Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek, tapasztalatotok a "non-stop" szülőkkel kapcsolatban? fórum

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a "non-stop" szülőkkel kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
317. fe20557d00 (válaszként erre: 316. - Gerna)
2007. aug. 17. 20:53
Legyen bármilyen téma...már én is belekotyogtam egy kettőbe:)totál észrevettem hogy aki átélte azt az adott helyzetet avval teljesen máshogy tudok csevegni,mint avval aki még nem volt abban a cipőben....azokkal valahogy mindig össze akad a bajuszom:)))Írok valamit...és totál okosak kivülről plusz úgy érzik velük nem eshet meg.
316. gerna (válaszként erre: 315. - Rosewood)
2007. aug. 17. 20:48
Az abortuszos!
315. rosewood (válaszként erre: 314. - Gerna)
2007. aug. 17. 20:47
Lehet tudni, melyik topik? :)Illetve szabad?
314. gerna (válaszként erre: 307. - Fe20557d00)
2007. aug. 17. 20:41
Ott csak azért szóltam hozzá, mert valahogy veszélyesnek érzem, ilyen fórumos dimenzióban ilyesmiben turkálni :( Nem mindig jó felkavarni a kakit, főleg, ha utána gép kikapcs és ennyi.
313. rosewood (válaszként erre: 310. - Tengericsillag)
2007. aug. 17. 20:41
Igen.Sőt, a mű-önfeláldozás visszaüt, mert elvárnák érte a hálát.Tehát, egyáltalán nem volt önzetlenség, mert akkor az meber nem az elismerésért csinálja, persze ha megkapja, jól esik neki. A hálát nem lehet e l v á r n i. vagy megérdemli valaki és megkapja, vagy nem, de nem lehet érte megdolgozni.
312. gerna (válaszként erre: 307. - Fe20557d00)
2007. aug. 17. 20:39
Nem ijedtem meg! hát nem tudom, miből mennyi van, néha az az érzésem, hogy csak "tűnök" :)
311. gerna (válaszként erre: 306. - Rosewood)
2007. aug. 17. 20:37

Ezt nagyon szépen írtad!


És igaz is! nem ülhetünk folyton egymás ölében, mert akkor összenőve teremtettek volna minket ;-)

2007. aug. 17. 20:37

Amit írtál nem hűlyeség!

Sztem az önfeláldozó mártir anyukákat sem becsülik meg jobban a gyerekei.

Pláne ha ezt a szülő elvárná:"Feláldoztam értd mindent S te mégsem..."Erre a gyerek szemtelenül vállatrándít.

Na ezeket utálom:Megszültelek.Felneveltelek.Etettelek.Ruháztalak.Mostam a szaros pelenkádat.

309. fe20557d00 (válaszként erre: 307. - Fe20557d00)
2007. aug. 17. 20:34
Ne ijedj meg nem udvarolok:)Csak ami a szívemen a zsámon:)
308. rosewood (válaszként erre: 303. - Gerna)
2007. aug. 17. 20:34
Mondom én! mert amit leírtatok, az nagyon...nem találom a jó szót, de félve leírom: félelmetes...
307. fe20557d00 (válaszként erre: 303. - Gerna)
2007. aug. 17. 20:33
Egy másik fórumban elolvastam a hozzászólásaidat.Sok erő lehet benned!!!És sok keserű tapasztalat,és nagyon okos és tájékozott nőnek tűnsz:)
306. rosewood (válaszként erre: 302. - Medvegyev)
2007. aug. 17. 20:33

Így van. Tudjátok, amikor visszamnetem dolgozni gyes után, mindig rohanatam volna, eleinte szbályosan fájt, hogy nem tudom, mi van a gyerekemmel. Végeztem, és rogóhantam..aztán egyszer a legjobb kollinőm, azóta főnököm és legelső soörban barátom szólt, hiogy beszélhetne -e velem.

nem kioktatni akart, hanem felnyitotta a szemem: én is és a gyerek is külön személyiség, el kell engedenm a kezét (átvitt értelemben. és kicsit megint magamra találnom az otthon töltött évek után: maradjak egy kávéra. maradtam. és persze vannak azóta is olyan időszakok, amikor levakarhatatlanul együtt vagyunk, de mégis, éli a saját gyerek-életét, én (és az apja, és együtt is, én+az apja, a sajátunkat) Remélem, érthető, amit írok. Mindezt együtt, egy családban, de mindenki külön személyiség, akiknek kell és megjár a külön út, külön vacok és külön szórakozás is. De az a legjobb, amikor együtt bunkizunk a nagyágyunkban :)

305. gerna (válaszként erre: 302. - Medvegyev)
2007. aug. 17. 20:32
A filmbeliek? azok soha. Vagyis művelték a földet, talán állatokat tartottak?
304. fe20557d00 (válaszként erre: 301. - Rosewood)
2007. aug. 17. 20:31
Igazad van!Én is azt gondolom hogy ez a babus elkezd önállósodni,aki most 9 hónapos...na akkor fogja megtanítani anyucit(remélem)Hogy az élet nem fekete és fehér!!
303. gerna (válaszként erre: 301. - Rosewood)
2007. aug. 17. 20:30
Szektás-féle? olyasmi, mert merev és terjeszti a saját meggyőződését.
302. medvegyev (válaszként erre: 301. - Rosewood)
2007. aug. 17. 20:25

Egyetértek.

Kell a szabadság a kölyöknek....

A másik ami felvetődik bennem, hogy ezek a szülők mikor melóznak?????????

2007. aug. 17. 20:24
A nonstop anyuka, akiről írtatok... elgondolkoztató. Tudjátok, ha ennyi energiát fektet a gyerekébe, ami szerintem nem feltétlenül egészséges, akkor milyen a kapcsolta a nagyobbikkal és párjával? Félelmetesek azok a szülők, akik mindig mindent tudnak, mindig minden t jobban tudnak, csak a saját igazuk a jó, a saját módszereik..mi lesz, ha a most még kicsi baba önálló kezENE lenni? akkor is magához fogja láncolni a maga egyedi módszereivel, bebizonyítandó, hogy Ő JÓ ANYA? Szerintem ez aza egész ez bizonyítási kényszer, és melldöngetés, hogy biztosan jól csinálom- ezért is győzköd másokat..Aztán ha hiba csúszik a számításaiba, amikor már mindenkit elmar maga mellől akkor mi lesz...? Összeomlás?....Tudjátok, nekem ez a nonstop szülőség erősen hasonlít a szektások-féle "kötöm-az-ebet-a-karóhoz-és-csak-nekem-van-igazam" felfogáshoz. Hülyeség?
300. gerna (válaszként erre: 298. - Tengericsillag)
2007. aug. 17. 20:16
Még nem találták fel :PPP
299. fe20557d00 (válaszként erre: 298. - Tengericsillag)
2007. aug. 17. 20:08
:)) Tuti van benne igazság!
2007. aug. 17. 20:05
Ha ezt tudtam volna egyből a másodikat szülöm.HIHIHI
297. gerna
2007. aug. 17. 17:41

Ehhez járulnak még a biológiai veszélyek:


(ezt hoztam vhonnan)


"Az elsőszülött gyermek emellett gyakorta kevésbé fejlett, és felnőttkorban is hajlamosabb a különböző betegségekre. Orvosilag elismert tény, hogy az első szülés jellemzően nehezebb lefolyású, mint a rákövetkezők."

296. gerna
2007. aug. 17. 17:35

Nem mondom ám, hogy ez mindig igaz! de érdemes utánanézni, utánakérdezni, hogy is volt ez a mostani anyukával - kiskorában, hogyan született, ki foglalkozott vele babakorában, milyen volt neki gyereknek lenni.... stb.


Elsőszülött gyerek elsőszülött gyerekének lenni tehát - veszélyes dolog!

295. gerna
2007. aug. 17. 17:32

Valami okos embernek (bár tudnám, ki az!) van egy olyan elmélete, hogy minden anya a saját első gyerekével éli át újra azt az élményt, amikor ő maga volt kisbaba - csak fordítva. (Érthetően mondom?)

Tehát: először ő is olyan a saját első gyerekével, mint az anyukája volt vele. Vagyis először olyan anyai gondoskodása, viselkedése van, mint a saját anyukájának volt, ővele.


A második gyereknél már másképp van, közben az anyuka fejlődött, változott. Az elsőnél megyünk keresztül ezen. Ezért is olyan "veszélyes" első gyereknek lenni, mintha kísérleti darab lenne, rajta tanul az anyuka.

294. fe20557d00 (válaszként erre: 293. - Tengericsillag)
2007. aug. 17. 13:13
Irogattunk itt az anyaképről...stb!Szóval nála szerintem pont ez sérült,mert az anyukájával a kapcsolata nagyon rossz tele konfliktussal és hát...az anyukája szerintem soha nem szerette őt igazán.Szerintem ahogy ő is anyává vált egyre jobban próbálja túl kompenzálni hogy ő nagyon jó anya legyen...minden rizikó tényezőt(amiről azt gondolja hogy az) ki akar zárni.Úgy látom jelen állapotában nem változtatható....talán majd a tapasztalás ammikor muszály orvoshoz fordulnia és a gyerek majd megtanítja más megoldásokra is.
2007. aug. 17. 13:00
Vmi oka van hogy így megváltozott,talán van esély hogy újra a régi legyen.
292. gerna
2007. aug. 17. 12:15
Ráadásul, az ilyen "végletes" személy még az ÜGY-nek is árt, amit képvisel. Megy, mint a vak sofőr, nem nézi hová és min keresztül.
291. fe20557d00 (válaszként erre: 290. - DODICA)
2007. aug. 17. 11:54

Így van!No mindegy ,csak azért írtam róla mert friss az élmény,de a személyét nem adnám ki:)Nagyon tisztességtelennek gondolnám.

Sajnos egyre jobban a végletek felé indult el,és már többször mondogattam hogy az arany közép út,de mintha meg se hallaná.Vannak elképzeléseim miért vált ilyenné,de az is csak egy elképzelés lehet köze sincs a valósághoz.

290. DODICA
2007. aug. 17. 11:48

A gép továbbra is ritka sz@r (épp most tűnt el az, amit már egyszer leírtam), de vagyok.:)


Közben el is felejtettem, mit írtam az előbb, áááá...


Már értem a szitut, bocsi, hogy nem fogtam fel elsőre.

Kíváncsi vagyok, ki az, hátha ismerem! ;) (Ennek azért nem sok esélye van..) Mikor szült? Kivel?


A végleteket sosem szeretem. Ezt a fajta viselkedést is éppúgy elítélem. Mindenkinek lehet bármiféle véleménye, lehet beszélni is róla, ez nem baj. De a stílus, ahogyan megnyilvánulunk, pro és kontra, az nem mindegy! Ha kívánniavalót hagy maga után bármelyik oldalon, az már baj. :((

289. fe20557d00 (válaszként erre: 286. - Tengericsillag)
2007. aug. 17. 09:52

A férje nagyjából partner ebben,de szerintem vannak feszültségek.A nagyobb lányt meg szerintem sokszor befogja.Én eltávolodtam már egy ideje tőle....és most taliztunk össze.Azt vettem észre hogy egy maszkot felvett(tökéletes anya) nem őszínte és én se tudok már egy idő után avval őszínte lenni aki velem nem az.

Egy közös ismerősünket műtötték sajnos kipakoltak....hát öregem neki is előadta hogy milyen ember hogy ide jutott....tennie kellett volna hogy ne műtét legyen és különben is miért nem ment el mit tudom én hova... ilyen biorezinencia vizsgálatra vagy mire....nem ismerem...szóval már a társaság is távolodik.

288. gerna (válaszként erre: 287. - Tengericsillag)
2007. aug. 17. 09:49
Hívjuk! kérdés, hogy jön-e?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook