Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek, tapasztalatotok a "non-stop" szülőkkel kapcsolatban? fórum

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a "non-stop" szülőkkel kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


107. gerna
2007. aug. 14. 13:13

Például itt van a gyógyszerlobbi kontra drog-lobbi. Sok olyan szer van, ami régebben legális gyógyszer volt, most meg átment a drogüzletbe. Nyilván csak az a szer marad meg a drogpiacon, amelyik hatásos ;-)


Csak 1 példa: SPEED: az amfetaminok családjába tartozik. Stimuláns, a második világháború idején a német hadseregben a tengeralattjárók személyzetének az ételébe adagolták, hogy jobban elviseljék a nehéz és unalmas tengeri utazásokat. Napjainkban a vizsgára készülő egyetemisták kábítószere.

106. vica66
2007. aug. 14. 13:09

Köszi, gerna! :)))

Az biztos, hogy ez a non-stop szülők dolog többféle témát is felvet, amit meg lehet vitatni. Amint ezt a hozzászólások is mutatják.

105. gerna
2007. aug. 14. 13:03

Irkáljál csak! azért van itt :)))


Nyilván ebben is jó mnegtalálni azt a bizonyos középutat. És nyilván nem fér bele mindenki ugyanabba a dobozba. Na és persze többféle lobby is van!

104. vica66 (válaszként erre: 90. - Gerna)
2007. aug. 14. 12:59

Hát, azért ez a WHO-s dolog durva szerintem. Valóban gyanús, hogy lobbiérdekek húzódnak meg mögötte.

Volt idő, amikor a tápszergyártók befolyására egyenesen lebeszélték az anyákat a szoptatásról (nem a WHO), mondván, hogy a tápszer egészségesebb. (Ami persze nem igaz.)A egy mentőöv szerintem, nem arra való, hogy kiváltsa az anyatejet.

Aki túl hosszú ideig szoptatja a gyereket, az talán igyekszik "babasorban" tartani, aki meg önként lemond a szoptatásról, megtagad a gyerekétől egy testi-lelki szükségletet, s önmagától egy bensőséges együttlétet a babájával.

Bocs a sok irkálásért.

103. vica66
2007. aug. 14. 12:51

Én sem vagyok híve a nyakló nélküli antibiotikum-szedésnek, sajnos valóban gyakran szükségtelenül írják fel. Mikor a fiamnak még megvolt a mandulája, általában nem vizsgálták,hogy vírus okozta-e az épp aktuális fertőzést, egyszerűen antibiotikumot adtak, és kész.

Azért ahhoz némi mázli is kell, hogy az ember gyereke sose legyen beteg, sajna, az enyémnek a mandulája állandó problémát okozott, azóta mondhatom el, hogy nem betegeskedik, mióta kivették. Előtte még a veséjére is ráment a gyulladás, akkor aztán nem teheti meg az ember, hogy nem ad neki gyógyszert, vagy viszi kórházba.

102. vica66 (válaszként erre: 92. - DODICA)
2007. aug. 14. 12:47

Halihó! Látom, nem halt be a topic.:)

Olvasgatom.Ha nem a védőoltásoktól tűntek el a csúnya betegségek, akkor mitől? A tbc újbóli megjelenése igenis összefügg azzal, hogy egyrészt "átjáróház" lett az ország, másrészt, egyre több a legyengült, alultáplált, gyakran fedél nélküli ember - márpedig a tbc annak idején is a legtöbb áldozatot a szegények közül szedte. Mindezek ellenére, nem tartunk ott, ahol régen, amikor tömegesen haltak bele.

101. fe20557d00 (válaszként erre: 88. - DODICA)
2007. aug. 14. 09:36

Kedves dodica!Írtad hogy ismersz olyan gyereket aki 4 és fél éves korig cicizett,és minden oké vele!

Nekem erről az a véleményem hogy a hosszantrtó szoptatásnak van lelki vetülete is,ami nem feltétlenül jól sül el.A serdülőkorban is lehetnek ebből problémák...most látszólag lehet minden oké vele...

A hosszantartó cicizés túlságosan dependensé teszi a szülő-gyerek kapcsolatot.Ami az önállóság fejlődését mind érzelmi,mind a mindennapi élet terén akadályozza.

Egyet értek gernaval amiket irogatott a témában.

Nekem is van már egy kislányom 11 hóig szopizott és nagyon jól reagált az elválasztásra.

100. gerna
2007. aug. 14. 09:24
Viszont az eredeti WHO sehogyse akar előkerülni :(
99. gerna (válaszként erre: 98. - DODICA)
2007. aug. 14. 09:22
Másold át az egérrel, vidd a Cim-be és rögtön meglesz :)
98. DODICA (válaszként erre: 95. - Gerna)
2007. aug. 14. 09:11

Jujj. Ez tényleg hosszú, gondolod, hogy meg is találom? :)))

Na jó, még ma nekiállok megkeresni, ha ráérek (mert érdekel persze), de most mennem kell...

97. gerna (válaszként erre: 95. - Gerna)
2007. aug. 14. 08:58
Ezen belül az "Elválasztás" címszó.
96. gerna (válaszként erre: 93. - DODICA)
2007. aug. 14. 08:57
Nem offoljuk szét, különben is az "enyém", ha úgy nézzük.
95. gerna (válaszként erre: 93. - DODICA)
2007. aug. 14. 08:56

Idézet forrása: hú de hosszú, de másképp nem tudom áthozni:


[link]

94. gerna (válaszként erre: 91. - DODICA)
2007. aug. 14. 08:52

Emberek, de természeti lények is vagyunk. A "non-stop" szülőség természetesnek tűnik, de utoljára talán a középkorban volt az. Meg amikor az anya a hátára kötötte a csecsemőjét, amikor kiment a földekre dolgozni. De tuti, hogy nem hurcolta 8 éves koráig! akkor már a gyerek is dolgozott :(


Régi szép idők.

93. DODICA (válaszként erre: 90. - Gerna)
2007. aug. 14. 08:50

Egy személy vagyok mindig! :) (Privi megy.)


Érdekes, a WHO-t én másképp ismerem. :))) Abban ilyesmiről szó nincs.

Mi a pontos forrása ennek az idézetnek??


Ui.: nem offoljuk szét a topicot? ;) Vagy ez még belefér?

92. DODICA (válaszként erre: 87. - Gerna)
2007. aug. 14. 08:47

Újabb nagyszerű, kivesézhető téma!! :))


Bizony, sajnos ebben is igazad van. Én pl. gyakorlatilag sose adok antibiotikumot a gyerekeimnek. Volt, hogy széjjeltéptem a receptet...:) Ma már olyan dokinénink van, akiben tudok bízni, aki velem együtt gyógyszerszedés-ellenes. Van is vitája sokakkal, akik számonkérik tőle a receptet. :) Viszont, ha ő felírja, akkor gondolkodás nélkül merem adni a gyerekeimnek. (A 3 gyerek eddig össz-vissz fejenként egyszer részesült antibiotikumos kezelésben, ami sokaknak hihetetlennek tűnik.)


Az a baj, hogy az értelmetlen védőoltásokra már kezdünk szép lassan ráfázni... Nézzük csak a növekvő tbc-sek számát! (Ami egyáltalán nem a csöves életmóddal függ össze.)

91. DODICA (válaszként erre: 86. - Gerna)
2007. aug. 14. 08:40

:))


Így is lehet hozzáállni, meg máshogy is....

Az állatoknál úgy, de mi mégiscsak emberek vagyunk! ;)


Avagy nézzük máshonnan: manapság az a döntés is sokszor megszületik, hogy egy nő nem akarja szoptatni a gyerekét, s nem is teszi. De azt nekem senki se mondja, hogy ez így rendben is van. Számomra ez legalább akkora sokk, mint a 8 évig tartó szoptatás.


Mértékletesség, középút... a gyermekkel való összehangolódás és "közös" döntések, melyekben természetesen a szülő az irányító, de csakis gyermeke igényeit megfelelően figyelembevéve! Ettől alakulnak ki a tág határok....De határok persze mindig vannak! ;)

90. gerna (válaszként erre: 88. - DODICA)
2007. aug. 14. 08:36

Így is mondhatjuk, hogy bekavart - miután, ha mondjuk váltjátok egymást, én honnan fogom tudni, Kivel beszélek? ;-)



Ezt találtam még:


"Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása szerint a csecsemő 4 és 6 hónapos kora között helyes az elválasztást megkezdeni, és ez a folyamat legalább 4-5 hétig tartson. 6 hónapos koron túl a kizárólagos szoptatás már hiányos táplálkozáshoz vezethet. A negyedik negyedévben az orvos már sürgeti az elválasztást, az első életév befejezése után pedig a részleges szoptatásnak sincsen értelme."



Persze erre is lehet azt mondani, hogy az orvos-, tápszer és gyógyszerlobbi műve az egész állásfoglalás.

89. DODICA (válaszként erre: 85. - Gerna)
2007. aug. 14. 08:34

Erre lehetne egy új fórumot is nyitni... (lehet, már van is?!)


Nem magával a védőoltásokkal van problémám, mert léteznek jó és jogosan használtak. Csak nem nálunk. :((

Idehaza ez is ész nélkül megy....:(


A betegségek, járványok eltűnése meg nagyon jó és biztató szöveg, de nemigen van köze a védőoltásokhoz. Ezt viszont a gyógyszeripar sose ismerné el, akárhány statisztikai görbe is igazolja. :)

88. DODICA (válaszként erre: 84. - Gerna)
2007. aug. 14. 08:30

Á, téged is bekavart a férfi mögé bújtatott valós nőiségem? :D:D Én egy személyben képviselem a családom! ;) :)


Nos, kb. egyet is értünk... A határ nálam is kb. 2 és fél év, igaz, ezt most már túllépte a legkisebb, de nem sokat adok neki, hogy magától végleg leszokjon a ciciről. :) Viszont ismerek olyan gyereket is (minden oké vele!), aki 4 és fél éves koráig cicizett (már direkt nem írtam a szopott szót), közben a 2 évvel fiatalabb tesója is.... Az is teljesen rendben volt. Node még ez is mindig messze van a 8 évtől... ;)

87. gerna
2007. aug. 14. 01:53
Ja! mivel megszállottan várom itt a 02.00 órás dominómat, még ennyit: nem a védőoltásokra fogunk ráfázni, hanem az antibiotikumokra. Azt persze nyeli felnőtt, gyerek, sőt követeli, ha az orvos nem adja. Máris nyakunkon a sok rezisztens baci!!! amire nem létezik még ellenszer :(((
86. gerna (válaszként erre: 83. - DODICA)
2007. aug. 14. 01:22

"De, mint ahogy az utóbbiban is a gyermek (immár felnőtt) dönt normális esetben az elszakadás idejéről (amikor megérett rá), így miért ne lehetne hagyni, hogy az első elszakadásban, a szopás elhagyásáról is ő döntsön?? Van, aki elválasztja magát fél évesen, van, aki egy évesen, van, aki később. Mi ezzel a gond?"


És erre még: a Természetben szinte mindig az anyaállat választja el az utódokat. A megfelelő időben: amikor már tudnak önállóan táplálkozni, legelni, vadászni. Megvan ennek is az értelme, a szoptatás általában akadályozza az űjabb terhességet, és ugye a fajt fenn kell tartani. Mi is erre vagyunk kitalálva. Az anya választja el a gyereket, amikor szükségesnek látja, és nagy baj, ha nem tudja az idejét.

A gyerek-szülő viszonyban bizony az első években mindig a szülőnek kell meghozni a döntéseket, ezt fel kell vállalnunk.

85. gerna
2007. aug. 14. 01:12

A védőoltásokról: nem vagyok sem gyógyszerész, sem biokémikus, de ha a "torokgyíkra", gyermekbénulásra stb. gondolok, amelyek valahogy mégiscsak eltűntek... (hálistennek)


Vannak veszélyeztetett csecsemők, gyerekek, akik állapotuk, betegségük miatt egyes védőoltásokat nem kaphatnak, nem is kapnak meg. Ezt a gyerekorvosok mind tudják és be is tartják. Persze baj mindig történhet, de valahogy az oltások előtt sokkal több gyerek halt, betegedett meg ezekben a betegségekben. Tény, ami tény, persze támadnak más újabb problémák, szembe kell nézni velük is.

84. gerna (válaszként erre: 83. - DODICA)
2007. aug. 14. 01:04

DODICA :) Akkor ezek szerint te Dodica párja vagy. Biztos ismétlik majd valamikor ezt a filmet, én is láttam már régebben is. Hidd el, tényleg fura volt. Többség vagy sem, én nem vagyok könnyen rendíthető alkat, de ez nekem is sok(k) volt.


Szoptatás és anya-gyerek kapcsolatáról: a szoros kötődés és bizalom az 1. életévben megvalósul (szerencsés esetben), utána a gyerek fokozatosan önálló lesz, így alakítja ki sajátmaga énhatárait. Ezt érezzük mi, szülők dackorszaknak. Ez kb. 2 kemény év... de nevezzük életkori szükségességnek, hogy a gyerek a testi születés után mintegy mégegyszer megszülethessen, mint önálló lény. Ebbe zavar bele a "sokáig" szoptatás. Ha jól számolok, cuzammen, indokolt a szoptatást 2-2 1/2 éves korban abbahagyni.

83. DODICA (válaszként erre: 42. - Gerna)
2007. aug. 14. 00:24

Igazad van, nem kell, de lehet. :))


Viszont nekem egyik gyereknek se (pedig van belőle 3 is:) )volt meg a 20 foga 2 éves korára, de még 3 évesen se.

Az első kb. 5 hónapig szopott, a második pont 2 és fél évesen hagyta abba, a legkisebbnek meg hébe-hóba még eszébe jutok, július elején volt 2 és fél éves. Kb. naponta egyszer bújik az ölembe, nyűgösebb napokon kicsit többször, de van olyan is, hogy kihagy 1-2 napot, mert sokkal fontosabb dolgai akadnak. :)


Sajnos nem láttam a filmet, pedig roppant érdekelne. A 8 évig tartó szoptatás már nekem is soknak tűnik. Szerintem egy egészséges lelkületű gyerek magától is szépen abbahagyja. Az már más kérdés, ez az idő mikor jön el. Nekem belefér az óvodás kor kezdetéig. Az az első (jobb esetben) nagy mérföldkő a gyermek életében, amikor kiszakad anyuci mellől, s önálló magánélete lesz. Hirtelen megnő, már végképp nem baba többé.... Előtte viszont a szopás testi-lelki kontaktus, ami természetesen már nem az anyatej értékéről és fontosságáról szól (bár továbbra se ártalmas, sőt nagyon is egészséges), hanem kötődésről, szeretetről, intim lelki folyamatokról, melyek alapot adnak a későbbi anya-gyerek viszony milyenségéhez. Látom a különbséget a kevés ideig szoptatott gyerekem és a testvérei között.... Bár nem jelent túl sokat, s alapjaiban nem ez határozza meg a viszonyunkat, mégis, érzékelhető, mennyivel másabb kapcsolatrendszer alakul ki, ha sokáig szopik egy gyerek.

A sokáig szoptatás híve vagyok, de hangsúlyozom, nem ész nélkül!

Hiszen ennek a kötődésnek természetszerűen ugyanúgy vége kell, hogy legyen, mint ahogy a felnőtt ember is új családot alapít, s elköltözik otthonról. De, mint ahogy az utóbbiban is a gyermek (immár felnőtt) dönt normális esetben az elszakadás idejéről (amikor megérett rá), így miért ne lehetne hagyni, hogy az első elszakadásban, a szopás elhagyásáról is ő döntsön?? Van, aki elválasztja magát fél évesen, van, aki egy évesen, van, aki később. Mi ezzel a gond?


Az persze már fura, ha "annyival" később, lehet persze, hogy csak a többségnek fura, s amúgy egészséges a gyerek, de valószínű én is keresném az okát... S elsősorban nem is a gyerekben.


A védőoltásokról csak annyit, nem árt, ha utánanéz az ember, mit is adnak be kötelezően gyerekeinknek! Érdekes dolgokat lehet kideríteni. Sajnos. :(((( S ugyancsak érdemes megnézni, más országokban (elég csak Európát figyelni) hogyan működik az oltási rend. A magyarok baromi büszkék a hazai szigorra, s közben mérgezik a népet.:(( Mert spórolnak ezen is, mint mindenen.... Tele vagyunk ócska, s jóformán hatástalan oltóanyagokkal. :(( Közben meg megy a propaganda-hadjárat, amelyben szépen megmagyarázzák nekünk, miért is nagyon jók ezek a védőoltások. :((


Ha megtehettem volna, én se oltattam volna be őket, ill. csak azokkal, amiknek van értelme. (Persze legtöbbször azokért kell kemény pénzeket leperkálni, mert az ugye nem támogatott, csak a szar.:( ) De - el kell ismernem- én elég gyáva voltam pereskedni. Meg pénzünk se lett volna rá.

82. vica66
2007. aug. 13. 23:45
Meggondoltam, a cici a babáé, hiába irigykedik apuci. :)))
81. gerna (válaszként erre: 80. - Vica66)
2007. aug. 13. 23:39
Júúúj azért gondold meg! :)))
80. vica66
2007. aug. 13. 23:37
Lehet, ki kéne próbálnom majd, úgyis várom a 2.gyereket... :)))
79. gerna (válaszként erre: 76. - Tengericsillag)
2007. aug. 13. 23:33

Apuka is ketté tudja vajon választani? ;-)


Ez már olyan, mint az "Iszik vagy vezet?"

78. vica66 (válaszként erre: 76. - Tengericsillag)
2007. aug. 13. 23:17
Ez tetszik! :)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook