Gyárilag” ritka pocsék körmöm volt világéletemben. Bár a mérete, a formája is szép, de vékony, puha és letöredező. Ha lakkoztam, az aceton tette tönkre és azért tört le, ha nem lakkoztam, akkor meg azért tört le. Ráadásul az ujjaim rövidek, tehát rövid körömmel igen randa a kezem.

Aztán 1981-ben építtettem porcelán körmöt, akkor még csak az volt. Imádtam. 1995-ben meg is tanultam és onnantól volt a jó világ. Ha letörött valamelyik, csak előkaptam a felszerelést és megcsináltam. A töltéseket is. Ez ment kb. 1998-ig. Szüneteket talán évente, 2 évente tartottam, de az egy hónapot ritkán bírtam ki, annyira hiányzott.

Aztán annyira leromlott a körmöm - nem gomba, nem alga! -, hogy egyszerűen ledobálta a porcelánt.

Akkor tértem át a tippes-zselés változatra. Azóta semmi bajom. Ha csak az nem, hogy irtó gyorsan nő, ezért 3 hetente fel kell tölteni. Szünetet nem is tudom, hány éve tartottam, mert egyszerűen nem tudok kisebb tárgyakat pl. tűt megfogni a saját körmeimmel, meg nagyon rondának tartom a tömzsi ujjas kezem.

A 17 év alatt annyira megszoktam, hogy egyszerűen nem tudok létezni nélküle.

Aki igazán profi műkörmössel dolgoztat, annak biztosan nem lesz sem gombás, sem algás a körme.

De hogy elvékonyodik, legyengül a köröm, az kétségtelen.

132. Henie
2008. ápr. 10. 20:23
En 900ert csinalok manikurt + 500 francia lakkozas.. ha nagyon disziteni kell, akkor 700 a lakkozas..
2008. ápr. 10. 11:04
Akihez én járok a manikűr 850 a lakkozást nem tudom
2008. ápr. 10. 10:15

Felétek mennyibe kerül egy sima manikűr?

1100 Ft+600Ft lakkozás az nem drága egy kicsit?

2008. ápr. 10. 10:14
Mondtam a csajszinak, és nagyon örült, hogy lehet műkörme...zseléset csináltat :)
128. Henie
2008. ápr. 9. 09:35
Tenyleg, a porcelan szagat talan nem kene belelegeznie:-D Hogy ez eszembe se jutott...
127. Bernuska (válaszként erre: 126. - Szamó)
2008. ápr. 8. 09:34
köszi :)
126. Szamó (válaszként erre: 121. - Bernuska)
2008. ápr. 8. 09:07

Szia!


Tudtommal nincs kizáró ok.

Porcelán köröm esetében a kismamát zavarhatja a folyadék (liquid) erős, csípős szaga, ezért talán érdemesebb zseléset építtetni. De ez is egyéntől függ.....


Ezen kívül nem tudok más "zavaró tényezőről".....

2008. ápr. 8. 09:01

köszi :)

továbbítom

124. Henie
2008. ápr. 8. 06:49

En nem tudok ilyenrol... Masszazsnal annyit tanultunk, hogy csak a vegtagokat lehet masszirozni. Egyebkent megneztem a tetelek kozott (ha en emlekeznek rosszul..) de nincs ott kizaro okok kozott, hogy a terhesseg az lenne..

Sot, nekem van mas mukormos ismerosom aki terhes es neki is mukorme van.. Gondolom ha o is tudna, hogy kizaro ok, akkor neki se lenne.

Meg nekem is van pocaklakos vendegem...

Szoval szerintem lehet mukorom..:)

123. Bernuska (válaszként erre: 122. - Erika0313)
2008. ápr. 7. 14:21

állítólag van benne valamilyen anyag, ami esetleg káros lehet...:S

Fogalmam sincs...elvileg nem eszi meg... én csak annyit ígértem neki, hogy utánanézek, mert ő nem használja a netet...

122. erika0313 (válaszként erre: 121. - Bernuska)
2008. ápr. 6. 21:10

szia!


MIért ne lehetne? ez hülyeség.

121. Bernuska (válaszként erre: 120. - Henie)
2008. ápr. 6. 21:03

Sziasztok!

Lenne egy olyan ismerősöm, aki babát vár, azonban most lesz az esküvője... szeretne műkörmöt, azonban úgy tudja, hogy terhesség ideje alatt nem lehet építeni. Meg tudja ezt valaki erősíteni vagy cáfolni?

Köszi

120. Henie (válaszként erre: 119. - Kati2)
2008. jan. 16. 12:36

Szia Kati!:))

Neeem, majd ha minden jol megy akkor talan jovoheten koltozok, de legkesobb februarban! Penteken megyek mindenfele szalonokba majd, mert foallasban akarok fent mukormoskent dolgozni..

Orulok hogy sikerult talalnod tanfolyamot:)) Majd meselj milyen!!

Szivesen elkuldom a tablazatot csak az email cimed elveszett, ugyhgy ha megirod, akkor kuldom is!!:)

119. Kati2 (válaszként erre: 118. - Henie)
2008. jan. 16. 09:04

Szia Drága Henie!

Fantasztikus, hogy milyen segítőkész emberke vagy!

Látom, szárnyaid alá veszel mindenkit. Végre sikerült elintéznem a tanfolyamot amire mostanáig vártam, és Neked köszönhetően viszonylag nyugisan várom a februárt:)) Akkor kezdőkik!

Légyszi,légyszi küld el nekem is a táblázatodat, biztosan okosodnék egy kicsit én is!

Feljöttél már Pestre?

118. Henie (válaszként erre: 117. - Nagyreni)
2008. jan. 15. 07:00
Nincsmit! Hat igen, de igy is hianyos, mert azert lenne meg marka amit bele lehetett volna irni.. Igy legalabb latszik nekem is, hogy nem minedn esetben olcsobb az a nagyobb kiszereles annyival..:)
117. nagyreni (válaszként erre: 116. - Henie)
2008. jan. 14. 20:27
Köszi a táblázatot, tanulságos:-) Jó kis munka lehetett összeszedni és feldolgozni az adatokat!:-)
116. Henie (válaszként erre: 115. - Nagyreni)
2008. jan. 14. 14:53

Hehe, nekem is a crytalnailses lottytol levegosodott... Ugy latszik ez tomegproblema azzal.. Viszont csak ez rossz, a tobbi termekevel nekem nem volt bajom.

A diamond Nailses termekeket ismerem, mint forgalmazo, mert debreceniek:) Oda szoktam jarni vasarolni, de a zseleuket nem probaltam meg ki, most akarom majd mert en is csak jot hallottam rola es raadasul nem draga egyaltalan!

A mailt pedig kuldom:)

115. nagyreni (válaszként erre: 113. - Henie)
2008. jan. 14. 13:16

Crystal Nails-es anyagokat használ. Valószínűleg az előkészítő folyadék is az.

Én most a Diamond Nails oldalát nézegettem, az ottani fórumokban (habár már eléggé behaltak) mindenki nagyon dícsérte a termékeiket. Te ismered esetleg? Gondoltam, onnan fogok rendelni első körben. És mi az a legbüdösebb, legolcsóbb tapadáselősegítő? Lehet, hogy én is rávetem magam.

És érdekelne az összehasonlító táblázat, dorben@freemail.hu a cím. Köszi!

114. nagyreni (válaszként erre: 112. - 27525d0da6)
2008. jan. 14. 13:09
Azt olvastam, hogy a tipes műkörömépítés könnyebb, mint építeni. Bár az építésről némi segédfogalmam volna, mert nekem is azt csinált a műkörmös, tehát vizuálisan inkább képben vagyok, mint a tip-essel. Amúgy nem ragaszkodom, gondoltam is, hogy majd megpróbálkozom vele, mert amúgy meg praktikusabbnak tűnik, mint a ragasztgatás. Csak hát azt írták, hogy könnyebb a tip. Csupán csak ezért. Meg azért, mert mikor az utolsó műkörmömtől megszabadultam, utána dm-es ragasztósat tettem fel (karácsony előtti nap már nem tudtam manikűröshöz menni), és azt nem oldószerrel szedtem le, hanem... hát... öhm... lefeszegettem. Elég ramaty állapotban van most a körmöm és nem is tudom, hogy ilyen csuti körmökre fel tudnám-e rakni a sablont.
113. Henie (válaszként erre: 111. - Nagyreni)
2008. jan. 14. 08:45

En ugy szoktam eltavolitani, hogy vagy kireszelem (altalaban azert, mert ez nalam gyorsabb hadmuvelet) vagy ha van idom, akkor lereszelem rola a zselet es egy kis talkaba (amibe az ujja belefer) beleontok acetont es az 2-3 perc alatt felaztatja.. Vegulis nem is a TIPet magat oldja igazabol, hanem a ragasztot alatta.. Bar teny, hogy a TIPet is valamennyire, hiszen ha pl kifestesz egy TIPet koromlakkal es utana le akarod mosni, akkor erdekes eredmenye lesz.. Tiszta mocsing es a muanyag is oldodni fog..:)

Ugyhogy szerintem mindegy, hogy kireszeled vagy leoldod... A reszeles nehezebb, mert ha reszeleovel csinalod akkor a termeszetes kormot konnyebb felserteni.


A levegosodes pedig.. Nem tudod milyen anyaggal dolgozik? Nekem eleg sokaig ez volt a bajom, hogy az elokeszito folyadekom nem volt jo, es nem birtam rajonni miert levegosodik a vendegek korme... De persze nem mindenek, csak aki megerolteti kicsit.. Aztan kiprobaltam a legbudosebb, legolcsobb tapadaselosegitot es azota semmi ilyen problemam nincs..

Ugyhogy szerintem is alapanyag hiba.. Es lehet a legdragabb amit hasznal, nem feltetlen az a jo minden koromre.

En pl. pont most csinaltam egy osszehasonlito tablazatot excellbe mert kicsit sokallom az IBD arat, hogy megnezzem arba mennyi az elteres... Hat ha olcsoval dolgozik az ember tenyleg sokat lehet vele takaritani.

Ha erdekel valakit atkuldom szivesen e-mailbe. Nem hivatalos, csak magamnak gyujtogettem ki!

2008. jan. 14. 07:25
Mindenképp ragaszkodsz a tiphez?Miért nem próbálsz építettet?
111. nagyreni (válaszként erre: 109. - Henie)
2008. jan. 13. 20:38

Nem tudom, milyenek a pesti tanfolyamok, de most már nagyon remélem, hogy talán tényleg színvonalasabbak. Én Bp mellett lakom, Szentendre, Vác, vagy akár még Esztergom is jobb volna, de ott nem találtam tanfolyamot (vagy nem kerestem elég hatékonyan), egyelőre marad Pest. Már választottam is egyet, elég meggyőző a weboldaluk... És rendszeresen indítanak továbbképző meg díszítő tanfolyamokat, úgyhogy talán nem irigyek a tudásukra sem. De nemrég beszéltem egy ismerősöm ismerősével, aki nemrég vizsgázott, ő azt ajánlotta, hogy mindenképpen kislétszámú, magas óraszámú tanfolyamot keressek, mert az hatékonyabb. Egyelőre ez az összes ajánlott szempont, amire tanfolyamkeresgélés közben oda kell figyelnem.

Én egyébként nem várok valami látványos eredményt, tekintve, hogy a manikűrösnek sem sikerült elérnie:-( Mikor utoljára töltetni voltam, azt mondta, fontolóra kellene vennem, hogy abbahagyjam az egészet, mert vagy a körmöm nem bírja a műkörmöt vagy pedig nem jó a fazon, mert azok közül, akiknek a körmét csinálja, mással nemigen szokott előfordulni, ami velem (másnap levegősödik, törik hosszba-keresztbe), tehát nem is tudja, hogy mi lehet nálam a baj. Máshol azzal bíztattak, hogy nem az én körmöm hibája ez, technikai és anyag hiba. Nem tudom. Szóval, én egyelőre tényleg csak próbálkozom, de nagy-nagy lelkesedéssel:-)

És még egy gyors kérdés, épp ezért, mert gyakorlatlan vagyok és leesik a köröm vagy amit már olvastam, hogy eltörik a tip; a tipet hogyan lehet eltávolítani? Azt is reszelni kell, mint a zselét? Vagy csak simogassam acetonnal és egyszercsak eltűnik?

És köszikösziköszi minden választ és főleg a támogatást!!:-)

110. Henie (válaszként erre: 108. - 0260f21e84)
2008. jan. 13. 08:45

Koszonom szepen Margarita!:))


Hat igen, ha nekem is eros kormom lenne, en se biztos, hogy mukormot hordanek.. Bar a mukorom nalam a kenyelem miatt is van, mert tenyleg jo, hogy 1szer megcsinalom es akkor az 3-4-5 hetig ugyanolyan es hiaba mosogatok meg takaritok vele..:)


Nem tetszik a kocka? Akkor tudom ajanlani a most divatos tuhegyes kormot:)) Az tuti nem lapat:D

109. Henie (válaszként erre: 107. - Nagyreni)
2008. jan. 13. 08:16

Igen, ez teljesen igy van.. bevallom en is 6-7 eve csinalom, de ebbol kb 1 eve van rola papirom.. addig csak magamnak csinaltam, de odaig jutott, hogy mar baratnok is megkertek ra, hogy csinaljam egy ido utan es igy dontottem hogy csak kene rola papir is..:D


A tanfolyamot egyebkent nem akarom lehuzni, de en debreceni leven itt Debrecenbe csinaltam es oszinten megmondom, ha nem tudtam volna mi mire jo es mi a lenyege szerintem a kedvem is elment volna tole..

Heti 1 alkalom volt, minden pentek delutan 1tol estig. Igazabol kb 3-4 honapos volt es ez arra volt eleg, hogy minden penteken megismerkedtunk 1 fele módszerrel. Eloszor manikurt tanultunk, aztan 2 pentek pedikur es a maradek 6-7 penteken meg sorba a mukormoket.. eloszor csak TIPet ragasztottunk-csiszoltunk, aztan kov. heten mar zselet tettunk ra, aztan epitettunk es utana a porcelannal is ugyanezt.

Ha eletedbe egyszer csak ott csinalod meg ezeket akkor abbol tenyleg nem lesz jo szakember.. Raadasul nalunk beleestek abba a hibaba, hogy nagyon irigyek voltak, amibol az kovekezett, hogy sok apro fogast/technikat meg se mutattak..

Amikor meg rakerdeztem huzta a szajat.

Szoval nalunk sajnos ez volt a tendencia, de nem tudom, hogy mashol hogy mukodik.

Miskolci tanfolyamrol ennel rosszabbakat hallottam (sogornom ott vegzett), az se biztato.

De a Budapesti kepzesek szerintem azert mas szinvonalon vannak..


Ezzel nem elvenni akartam a kedved, csak tenyleg a gyakorlas minden alapja!!!

Es egy ido utan a kezdeti 5-6 oras munka is lecsokken 2-3ra aztan mar 1-2re.. es egyre jobb lesz!!:))


Ja es ami a lenyeg: sose keseredj el ha leesik vkinek a korme, mert nem minden esetben a te hibad... Pl nekem amit a suliba ki kellett fizetni anyagot, ha azokbol dolgoznek mai napig, senkinek se lenne korme, annyira gagyik voltak..

De ezt csak akkor tapasztalod meg mi a gond, ha kiprobalsz mindig valami mast is.

Draga tanulopenz, de ha tenyleg akarod csinalni, akkor hajra!!!:D


En tamogatlak!:))

2008. jan. 12. 18:14

Henie, tetszett a cikked, nem annyira a tema, mint a stilusa :) ramfert mar egy kis modernizacio :)) Te meg igazi szakmatudonak tunsz :)

Nekem meg soha nem volt mukormom egyreszt az eredeti eros, egeszseges, masreszt soha nem lattam meg szep mukormot. Sok nekem csicsas, giccses, tuldekoralt, nem beszelve arrol a lapatformarol, meg francialakkozasrol. Tudom, izlesek es pofonok, ez az en velemenyem. De azt irigylem, hogy mososgatasnal sem kopik a lakk!!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook