Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek, tapasztalatotok a "non-stop" szülőkkel kapcsolatban? fórum

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a "non-stop" szülőkkel kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2007. aug. 16. 20:32
Gangszta Zoli ,fíú vagy lány?
256. fe20557d00 (válaszként erre: 255. - Gerna)
2007. aug. 16. 20:01
Ki az a a Zana?
255. gerna
2007. aug. 16. 18:53

Zana gyerek megszületett, császármetszéssel.


Most hallottam a tv-ből, a hátammal.

254. DODICA (válaszként erre: 253. - Gerna)
2007. aug. 16. 17:19
Én is, mint mindig! :PPP :)))
253. gerna (válaszként erre: 252. - DODICA)
2007. aug. 16. 17:08
Te mondtad, hogy kb! én csak egyetértettem :P
252. DODICA (válaszként erre: 251. - Gerna)
2007. aug. 16. 17:03
Nem csak kb! :PPP
251. gerna (válaszként erre: 249. - DODICA)
2007. aug. 16. 15:38
Kb. :)))
250. DODICA (válaszként erre: 247. - Gerna)
2007. aug. 16. 13:52

Szerintem komoly. Egyre többször gondolkodnak úgy a nők, minek a választott orvos, csak fizetni kell neki dögivel, s cserébe mit kapnak? Jó, ha odaér a kitolási szakra.

Igen, arra gondoltam, hogy járnak az sztk-ba ingyen rendelésre, szülnek ügyeletesnél. Ha adnak, akkor is a szülésznőnek, nem az orvosnak.


Otthonszülés gazdasági vetülete? :)) Aranyos megfogalmazás.


Van is, nincs is.


Van egy tanfolyam, ami nem csak otthonszülőknek szól, viszont nekik kötelező részt venni rajta a kellő felvilágosítás érdekében.

Ennek ára van. Érdemes úgy felfogni, hogy olyan, mint pl. egy nyelvtanfolyam, azt se adják ingyen!


A tanfolyam egy hetes (hétfő-szombat), de. 9- du. 16-17-ig (vagy még tovább) tart, intenzíven!! Az ára - legutóbbi ismereteim szerint - 62.500 ft, ami elsőre borsosnak tűnhet.

De!!

- családi belépőt ad, ami azt jelenti, ha egyszer egy család kinyögte, bármikor elmehet rá újból ingyen, ahányszor csak akar (beleértve annyi családtagot, ahány ott lesz a szülésnél, vagy érdeklődik). Mi is kétszer jártuk ki, mind a két intézményen kívüli szülésnél, s az elsőnél még nem ennyibe került. Hiába, infláció...

- lehet részletre fizetni

- ha meg valaki végképp nem bírja anyagilag, akkor az Alternatal alapítvány fizeti helyette(Én csak a Geréb Ágiék féle csapatról nyilatkozom. Rajtuk kívül van már más bába tanfolyammal együtt, őket kevéssé ismerem, de rájuk sajnos nem is igaz mindez.)


- magának a szülésnek nincs ára; ha valaki akar, tud, az adhat az alapítványnak, köszönik szépen, de nem kötelező, s senkit se néznek le/ki, stb..., ha ezt nem teszi


>>lényeg: anyagi okok miatt SENKI nem lesz kihagyva az otthonszülés lehetőségéből


> Ha mindent összevetünk (9 havi magánrendelés + szülés ára), s ki is fizetjük a tanfolyami díjat, még akkor is jóval olcsóbb így!

249. DODICA (válaszként erre: 248. - Gerna)
2007. aug. 16. 13:39
Kb. erről beszéltem én is, nem? :))
248. gerna
2007. aug. 16. 12:52

Ami az anyai viselkedést, "nevelési elveket", anya-gyerek kapcsolatot a legerősebben befolyásolja, az nem a szülés típusa, hanem:

hogy érintette az, hogy teherbeesett, akarta, akarták azt a gyereket éppen akkor... Hosszú évek óta próbálkoztak, vagy éppen túl korán jött. Vagy nem akartak már, de "becsúszott".

Ahogy Bogica is írta már, az "anyaképünk" a saját anyunkánk hatására kezd kialakulni, a teherbeesés és a terhesség alatt izmosodik és amikor már megvan a baba, kezdjük megvalósítani a gyakorlatban. A szüléssel kapcsolatos élmények? nagy szelet ebben az egészben, de nem minden.

247. gerna
2007. aug. 16. 10:40

Gondolom, ez arra vonatkozik, hogy ha itt az idő, mennek a kórházba és szülnek. Választott orvos nélkül.


Van az otthonszülésnek is ilyen, gazdasági vetülete?

246. gerna
2007. aug. 16. 10:38

Ez komoly?


DODICA 2007-08-16 10:27


Egyre többen ezért is nem választanak orvost. Úgyis kijön a baba, ingyen is! :)

245. gerna (válaszként erre: 244. - DODICA)
2007. aug. 16. 10:34

Kisebbségi érzés, de nemcsak az. Ha valakinek más "társadalmi szerepei" is vannak, mondjuk dolgozik és a gyereket bölcsődébe adja, babysittere bízza, nagyszülők nevelik vidéken stb.

--- ők mind megpróbálják kihangsúlyozni, hogy amellett "jó anyák" is. Függetlenül attól, hogy milyen módon szültek.

244. DODICA (válaszként erre: 242. - Gerna)
2007. aug. 16. 10:29

:))


Vica versa mindenkinek igaza van, körfolyamat, összetett dolog...

Kisebbségi érzések megspékelve azzal a ténnyel, hogy néha jogos is lehet...

22-es csapdája? ;)

243. fe20557d00 (válaszként erre: 239. - DODICA)
2007. aug. 16. 10:29

Szerintem nincs oylan anya aki nem bizonygatná magának időről időre hogy milyen anya is?Ez tök természetes függetlenül attól hogy hogyan szült.Mindig vannak megoldandó feladtok,nehézségek amikor igenis el tud egy anya bizonytalanodni...aki nem ilyen az pszichopata!!(azok bizotsak magukba,nincs lelkiismeretük,és nem tanulnak a hibáikból)

Szóval nem hiszem hogy ha bármi nehézség felmerül ne nézne egy anya magában mi az amiben ő vétett vagy ha máshogy csinálja...stb.Akkor egészséges egy anyakép ha ezen túl lép felismer összefüggéseket és képes "Elég jól"segíteni,nevelni!Van is egy ilyen könyv"Elég jó szülő"...ami pont erről szól!

242. gerna (válaszként erre: 239. - DODICA)
2007. aug. 16. 10:27

"Folyton bizonygatják..."


Na ez nemcsak a császárral szült anyákra igaz.

241. fe20557d00 (válaszként erre: 240. - DODICA)
2007. aug. 16. 10:23

Nem az uh-s súlybecsülés,hanem amikor már megszületett mérik a babust,én arra értettem.

Megnéztem!A koraszülött fogalom súlykategória.Minden 2500 alatti súlyú újszülött koraszülött,függetlenül attól hogy a terhesség hányadik hetében született.

Az uh-s súlymérés nem szent írás,de lehet támpont!Nálam is tévedtek,300gmot.

240. DODICA (válaszként erre: 236. - Fe20557d00)
2007. aug. 16. 10:13

Ez tetszik! :))


Az uh-s súlybecslésről is megvan a véleményem! Idehaza semmit se ér. :( 2 nappal szülés előtt 3500 gr-ra saccolták a fiamat, aki 4780 gr-mmal született (meg 64 cm-rel:) ). Mondjuk annyiból örültem az elméretezésnek, hogy megúsztam azt, hogy kapásból császározás legyen.


Párom egyébként 6 és fél hónapra született, de 2100 gr-mal! ;) Azt hitték, halottan jön világra...

239. DODICA (válaszként erre: 235. - Fe20557d00)
2007. aug. 16. 10:10

A "sérül az anyaképük" alatt azt értettem, hogy folyton bizonygatják, ők is ugyanolyan jó anyák (s ez így is van!!), ami számomra azt sugallja, valami nincs rendben lelkileg... Tehát sokan nemigen dolgozzák fel a császárt, s azt hiszik, ettől kevesebbnek tartja őket a világ, így bizonyítási kényszerük van. Sok olyat ismerek, akinél szemmel is látható a folyamat, pl. a gyerek nevelésében, kényeztetésében, avyga ellentétesen, s ide vezethető vissza szerintem (figyelve a szavaikat beszélgetések során).


Így értettem. Mert ugye "nem tudtam rendes úton megszülni >> nem vagyok elég jó anya".... Ami természetesen nem szabadna, hogy ok-okozati összefüggéssé fajulna, de sokaknál így működik. Pláne, ha végképp nem volt felkészülve valaki a császárra, s utólag is indokolatlannak tartja. (Ami sokszor jogos is. :(( Vagy szépen kezdi elhitetni magával, hogy tényleg nem tudta volna megszülni a babát.... közben pedig anyai ösztönei révén érzi, hogy ez hazugság.)

238. gerna
2007. aug. 16. 08:06

A Truman Showról: a "filmesek" jól megadták a "televiziósoknak"!

(Bár én imádom nézni még a legbugyutább valóságsókat is, talán a kíváncsiság miatt?)

237. gerna
2007. aug. 16. 08:03

A Szép Új Világ-ról még valami: ott aztán semmi kapcsolat nincs a szülők és az utódok között. Az új emberek az államnak, közösségnek nevelődnek, annak igényei szerint.

Részben megvalósították ezeket a terveket, pl. Észak-Koreában. Non-stop bölcsődék a kicsiknek,

a szülők dolgozzanak, termeljenek "háborítatlanul". Ilyenkor az "állam" neveli az utódnemzedéket saját ideológiája szerint.


Ez a másik, szélsőséges oldal.

236. fe20557d00 (válaszként erre: 233. - DODICA)
2007. aug. 15. 21:39
Én úgy tudom,hogy már nem a gestacios héttől teszik függővé a koraszülöttséget,hanem a súlytól!Már a kortan könyvemben is ezt írták.Nyilván aki a 7 hónapra születik nem lehet nagy súlyú,de egy 35.héten született babus aki 2500 felett van már nem koraszülött.
235. fe20557d00 (válaszként erre: 226. - DODICA)
2007. aug. 15. 21:36

Szia Dodica!Akkor ebben tényleg egyet értünk....!Amikor ott feküdtem mint egy félnyomorék...úgy irigyeltem a többi anyát akik rohangáltak le fől.

:-(

Viszont avval az egy mondatoddal nem értek egyet,hogy "sérül az anyaképük".Az anyai ösztön,már kislánykorunkban bennünk van,picurka lángon ég.A gyerekhez fűződő kapocs ösztönkésztetéssel az utód gondozásával indul...és szépen kialakulnak az érzelmek.Egy császáros nőben is hatalmas ösztönkésztetések munkálkodnak ezt elhiheted nekem....számomra sokkal inkább az anyukámtól kapott minta kezdte formálni az én anyaképemet,már pici lánykoromtól.

234. DODICA (válaszként erre: 232. - Gerna)
2007. aug. 15. 21:08

Ó, azt én is nagyon szeretem! :))


Kivételesen egy olyan hollywoodi film, ami szól is valamiről. ;)

233. DODICA (válaszként erre: 231. - Gerna)
2007. aug. 15. 21:07

Kórházban is a 38. hét a határ nem? Tehát afölött tuti nem koraszülés.

Ahogy számolom, már a 37. hét is a 9. hónapban van....


Elszámolni inkább pont fordítva szokták.


Viszont én is úgy tudom, hogy veszélyesebb a 8. hónapra születni. Családfánkban is van erre jó pár példa.

232. gerna (válaszként erre: 229. - DODICA)
2007. aug. 15. 20:51

A filmet nem láttam! (ezek szerint szerencsém van)


Filmből a Truman Show-t imádom!!! (Jim Carrey)

231. gerna
2007. aug. 15. 20:37

Azért kérdeztem, mert azt mondják, éppen a 8. hónapban született babák a legveszélyeztetebbek. Rosszabb a 8. hónapban születni, mint a 7-ikben, a légzésükkel van a baj.

Tehát mondjuk a 36, 37, 38. hét még rizikós, mert egy kicsit el is lehet számolni azt a dolgot.


Ilyenkor légzésfunkciót javító injekciót adnak be, de várni kell még a szülésig, műtétig 10-12 órát, amíg hatni kezd.

230. DODICA (válaszként erre: 228. - Gerna)
2007. aug. 15. 20:21

Attól függ.


Koraszülés természetesen nem otthonra való.

Node mi számít annak? Sokszor ez is dokifüggő...


Nekem spec. betöltött 36. hét után 1-2 nappal mondta a bába, hogy a baba már kellőképpen érett, semmi baj, akár most rögtön is szülhetek. (Végül a 43. hét után jött. :)) )

Azért hivatalosan a 37. hét után lehet otthon szülni.

229. DODICA (válaszként erre: 221. - Gerna)
2007. aug. 15. 20:09
Egyik kedvencem! De a film, ami belőle készült, nagyon nem jött be. :((
228. gerna
2007. aug. 15. 19:49
Még 1 kérdés: ha a szülés a tervezettnél korábban elindul, akkor is otthon születik?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook