Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek/tapasztalatotok az antidepresszánsokról? fórum

Mi a véleményetek/tapasztalatotok az antidepresszánsokról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
498. Bucóka20 (válaszként erre: 497. - Karnevál)
2011. okt. 7. 20:54
Egyetértek!
2011. okt. 7. 20:49
Sziasztok!Az én véleményem az antidepresszánsokról,h van a depressziónak olyan szintje,vagy formája nem tudom mi a helyes kifejezés,h szükséges.Engem nagyon rossz állapotból "hozott ki",és ahogy lehetett csökkentették az adagomat.Az én orvosom nem írkálja csak úgy ha kell ,ha nem.Több ismerősöm is van,akinek az élethelyzetéből fakad a depije,nekik nem ír gyógyszert,terápiával kezeli őket,sikeresen.Azon is elgondolkoztam,h mi van,ha valakinek tényleg kell,mert a betegsége miatt szükséges,és a gyógyszerellenesek,vagy rossz tapasztalattal rendelkezők lebeszélik róla,h nem kell az neked.Ebből nem lehet baj?Biztos,h nem mindegy h jó kezekben vagyunk-e,baromi nagy felelősség van a pszihiátereken,ahogy azokon is,akik pl neten keresztül megállapítják,h tuti nincs rá szükséged.Nem vagyok orvos,de ezen sem árt elgondolkodni.Szerintem.
2011. okt. 7. 20:13

az én gyógyszerem...nos.

Ha nem szedném, nem vennék a Tescoban húst...továbbá nem falatznám most boldogan a két napos sajtot, kilós lecsópaprikával:-) nekem sokat segített.

Akkor is, ha nem antidepi.

2011. okt. 7. 19:41

Lassan 3 éve vagyok meg nélkülük. Segítettek a nehéz időkben, mint egy mankó. Orvosi értelemben gyógyult. Kell ettől több???????

Bay bay szomorúság.

494. sylvia31 (válaszként erre: 490. - Rózsa67)
2011. okt. 7. 19:40

Sajnálom...

És az sem jó hír hogy sorstársak vagyunk..

De keresni kell a megoldásokat én nagyon igyekszem pozitív maradni!!!

Éltet a drága kisfiam(már nem is olyan kicsi-11éves)

szeretem a munkám..

Meg kell tanulni apró kis dolgoknak is örülni..Tudom hogy nagyon nehéz főleg mikor minden rosszul alakul,de olyankor örülök annak hogy még nincs kifizetetlen számlám van mit ennünk és nem vagyunk betegek...

493. sylvia31 (válaszként erre: 491. - Nikike1988)
2011. okt. 7. 19:36

Szia:-)

megdícsérlek!!!

492. Bucóka20 (válaszként erre: 491. - Nikike1988)
2011. okt. 7. 18:13
Szent Pantaleon Kh. - Pszichiátriai Osztály 2400 Dunaújváros Semmelweis u. 5. Dr. Máté-Kasza László 25-550-100 Dr. Kovács Krisztina 25-550-582
2011. okt. 7. 16:05

sziasztok..

Nincs valami tippetek hogy keressek pszichiátert?..Konkrétan Dunaújvárosban kellene de nem találok egyszerűen:(

490. rózsa67 (válaszként erre: 487. - Sylvia31)
2011. okt. 7. 15:48
kezet foghatunk :) 14 évből 3 év gyógyszer nélkül, nem jó arány.
489. beu8
2011. okt. 7. 14:18
Most olvasom Szendi Gábor Boldogtalanság és evolúció c. könyvét. Elég meggyőző, aki érintett nézzen bele.
488. eve7508 (válaszként erre: 484. - D43485a76e)
2011. okt. 7. 14:03
Szerintem a jó üzlet teória nem állja meg a helyét miután az én gyógyszerem 400 ft ebből senki nem lesz milliomos.Én nem hiszem hogy ennyire rossz lenne a gyógyszer.És ha már szednem kell mert nekem sem használ semmi más akkor nem akarok arra gondolni,hogy azért szedetik velem,hogy kinyírjanak.Van ezer más szorongásom ez már nem kell mellé.
487. sylvia31 (válaszként erre: 484. - D43485a76e)
2011. okt. 7. 08:26

Az én ars poeticám is lenne...hidd el nem öröm gyógyszeren élni ami egyszer felhízlal mint egy malac tiszta ödémás vagy a másiktól meg halál soványra fogy és tiszta pattanás leszel..Ki az a bolond aki ezt passzióból szedné??Elég nagy baj az hogy szükség van rá a májunkat például kinyírja hosszú távon olyan és nem viccelek mintha napi szinten innál!!!Akkora megterhelés az antidepresszáns a májnak!!Nem tudom tudtátok-e..

És hidd el már annyi mindent próbáltam hogy ne legyen rá szükség(meditáció,autogén tréning,virágterápia Schüssler sók,)a leghosszabb idő amit gyógyszer nélkül kibírtam a betegségem óta 4év..

Mondjuk az egész jó de sajnos olyan dolgok történtek aztán sorozatosan ami miatt végül visszaestem..

Rémálmok gyötörtek sírtam álmomban nem volt étvágyam remegtem és félrevert a szívem(ritmuszavar)

EKKOR MÁR BEVESZED A GYÓGYSZERT..

486. sylvia31 (válaszként erre: 485. - Macskanita)
2011. okt. 7. 08:20
Írtam neked privit!!
485. Macskanita (válaszként erre: 471. - Sylvia31)
2011. okt. 6. 19:46
nekem amit leírtál, ismerős sajnos.
484. d43485a76e (válaszként erre: 482. - Romanna)
2011. okt. 6. 19:41

Köszönöm ezt a beszámolót, a legszívesebben kinyomtatnám és bekeretezném.

Az én orvosi arc-poetikám is az: "le az antidepresszánsokkal!" Ez valami nagyon zsákutca.

Tudjátok miért találták ki?

1. Jó üzlet

2. Nem tud mindenki pszichológust megfizetni, ill. nincs akkora kapacitás, ezért "gyógyszerezzünk!".

483. Nikike1988 (válaszként erre: 482. - Romanna)
2011. okt. 6. 15:26

ez nagyon szép történet:) gratulálok neki..


Ti akkor úgy gondoljátok hogy az antidepresszánsoktól volt olyan állapotban?

Én igaz nem szedek semmi most de nem tudom mi a megoldás a problémákra..

482. romanna
2011. okt. 6. 15:19

Sziasztok!

Egy családtagomat sikerült leszoknia az antidepresszánsokról és a 0,5-ös sanaxról.

A tenyek-tevhitek.hu oldalon olvastam Szendi Gábor módszeréről. Ezt alkalmazta, persze folyamatos családi támogatással.

A családtag már 15 éve szedett már antidep. bogyót és sanaxot. Az utóbbi évben (megemelt sanax dózis) átalakult élő hullává, nem emlékezett mit mondtunk neki, csak feküdt az ágyon, nem csinált semmit, nem tudott menni sehova, öngyilkossági gondolatok, stb. Egy "világosabb pillanatában" felolvastam neki ezt a cikket, és megállapodtunk, hogy kipróbálja. A napi adagokat felére csökkentettük, majd negyedére, majd nyolcadára.(Vettünk gyógyszerfelezőt, így megvolt a rítusa) Nála a lényeg az volt, hogy rögtön beszereztem a multivitamint és az omega3 kapszulákat, és elkezdte párhuzamosan szedni 1 multi és 3 omega volt a napi adag. A kérésére, hogy az antidepresszáns helyett keressek valami alternatívát, az orbáncfűkapszulát találtam, amit elkezdett szedni az utolsó antidepresszáns tabletta után, napi 1db-ot.

Az első hónapokban felpörgött, sokat járkált a lakásban és tévét nézett. Persze megállapodtunk, hogy alapvető dolgokat meg kell csinálnia, pl. lemegy heti 1x a boltba, elmegy az orvoshoz stb. Nehezen ment az elején, de naptárt vezetett, hogy mit is kellene csinálni, legelőször is beírta, majd hangolódott, majd mikor erőt érzett magában megtette. És hónapról hónapra egyre jobban lett. Ő persze még mindig panaszkodott, hogy nem látja a változást, de mindenki más ledöbbent.

Most van egy éve, hogy letette az antidepresszánst és a sanaxot. Köszöni szépen nagyon jól van. Teljesen ellátja magát, mos és főz (ami elképzelhetetlen volt régen számára), humorizál, beszélget, eljár otthonról. "Újra" ember lett.


Tehát neki nincs jó véleménye és tapasztalata az anidepresszánsokról. Nekem "csak" a véleményem negatív.

2011. okt. 6. 13:29
én már nem is tudom mit higyjek vagy gondoljak mi miért van:(
2011. okt. 6. 13:24
*nem
2011. okt. 6. 13:24
Valaki közületek van vagy volt úgy hogy nemc bírt elindulni egyedül sehova.. nem is tudom pontosan a választ erre az egészre:(
2011. okt. 6. 11:45

Próbáltam Schüssler sót is,Bach féle virágterápiát

hááát...3hónap után(ennyi a gyógyszer teljes kiürülése)mindig visszajön a pokoljárás..

Sajnos..

477. sylvia31 (válaszként erre: 474. - Bucóka20)
2011. okt. 6. 11:43

A kapcsolatok kritikátlan létesítése az szerencsére nem..soha..

Régi barátaim vannak ők sokat segítenek is..

De az hogy egyszer tele vagyok tervekkel aztán meg semmi nem jó olyan van!

Meg egy szóval ha jellemezném magam olyankor:


BÉKÉTLENSÉG..


a köbön..minden zavar minden(ki)idegesít...

Van ezzel így más is?

A papíromra kevert szorongásos depressziót írtak..

476. Nikike1988 (válaszként erre: 475. - Bucóka20)
2011. okt. 6. 11:37
szia..
2011. okt. 6. 11:31
Amúgy sziasztok!Csak teljesen elvagyok ... még köszönni is elfelejtek.Nem itt járok.
474. Bucóka20 (válaszként erre: 471. - Sylvia31)
2011. okt. 6. 11:30

Nekem nem szokott ilyen lenni.



* Eufórikus boldogság

* Optimista tervek, pozitív jövőkép

* Fokozott önértékelés

* Szokatlan energikusság

* Impulzivitás

* Csökkent alvásigény

* Gondolatrohanás, új ötletek

* Kapcsolatok kritikátlan létesítése


Ezek nem jellemzőek rád?

473. secret!
2011. okt. 6. 11:26
Nekem a remotiv extra segített, a kálium phosphoricum schüssler só. 18 nap szedése után (remotiv) mára szinte ismét 100 %-os vagyok, a mély depimnek vége 11 hét után, és a pánikrohamaim is megszűntek, nagyon nagyon örülök, hogy végre nem vagyok az agyam rabja.
2011. okt. 6. 11:26

értem:(


Egyszer ajánlották a Nervenpflege nevű szintén gyógynövényeset..azt is hiába szedtem:( mintha semmit be sem vettem volna.Talán csak a tudat volt meg..

Nekem is elég komoly szorongásom van tehát akkor nekem is cukorka lenne:(

2011. okt. 6. 11:24

Lányok lenne egy kérdésem!

Van itt a fórumon köztetek olyan ember aki amikor a betegsége legsúlyosabb állapotában van az nem úgy jön elő hogy bámul maga elé egész nap magába süllyedve erőtlenül hanem úgy jár mint én pörög folyamatosan nyugtalan mint aki 100kávét ivott mindenen kiakadok még azon is ha 10mp-ig piros a lámpa..Nincs étvágyam olyankor nem tudok aludni annak ellenére hogy egyre fáradtabb vagyok megmagyarázhatatlan idegállapot ez..

Csak a gyógyszer az ami lassan(2-4hét alatt)de visszavisz a normál életritmusba..

Van köztetek ilyen?

Szívesen beszélgetnék vele ő hogy éli túl ezt az állapotot és hogy lehet így élni????

Még csak 35 éves vagyok ha adj Isten van még 30-40év azt így kell leélnem???

2011. okt. 6. 11:17

Rendben:-)

Megjegyzem-saját tapasztalat és vélemény amit leírok róla-..

Nálunk anyám szedi akinek éjszakára kell hogy jól aludjon ő 2szemet vesz be belőle neki tökéletesen jó egy félévben 2-3 alkalomra..Slussz..Ő valószínű attól a dózis nyugtatótól amivel én még kocsit vezetni is tudok kidőlne..

Nekem semmit nem ért cukorka..De mondom én aki sajnos volt hogy 6ossával szedtem a xanaxot persze hogy nulla..

Magyarán,súlyosabb esetekben,depresszióban,komoly szorongásos és pánikos embereknél CUKORKA!!!

Olyan személynél akinél kis enyhe elalvási probléma van vagy néha kicsit feszült biztosan segít mint pl anyámnál..

Ez az én tapasztalatom..

469. Nikike1988 (válaszként erre: 468. - Sylvia31)
2011. okt. 6. 11:12
mindent:) hatásos e vagy nem
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook