Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha pár napig kihagyom az antidepresszánst, attól lehetek rosszabbul? fórum

Ha pár napig kihagyom az antidepresszánst, attól lehetek rosszabbul? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. ina87
2016. szept. 10. 18:37
igen
2016. szept. 3. 17:07
ha régóta szeded, akkor lehetséges.
2016. szept. 3. 12:03
Elvonási tüneteid lehetnek.
44. 850bb2a149 (válaszként erre: 43. - 850bb2a149)
2016. aug. 25. 21:51

Forras:


[link]

43. 850bb2a149 (válaszként erre: 42. - Vörösma)
2016. aug. 25. 21:51

Szia!


"Milyen a készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás

Küllem: Ovális, fehér, filmbevonatú tabletta, törővonallal és egyik oldalán "E", valamint "L" jelzéssel."

2016. aug. 25. 21:30
Sziasztok! Fogalmam nincs még, hogy jó helyre írok-e, de megszeretném kérdezni(ha valaki tudja), hogy a Cipralex 10mg-os gyógyszerre milyen betűk vannak feltüntetve! Fontos lenne negyon! Ha tudtok segíteni (most) megköszönném!
41. Dinan (válaszként erre: 27. - 36a26f5226)
2012. aug. 19. 07:56

hetekbe telik, míg teljesen kiürül, de ha hirtelen abbahagyod és csökken a vérben a gyógyszerszint, be lehet kattanni.

abbahagyni, csak nagyon kis adag csökkentéssel lehet, lassan, orvossal konzultálva.

ez nem algopiryn, amit a szomszéd javaslatára szedünk, vagy saját döntés alapján.

az autogén tréning sokat segít, rég rossz, ha külső ember mondja meg mi jó nekem. Nekem, magamat kell igazán ismerni!

40. Bucóka20 (válaszként erre: 39. - 36a26f5226)
2012. aug. 17. 09:44

Ezen a dolgon már annyit gondolkoztam.

Nem értem,hogy ha az orvosok,pszichológusok (mindenki tudja),h a lelki problémákon kítűnően lehet segíteni gyógyszerrel,akkor miért kell annyi kört futni,h az ember gyógyszert szedhessen és elmúljanak a tünetei.


A másik,h miért van az,h valakinek aki tegyük fel depressziós,miért segít csak a pszichológusi beszélgetés és úgymond meggyógyul attól,h nem szed gyógyszert csak beszélget,miközben a másik depressziós kemény gyógyszeres kezelésre szorul.


Én is szedtem gyógyszert kb 2éve,akkor kb olyan 4-5 hónapig és a doki utasítására,mivel tünetmentes voltam már egy ideje,elhagyhattam a gyógyszert.

Elhagytam...jól voltam ,aztán minden kezdődött szépen lassan előről.

Tűrtem hosszú hónapokig,most pedig (már 10hónapja kb) megint gyógyszert szedek és lekopogom,h tökéletesen vagyok.



Nem tudom,hogy Ti hogy gondoljátok,de nekem volt időm már ezen agyalni.:)

Én úgy gondolom h 2 féle lelki betegség van.Vannak olyanok,akiknek valamilyen fel nem dolgozott lelki problémájuk van és erre kiváló a pszichológus,de vannak esetek,ahol nem elég a pszichológus,hanem gyógyszerrel kell kombinálni.


De vehetjük az én esetemet akár.Ami mondhatni,h a szorongás nálam öröklött(tudom,mert apum elmondta,h neki is ugyan ez a betegsége,csak ő tudja kezelni)....én nem tudom,így gyógyszert szedek,de nem járok pszichológushoz,mert nincs mit kibeszélnem.Nincsenek fel nem dolgozott események az életemben,nem ért trauma...stb...

Nekem jött,egyik napról a másikra...aztán szépen lassan behálózott.

Számomra a pszichológus kidobott pénz(bár volt olyan h én kértem h elmehessek,egy 3éves szakítás után,mert akkor úgy éreztem,h szükségem van rá....1 alkalommal voltam).


Én nyílt személyiség vagyok,nem titkolom és bárkivel beszélek....azt mondom neki,h vállalja fel.Nincs mit szégyelni.

Aki megvet minket,az nem barát nem szeret minket őszintén.

2012. aug. 16. 20:26

Meg ez is a tudatlanság, hogy aki nem volt benne, nem tudja, hogy minden lelki eredetű probléma az agyi biokémiai folyamatok megbillenése, mint pl. egy cukorbetegnek inzulint kell adni, egy vérszegénynek vasat...


Az agynak is van anyagcsere folyamata, és amikor valamiért kibillenik az a képzeletbeli mérleg, a biokémiai folyamatok közül valamiből több van, vagy kevesebb, akkor áll be a lelki probléma, amit gyógyszerekkel kitűnően lehet szinten tartani, és gyógyítani...


Ez nem más, mint emberi butaság, és tudatlanság!!!!

38. 36a26f5226 (válaszként erre: 35. - 42497ac080)
2012. aug. 16. 20:25

Ez a baj a magyarok mentalitásában, hogyha valaki pszichiáterhez jár, az akkor biztosan őrült, vagy elmebeteg!!!! - hát nem!!


Amerikában pl. minden embernek saját pszihológusa, pszichiátere van... Ott teljesen természetes, csak a magyar mentalitás olyan, hogy a tudatlanságban nagyon sok ember nem az eszét használja fegyvernek, hanem a száját!!


Sajnos vannak olyan helyek, ahol nem különítik el, hogy diszkrét maradjon, hogy aki oda jár, az titokban tudjon oda járni, és ne mások előtt, nyilvánosan...

37. eandi78 (válaszként erre: 36. - 6ee0ffb012)
2012. aug. 16. 19:32
Ezért mentem másik városba és magánrendelőbe... Itt talán gégészet és belgyógyászat között van.
36. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 35. - 42497ac080)
2012. aug. 16. 16:33
Ez nálam is így van.De érdekes,igazából csak itt vagyok ilyen,mert mellette meg neurológia van,szóval az sem jobb.Anno a szemészet mellett volt,mindig ott vártam,aztán mikor megjelent a sorszám gyorsan beslisszoltam az én dokimhoz.
35. 42497ac080 (válaszként erre: 34. - Cikicakk)
2012. aug. 16. 16:24
Látnátok a psziho dokira várva a rendelőintézetben, milyen rosszul érzem magam, hogy jaj, csak valaki nehogy erre menjen akit ismerek, mert elsűjedek a szégyenben ha valaki meglátja, hogy ide járok :( félek kibeszélnének ha megtudják.
34. cikicakk (válaszként erre: 24. - 42497ac080)
2012. aug. 15. 18:59
Ne titkold,mert ez nem szégyen,csak baj.Ez nem olyan betegség ami a te felelőtlen élet viteled alapján alakult ki.Gondolok itt az alkohol okozta leépülésre,gyomor és májproblémákra,vagy a dohányzás okozta érszűkület,asztma,tüdő betegség,stb.Ez bár kivel előfordulhat,hisz ma már olyan világot élünk,hogy tele vagyunk stressztel.Van aki huzamosabb ideig bírja,nem roppan össze azonnal,de van aki hamarabb orvosi kezelésre kerül.Mindegyik esetben azért kell szedni a gyógyszert,hogy a depressziós állapoton átsegítsen.A gyógyszer szedésének kezdésétől általában 3 hét után kezdi észrevehetően kifejteni a hatását.Nagyon is javasolt rendszeresen szedni.Én is évekig szedtem,bár évente átálltak másik gyógyszerre,hogy ne szokjon hozzá a szervezetem.Ma már szerencsére csak a pánikbetegségemre szedek gyógyszert,de azt csak akkor ha tudom,hogy olyan helyre megyek,hogy rohamot kaphatok.(persze előfordul,hogy ez sem segít,de gyógyszer nélkül mindig roham lenne a vége)Az meg,hogy a gyógyszer kihagyásától lettél-e rosszul,egyéni.Van aki egy két szemet ki hagy véletlenül és észre sem veszi,van aki már egy szem kihagyás után is rosszul van.Inkább szedd rendesen és csak orvosi javaslat mellett fokozatosan csökkentve az adagot,hagyd abba.
33. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 32. - 42497ac080)
2012. aug. 15. 18:19
Uh,az kemény lehet.Én már sok-sok éve szedem.Persze nem folyton.Többször letettem,de mindig újra kellett szednem.És egyre többet,mert egyre jobban kivagyok.Ezt gyógyszer nélkül nem bírnám.Már megöltem volna magam. :(
32. 42497ac080 (válaszként erre: 28. - Bucóka20)
2012. aug. 15. 18:07

Én is másodjára szedem, egyszer már sikerült jobban lennem.

Vagy egy barátnőm, ő depressziós, és nem hajlandó antidepresszánst szedni, csak szenved, évek óta, de akkor sem...mert az antidepi nem jó ezt hallotta...inkább szenved, nem alszik, nincs jól....

31. 36a26f5226 (válaszként erre: 28. - Bucóka20)
2012. aug. 15. 14:38
VAgy aki még nem járt ebben a cipőben, megkaphatja, bármikor, hisz olyan világban élünk...
2012. aug. 15. 14:38
jav.: az "AGY" biokémiai......
29. 36a26f5226 (válaszként erre: 28. - Bucóka20)
2012. aug. 15. 14:37

Így van!!


Csak a tudatlanok nem értik meg, hogy az agy biokémiai egyensúlyának a képzeletbeli mérlege billenik meg, olyan ez, mit amikor valaki pl. vérszegény, annak vasat kell szednie, vagy a cukorbetegnek inzulint kell kapnia, stb...


Az egy biokémiai egyensúlyának is lehet vérképzavara, amit kitűnő gyógyszerekkel, antidepresszánsokkal egyensúlyba lehet hozni, és szinten tartani...

2012. aug. 15. 14:17

A rendszetelen szedéstől lehet rosszul lenni és attól is,ha egyik napról a másikra akarja elhagyni az ember.


Másik,h nem kell titkolni,sokkal könnyebb,ha enm titkolózol.Én nyiltan felvállalom és büszke vagyok arra az útra amit végig jártam és ahova időközben eljutottam.:)


Én is szedem,már másodjára.

Kit érdekel mások véleménye?

Aki elítéli az nem élte még ezt át,és itt a MÉG-en van a hangsúly.

Mert BÁRMIKOR , BÁRKI beleeshet ebbe...aztán majd kapkodhatja a fejét.


A gyerekeidnek persze nem kell elmondani,de férjednek , anyukádnak ..családodban,bnőknek...hidd el,sokkal könnyebb lesz és lehet,h kiderül valamelyik családtagodról vagy ismerősödről,h ő is hasonló cipőben jár....

2012. aug. 15. 11:11

Kb. 2-3 nap kell ahhoz, hogy kiürüljön a szervezetből, a vérből, és utána leszel rosszabbul, ha egyszer marad ki, attól még nem, legfeljebb csak elkezd csökkenni a vérben a hatóanyag, és attól lehetsz érzékenyebb...


Ne hagyd ki, ha szedned kell, nem éri meg azért, hogy rosszabbul leszel, ha kiürül, vagy elkezd kiürülni a szervezetedből...

26. Rozália (válaszként erre: 12. - 42497ac080)
2012. aug. 15. 06:45

Én 15 éve szedem. Lehet, már nem is kellene, de ha szóba hozzuk a dokival, hogy talán el lehetne hagyni, mindig pánikba esek:( Biztonságérzetet ad, tehát szedem.

Mások véleménye engem sem érdekel. Majd ha felhúzta a cipőmet... Utána lehet véleményt mondani.

25. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 24. - 42497ac080)
2012. aug. 14. 20:00

Egy ideig én is titkoltam.Aztán rájöttem,hogy nem érdekel ki mit gondol.Ez vagyok én,ilyen vagyok.Ha szeret vki,elfogad.Ha nem,akkor annyi.

Most is elég vacakul vagyok,de nagyon igyekszem kifele nem mutatni.Sírok,mikor senki sem lát :(

2012. aug. 14. 19:59

Én titkolom, mert még rosszabbul érzem magam a bőrőmben, mikor még lelkiismeretfurdalást is okoznak azzal, hogy ilyen bogyókón élek.

Meg a gyerekeimet sem akarom ezzel terhelni, nekik marad még a rózsaszín felhő, amiben anya tartja őket :)



Én is azt mondom, soha, senkinek, nem kívánom ezt!!!!

2012. aug. 14. 19:32
Én nem titkolom.Ha rossz napom van meg mondom itthon ma elgurult a gyógyszerem.Amerikába majd nem mindenkinek van pszihológusa nem foglalkozom a rossz indulatú emberekel.
22. b7f7648620 (válaszként erre: 11. - 42497ac080)
2012. aug. 14. 19:29
Sokan abban a tévhitben vannak, hogy csak eleve ideggyengék bukhatnak ki úgy, hogy gyógyszert kell szedniük. Pedig jöhetnek úgy össze dolgok az életben, hogy az is depis lehet, akinek addig mosolyból volt a feje.
21. 42497ac080 (válaszként erre: 19. - Ogrené)
2012. aug. 14. 19:23
Igen, a poklok, pokla... annyira nehéz vele harcolni, élni, és mások előtt titkolni, hogy mennyire rosszul vagyok :( mert én vagyok a világ legkedvessebb, legaranyossabb nője ám, csak senki nem gondolja mennyire oda vagyok lelkileg, és nem is mondom senkinek....
2012. aug. 14. 19:20
Már félve kérdezek erről a témáról, mert mindig kiosztást kapok, hogy mekkora hülye vagyok hogy szedem, pedig én lennék a legboldogabb ha nem kellene szednem!!!
19. ogrené (válaszként erre: 18. - 6ee0ffb012)
2012. aug. 14. 19:16
Én se kívánom mert az a poklok pokla volt!
18. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 17. - Ogrené)
2012. aug. 14. 19:15
Én az ilyenekre már nem is figyelek.Nem kívánom neki,hogy tapasztalja meg milyen ez az állapot.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook