Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kis pitbullt ajándékoztam a tizenegy éves kislányomnak, kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatosan? fórum

Egy kis pitbullt ajándékoztam a tizenegy éves kislányomnak, kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatosan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. aug. 12. 19:36
Köszönöm a hozzá szólásokat.
94. Érdekes73 (válaszként erre: 87. - Bugs02)
2013. aug. 12. 17:55
Még csak 11 éves + sérült
93. Érdekes73 (válaszként erre: 89. - Bugs02)
2013. aug. 12. 17:53
Lovasterápiára gondoltam.
92. Ficánka5 (válaszként erre: 88. - Bugs02)
2013. aug. 12. 11:56
Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna!!!
91. Guruljka (válaszként erre: 89. - Bugs02)
2013. aug. 12. 11:32

Igen, ha a szülők már tapasztalt kutyatartók!!!

A dalmata és a vizsla nagy mozgásigényű. A sérült gyerek mellett nem feltétlenül van lehetőség a kutya megfelelő futtatására, ha városban élnek.


Én, bár magam a nagy testű kutyákat tartom inkább, a sérült gyerek mellé inkább kis testű kutyát javasolnék, amelyikkel akár a szobában is jól lehet játszani. De mindenképpen aggályos, hogy a szülők nem tapasztalt kutyatartók, mert ha azok lennének, eleve más fajtát választanak. Megfelelően nevelni pedig egy apró testű kutyát is kell!

90. Bugs02 (válaszként erre: 77. - D1d0eece08)
2013. aug. 12. 11:26
Erre a célra tenyésztették, csodálom, hogy még emberek ilyet akarnak venni a gyermeküknek, azoknak elment az eszük....:(
89. Bugs02 (válaszként erre: 82. - Érdekes73)
2013. aug. 12. 11:25

Kedves hozzászóló:

A sérült gyerkőc mellé igen jól jön egy kutya amolyan terápiás célzattal, csodákra képes egy édi kutyuska, mert ösztönzi a gyermeket!

88. Bugs02
2013. aug. 12. 11:23

Gyereknek ilyen kutya kéne:


Magyar vizsla

Dalmata

Labrador

olyan kutya aki szeret mozogni, de nagyon jó barát is egyben és az utcán nem fognak tőle rettegni az emberek!!!

87. Bugs02
2013. aug. 12. 11:21

Szia

Eredetileg harci kutyáknak lettek kitenyésztve. Elég agresszív hírében áll, persze minden kutya úgy fog viselkedni ahogy nevelik. de én nem tartanék ilyen kutyát, ronda és nem tudom...szerintem semmi köze a kutyához.

Otromba egy állat.14 évesnek sztem ez nem jól választás, mert ezt a típust fegyelemre kell nevelni és nem biztos, hogy egy 14 éves ezt tudja....az efféle állatokkal többet kell foglalkozni, különben marad harci vad állat.

2013. aug. 10. 21:27
Köszönöm a hozzászólásokat.Hát igen , de a félelmem nem oszlott el. Remélem hogy a szülők is okulna ebből.
85. Guruljka (válaszként erre: 84. - Édesmandula)
2013. aug. 10. 10:12

Igazad van, de a sérült kislány mellett kétséges, mennyi energia jut a kutya nevelésére.

Gondolom, ráadásul első kutya.


Tapasztalt kutyás nem venne "kutyát a gyereknek". Ez önmagában elítélendő dolog. Egy élet sem játékszer, egy kiskutyáé sem az.

Ez a kis pit kölyök is megérdemelt volna egy jó gazdit szegény.

2013. aug. 10. 09:59
A most kiderult dolgok fenyeben, ha van ido es keret, a kiskutyat erdemes felmerni mennyire dominans, intelligens, es a szerint megvalasztani a neveleset. Kovetkezetesen, ugyesen. Ha ez elmarad akarmelyik kutya veszelyt jelenthet a gazdajara. Szeretetteljesen es megfeleloen nevelve akarmelyik kutya jo tars lehet. Felreertve es hanyagolva akarmelyik kutya lehet veszelyforras. Csak azert eleve tartani egy kutyafajtol mert az veszelyeskutya eleg fura, hiszen egy kolyokrol van szo amit a gazda fog felnevelni. Bar en mentettkutya parti vagyok, sosem a kutya fajat hanem a szemet nezem az mindent elmond nekem milyen is a termeszete a kutyanak. Ha az elejetol kezdve visszafogjak a csipkedest es dominans torekveseket a gyerek ellen illetve tamogatjak az egyuttmukodo viselkedest akkor ha jo az idegrendszere a kutyanak, nagy valoszinuseggel nem fog emberellenes cselekedeteket tenni, akar egy csivavarol akar egy pit tipusu kutyarol van szo.
83. Bcicus
2013. aug. 10. 01:27
11 éves gyereknek semmilyen kutyát nem vennék, pláne ha sérült, csak ha a szülők maguknak vesznek és ők látják el.
82. Érdekes73 (válaszként erre: 81. - Egypt)
2013. aug. 9. 16:25
11 évesen pláne sérülten fizikai ereje sincs hozzá se megitélni nem tudja borzasztó felelőtlenség szerintem.Inkább hordanák el lovagolni azzal segítenének neki...
81. egypt (válaszként erre: 80. - A81a1b9451)
2013. aug. 9. 13:57
Így pedig, hogy kiderült, hogy sérült kislány mellé vették a kutyát, kifejezetten rossz döntésnek tartom. Írták már itt mások, hogy a kutyák azonnal kiszúrják és megtámadják a gyengébbet (pl. beteg csirkéket). Szerintem a szülők inkább maguknak vették a kutyát, nem a gyereknek, nem az ő érdekeit vették számításba.
80. a81a1b9451 (válaszként erre: 48. - Egypt)
2013. aug. 9. 11:49
Teljesen egyetértek minden szavaddal! Méghozzá úgy, hogy nekünk 2 pitink is volt. Imádtuk őket, de tisztában voltunk a képességeikkel. Amire egyszer ráharapnak, nem eresztik el! Nagyon erős kutyák és erős kézre van szükség a nevelésükhöz, de még így sem hagynám soha egyedül velük a gyerekeket. Amióta a fiaim megszülettek, mivel az említett kutyák betegség és öregség folytán már meghaltak egy kistestű keverék kutyát választottunk magunknak, de a 2 éves fiamat nem hagyom egyedül vele az udvaron. Kutyában soha nem lehet bízni, még akkor sem, hogyha a világ legnyugodtam ebe. Soha nem lehet tudni, hogy mi vált ki belőle agressziót!
79. Ficánka5 (válaszként erre: 70. - Rityi54)
2013. aug. 9. 10:42

Kedves Nagyika! Ezt nem ártott volna őszintén, a kezdetekkor leírni, sok szánalmas hsz-től megkímélhette volna magát(1.) (2.)A válaszadás a gyerek állapotát is figyelembe véve más alapokra helyeződött volna(legalábbis sok esetben remélem)


Nem is gondolja mennyire megértem, mert ismerek ugyanilyen, csak vélhetően súlyosabb állapotú gyermeket. Ezt megtudva egyenesen felelőtlenségnek tartom a szülők döntését. El bírom képzelni, hogy tehetetlennek érzi magát ebben a helyzetben és a támogatást tőlünk várta.


A baj csak az, hogy a hozzászólók többsége nem olvassa vissza a válaszokat, csak írja a maga véleményét, amiben nincs semmi rossz szándék, csak ebben a szituációban jobb lett volna mindenki számára előbb tudni a lényeget, akkor nem hiszem, hogy bárki a fajta védelmére kelt volna.


Őszinte szívvel remélem, hogy békében meg fogja tudni győzni a szülőket a döntésük módosításáról.


Üdvözlettel egy szintén nagymama korú matróna.

78. 327c6c9b63 (válaszként erre: 1. - Rityi54)
2013. aug. 9. 10:22
Ez egy kifejezetten viadalokra kitenyésztett kutyafajta, s mint ilyen, agresszív alaptermészetű. Számos súlyos kimenetelű, és halálos kutyatámadás írható a fajta számlájára. Több országban be is van tiltva. Egy időben Magyarországon is be volt.
2013. aug. 9. 09:38
Véleményem szerint jobb lett volna előbb érdeklődnöd e kutyafajta felől, mert ez a kutya harci kutya. A fajtát jól ismerő egyén tud igazán bánni a pitbullal. Kislánynak más fajta kutyát kellett volna ajándékozni.Sok szerencsét a tartásához!!!
76. grizus (válaszként erre: 65. - F1e23b97ee)
2013. aug. 9. 04:59
Nekünk volt egy csodálatos kutyánk, Isten nyugosztalja. Felnőttként került hozzánk, előzőleg a kerti szomszédé volt, de levitték vidékre és visszajött. Azelőtt vad, harapós kutya volt, de valószínűleg oly sok bántás érte, hogy teljesen megváltozott, egy angyali jellem lett belőle. Szóval, ha bántalmazott kutyáról van szó, szerintem felnőttként is találhat új gazdit.
75. grizus
2013. aug. 9. 04:57
Én számos példát láttam már arra, hogy a pitbull is tud nagyon aranyos és játékos, kedves kutya lenni. Itt is nagyon sokat számít a nevelés. Reméljük, minden rendben lesz.
2013. aug. 9. 04:35
Én nem tettem volna.
73. Érdekes73 (válaszként erre: 16. - 9bbc382386)
2013. aug. 8. 23:57
pontosan azért vannak tele a menhelyek többek között...
72. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Rityi54)
2013. aug. 8. 23:55
Egy kislánynak nem való... Biztos van aki kordába tudja tartani de annak van kellő tapasztalata ereje ideje stb. hozzá. Rengeteg tragédis pont azért történik mert nem gondolják át az állattartást mivel jár.Minden kutyafajtának megvannak a tulajdonságai ezt kell ismerni először...
2013. aug. 8. 22:54

Szerintem ebben az esetben nagyon rossz ötlet volt ez a fajta.

A nagyobbik kutyám azt is hagyja, hogy a csirkék kilopják az edényéből a kaját, max. akkor háborodik fel, ha nagyon éhes, de akkor sem öli meg a csirkéket. Viszont, ha egy beteg csirke odatéved a közelébe, akkor azt kivégezi. Ha életre alkalmatlannak érzi, akkor megöli. Soha nem tanítottam neki, hogy a csirkéket nem bánthatja, és amíg egészséges a csirke, addig nincs is gond. Csak az ösztönei, azok működnek nál. És a kutya ragadozó, még ha háziasították is.

Nem akarok én ezzel senkit ijesztgetni, de sérült gyerek esetében nagyon körültekintően kell ktyát választani, és egy harci célokra kitenyésztett szerintem nem a legbiztonságosabb megoldás.

2013. aug. 8. 22:40
Nos az igazság az hogy én a nagyi vagyok. A lányom és a vőm az ajándékozó.Azért kérdeztem ilyen megfogalmazásban mert kíváncsi voltam kinek mi a véleménye, mivel én nagyon is ellenzem.annál is inkább mivel a gyerek sérűlt, születésekor kapott egy enyhe lefolyású agyvérzést. Viszont az állatokat meg imádja. Én meg félek.
69. cicakaktusz (válaszként erre: 66. - Egypt)
2013. aug. 8. 22:21
Az egyik kutyám azért nem menhelyi, mert nem került oda, hanem a határba. Csontsovány kis reszkető valami volt. Hamar csillogó, fényes szőrű, helyes kutya lett, és elképesztő, mennyire hűséges. Annyi a probléma, hogy ő nem az a kutya, ami megfér más kutyával is, neki az lenne az ideális, ha egyedüli lenne. Csak pár hónappal az idekerülése után kaptam a férjemtől egy kölyökkutyát, és ha én le is tudnék mondani valamelyikről, bár ez majdnem kizárt, a gyerekeim nem válnának meg egyiktől sem.
68. f1e23b97ee (válaszként erre: 66. - Egypt)
2013. aug. 8. 22:18
Ja úgy igen :-)
67. cicakaktusz (válaszként erre: 60. - F1e23b97ee)
2013. aug. 8. 22:14
Na ja. Most gondolok néhány emberre... Megkérdezném a krokót, hogy mustárt vagy majonézt kér-e. Jajj, de gonosz vagyok!
66. egypt (válaszként erre: 65. - F1e23b97ee)
2013. aug. 8. 22:12
Nem felnőttre gondoltam én sem, kölyökkutyára.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook