Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek arról, ha dolgozni kell a munkára való felvétel előtt? fórum

Mi a véleményetek arról, ha dolgozni kell a munkára való felvétel előtt? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 23. 05:38
De ezt sokan csinálják.Aztán majd értesít amit lehet várni ítélet napig.Minden napra be rendel egy próba munkást.Tiszta haszon nincs semmi járulék fizetés,melósa viszont van.A kutya nem ellenőrzi őket.Mocsok egy világot élünk
2012. febr. 22. 20:58
Ez nehéz ügy, mivel a férjemmel kizárólag ilyen helyeket találtunk. Szerintem ez az elterjedt "rendszer".
2011. szept. 12. 18:12
Fizetés nélküli próbanapot ledolgoztatni teljesen illegális. Ha valaki tud olyan helyet ahol ilyen követelményt támasztanak a munkavállalóval szemben, akkor haladéktalanul értesítse a Munkaügyi Főfelügyelőséget! Arra azért nagyon figyeljünk oda, hogy bizonyítható legyen!!!
2009. máj. 11. 16:05
Sziasztok! Holnap megyek próbanapra (1 nap) De azt nem kérdeztem meg, hogy kifizetik-e! Most reggel álljak oda, és kezdjem azzal, hogy megjöttem, ezt a napot kifizetik? Nemtudom mit csináljak...
39. spatifillum (válaszként erre: 34. - Betty-Győr)
2009. febr. 1. 22:52

Betty, legutóbb 2 nap volt a szavatossági időm (kifizettek!! :( ). Átlagember vagyok átlagos képességekkel.

Eltelt azóta kb. fél év és a 3. jeligés és nem jeligés álláshirdetésüket olvasgatom az újságban :))))


Ja, problémák velem: állítólag (vörös képpel vágta a pofámba)jobban nézek ki nála, nem vagyok elég felkészült (?)....ezen a ponton azt hitte, hogy sértődöttségemben felkapom a vizet és jól lealázhat. Nehezen, de tűrtem a "próbát".

A + pont nekem: állítólag még egyetlen alkalmazottjukkal sem volt elégedett.


Aki tudja, hogy nincs munkám, "lesunyja" a fejét és megjegyzi: a munkáltatók nem szeretik felvenni a munkanélkülit.

2009. jan. 30. 16:57
Ez a modszer elegge elterjedt a nyugati vilagban.Van amikor ½-evig dolgozol ingyen.
2008. okt. 18. 14:41
Ja, az ilyen munkaadók szeretik az ingyen melóst, 2-3 nap után elküldi, hogy alkalmatlan, és nem fizet. lehet ezt csinálni jó sokáig, és megvan az ingyenmunkaerő....
2008. okt. 18. 14:40
Ha jól tudom, ezt tiltja a szabály, mert munkavégzés előtt már be kell jelenteni.
35. Lodi
2007. dec. 28. 08:50

keresztlányom járt úgy, hogy 5 napot dolgozott egy multinál ingyen. Érettségivel jelentkezett eladónak. Beosztották az egyik üzletükbe. Továbbképzést kapott, amiből tesztet írt és közben szorgalmasan dolgozott. Az utolsó napon, mikor a szerződés aláírására került volna sor közölték vele, hogy mivel nincs kereskedelmi végzettsége csak akkor kötnek vele szerződést, ha fizet 70 000.- Ft-ot egy általuk tartandó tanfolyamra, hogy legyen végzettsége. Aranyosak!!! Honnan lenne egy pályakezdő fiatalnak ennyi pénze? Pedig az életrajza lapján már az első pillanatban tájékoztatni kellett volna, hogy alkalmatlan. Kíváncsi lennék, hány embert foglalkoztatnak így éves szinten és ezzel mennyit spórolnak és hol vannak a munkaügyi ellenőrök ilyenkor?

Csak, hogy más ne sétáljon bele a csapdába elárulom, hogy a Dr Jeans üzlethálózatról írtam!!!

2007. nov. 29. 08:20

Na, látom nem csak én voltam ilyen helyzetben. Én is lehúztam az ingyen 2 napomat. Ilyenkor szerintem az ember azért megy bele, mert reménykedik, hogy megkapja a melót.

Spatifillum hozzászólásához hasonlónan én is azzal lettem elküldve, hogy túl intelligens és tapasztalt vagyok a munkához, a többiek tartanak attól, hogy esetleg felsőbbrendűnek érezném magam. Mondanom sem kell a munka egy asszisztensi állás lett volna bruttó 60ezerért.

Kb fél évre rá újra embert kerestek. Akit felvettek, nem bírta vagy nem volt jó, nem tudom. És mindez egy ügyvédi irodában...

Törvényes vagy sem, létezik, és nem tehetünk ellene semmit sem. Ha az ember munkát akar, sokszor még megalázkodni is hajlandó, és nem nagyon válogathat.

2007. nov. 29. 08:01
Voltam én is ilyen helyzetben. 1 napot dolgoztam ingyen (tudtam,hogy nem fizeti ki) megkaptam az állást. Aztán mikor újra embert keresett, és jöttek a próba munkások akkor jöttem rá milyen megalázó. Fizikai munkát végzünk és mindig arra kiváncsiak milyen gyorsan képessek dolgozni, dohányoznak-e, és ez nagyon megalázó.
2007. nov. 15. 17:17
Én nem tartom helyesnek. Vegyen fel próbaidőre bérért. Ha valamelyikőtöknek nem tetszik a dolog, azt bizonyos határidőn belül fel lehet mondani minden jogi következmény nélkül. Aki munkát végez, annak fizetés is jár.
31. emagdi (válaszként erre: 30. - 53cc09e608)
2007. okt. 29. 21:10

erre van a 3 hónap próbaidő.

1 nap alatt úgysem derül ki semmi. (sokszor még a 3 hónap is édeskevés)

2007. okt. 29. 20:52
Én jogosanak tartom,hogy egy próbanapot csinálnak ,mert csak akkor látja az ember ,hogy alkalmas-e a munkára ,de persze kikell fizetni a napot! És mi van akkor ha valaki jelenkezik felveszik, és kiderül nem tudja ellátni a feladatot ? Akkor meg jogtalanul küldik el ?
2007. okt. 23. 11:12
Valóban jogszabályellenes a próbanap. Tényleg a felvétel előtt be kell jelenteni a TB-nél a foglalkoztatottat. Így természetes, hogy törvénytelen az ilyen eljárás. Sajnos a foglalkoztatók egy része visszaél a munkát vállalni kívánók kiszolgáltatottságával és hézagos törvény-ismeretével. Ráadásul valóban nehéz a bizonyítás. Ebben esetleg segíthetnek klf. érdekvédelemmel foglalkozó szervek.
28. lamoni (válaszként erre: 27. - Stefisch)
2007. aug. 8. 10:17

Ha valaki nehezen talál munkát, és ez még ha sejti is hogy átverés, jónak igérkezik, csak megkockáztatja. Sajnos ezt használják ki a mai szemét vállalkozók.

A rendesebbje nem csinál ilyet, inkább egy hétig - hónapig nem jelent be, hanem vagy zsebből fizet, vagy jobbik esetben kiskönyvvel alkalmaz.

27. Stefisch (válaszként erre: 24. - Kszk)
2007. aug. 7. 22:46

Szia,

a próbaidőt viszont fizetik. De ha mondjuk vendéglátóiparba mész próbanapot dolgozni, ott is kötelesek kifizetni azt a napot. Egyébként nagyon egyszerű, jelentkezel, behívnak próbanapra, és Te egyszerűen azt mondod, oké, rendben, jövök, ha azt is kifizetik.

26. Mariska777 (válaszként erre: 1. - Lamoni)
2007. jún. 23. 18:46
Húúú,nekem volt ám részem benne!Jelentkeztem ,mondák hogy jó,jöjjek be 2napra,mivel sok a jelentkező,megnéznek mindenkit.Reggel 7től este 10ig kellett melózni,cigiszünet nuku,kaja 10 perc alatt.Még sem hívtak hogy nem kellek.Persze hogy nem ....erre szakosodtak.Minden 7en más lány van a putban.Akiknek nem fizetik a próbanapot.Csodálom hogy még nem jelentette fel őket senki.Túrót a fülükbe,én azt mondom!Kérdezd meg ők melóznának-e neked ingyen 2 napig!?
25. age11
2007. jún. 14. 07:29
Szörnyű ahogy a munkáltatók kihasználják az embereket, aztán meg csodálkoznak, ha lelép az alkalmazott a 30 napos felmondási idő nélkül.
24. kszk
2007. jún. 6. 09:20
Erre találták ki a próbaidőt, ez legalább szabályos.
2007. ápr. 19. 21:20

Én jónak tartom, de csak akkor,ha kifizetik.

Amikor az üzletembe alkalmazott jelentkezett,nem elégedtem meg az önéletrajzzal /a papír mindent elbír/ hanem egy napot dolgozott. Így mindketten könnyebben tudtunk dönteni : Ő arról,hogy tetszik-e neki a munka, én pedig megfigyeltem, hogy hogy áll a munkához. Utána azt a napot mindig kifizettem !

22. rocker
2007. ápr. 19. 11:15
Nem tudom a magyarorszagi torvenyeket,de itt Romaniaban torveny,hogy a probaidot is be kell jelenteni a munkaugynel,es fizetni is kell a munkat.Aztan 30 nap mulva eldol,felvesznek-e vagy sem .Adot is kell fizetni a probaidore,meg a minimalis bert.De az mar kerdes,hany munkaado jar el igy.
2007. ápr. 7. 06:49
Nagy a lebukás és a megtévesztés esélye, veszélye...Vigyázz!
2007. ápr. 7. 05:37

Semmi papirt nem ad. Addig meg nem szolok senkinek mig okulok,hisz remenykedem h felvesz..

Ilyenkor mit tehetunk?

En raadasul bejaros vagyok. Napi 500 csk a busz.Termeszetesen ezt sem teritik meg.

2007. ápr. 7. 05:32
En 2x12 orat meloztam tok ingyen tavaly 1 cegnel. Meg aztsem lehetett mondani h betanultam,mert aki elvileg okitgatott,sokkal kevesebbet tudott mint en. 2 nap utan nemjott ossze az allas,es mi is gondoltuk h feljelentjuk a ceget. Egy fontos kerdes. Hogy bizonyitom h egyaltalan jartam ott?
18. lamoni (válaszként erre: 17. - 9778ca1817)
2007. ápr. 6. 22:06
Szerintem is így van. Ha egy be nem jelentett dolgozót munkahelyi baleset érne, vagy munkaügyi ellenőrök jönnének keményen megbüntetnék a céget.
2007. ápr. 6. 11:20

lamoni

jól gondolod, az ílyen 2 napos munkával lehet remekül ingyen (mert ezért nem szoktak fizetni!!) munkaerőket találni. Ha letelt a 2 nap jöhet a következő..

Szerintem ez egyáltalán nem legális, mert ha jól tudom a munkáltatónak már a munkakezdés előtt be kell jelentenie a TB-nél, meg mittudoménhol az alkalmazottját.

16. rika
2007. ápr. 6. 11:10
Nálunk most főnökváltás lesz. Tehát elvileg nem ismer itt senkit az új főnök. Ezért remélem, hogy van esélyem maradni. Bár igazából nem tudom, hogy akarok-e maradni. Nyugdíjas állás, csak nem fejlődök.
2007. ápr. 6. 10:09
Voltam már én is ebben a helyzetben. A "próba" után a főnök közölte velem, hogy neki nem kell ennyire szakképzett, intelligens ember erre a munkára és otthagyott a folyosón. Csak úgy futtában közölte velem mindezt. Senki nem szólt hozzám többet, ennyi.
14. lamoni (válaszként erre: 13. - Hobitka)
2007. ápr. 6. 09:57

Ez mindenhol így van, a nyalisakat, a főnök barátnőit nem piszkálja senki.

Felvételikor meg annak van nagyobb esélye, aki rokon, ismerős, keveset kér, vagy már az elején rámenős és próbál bevágódni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook