Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek vasárnapi boltzárról? fórum

Mi a véleményetek vasárnapi boltzárról? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
539. unom (válaszként erre: 537. - Michelle.r)
2016. ápr. 12. 21:28
Nem :) Mindenki maga tehet az életéről. Egyébként én is vállalkozó vagyok :)
538. plavalaguna (válaszként erre: 537. - Michelle.r)
2016. ápr. 12. 21:25

;)


amúgy nem vagyok vállalkozó. nincsenek alkalmazottaim. A tudásom adom el, mint apl az asztalos, aki a konyhánkat csinálta. Űő pl két hétig kvázi itt lakott, és éjjel is dolgozott (komolyan többször rátelefonáltunk, hogy húzzon már pihenni :D ). Ő is valamihez profin ért, másnak eladja. a saját munkáját.


nem csinálom rosszul kedves unom. már 10 évesen is ilyen életet terveztem, otthoni meló, tudtam ,hogy ez evvel jár, hogy van amikor nincs megállás. volt a családban már több ember aki tanult, majd a saját tudásából élt.


de a kérdésem fennáll, én akkor most akarhatok e nyitvatartó boltokat vagy nem? :)

537. michelle.r (válaszként erre: 536. - Unom)
2016. ápr. 12. 21:19

Annyira, de annyira cukik tudtok lenni ;) Ha erre most azt válaszolná, hogy aki meg alkalmazottként kényszerül egy multinál dolgozni vasárnap, arról egyedül csak ő tehet, akkor ő lenne a mindnekit lenéző proli, ugye?


:D

536. unom (válaszként erre: 518. - Plavalaguna)
2016. ápr. 12. 21:14
Ha vállalkozóként heti 7 napot dolgozol, akkor valamit nem jól csinálsz. De erről nem más tehet, egyedül csak te.
535. plavalaguna (válaszként erre: 533. - 67d75b6c5b)
2016. ápr. 12. 20:43

na de most akkor én akarhatok vasárnapi nyitvatartást vagy nem? :D


mert ugye az akarjon aki dolgozik vasárnap... pipa


biztos nincs családja aki akar..... de nekem van


mert csak plzázázik az a szórakozás..... én utálok vásárolni.


szóval? :D

534. andi6020 (válaszként erre: 531. - 67d75b6c5b)
2016. ápr. 12. 20:41
Tényleg más. Egy vállalkozónál sosincs vége a munkaidőnek. Ha épp nem tesz vesz, akkor gondolkodik. Kikapcsolni agyilag szinte lehetetlen.
533. 67d75b6c5b (válaszként erre: 532. - Plavalaguna)
2016. ápr. 12. 20:41
Oké, nincs több kérdésem :)
532. plavalaguna (válaszként erre: 531. - 67d75b6c5b)
2016. ápr. 12. 20:37
persze hogy más... egyikben reklamálhatsz a főnöknél, a másikban minden saját felelősség... mondom még soha egy alkalmazott se akart cserélni velem :) (mondjuk én se velük... én szabad lélek vagyok, szivatom én magam, nem kell főnök ehhez :D )
531. 67d75b6c5b (válaszként erre: 527. - Plavalaguna)
2016. ápr. 12. 20:35
Szóval nem alkalmazott vagy. Talán vállalkozó? Az azért más, mint egy multinak dolgozó kisember.
530. globus
2016. ápr. 12. 20:28

Nekem nyóc.

Régen sem vásároltam vasárnap, és ezután sem fogok.

2016. ápr. 12. 20:25
Hala istennek veget vetettek ennek a hulyesegnek
528. plavalaguna (válaszként erre: 526. - 2e137fbcc7)
2016. ápr. 12. 20:22

miért gáz?? az az ő bajuk (bár szerintem ők nem élik meg bajnak)... ez ilyen szokás mások életét elmezgetni?? ha valakinek a plázázás szórakozás abban mi a gond??


az egyiknek az a dolga, hogy ott üljön. ha idegesítik a plázázók, akkor mehet mondjuk műszakba gyárba.. ott is iszonyat munkaerőhiány van. És nem kell unatkozó plázázók fejét néznie. igaz nem is lesz elég ülni csak a melóban...


a fizetések más tészta, azért küzdeni kell.. de ha több a pénz is dolgozni kell. azért ez a része nem fog változni, akármennyi a fizu

527. plavalaguna (válaszként erre: 524. - 67d75b6c5b)
2016. ápr. 12. 20:19

nem a kaja a gond :) kaját megveszed 20 perc alatt.


de elég szar volt este kilenckor kabátot, cipőt stb venni a gyerekekkel... mert igen... volt pl karácsonykor szabadnapom, csak akkor semmi sincs nyitva... Igen, volt hogy két évig egyetlen szabadnapom se volt. most néha van, de sajnos előre sose tudom mikor. illetve most azthiszem 2 hónapja nem volt egy se... (de lehet több, épp nem számolom... )nyáron elméletben lesznek heteim amikor lesz 2 szabadnapon hetente. most ez a terv :)


de nem erről van szó. arról van szó, hogy akkor dolgozol ha munka van. Olyan munkát választasz, amit szeretsz. És így teljesen más lesz a hozzáállás. knyszermunkából a heti egy nap is sok. ezt értem. De akkor toljunk ki mindenkivel, mert kénytelenek dolgozni a lusta tömegek is a megélhetésért??

tessék sztrájkolni, stb, tegyék rendbe a munka törvénykönyvét, mindjrt szebb lesz az élet.


(nem vagyok alkalmazott, látom a gyerekeim munka közben is. de egyszerre két heylen nem tudok lenni én se. szeretem a munkám, újrakezdeném is ezt csinálnám. szóval külön bájos, a dolgozz így úgy, a sok utálja a munkáját embertől a beszólás)


kéne kis tolerancia... Meg normális munkamorál. meg érdekérvényesítő szervezetek. Akkor egyből más szaga lenne a vasárnapnak is.

526. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 525. - Plavalaguna)
2016. ápr. 12. 20:16

Szerintem alapból nem megértőek az emberek egymással, nyilván mindenki aszerint alakítja a véleményét amilyen helyzetben van, vagy amit közvetlenül mások által megtapasztal.

Nehéz megértőnek lenni, amikor valaki tíz ezer forintért ül tizenkét órát egy üzletben, és pontosan látja h mire használja a nagytöbbség a plázát...unaloműzésre. És ha valakinek ennyi van a fejében az sztem gáz.

525. plavalaguna (válaszként erre: 521. - 2e137fbcc7)
2016. ápr. 12. 20:11

ki mondta, hogy meg se kottyan??? fáradt is vagyok mint a fene...


csak tudod, megfigyeltem, hogy akik nem dolgoznak sose 7 napból 7 et, azok valahogy nem túl megértőek... senkivel... hajtják a bezzeg más plázázik, minek vásárol vasárnap, oldja meg stb,,,


milyen mentalitás? hogy a többség lusta, a kéynelem kéne, de magukért kiállni az nulla???


felőlem ne dolgozzatok vasárnap. oldjátok meg. személyesen. mindenki. De ez, hgy törvényileg zárva pl a balcsinál a boltok... ez ne mond már hogy nem röhejes...vagy hogy a pályaudvaroknál a plázák... azok még a németeknél is nyitva...amire mindenki hivatkozik...


egyszerűen egy szolgáltatást így törvényileg szabályozni... nevetséges... régen se volt minden bolt nyitva. egy csomó optikus se. Akinek kellett a plázából a bevétel, az ment plázába, ott nyitott üzletet, tudta evvel jár. és ez rengeteg boltr igaz.


nem volt kötelező kinyitni, ez csak lehetőség volt.

a lehetőség legyen adott. ennyi.


alkalmazottnak lenni értem hogy szívás... viszont cserébe kevesebb a felelősséged. Lehet vinni saját üzletet, akkor nem lesz kire mutogatni... na ez ugye keveseknek kell...


szóval én remélem marha gyorsan ismét meglesz a lehetőség.

524. 67d75b6c5b (válaszként erre: 519. - Plavalaguna)
2016. ápr. 12. 20:07

És sosincs szabadnapod?

Sosincs mondjuk hétköznap 1 nap mikor nem dolgozol? És akkor el lehetne intézni a bevásárlást?


Az elmúlt 1 évben, sokszor nekem csak a vasárnapom volt szabad. Tehát hétfőtől szombatig dolgoztam. Heti 1 szabadnapomat, pont arra a napra kaptam szinte mindig, mikor is az a fránya pláza zárva volt. És tudtam vásárolni. Mert munka után, vagy éppen ne adja Isten, munka előtt el tudtam intézni.


Arról nem is beszélve, hogy a boltok egytől egyik a szombati nyitvatartást meghosszabbították. 6-tól 21-22ig nyitva volt a többség, hétköznap és szombaton is.

523. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 519. - Plavalaguna)
2016. ápr. 12. 20:07
Ezt pl. első kézből cáfolom.
522. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 520. - Plavalaguna)
2016. ápr. 12. 20:06
Ezzel nincs is bajom, hanem azzal aki hőzöngött egy éven át és a jogairól magyarázott. Gondolom nem tűnt föl h az életének 90%-ában nem dönthet mert az állam megteszi helyette, fura h épp a vasárnapi boltzár ennyire elviselhetetlen...
521. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 518. - Plavalaguna)
2016. ápr. 12. 20:03

Örülök h neked meg sem kottyan hétből hét nap munka, tényleg nagyon ügyes vagy.

Összeszervezzük az életünket, nyilván nekem kell többet alkalmazkodnom.

Azért azt bírom h ált. mindenki boltosokra gondol ezzel a témával kapcsolatban, pedig koránt sem ilyen egyoldalú a dolog. Páromnak kismillió dolga van az üzleten kívül is amiket kitalál a főnöke, de most ez szeritem senkit nem érdekel és nem is ez a téma. Lehet nem fájna annyira ha nem a szabadnapjain lenne továbbképzés meg munka után céges rendezvények.

Egyébként nem tudom hol olvastad tőlem h nem akarnánk dolgozni. Nem ez a bajom, hanem a mentalitás ami az embereket jellemzi.

520. plavalaguna (válaszként erre: 513. - 2e137fbcc7)
2016. ápr. 12. 19:59

nekem pl egyáltalán nem okoz örömet a vásárlás. Nem szeretek vásárolni. akkor vásárolok, ha valamire szükségem van. De vásárolok vasárnap... plázában is, mert ott sok bolt egy helyen, így kevés időt kell vásárlással tltenem, hatékony vagyok...


na ez elképzelhetetlen, hgy sokan vagyunk így mi? :)

519. plavalaguna (válaszként erre: 517. - 67d75b6c5b)
2016. ápr. 12. 19:55

frászt, ponthogy olyanok reklamálnak a vasárnapért, akik összevissza dolgoznak, szóval vasárnap is.


Amit írsz, az a te fejeckédben van. Ha valahova nem mennek be, akkor az nem az időpont miatt van, hanem mert nem éri meg bemenni.

518. plavalaguna (válaszként erre: 510. - 2e137fbcc7)
2016. ápr. 12. 19:50

drága... tudod, rengetegen dolgozunk vasárnap... Én momentán a szokásos hónapjaim élem, amikor 7 ből 7 napot... ,ég sose akart velem egy vasárnap dolgozó kereskedő se cserélni amikor meglátta a naptáram ;)


nekem hiányzik a vasárnapi nyitvatartás, de mégjobban az éjszakai. amikor egyszer régebben kinyírták az éjjel nappalikat, én már akkor is dolgoztam, az is nagy szívás volt, most ez megint az.


igen, dolgozni kell. ez van. menj bárhová, ez az élet. A ti életetek nektek kell összeszervezni.


a többségnek szivás ez a boltzár. Nekem senki ne jöjjön németországgal, amikor ott a reptereknél , pályaudvarokon minden nyitva... vagy ausztriával, ahol az udülőterületeken vígan nyitva a boltok vasárnap... Europa nagyobbik felén biza ki lehet nyitni vasárnap...


persze mindent meg lehet oldani 6 nap... tartsunk sabbatoT, mi?? basszus,álljon már meg a menet. senki se túlélni akar, hanem élni. Ha szolgáltatsz, az mindig kell. ha akkor akarsz szabadnapot, meg nem emberekhez alkalmazkodni, költözz tanyára, és élhetsz vígan. és ezt komolyan mondom.


ha az ember olyan szakmát választ amit szeret, akkor meg dolgozik és kész amikor munka van. Ha hétvégén, akkor hétvégén.


egyszerűen az a baja az országnak, hogy a többség lusta disznó. minden kéne, csak tenni ne kelljen érte. még sztrájkolni, meg szerveződni is lusta a többség. no komment

2016. ápr. 12. 19:42

Az a megmosolyogtató, hogy azok pattognak a vasárnapi nyitva tartás mellett, akik sosem dolgoztak vasárnap.

Mikor le kellett dolgozni pl március 14-ét, egy szombati napon, mindenki maga alatt volt hogy "ez borzasztó... szombaton is dolgozni...".

Alig bírta ki a jónép :)


És bazi nagy pótlékkal dobálóznak, hogy de hülyére keresi magát az aki vasárnap dolgozik.

Hát nem. Vagy csak én dolgozom car helyen, de 12 órát dolgoztam vasárnaponként, 2500 Ft pótlékért.

Nekem annyit nem ért a 2500 ft, hogy ott üljek 12 órát, úgy hogy semmi forgalom.

Mert a hét napjai közül a vasárnap volt a legkisebb. Volt hogy a 100 ezret sem érte el.


Adventi vasárnapokon sem érte meg nyitva lenni, mert a kutya nem jött mondjuk 2 óra után.


Deee persze. Plázázni, kirakatokat nézegetni olyan mókás. Mert hát állítólag csórók az emberek, tehát vásárolni nem fognak.

516. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 514. - Unom)
2016. ápr. 12. 19:25
Nem olyan embernek, akinek a program a plázázás és pénzköltés. Nincs fogalomzavarom, nyilván ha valakit leparasztoznak akkor is a földművesre gondolnak...
515. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 511. - Gizella11)
2016. ápr. 12. 19:23
Hasonlítsuk csak össze az almát a körtével...
514. unom (válaszként erre: 513. - 2e137fbcc7)
2016. ápr. 12. 19:22

Ja, fogalomzavarod van. Bocs, nem tudtam.

Magadat minek tartod?

513. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 512. - Unom)
2016. ápr. 12. 19:20
Nekem tök mindegy ki milyen kasztba tartozik, akinek ez okoz örömet az proli
512. unom (válaszként erre: 510. - 2e137fbcc7)
2016. ápr. 12. 19:17
Proli? Ezt épp a prolik szívják meg, az úri közönség meg shoppingolhat, mert az nekik jár.
2016. ápr. 12. 19:13
jó volt régen,még szabad szombat sem volt mégis megéltünk és boldogok voltunk!!!
2016. ápr. 12. 19:02
Repesünk a boldogságtól. Párom így minden második full hétvégét reggel fél 9-től este 8-ig plussz kassza stb. az üzletben töltheti. Jó esetben este 9re hazaér. Vasárnapi pótlékot még sosem láttak és kötelező nyitva lenni mint hipermarket üzletsora...És nem, nyilván nem hal bele, de egy fiatal párnak akikk még nem rühellik egymást, igényük lenne a közös időre. Azzal kitörölhetjük h ő hétköznap szabad, ugyanis 6-nál előbb nem érek haza. És amikor nem ő volt a párom is ugyanígy sajnáltam aki ott rohad vasárnap, mert igenis meg lehet oldani a vásárlást a többi hat napon. Akinek meg a kocsi tologatás a program hát csak sajnálni tudom. Én tényleg mindig védem ezt az országot, de eljött a pont h belássam, túl sok a proli, az ostoba csőcselék, akinek itt kezdődik a jóérzése, h márpedig vasárnap is elmehet bótolni. Kívánom az összes ilyen nagypofájú üresfejű okostojásnak h egyszer ő vagy egy szerette kényszerüljön a keeskedelembe. Ja és még mielőtt bárki jönne a tanulni kellett volna dumával...pörom látszerész, kontaktológus és optometrista.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook