Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek, tapasztalatotok a "non-stop" szülőkkel kapcsolatban? fórum

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a "non-stop" szülőkkel kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
377. gerna (válaszként erre: 362. - Fe20557d00)
2007. szept. 25. 11:40

Gyerkőceim már huszonévesek: 27, 26, 24. Speciális eset van közöttük,legalább 2.


A kedves kolleganőim "fertőztek" meg gyógypedagógiával, biztos sokat dolgozunk együtt:-) Most is éppen a dolgozóbol lestem be...

376. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 375. - Fe20557d00)
2007. szept. 25. 11:31

Mint tanító nénink mondta,"3lábú lóval nem lehet lóversenyt nyerni",szóval megelégszenek ha csak eldöcög valahogy.

Fiamtól viszont sokkal többet követelnek,csak ez nem tudatosul a gyerekben hogy azért mert "többre tartják".Csak azt látja a 6és fél éves gyerek,hogy ő megrovást kap valamiért,amiért más esetleg kap egy fél pirospontot.Azért mert a másiktól az is jó,tőle viszont kevés.

A gyerek viszont úgy érzi ő butább,mert van fekete pontja.

Mindezt csak akkor tudtam meg,mikor mentem hogy mi is a baj a gyerekkel...Akkor mondták hogy lényegesen több az ismeretanyaga mint a társaié,és tőle nem elfogadott,amit másnak még eénéznek....

értem mit akarnak,de nem is tudom jó ez ilyen formában?ahogy a gyereket nézem,nem,mivel tegnap nem akart ottmaradni,mert mint este itthon kiderült félt hogy feketét kap,és újra csúfolja egy kislány hogy megfogszbukni....jelzem a kislány 2jára járja az elsőt...

375. fe20557d00 (válaszként erre: 374. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 25. 11:24

Hát igen sok tanítónak nehéz külö-külön foglalkozni.

Dehát a mai kor nagy kihívás ez...és ezt meg kell tanulniuk kezelni valahogyan,mert különben nem ér semmit.Tudom ennek anyagi feltételi is kell hogy legyen,és nem árt egy fejlesztő is aki a nagyon elmaradt gyerekekkel fogalalkozik.

2007. szept. 25. 11:20

Sajna nálunk rendeltetik azokat a lapokat,viszont az oviban sok mindennel nem vagyok megelégedve.A gyerek nulláról indul szinte,vagyis csak az "otthonról hozottakkal"...és sajna nálunk ez sok helyen nagyon kevés.Nagyon nagyon kevés...

Tanító néni pedig feltételez egy bizonyos tudásszintet,emiatt egyedül foglalkozni huszonnéhány gyerekkel nagyon nehéz úgy,hogy a kevés "többettudó" sem unatkozzon,de ne legyenek hátrányban azok sem,akikkel a szülők ezen a téren nem(vagy e téren Sem) foglalkoznak eléggé...

373. fe20557d00 (válaszként erre: 371. - DODICA)
2007. szept. 25. 11:15

Igen avval én sem.Utálatosak azok a foglalkoztató lapok amikkel az óvodába tömik a gyerekeket!De hidd el sok helyen nincs ilyen...szerencsére.


Akkor kicsit megnyugodtam,elég nyitott a mókúskám és mivel engem többször lát a kezembe könyvel...egyszerűen ragad rá utánoz,és mint tudjuk az utánzás a leghatásosabb nevelési eszköz:)ebben a korban.

372. DODICA (válaszként erre: 369. - Fe20557d00)
2007. szept. 25. 11:13

Igen, igen...


Bizonyára nehéz a középutat megtalálni. Sajnos mind a két végletről lehetne a példákat sorolni. :(

371. DODICA (válaszként erre: 367. - Fe20557d00)
2007. szept. 25. 11:12

Szerintem más az, amikor a saját érdeklődése miatt megtanul egy gyerek írni-olvasni iskola előtt (anno 5 évesen már én is olvastam, mert érdekelt a Népszabadság. :))) Apuméknak járt.), azt hagyni kell. Ha kérdez egy gyerek, mindig őszintén vélaszolok, titok nincsen. Aztán vagy érdekli annyira, hogy megtanulja, vagy alábbhagy a lelkesedése, s hagyja, ráér majd később.


Viszont azzal nem értek egyet, hogy iskolára való felkészítés címen gyakorlatilag iskolát játszanak az óvodában. :(

370. fe20557d00 (válaszként erre: 361. - Gerna)
2007. szept. 25. 10:48
Igaz!
369. fe20557d00 (válaszként erre: 366. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 25. 10:46
Ebbe is van igazság,sok óvoda ül a babérjain és nem nyújtják azokat a tapasztalási lehetőségeket amelyek azokat a képességeket fejlesztik amitől a gyermek érettebbé válhat.Itt most nem a célzott okításra gondolok,hanem a spontán játékokra,a természetes anyagokkal való megismertetésre,a sok kirándulásra...az ének-zenére.
368. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 367. - Fe20557d00)
2007. szept. 25. 10:46
Hugom irt-olvasott mikor elsőbe ment,akkor azért ez nem volt ég ilyen általános mint ma,20éve...tanító nénije adott gyerek magazint neki,ne unatkozzon az órán....
367. fe20557d00 (válaszként erre: 360. - DODICA)
2007. szept. 25. 10:44

Hát nem tudom.Az én kislányom 4 éves lesz és kérdezgeti melyik milyen betű...,ennek azért nem nagyon örülök mert tudom hogy a suliba ha esetleg tud már szavakat olvasni nem örülnek neki.De annyira nyitott és nem akarom a természetes kiváncsiságát sem letörni...mit tehetek??

Két évet voltam óvonő,ahol a csoportban 3 olyan gyerek volt aki így tanult meg olvasni...magától,hogy a környezetét kérdezgette...

2007. szept. 25. 10:41
Mi idén kezdtük a sulit,és a mi ovonkban valahogy nem okították túl őket...sőt ahogy látom,a nagy semmit csak,mert amit tud,azt csak tőlünk szinte:-(Szóval lehet előrébb lennénk és érettebb lenne minden szempontból a gyerek,ha én tanítom itthon.A kicsi most kezdi az ovit,de beteg,még a héten sem megyünk,valahogy nem bánom,szivesebben hagynám itthon,egyedül a közösség miatt viszem...
365. fe20557d00 (válaszként erre: 359. - Gerna)
2007. szept. 25. 10:40
Én első olvasatra úgy értelmeztem,hogy olyan gyerekekre gondolnak akik beilleszkedési problémákkal küzdenek,túl koros stb...,mert nekik szerintem hatásos lehet egy e fajta oktatás...nagyon sok bűnelkövető fiatallal alkalmaztak hasonló módú oktatást.De itt talán mindenki mehet??Vagy nem igen értem...
364. DODICA (válaszként erre: 361. - Gerna)
2007. szept. 25. 10:36

Igen, én is ezt tapasztalom.


Van, aki 6 évesen megy suliba, s az osztálytársak közül akadnak, akik már majdnem 8 évesek. Ebben az életkorban pedig még nagyon számít az a másfél-2 év.

363. fe20557d00 (válaszként erre: 362. - Fe20557d00)
2007. szept. 25. 10:36

:((Ezt nem is te írtad:)Jó fej vagyok mi!!!

Na akkor a kérdésem!

Hány évesek a gyerkőceid..és megkérdezhetem hol dolgozol?Ha nem publikus privibe!

Bár a túl haladták a korukat azon én is vitáznék...valahogy úgy haladták túl hogy bizonyos területeken igen.A mahántanulóság...hát igen nehéz téma!!

362. fe20557d00 (válaszként erre: 355. - Gerna)
2007. szept. 25. 10:33

Végre írtál magadról is:)Már akartam kiváncsiskodni,hány évesek a gyerkőcök...az írásadból pedig kivettem értesz a gyógypedagógiához is.

Nagyon tetszik amit írtál...!Utánna nézek!:))

361. gerna (válaszként erre: 360. - DODICA)
2007. szept. 25. 10:25
Ilyen is van, mésrészről meg egyre több a részképességzavaros, hiányokkal küzdő gyerek. Egy elsős osztályban tehát nagy a korkülönbség is, nagy a felkészülésbeli eltérés... mindezt viszonylag nagy létszám mellett nehéz megoldani a tanítónéninek (bácsinak).
360. DODICA (válaszként erre: 357. - Gerna)
2007. szept. 25. 08:48

Szerintem is.


Ami az elsős iskolai anyag meghaladását illeti, abban az oviknak is nagy a szerepe, mert már ott elkezdődik a versenyszellem, írni-olvasni is tanítják akár a kicsiket. :(( Így bizony sokan úgy kerülnek iskolába, hogy unatkozhatnak fél évig, ráadásul az oviban sokszor rosszul sajátítanak el dolgokat. :(( Ha meg egyszer valami beidegződött, sajnos nagyon nehéz átállni a jóra, dupla munka a gyereknek, s kudarcélmény is egyben.

359. gerna
2007. szept. 25. 08:27
Hogy miért tettem ebbe a topikba? a saját gyerekeik tekintetében ők nonstop szülők.
358. gerna
2007. szept. 25. 07:27
Nem beszélve arról, hogy ugye ehhez a gyereket egy héten 5 napra ki kellene venni a saját családjából, hacsak nem lakik elég közel a mindennapos utazáshoz.
357. gerna
2007. szept. 25. 07:21

Nekem egyelőre az, hogy az iskola nemcsak a tananyag elsajátítátásól szól, hanem bármilyen szomorú is néha - a beilleszkedésről, alkalmazkodásról.

Hogy a gyerekek többsége meghaladta volna az elsős, alsós tananyagot, mire iskolába kerül??

Azért ez túlzás :(

356. gerna
2007. szept. 25. 07:16

Ezt " 7kata " írta be ma több topikba.


Mi a véleményetek?

355. gerna
2007. szept. 25. 07:15

" Tanítottam 11 évig, van 3 gyerekem (17, 15 12). Nagyon élveztem a "munkámat", de az állami oktatást otthagytam tavaly. Szerintem a tananyagot (most maradjunk az alsósnál, mert az a szakmám)régen túlhaladták a gyerekek. Tapasztalatom szerint számolni mindegyik, de olvasni írni is sok tudott, mire elsőbe jött. Így aztán rengeteget mozogtunk, játszottunk (persze mind képességet fejlesztett), könyvtárba jártunk 3 hetenként... a fantáziájukat, a kreativitásukat "kamatoztattam". Emellett elsőben erdei iskolában voltunk. Mindez nem tetszett a felnőtteknek a suliban. (A szülőknek annál inkább!)

A párom 2 gyereke magántanuló. Csak 2-szer megyünk be egy évben iskolaépületbe (alapítványiba, mert az állami sulik a fejkvóta miatt "nem szeretik" a magántanulókat), alig egy hónaonyi felkészüléssel "letudjuk" az előírtakat, és közben az élet más fontos dolgaiban is részt vesznek a srácok. Szabadok,önállóak, érdeklődőek.

Hamarosan Szeged környékére költözünk egy tanyára. Párom matek, fizika szakos tanár, én tanító vagyok.Szándékunkban áll gyerekeket fogadni bármilyen "felállásban". Azt gondolom, sok mindent meg tudunk nekik tanítani. Szeretnénk! Ez mindkettőnk szívügye.(Readers Digest szeptemberi szám: Hogyan neveljünk sikeres tanulót címmel megjelent rólunk (is)egy cikk)


Addig is bíztatok mindenkit a magántanulóság előnyeinek megismerésére, átgondolására. Vannak jónéhányan, akik így tanulnak. Nálunk egyre többen jelentkeznek.

Javaslom továbbá a www.4dzona honlapot, amit a párom szerkeszt. Ott is találkozhattok egynéhány átlagostól eltérő gondolattal. :))) "

2007. szept. 18. 19:56
Bár a doki is ezt mondta ne avval foglalkozzam miért lett...van és most avval foglalkozzam hogyan tovább...és megnyugtatott hogy jól kezelhető.Bízom!Na téma lezárva mert ez nem az a topik;)
353. fe20557d00 (válaszként erre: 350. - Gerna)
2007. szept. 18. 19:53

Nem tudom hogy úgy maradt-e...

Talán az hogy van rá hajlamom és a ezt a terhesség csak erősítette.És most megint kijött...no mindegy ez van:(nem vagyok kicsattanó kedvemben.

352. gerna
2007. szept. 18. 19:44
Az én lányomnak ugyanezért csinálták meg a gerincműtétet: annyira görbe volt, hogy összenyomta a belső szerveit.
351. gerna
2007. szept. 18. 19:43
Reméljük, Dömike mond neked okosakat, gyakorlati dolgokat.
350. gerna
2007. szept. 18. 19:41
Azt nem értem, hogy ha a terhesség fel is nyomta ott a dolgokat, utána is úgy maradt?
349. fe20557d00 (válaszként erre: 347. - Gerna)
2007. szept. 18. 19:18
Kicsit elszomorít,hogy a kockázati tényezőkben írja a dohányzást,alkoholt,kávét,elhízást...Nálam egyik sincs:(((arra nem tudtak választ adni miért alakult ki...bár a terhességem felmerüélt..pont az aránytalan babuska miatt...és annyira visszacsengett a dokim szavai...veszélyben a belső szerveim épsége...és a terhességem alatt volt is gyomor égésem és ezek a tünetek azóta alakultak ki,hogy szültem.(kissé megnyomta a gyomor szájat)És ezek az allergiás tünetek na ezen tök kiakadtam hogy ennek a tünetei,és nem allergia.Semmire nem vagyok allergiás megcsinálták a tesztet...
348. gerna
2007. szept. 18. 19:16
Vagyis ezt akartam: Nahát :(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook