Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményetek a DIGI szolgáltatásairól?(internet, tv, telefon) fórum

Mi a véleményetek a DIGI szolgáltatásairól?(internet, tv, telefon) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
128. Liza40 (válaszként erre: 127. - Jstefan)
2011. nov. 29. 10:29

Vagy: kémprogramot tettek a gépre, amit pár hónapja cseréltünk le... ismerőstől...

Csak áram alatt volt a gépünk, bekapcsolva nem. Ezért nem értettem meg azonnal az egészet, mivel tudtam, hogy cserélgetik az IP címet. Egy a lényeg, kézzel foghatóan nem lehet bizonyítani, hogy más lakcímről hozzáfértek a be sem kapcsolt sz.gépünkhöz.

Köszi a segítségedet! Szép napot kívánok! :)

127. jstefan (válaszként erre: 125. - Liza40)
2011. nov. 27. 17:36
Ha közvetlen kábeles csatlakozású a Diginet amit használtok akkor a postafiók,és a facebook hálózatát egy adathalász programmal letöltötték, vagy a te gépeden van egy trójai vírus amivel hackelni lehet így juthattak a jelszóhoz azért kapsz spam leveleket is, mert azt mindenki kap ha nem tiltja le.Az IP. címed aznap azért volt azonos mert nem kapcsoltad ki a gépet,ha kikapcsolod és újra visszalépsz másik IP. címet kapsz akár százat is, próbáld ki ,és meglátod. De ennek semmi köze a facebookhoz vagy az emailhez.
126. Liza40
2011. nov. 26. 23:17
A nagyobb gond, hogy külföldi illetékességű mindkét "cég", így szinte esélytelen megtudni, még ha rögzítik is, honnan lépnek be...
125. Liza40 (válaszként erre: 124. - Jstefan)
2011. nov. 26. 23:15

Igen, mindig változik, csak azon a napon volt állandó, reggeltől-estig...érdekes módon. Nem vagyok otthon a témában, bocsi de a routert azt külön kell rácsatlakoztatni a gépre? Mert, sztem nekünk nincs, csak kábelen jön a világháló. :) Aki tudta az "emíl címemet, az tudta a fészest és úgy tűnik a jelszavakat is...pedig változtatva volt. És nem tudom meg, mikor és kik tették ezt? Érthetetlen számomra és lenni kell magyarázatnak, hogy ha nincs bekapcsolva a gépünk és itthon sem vagyunk, ki lépett be??? Szép kilátások... pedig nem hagy ez az egész nyugodtan, hogy megúszhatják!

Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszolsz Nekem, sokat segítesz!!! :)

124. jstefan (válaszként erre: 123. - Liza40)
2011. nov. 26. 21:35
Ha a Diginél nem vettél egyedi IP. címet, akkor az állandóan változik minden netre csatlakozás során. Ha használtok routert akkor azt könnyen fel lehet törni ha nincs jelszóval védve vagy egyszerű a jelszó.De az a valószínűbb hogy a közösségi oldalon szerezték meg a jelszódat főleg ha azonosat használsz ,ehhez az IP.címnek semmi köze az csak a gépek azonosítására szolgál,természetesen azt könnyű visszakeresni,de belépni közösségi oldalra csak jelszóval lehet.
123. Liza40 (válaszként erre: 122. - Jstefan)
2011. nov. 25. 22:18

Értem... munkahelyen és sehol máshol nem lépek be sohasem, csak itthon. A gyermekeim nem léptek be, nem tároljuk a jelszavakat, és változtatjuk is többször, továbbá rátettük mindkettőre a HTTPS-t is azonnal. "Jelszó nélkül routeren keresztül"?

Szerinted, más lakcímről "feltörheti a mi IP címünkkel? Azt gondolom, hogy igen...

122. jstefan (válaszként erre: 121. - Liza40)
2011. nov. 25. 21:21
Ha feltörték a g-mailedet,és a facebook oldaladat az ellen a szolgáltató semmit nem tehet.A géped tárolja a belépési nevedet és a jelszót ha ezt beállítod az internetböngésző beállítások menüpontban.Vagy az otthoni gépedből olvasta ki valaki a jelszóidat úgy hogy a gépedet meghackelték,esetleg jelszó nélküli routeren keresztül, vagy ha munkahelyről bármikor beléptél ezekre az oldalakra akkor bárki kiolvashatta a jelszóidat.Ha azonnal megváltoztatod a jelszókat több karakteres betű-szám összetételűre akkor nehezebb meghackelni.De ha a munkahelyeden hálózatban működik a géped akkor olyan aki ért hozzá még azt is látja az ő gépén hogy milyen billentyűt nyomtál le.Egy profi informatikus 1 millió fölött keres havonta, a Digi ügyfélszolgálatán csak ügyintézők dolgoznak,ezért nem várható el tőlük hogy segítsenek.
121. Liza40
2011. nov. 25. 19:11

Sziasztok! De jó, hogy találtam egy ilyen fórumot! Igazából diginél dolgozó emberrel szeretnék infózni, viszont ide is leírom a gondom.

Ebben a hónapban 02.-án feltörték a g-mailem és a facebook oldalam, bejelöltek olyan egyéneket, akit nem ismerek, szerencsére, még aznap észrevettem és megtettem a lépéseket ez ügyben. Feljelentést tettem, de elkeserített, hogy aznapra "éppen nekünk volt kiosztva" az-az IPcím amit rögzítettem a "legutóbbi fiókhasználatnál", tehát be sem volt kapcsolva a gépünk, nem voltam neten, de reggel 07:15h-tól egészen éjfélig szinte óránként belépkedett valami elmebeteg. Vannak elképzeléseim, hogyan lehetséges ez... szerintetek, "rá lehet kattanni távolról a gépünkre" ???? Előre is köszönöm a választ, kérlek valaki "bennfentes" segítsen már megérteni ezt!!! :)

2011. nov. 21. 10:50
Teljesen elégedett vagyok a Digivel:internet és a tv is tökéletesen működik.Régebben UPC volt,nemhogy drágább ,de jóval rosszabb is volt.
2011. nov. 21. 10:45
nálam nem volt beszerelési költség, amikor bekötötték a digi okoscsomagot. én úgy tudom más szolgáltatóknál még az is van, amellett, hogy drágább a csomaguk is.
118. stuki94
2011. márc. 27. 19:04
A Diginél mennyi a beszerelési költség?
2011. márc. 24. 13:43
Vagyis parabolás nem kábel.
2011. márc. 24. 13:40

Nekünk nem parabolás digink van.Mivel falun még nincs kábeltv.De mi meg vagyunk elégedve vele.Ritka az hogy elmenjen az adás.Max pár pillanatra.Anyuméknak t-hom van ugyan itt de nekik sosincs adás mert elmegy és alig lehet visszahozni.

Ez van sajnos.

2011. márc. 24. 13:27

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Az ügyfélszolgálati ügyintézés előzetes telefonos tájékozódás ellenére annyira felháborító volt, hogy maradtam a réginél. Főleg úgy, hogy engedett az árból. Alkudoztunk, mint a piacon.

114. jstefan
2011. márc. 21. 17:37
A DiGiKÁBEL internet sebessége itt BP.-n csúcsidőben az előírt és általuk vállalt sebesség 10-20%-át éri el,ezért olcsók,érdemes időnként mérni a sebességet,mert email mellékletet nagyon lassan lehet feltölteni.Azonkívül gyakran megcsinálják a karbantartó szerelőik hogy a csatlakozószekrényben kihúzzák a lakáshoz tartozó kábelvéget,és az internet hiányának bejelentése után megjelenik egy szerelő egy laptoppal és eljátssza hogy elromlott a számítógép,de ő vállalja a megjavítását,többletkereset reményében.Ekkor ajánlatos határozottnak lenni mert aki nem ért hozzá azt a szerelők átverik,lehúzzák.Ezt amúgy zsarolásnak hívják a Btk.szerint, és 3 év börtönnel jutalmazható,ilyen esetben erről a szerelőt tájékoztatni ajánlatos.
113. Ageeca
2011. márc. 20. 16:35

Az underpc egy nagy ganéj!!!

Annak idején pár éve bronz csomagot kértünk telefonra, tv, és internet... Volt a szerződésben egy olyan rész, hogy ha 30 napon belül visszamondjuk a szolgáltatást, akkor nem kell hűségidővel szarakodni, stb.

Visszamondtuk a bekapcsolást követően 2. héten mert nem vált be, és kiküldtek nekünk több mint 35 ezer Ft köbbért!!!Szóval elég gáz.

112. Csibe46
2011. márc. 20. 15:40

Nekünk tányéros van több mint 1 éve. Kicsit aggódtunk,mert hallottuk, h rossz időben nem az igazi, de kellemesen csalódtunk. Soha semmi gond nem volt vele az elmúlt évben.

A net pedig tök gyors.

nekünk upc volt, de horribilis volt az ára, ezért váltottunk.

2011. márc. 20. 15:37
Nekünk is digi tányéros tv van már 2-3 éve, nem sok baj volt vele... Inkább télen járt nálunk szerelő, mikor a nagy fagyokban valami lefagyott... Nagy viharban mászik csak el az adás kis időre, de szerintem olyankor az összes tányérosnak lőttek...
2011. márc. 20. 15:18
nekem is digim van, tányéros TV, internet, és a telefon is ! Előtte volt már " T " is, meg Vodafone-os is ! Már a végén kiabáltam velük és perrel fenyegettem, olyan rossz volt. Mióta a digi van olcsóbb /sokkal/ és semmi gondom nincs egyikkel sem Ja! A netem telefonon jön, és azt hallottam, hogy az jobb mint a kábelos modemes.
109. gizus58
2011. márc. 20. 15:03
Én nem cserélném vissza másikra.Nekünk nagyon bevált.atv, és az internet is.
2011. márc. 20. 14:55
Mi hatalmasat csalódtunk benne. Minden hónapban van legalább egy hét, mikor délelőtt-délután órákra elmegy az internet. A tv-vel nincs gond, de az internet katasztrófa. (És nem egy-két óráról van szó, hanem négy-ötről.)
107. szimba
2011. márc. 20. 14:17
Másfél éve van digis tévé-, telefon- és internet előfizetésünk. Egyikkel sem volt még soha a legkisebb probléma sem, és harmadannyit fizetünk értük, mint előtte a té-éknél.
2011. márc. 20. 14:09
mi most köttetük át t-h... ra mert a digi tv egy nagy rakás....akadozik, a képminőség meg hát... hagyjuk!!!most így a 30 ast ingyen hívom, és fizetünk össz 12000 ft ot ami eddig 17000 vilt a mobil, a tv az internet... szerintem a digi elbújhat a t- h... mellett
105. zsuzso100 (válaszként erre: 101. - Csicsi25)
2011. márc. 20. 14:00
Én is a Zone Club-ot hiányolom, jó kis csatorna..de amúgy nem vagyok nagy tévénéző, nem használom ki, de a net az verhetetlen, ilyen le-és feltöltést nem kapsz ilyen olcsón.
104. Ageeca
2011. márc. 20. 13:52

Hát igen :)

Nekünk tegnap kötötték át digire, mert az előző szolgáltatót felvásárolta a digi, és ugyanannyiért 54 csatorna... hááát faja :D

Internet meg tényleg jobb mint az underpc. Olcsóbb is és stabilabb is

103. emagdi (válaszként erre: 101. - Csicsi25)
2011. márc. 20. 13:47
a net nem hogy "nem rosszabb" mint a upc-nél, hanem nagyságrendekkel jobb (és olcsóbb is) :))
2011. márc. 20. 13:33

Nálunk családi házba van "tányéros", panelba meg a kábeles és egyikkel sincs baj.

Mellette ott a telefon és a net is, azokkal sincs baj, mindez Fehérváron.

Meg vagyunk elégedve vele.

2011. márc. 20. 13:33

Mi 1 éve váltottunk Digi TV-re (kábelesre). Eleinte néha tapasztaltunk kisebb képhibákat, de egy jó ideje már nincs semmi gond. Ami bosszantó, hogy néhány csatornát, amit a UPC-nél lehetett fogni, itt nem lehet. Pl. a Zone Club-ot - de sztem rajtam kívül azt csak kevesen nézik :)

Egyébként tényleg jóval olcsóbb és a net sem rosszabb, mint a másiknál. Én nem cserélném vissza UPC-re.

100. Aranel
2011. márc. 20. 13:32
Nekünk műholdas volt és jól működött. Költözés miatt mondtuk le. Azóta van T-műholdasunk, visszasírom a Digit...
2011. márc. 20. 13:30

Helló!


Nekünk volt anno Digi, és nem igazán jött be. Sokszor előfordult, hogy a csatornák fele nem működött napokig. Így kb 2 hónap után vissza is mondtuk, de mindenki saját maga dönti el, hogy melyiket választja.

Ez csak az én véleményem, lehet azóta más a helyzet.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook