Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek/tapasztalatotok az antidepresszánsokról? fórum

Mi a véleményetek/tapasztalatotok az antidepresszánsokról? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. nov. 23. 17:28

pl.melóhelyen titkolni kell, mert különben megkérdőjelezik a beszámíthatóságot.

Tulajdonképpen hülyének titulálják az embert, nem pedig betegnek. Pedig semmivel sem érzem magam kevesebbnek szellemileg, mint bárki más a környezetemben. Ez nem értelmi fogyatékosság, hanem egy kezelhető betegség, mint a magas vérnyomás vagy a szívritmuszavar. Ezt de sokan nem értik!

587. rózsa67 (válaszként erre: 586. - Sylvia31)
2011. nov. 23. 17:23

Tudjátok mi a döbbenet, hogy ismerek olyat, aki járt ebben a cipőben és még is meg van a maga negatív véleménye a magunkfajtákról! :(

Furán vannak összerakva az emberek. Önzőek, tolerancia egy deka sincs bennük. pl. az én rosszullétem nem hatja meg, de ha ő beteg akkor sajnálni kell. Mondhatnám, hogy hányni tudnék nagyon sok embertől. Egy kezemen megtudnám számolni, aki ember számba veszi az ilyen betegeket.

586. sylvia31 (válaszként erre: 584. - Rózsa67)
2011. nov. 23. 15:52

Csak az mond ilyet(mármint hogy szedd össze magad)akinek finoman fogalmazva is mondjuk úgy gőze nincsen az egész betegségről és az ezt kiváltó nagyon komoly agyi ingerületátviteli zavarról!!

Magyarán semmit nem tud a betegségről valószínüleg nincs ilyen gondja se neki se az ismerőseinek(tud vki ilyet??:-)

585. rózsa67 (válaszként erre: 582. - 37aeaa922b)
2011. nov. 23. 12:12
ezzel én is úgy vagyok! :) Jöhetne akár a kutyakaki is! :)
584. rózsa67 (válaszként erre: 581. - Sylvia31)
2011. nov. 23. 12:11

őszintén megmondom, hogy amikor valakitől azt hallom, hogy "szedd össze magad", akkor úgy pofán tudnám vágni, hogy eyg hétig egyirányba futna! :D

Az agyban zajló kémiai folymatokat nem lehet annyival elintézni, hogy szedjük össze magunkat!

Attól nem fog rendbejönni a szerotonin szintünk!

Persze segíthetünk magunkon, ha jó a hozzáállásunk, de CSAK az nem elég.

2011. nov. 23. 08:55
Kipróbálom a TRIPTOFÁNT mostan.Nem tudom nálunk kapható-e,de az interneten látom 6500 forint.
2011. nov. 23. 08:37

Én meg aztat mondom, ha ténleg tudnák mitöl van ez,

már rég kigyógyultunk volna,mindnyájan.Kiprobáltam mindent,csak még kakit nem ettem hogy meggyógyuljak,de ha abban lenne a gyógyszer azt is megteném.

2011. nov. 23. 08:28

Rózsa,elolvastam a cikket tényleg nagyon hasznos volt!Szinte ugyanaz van benne amit ide kiírtam de ettől függetlenül idemásolnék két mondatot!

A kutatók szerint a depressziót az agyban az idegi ingerületátvivő anyagok termelődésének rendellenessége okozza!

Ezt eddig is tudtuk csak üzenném azoknak akik betegtársainkat azzal kínozzák hogy szedd össze magad EZ ITT KEVÉS!!!!!!!!!!!!!!

A TRIPTOFÁNNAK jelentős szerepe van az agy egészséges működésében mivel elősegíti a szerotonin nevű idegi ingerületátvivő anyag termelődést!

Ez meg ugyanaz amit lentebb kifejtettem:-)

580. sylvia31 (válaszként erre: 579. - Rózsa67)
2011. nov. 23. 07:36
Megnézem! Annyit mondj már légyszi hogy nálad milyen eredménye lett?Gondolom szedted is...
579. rózsa67 (válaszként erre: 577. - Sylvia31)
2011. nov. 22. 17:18

Köszi, de ezt a témát már kiveséztem! :)

Ezt olvasd üsd be a google-ba:

A boldogság hormonjai - 1. rész: szerotonin

Érdekes dolgokat olvashatsz.

2011. nov. 22. 13:13

Még valami!

Szedek még M..B6-ot,Rem..v-ot(orbáncfű)de adott esetben antidepresszánssal együtt is szedhető de ezt feltétlenül meg kell beszélni a kezelőorvossal mert úgy tudom hogy SSRI-okkal(szelektív szerotonin visszavétel gátló)és MAO gátlókkal(ilyet ma már nem nagyon írnak fel)tuti nem!!

2011. nov. 22. 12:57

Sziasztok csajok!


Látom mostanában nem írt senki..

Szeretném megosztani veletek az utóbbi napok eseményeit és hozzászólásomat most azoknak ajánlanám akik TÉNYLEG MINDENT MEGTESZNEK hogy ebből a betegségből kikeverdjenek!!

Nos perpillanat ott tartok hogy a szokásos forgatókönyv szerint 3hónap Miza után abba kellett hagynom mert mint mindig ennyi idő alatt kb 6-8kiló plussz jön rám föl..Ennek bár nagyrésze víz(ödéma)de sem a szívnek sem a lelkemnek sem a ruhatáramnak(!!!)nem tesz már jót..Ilyenkor leteszem kb 5hétre és ha lement a víz folytatom..

De!Elkezdtem kutakodni informálódni ez egy nem normális csiki-csuki játék amit évek óta csinálok ráadásul a sok abbahagyás miatt lassan már hatni se hat a gyógyszer egyre magasabb dózis kell mert kezd rezisztencia kialakulni rá a szervezetemben..

Szóval vettem egy könyvet,Testi eredetü lelki betegségek a címe igen jól látjátok és nem fordítva!!!!!

De ebbe most nem megyek bele..Szóval a lényeg!

A bűvös szó TRIPTOFÁN!!!!!!!!!!!!!

Ez egy esszenciális aminosav(fehérje)a szervezet NEM KÉPES ELŐÁLLÍTANI a táplálékból kell fölvennni de miért?

MERT A SZERVEZET EBBŐL ÁLLÍT ELŐ SZEROTONINT!!!

Csajok még a dokim is azt mondta próbáljuk meg mert tényleg jó!!

Szóval letettem a gyógyszert és átállítottam a teljes étrendemet mert mikor elolvastam miben található rájöttem hogy én EGYÁLTALÁN NEM eszek ilyeneket:-((((

Megtalálható a sajtokban(edámi,ementáli,parmezán,zabpehelyben,sonkában,olajos magvakban túróban,keserű csokiban banánban)

Nézzetek utána a neten!!!!

Segíti az elalvást én megmondom őszintén teljesen jól vagyok!!!

Biztos bennem van még a gyógyszer is de nagyon kíváncsi vagyok!!!

Macskanita,Rózsa!

Mindegy mennyire súlyos az állapotunk csak javíthat rajtunk!!!

Még annyi hogy tablettában is kapható de ezt már rátok bízom én vettem de aki a természetes utat választja (étrenddel)úgy is jó!!!

2011. nov. 13. 12:33

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a gratulációkat:-)!!!

Ma meg névnapom van:-)

Bár gyakrabban lennék ilyen boldog mint mostanában!

Küldök mindannyiótoknak belőle egy kicsit:-)

575. 099c0bed40 (válaszként erre: 571. - Sylvia31)
2011. nov. 12. 06:38

Szia, nagy gratula a Fiadnak, ez tényleg nagyon jó hír.:)


Nálunk ( család) sajnos nem történt semmi pozitív esemény, hiába vártam, igaz magam hitetlen gyaur vagyok az ilyesmikben hogy számmisztika, meg varázsdátumok meg hasonlók. :(

574. rózsa67 (válaszként erre: 564. - Sylvia31)
2011. nov. 12. 05:47

Sylvia!

Nem volt vita, ezt nem jól látod! Itt csak vélemény nyilvánítás volt! :) A kettő igen eltér egymástól.

573. 37aeaa922b (válaszként erre: 571. - Sylvia31)
2011. nov. 11. 21:39
Gratulálok én is.
572. rózsa67 (válaszként erre: 571. - Sylvia31)
2011. nov. 11. 19:48
Gratulálok! :)
2011. nov. 11. 19:17

Csajoooook!!!

Hagy hozzak egy kis jó hírt nekem bejött a 2011.11.11!!!!

A kisfiam(4. osztályos)ismételten MEGNYERTE A MAI NAPON AZ ORSZÁGOS MESEMONDÓ VERSENYT!!!!!!!!!!!

Hihetetlenül büszke vagyok rá:-))))!!!!!!!!!

Látjátok jön a pozitív változás:-)

570. rózsa67 (válaszként erre: 567. - Macskanita)
2011. nov. 11. 18:44
és azt is szeretném tudni, hogy hogyan raktad be a zenét az oldaladra! :) imádom
569. rózsa67 (válaszként erre: 567. - Macskanita)
2011. nov. 11. 18:38
várom, hogy elmond! :) mi volt a kiváltó ok?
568. rózsa67 (válaszként erre: 567. - Macskanita)
2011. nov. 11. 18:05

A kiváltok? annyi volt, hogy nem tudnám felsorolni.

Az első roham 18-19 éves koromba volt. Persze, akkor fogalmam sem volt mi ez. Rosszul lettem egy moziba és a film több mint felét a wc-ben töltöttem. A párom mentőt akart hívni. Az, hogy pánik beteg vagyok 1997-ben "derült" ki.E közben eltelt 11-12 év. :( 2000-2003-ig nem szedtem semmit, ez idő alatt született a lányom.

567. Macskanita (válaszként erre: 563. - Rózsa67)
2011. nov. 11. 08:56

Rózsa, és tisztázott a dolog, hogy első pánikrohamod mi okozhatta? mi az ahelyzet ami kiváltotta? hol voltál épp, mit csináltál?

Érdekel komolyan a dolog.nekem is volt pánikbetegségem, sok sok évig, ma már csak vendégségbe jár hozzám a pánik, egy évben kétszer, de majd elmondom, hogy nekem mi volt először, mi válthatta ki (az okosok szerint) és hogyan sikerült többéves munka után legyűrni.

Kitartást!!!!

566. Macskanita (válaszként erre: 565. - Sylvia31)
2011. nov. 11. 08:54
:-D remélem igazad lesz!!!
2011. nov. 11. 08:34

Még valami!

2011.11hónap 11-e van biztos mindenki figyelte azt mondják végre jó dolgok következnek ezután:-)


Reméljük:-))))

2011. nov. 11. 08:24

Sziasztok csajok!Úgy látom jó kis vita folyt itt tegnap...Én most kipróbálás alatt vagyok de be szeretnék számolni majd nektek a hatásról illetve eredményekről(remélem lesz)

Most úgy vagyok hogy a jelenlegi gyógyszerem megint az amitől baromira hízok(vizesedek jobban mondva)a legmagasabb dózisban igaz-tény és való-ettől tökéletesen eszek-alszok-dolgozok,néha van csak icipici szorongás,szóval úgy döntöttem mivel édesanyám tavaly óta szedi a Varga féle gyógygombákat én is megpróbálom!!

Próba szerencse!!!Az lenne a cél hogy csökkenteni lehessen a gyógyszermennyiséget bár el is tudnám hagyni de abba nem élem bele magam..

Azt mondták úgy mint az antidepiknél legalább egy hónap a feltöltődési idő utána lehet próbálni csökkenteni a gyógyszert..

Ne...nax a neve akit érdekel megírom priviben az agyban felborult hormonegyensúlyt állítja be illetve nagyban javítja az idegsejtek közötti hibás kommunikációt..Sklerózisosoknál is és még parkinsonos-alzheimeres betegknél is hihetetlen nagy a javulás..

Két hete szedem kíváncsi leszek:-)

563. rózsa67 (válaszként erre: 560. - Macskanita)
2011. nov. 11. 05:07

Jelenleg tudok rajta uralkodni, mert nem olyan nagymértékű, mint amilyen volt régen.

pl. tegnap egész nap rohadtul éreztem magam (kisebb pánik uralkodott rajtam), de nem vettem be +gyógyszert.Próbálom azt szinten tartani, amennyit most szedek. Szeretném mindenáron elkerülni, hogy adagot kelljen emelni.

2011. nov. 10. 23:29
Hahó.Van itt valaki?
2011. nov. 10. 23:16
Megtalálod a csendet odakint , megtalálod a békét, és megtalálhatod azt aki talán a világot jelenti.... csak merj kinézni önmagad falai mögül.....
560. Macskanita (válaszként erre: 558. - Rózsa67)
2011. nov. 10. 21:34

amikor jön a pánikroham...tudod magadat kontroll

álni? le tudod állítani magadat? nem rossz értelemben kérdezem...hanem komolyan...

559. Macskanita (válaszként erre: 557. - Volti16)
2011. nov. 10. 21:33

tudom:-)

sajnos:-(

orvos tudja...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook