Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek arról, ha dolgozni kell a munkára való felvétel előtt? fórum

Mi a véleményetek arról, ha dolgozni kell a munkára való felvétel előtt? (beszélgetős fórum)


1 2
13. Hobitka (válaszként erre: 12. - Rika)
2007. ápr. 6. 09:01
Nálunk ez sajnos 70%-ban pofára megy! A kis kedvencek nem lesznek likvidálva, még ha hetente mennek táppénzre, akkor sem. :-(((
12. rika
2007. ápr. 6. 08:34
Nálunk most szorul a hurok. Valószínűleg leépítés lesz. Nagyon kíváncsi leszek, hogy azt küldik el aki nem dolgozik, vagy azt aki fiatal és megszakad a meloba.
11. cicumaci (válaszként erre: 1. - Lamoni)
2007. ápr. 6. 01:39

az még hagyám ha csak 2 napot dolgoztok,de nálunk felveszik a fiatalokat,1 hónap proba munkaidő,és 1 hónap mulva kirugják,mert nem felel meg.

érdekes,1 hónapig jó volt,azután már nem,igy nem kell adot fizessen senki után,és fizetést is csak felét adja,mert a proba időre csak fél fizi jár.

És nem látja senki ezeket a munkáltatokat.Azt csinálnak amit akarnak:((( Ha meg már elmultál 40 ,akkor mehetsz a fenébe,ha netán munka nélküli vagy,mert senki nem vesz fel dolgozni:((

10. lamoni
2007. ápr. 4. 18:43

Sziasztok. Az egyik napot bevállaltam, többet nem megyek. Hitelügyintéző és egyéb szaladgálós munka lett volna egy autószalonba. Munka lenne bőven, fel is vettek volna, de csak minimálbérrel, és 8-tól 17.30-ig. Mivel kevés a pénz, és a főnökök se a kedvességükről híresek, így 1-2 hónapnál ritka aki tovább bírja. Emiatt viszont iszonyú nagy a káosz. Nem mindegy, hogy odamész egy céghez és betanítanak és utánna önállóan dolgozol, vagy ismeretek nélkül tőled várják a csodát. Egyébként a próbaidő a legtöbb cégnél tényleg 2-3 hónap szokott lenni, ami szerződésbe is le van írva. De itt a többiektől hallottam, hogy a próbaidő alatt, ami (a tényleges) itt is 3 hónap be se jelentik a dolgozókat.

Úgyhogy ezzel a hellyel nem sokat vesztettek, persze egy napom odalett.

9. gota (válaszként erre: 8. - Rika)
2007. ápr. 4. 15:56
Igen, egyetértek. Vagy hogy mennyire vágsz jó pofát az egészhez... Mondjuk irodai melónál azért tudnak adni mindenféle általános dolgot: excel, word, internet, stb.
8. rika (válaszként erre: 1. - Lamoni)
2007. ápr. 4. 15:45
Szerintem igazságtalan elvégre ha még nem dolgoztál abba a munkakörbe úgysem fogsz tudni jól teljesíteni. Max azt tudják megnézni, hogy hajlandó vagy-e tanulni.
7. gota (válaszként erre: 6. - Hobitka)
2007. ápr. 4. 15:39
Hát nem tudom. Szerintem ilyen helyre nem szabad menned, mert akkor a későbbiekben sem számíthatsz tőlük sok jóra... És igen, én feljelenteném őket. (Na jó, ez nem tuti, lehet, h most első mérgemben mondtam ezt.)
2007. ápr. 4. 13:54
Hát ez szerintem is teljesen szabálytalan. Nálunk is van próbamunka, de az kb 15 perc. Annyi idő alatt kell adott mennyiséget megcsinálni. Ha sikerül akkor fel van véve az illető. De akkor is csak próbaidőre (3 Hónap) de az fizetett, legális munka! Az alatt kiderül, mennyire megbízható az illető. Csak az a probléme, a "kisember" nem tehet ellenük semmit. Ha be akarsz kerülni, akkor nem ajánlott feljelenteni őket. Ha meg nem, senki nem pazarolja az idejét és a pénzét rájuk...
5. gota
2007. ápr. 4. 13:10
Én ugyan nem vagyok munkaügyes, de szerintem ez totál nem legális. A törvény elvileg nem engedné, hogy ilyet csináljanak egy munkavállalóval...
4. 80ASIQ (válaszként erre: 1. - Lamoni)
2007. ápr. 4. 12:41

Ha kifizetnék a ledolgozott két napot,legyen az bármilyen kis összeg is akkor helybenhagyom. Ha semmit sem fizetnek, ami azért elég "érdekes" akkor szemétség, de a mai világban,lehet, hogy ezzel is meg kell alkudni. Hiszen ők vannak nyeregben. Aztán jóra jön a dolog, ha netán sikerül megcsípni az állást. Ők könnyen mondják azt, hogyha nem tetszik, lehet nyugodtan más munkahelyet keresni.

Sajnos ilyen világban élünk.


Sok szerencsét az álláskereséshez!

2007. ápr. 4. 12:24
Ez csak 2 nap, amiért nem fizetnek.
2. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 1. - Lamoni)
2007. ápr. 3. 20:34
Probaido ez? Kifizetik azt is?
2007. ápr. 3. 20:24

Jelentkeztem egy álláshírdetésre, és azt mondták, hogy többszörös túljelentkezés van, és mivel a meghírdetett munkakörbe még nem dolgoztam dolgozzak náluk 2 napot, aztán majd meglátjuk.

Lehet, hogy így könnyebb dönteni, de ezzel szerintem kihasználják a jelentkezőket. Tiszta haszon lehet, ha minden jelölt dolgozik náluk 2 napot ingyen. Ráadásul nem valami sok pénzt ígértek. Mi a véleményetek a dologról?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook