Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi is az a műköröm? fórum

Mi is az a műköröm? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi is az a műköröm?

1 2 3 4 5 6 7
2007. aug. 27. 14:53
Hello lányok!voltam dokinál semmit nem tudott mondani még nem is látott ilyet,de felhivtam a börgyógyászom azt mondta,hogy nem gomba inkább alergiás reakció a ragasztóra,ha gomba lenne akkor elkezdene foszlani a körömfelület,de pihentetni kell még le nem nől,hát ennyi.
16. Henie
2007. aug. 26. 18:23

Minden mukorom felpuhitja a kormot.. ezert is szoktuk javasolni, hogy azert 3-4 havonta pihentessek, mert ez is, mint minden mu dolog, nem egeszseges..

Egyebkent nekem is volt mar olyan vendegem, hogy kerte a kormot, de mondta, hogy nagyon ockodik tole.. 5 nap mulva kert, hogy szedjem le, mert nem birta elviselni magan. Ugyhogy ez szerintem tok normalis, nekem is vannak olyan honapjaim, hogy nem birnam elviselni magamon..:) De az ilyeneknek mindig csak orulok, mert akkor legalabb pihentetem oket:))

15. 363d535da9 (válaszként erre: 11. - Henie)
2007. aug. 26. 17:43

Tökéletesen igazad van.

Alaphangon klausztrofóbiás vagyok. Ebből kifolyólag nehezen tűrök meg magamon még ruhában is olyat, amelyik szorít, vagy túl zárt.

Az egész műkörmös ötlet abból adódott, hogy a szomszéd lány tanfolyamra járt és megígértem neki, hogy gyakorolhat rajtam. Valószínűleg ez volt a másik gond.

Amikor készen lett, gyönyörűek voltak a körmeim, de amint elment kb. fél óra múlva már úgy éreztem , hogy nem kapok rendesen levegőt, mert a körmeimet "bezárták". (Na, ezt sürgősen leállítottam magamban!) Utána jött, hogy nem tudok vele fogni, és ahogy pakolásztam stb. oldalt elkezdte törni nem is az ujjbegyemet, hanem a körömágyam végét, ahol a köröm elválik a bőrtől. Miután ez fájt, berágtam, fogtam az ollót és a reszelőt és lekerekítettem a széleit. Innentől már nem volt gond, mert csak gyönyörködtem benne, egészen a második hét végéig, amikor is elkezdett felválni. A többit már leírtam!

Tehát nekem nem a műköröm ellen van kifogásom, azért mert nekem nem jött be! Csak gondolom, hogy ha nekem két hét alatt így elpuhította a körmömet, akkor azért nem használhat, ha valaki huzamos ideig folyamatosan felteteti.

De lehet, hogy ezt csak én gondolom!


Egyébként nem gondolom valakiről, hogy plázacica, csak mert műkörmei vannak! Ahhoz szerintem más egyéb is kell, és nem biztos, hogy itt a külsőségekre gondolok.

14. tündérmaci (válaszként erre: 10. - 363d535da9)
2007. aug. 26. 17:26
elöre bocsátom nem vagyok pláza cica,de mivel gyengék a körmeim és a munkám miatt mindig vissza törtek ezért választottam ezt a megoldást ami eddig jól bevált.
13. Henie (válaszként erre: 12. - Tündérmaci)
2007. aug. 26. 17:17
remelem, hogy nem gomba:(
12. tündérmaci (válaszként erre: 9. - 5d3fac1d2b)
2007. aug. 26. 17:15
Köszi a tippet de sajnos nem jött be majd holnap megnézetem a dokival,maj irok hogy mi a helyzet.
11. Henie (válaszként erre: 10. - 363d535da9)
2007. aug. 26. 17:13

En pedig elore bocsajtom, hoy nem szeretnek kotekedni, de.... ;)))

Szoval egyreszt hiaba a "kocka" a meno, egy mukorom akkor van jol felteve ha az neked fel se tunik. (Most kulonitsunk el a szokatlantol, mert persze, hogy meg kell szokni, hogy fogsz vele meg dolgokat..) Magyarul nem kene, hogy nyomja az ujbegyed meg plane, mert szerintem meg a tortenelemben hasznalt kinzoeszkozok is ilyesmik voltak.. egy bizonyos nyomas valahol..:)

Az hogy felvalik pedig szinten csak a minoseg tudtara mondhato. Ha valaki profi kormoket csinal, akkor az (ha nem no gyorsan a korme) akar 8!! hetig is kibirja egyetlen osszereszelessel (ami fel ora..). Pont most voltam tovabbkepzesen es ott raadasul rengeteg anyuka mukormos van es az en vendegkoromben is sokan gyomlalnak, tapetaznak, zoldseget szednek akar 4-5 cm-es karmokkal is ugy, hogy annak semmi baja.

De egyebkent ez beallitottsag kerdese is, mert ha tudatosan zavar teged, akkor tenyleg nem fogod megszokni de akkor talan nem is a te mufajod a mukorom:)

Es nem akarok ezzel senkit se bantani, de tenyleg, egy mukoromosnel azert alapszabaly, hogy akkor jo, ha azt eszre sem veszed...

2007. aug. 26. 16:24

Előre bocsájtom, hogy lényegében semmi kifogásom az ellen, ha valaki alkalmanként műkörmöt tetet fel, de.....

Nagyon szeretem megnöveszteni a körmömet. Szeretem, ha festve van stb. DE a három gyerek, a család, a mosás, vasalás mellett sajnos nem tudok annyi időt rááldozni, hogy mindig szép, ápolt legyen a festett körmöm, így csak alkalmakkor, illetve nyaraláskor élvezhetem. Próbaképpen feltetettem műkörmöt ( a legrövidebbet). Először nem tudtam fogni vele, utána kiderült, hogy mivel ugye a divat szerint téglalap alakú, ezért vágja az ujjbegyem végét. Két hét után egyik-másik felvált, de akkorra már anyira idegesített, hogy egyenként leszedegettem. A két hét alatt annyira felpuhult az eredeti körmöm, hogy csak hajlott össze-vissza. Kb. 1 hónap kellett, hogy újra normális keménységűvé váljon.

Tehát számomra a műköröm egy divatos kegészítő marad, amit alkalmankénti viseletre lehet ajánlani, de semmiképpen sem huzamosabb időre!!!

9. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 8. - Tündérmaci)
2007. aug. 26. 14:42

Hát nem tudom....ha van reszelőd vagy valami polírozó szerkentyűd,akkor picit reszeld meg,mert lehet,hogy csak az elöregedett köröm felszín elszineződött.....

Vagy ha semmi ilyesmid nincs,próbáld meg egy kis ecettel vagy citromsavval megdörzsölni....

8. tündérmaci (válaszként erre: 7. - 5d3fac1d2b)
2007. aug. 26. 12:47
már levettem a műt,nem lehet hogy ez valami gomba,de nem fáj és nem is érzékeny
7. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 6. - Tündérmaci)
2007. aug. 26. 12:20
Az nem jó,ha elszineződik!Lehet,hogy valahol fel van válva....Szólj a körmösödnek,mihamarabb javittasd ki vele!
6. tündérmaci (válaszként erre: 5. - 5d3fac1d2b)
2007. aug. 26. 12:08
A körömfeület.
5. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 4. - Tündérmaci)
2007. aug. 26. 11:46
Hol barna a saját körmöd?A szabadszélnél(amit le szoktunk általában vágni) vagy fent,a körömfelület?????
2007. aug. 26. 11:44
Miért szineződk el a körmöm a műköröm alatt(barna)?
3. Henie (válaszként erre: 2. - 3cbdff671e)
2007. aug. 16. 08:39
Remelem segitettem vele valamennyit..:))
2007. aug. 16. 07:35
Köszi szépen, hogy megírtad!
2007. aug. 11. 10:41
Manapság egyre elterjedtebb és egyre nagyobb divatot kapott műköröm sokak fantáziáját megmozgatja. Ám azzal kevesen vannak tisztában, hogy a szebbnél szebb műveknek milyen előnyei, illetve hátrányai származnak, valamint hogyan dönt egy szakmabeli arról, hogy a vendégének melyik fajtát milyen díszítéssel és formával ajánlja.

Ugrás a teljes írásra: Mi is az a műköröm?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook