Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed a szcientológiáról? fórum

Mi a véleményed a szcientológiáról? (beszélgetős fórum)

31. idnus (válaszként erre: 30. - Idnus)
2008. dec. 2. 22:00
csak tudod, ez most itt a szcientológiáról szól. olvasd el az előtted szóló hölgyet, neki hogyan "hatott" ez. drogosoknak is segítenek lejönni az anyagról, vannak, akiknek itt meg is áll a dolog, és hálásak. másokat meg ezáltal később megfognak. nem tartom kizártnak, hogy Lenkei Gábornál el-el szóródik majd egy prospektus a szemináriumaikról. Ő is egy fórum, akin keresztül a szcientológia az üzenetet közvetíti. Van, aki megáll a vitaminoknál, van aki meg majd nem. :(
30. idnus (válaszként erre: 29. - Gabriellaxp)
2008. dec. 2. 21:52
Örülök, hogyha Neked tudott segíteni.
29. Gabriellaxp (válaszként erre: 28. - Idnus)
2008. dec. 2. 21:42

Engem az nem érdekel hogy a Dr Lenkei Gábor milyen vallást mond a magáénak. Én Őt tisztelem becsülöm. Csak röviden mire volt jó nekem a vitaminja.

allergiás voltam 34 féle dologra. Epe problémáim voltak, emésztési gondok, állandó izületi fájdalom, gyulladások, szinte mindig beteg és fáradt voltam ja persze rosszkedvű is mindig. Élet kedvem a nullával volt egyenlő. Amióta szedem a vitaminjait. Újra élek, boldog vagyok elmúltak a bajaim. Még az allergia is amit a doki gyógyíthatatlanak mondott. Csak azt sajnáltam hogy nem előbb tudtam róla. Örökké hálás leszek neki ezért. Persze ha te egészséges vagy talán azért nem éreztél semmi különöst a vitaminoktól.

28. idnus (válaszként erre: 25. - Gabriellaxp)
2008. dec. 2. 21:14
Én is olvastam a könyvét. sajnos az is csak féligazságokra alapszik. Sőt a vitamint is kipróbáltam, csak hogy tényleg tudjam, mi a szösz. Hát azon kívül, hogy a hatalmas adag B vitamintól neon színűt pisiltem, sok hatása nincs. Inkább olvasd Szendi Gábort, ő is hasonlóképpen elemzi az egészségügyet, gyógyszeripart, pszichológiát, csak nem szcientológus , ezért képes még a kétkedésre.
27. ájrin (válaszként erre: 26. - Idnus)
2008. dec. 2. 21:10

Pontosan erről van szó!

A pénzszerzésre találtak ki egy vallást, jó nagy adag pszichológiával vegyítve.

26. idnus (válaszként erre: 23. - 2bc7365ec9)
2008. dec. 2. 21:03

Az a probléma, hogy ebben az esetben a fordítottja történt. Nem egy eleve létező vallás "kilengése" és visszaélés vele, mint a kereszténység esetében az inkvizíció, hanem a pénzszerzésre exhas kitalált keret lett maga a vallás. Ráadásul azért vallás, mert így adományként, adómentesen lehet a pénzeket mozgatni.

Persze akár minden vallást tekinthetünk úgy, hogy eredetileg az emberek irányítására "találták ki", de ez megint más tészta.

2008. dec. 2. 21:02
Helló! Én nem sokat tudok a szcientológiáról. De ha a Dr Lenkei Gábor benne van akkor rossz dolog nem lehet. Őt csodálatos embernek tartom. A vitaminjait fogyasztom és annyi bajtól betegségtől mentett meg. A könyveit is elolvastam, szeretné jobbá tenni az egészségügyet. Amire rá is férne.
24. ájrin
2008. dec. 2. 20:46

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy meneküljetek, ha a közeletekbe kerülnek!

HR vezetőként a cégvezetés kötelezővé tette a részvételt, "szervezetfejlesztés" címszó alatt. Aztán jött a többi tréning 2 éven keresztül. Nekem, mint "végrehajtónak" kellett bizonyos dolgokat megtenni a beosztottakkal, pld elbeszélgetések, lelki terror...stb. Belemásztak a magánszférámba, "lekádereztek",teljesen átformálták a főnököm gondolkodását, és mikor ellenálltam, hogy a gyerekeimet hagyják ki! - először elhívtak "elbeszélgetésre"... alagsor, zárt ajtó...stb...majd mikor keményebben ellenálltam, kirúgattak a munkahelyemről.


4 hónap alatt tett rendet a pszichológus a fejemben, pedig nem vagyok egy anyámasszony

katonája!!!!


Ha valakit érdekel, milyen név alatt futnak Magyarországon, milyen néven ajánlgatják a cégeknek kemény pénzért a "stratégiakidolgozást", "szervezetfejlesztést", "emberi értékek elemzését", "tanulás alapjait" - priviben megírom, itt nem, 3 év után is félek tőlük...

2008. dec. 2. 20:33

Megnéztem a riportot, nagyon érdekes volt. Az azért biztató, hogy a pasi szerint nincsenek többen 200 ezernél. Én azt látom, hogy itt sem főleg a vallással (ha lehet annak nevezni) van a gond, hanem az egyházzal, mint szervezettel, illetve az azt alkotó emberekkel. Úgy, ahogy az inkvizítció sem a keresztény vallás szégyene, hanem az egyházé. Azért kiváncsi lennék, hogy a szcientológia mennyi anyagi kárt okozott eddig, és mennyit a katolikus egyház. Jó, tudom, a szcientológia még szinte csak most kezdte.

Mindenesetre, ez az egyház is jól bizonyítja, hogy az emberi hülyeség végtelen.

22. borbelya (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2008. dec. 2. 20:06
:DDDD
2008. dec. 2. 19:36
egy muhaha bőven kifejezi.
20. borbelya (válaszként erre: 14. - Raistlin Majere)
2008. dec. 2. 19:33

Idnus által megjelölt cikkből részlet:


A szcientológiát előbb lehet vezetéselméleti és pénzszerző technikának, mint vallásnak tekinteni. Ennek megfelelően tagjai főként az olyan jól jövedelmező ágazatokban vetették meg lábukat, mint a direkt marketing, a személyzeti és pénzügyi tanácsadás, a munkaerő-közvetítés, a szervezetelméleti képzés; e területeken kis túlzással könnyebb lenne felsorolni azokat a cégeket, amelyek nem kötődnek az egyházalapító, L. Ron Hubbard elveihez, mint amelyek igen. Az utóbbi években ugyanis több ezer cég megannyi képviselője vett részt az egyház valamelyik személyiségfejlesztő, vállalatirányítási kurzusán, s a szcientológus vállalkozások szövetsége (WISE) is több száz tagot sorol fel a nyilvántartásában.

19. idnus (válaszként erre: 18. - 2bc7365ec9)
2008. dec. 2. 19:31
ha "kiugrott" tagot szeretnél hallani, nézd meg a videót...
18. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 15. - Whitehill)
2008. dec. 2. 19:30

Hát én kicsit másféle visszhangra gondoltam, mint hogy "én hallottam valakitől, aki szintén hallotta....".

Ne értsd félre, nem akarom védeni őket, de jó lenne valaki olyan, aki tényleg ott volt, és nem csak hallotta. De szerintem a kiugrott tagok annyira félnek, hogy nem merik nagyon hangoztatni a tapasztalataika.

2008. dec. 2. 19:27
Nincs véleményem, de sokat hallottam róla, és a lejjebb olvasottakat nem szeretném ismételni, csak megerősíteni - veszélyes!.
16. idnus
2008. dec. 2. 19:26

Juszt László csinált egy riportot egy volt szcientológussal. Mindent elmond a riport alany a szcientológiáról, érdemes végignézni.

(A blog, ahol a riport van számomra nem releváns,nem nagyon néztem meg, mi ez, csak a google itt adta ki)


[link]

15. whitehill (válaszként erre: 12. - 2bc7365ec9)
2008. dec. 2. 19:24
Hát lett is. Különben nem hallottam volna erről. De ezt is csak fű alatt híresztelték, nehogy rossz fényt vessenek az egyházra.
14. Raistlin Majere (válaszként erre: 11. - Borcsika)
2008. dec. 2. 19:19

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ennek van köze egyáltalán Istenhez vagy a valláshoz?

Én elkezdtem olvasni Hubbard könyvét, igaz, hogy csak az első pár tíz oldalig jutottam, de szó sem volt róla vallásról... Ő egy módszerről írt, hogy hogyan tudja az ember a gondolkodásmódját és ezáltal az életét megváltoztatni...

13. idnus
2008. dec. 2. 19:17

Nagyon veszélyesek. Egy jól felépített üzleti vállalkozás vallási keretek közé tuszkolva. Nagyon sok féligazságot hirdetnek, amik jól hangzanak, és könnyen magukkal ragadnak. Menedzsereknek tartanak szemináriumokat, drogosoknak "gyógyító" köröket. Mindenhol megtalálják azokat az embereket, akiknek hiányzik valami az életükből. Mindemellett viszont nagyon trükkösek is, és meglepően értelmes embereket tudnak behálózni.

Több millió forintba kerülő tréningeken keersztül léptetik a tagokat a "szinteken", elvakítják őket, a családjuktól teljesen elidegenednek. Kifejezetten érdeklődnek a cégvezetők, befolyásos emberek iránt, minden területen, ahol pénzt szimatolnak. Hogy milyen súlyos problémáról van szó, azt a 2007 augusztusában megjelenő Heti Válasz cikk is bizonyítja, ahol vezércikkben foglalkoztak a "100 legbefolyásosabb magyar szcientológus"-sal. A cikk nagy port kavart természetesen. (Itt elérhetitek: [link]


Sokat olvasgattam róluk, kevés egy hsz hozzá :) Az mindenesetre biztosan jellemző rájuk, hogy a netes fórumaikat nagyon keményen cenzúrázzák. Gerák Andrea (aki egyébként híres magyar népdalénekes, szintén szcientológus) blogjáról minden ellenzői kommentet pár órán belül törölnek.

12. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 9. - Whitehill)
2008. dec. 2. 19:11
Hát ezt a hírt fenntartással kezelném. Szerintem ők nagyon ügyelnek, hogy semmi ne szivárogjon ki a viselt dolgaikról. Ha ennyi ember átmenetileg "túszul ejtettek volna" annak lett volna negatív visszhagnja, akár a sajtóban is.
2008. dec. 2. 19:09

Sziasztok!

A többség jól látja. Nem csak szektaszagú, hanem egy igen veszélyes szekta a scientológia. Ne keveredjetek bele! Ismerősöm 9 évig volt benne, aztán átjött hozzánk, reformátusokhoz, mert közben "megvilágosodott". (Ezzel nem azt mondom, hogy a református vallás a legjobb, de ő itt találta meg azt, ami hiányzott a lelkének, és amit a scientológusok nem tudtak neki megadni, akármennyit is fizetett...)

2008. dec. 2. 19:08

Egyszer én is próbáltam utána nézni a neten, de én sem jutottam sokra. Viszont az egyik kedvenc regényemet egy szcientológista írta, amiből azért egy-két dologhoz való hozzáállásukat ki lehet venni.

Én úgy vagyok vele, hogy az egész nem lehet hülyeség, kell benne lenni valami igazságnak is, ha ilyen jól fennmaradtak. A pszichiátriáról pl. osztom a véleményüket, és azt is elhiszem, hogy a média hülyít és irányít minket rendesen.

9. whitehill (válaszként erre: 6. - Obsoleta)
2008. dec. 2. 19:06
Na, hát ez az, hogy ködösítik a semmit XD Hallottam, hogy amikor itt Mo-on volt valahol egy előadás, a műsor végén egyszerűen bezárták az ajtót és nem engedték ki az embereket, ameddig nem fizettek, mégpedig kemény összeget. És ezt adakozás címszó alatt szedték be, nem részvételiként. Szóval én asszem igen megcsaptam volna valakit, ha ezt csinálja velem :P XD
2008. dec. 2. 19:05
Van néhány könyvem, amit ők írtak: gyereknevelésről, probléma kezelésről, házasságról... Hát, úgy is fel lehet fogni dolgokat, ahogy ők, ki lehet belőle venni a lényeget. De teljes egészében nem tudom elfogadni a tanácsaikat.
2008. dec. 2. 19:03

Megvettem a Lenkey dr. könyvét.

nagyon sok mindennel egyetértek.Azzal nem,hogy az általa forgalmazott vitamin az egyedüli ami mindentől megóv.

2008. dec. 2. 19:01
Múltkor láttam egy dokumentumfilmet, amit ők készítettek, és a pszichiáterekről szólt. Utána megpróbáltam utána nézni a neten, mit is takar ez a vallás, vagy eszme, vagy mi. Felmentem a honlapjukra, beleolvastam az írásokba, bár nem volt időm és kedvem az egészet átnyálazni. Elmondhatom, hogy egy két órás dokumentumfilmmel, és fél óra olvasgatással a hátam mögött sem tudtam róluk annyi infót összeszedni, hogy véleményt mondjak. :-)
2008. dec. 2. 19:01
Én kicsit belülről is látom a dolgot, mert anno belemásztam - részben azért, hogy olyan mondjak akármilyen véleményt is, amit ismerek. Meg, mert egy barátnőm jó véleménnyel volt róluk, és tudtam, hogy ő nem beszél a levegőbe. Szóval, elvégeztem a tanfolyamot, foglalkoztam vele, szerettem csinálni! De ... mégis azt mondom: szektaszagú az egész. Aki hagyja magát nonstop hülyíteni, az ki se akar szállni, és nem veszi észre, hogy egyházon kívül is van élet. Röviden: van benne valami, de nem szabad tőle elvakulni! ;)
2008. dec. 2. 18:57
Nem annyira ismerem őket, de azt tudom, hogy dr. Lenkei eléggé szimpatizál velük. Öcsém szerint elég fura szerzetek.
2008. dec. 2. 18:56

Sokat töprengtem, hova tegyem? A szavazásokhoz, fórumba vagy ide? A válasz egyértelmű. Nem hinném, hogy sokáig életben maradna ez a téma a fórumon, ezért ide valónak érzem. Szóval? Nyilatkozni tessék :)

Szerintem ezek az emberek a könnyen palira vehetők csoportjába tartoznak, akiknek sok a szórnivaló pénzük, baromságokra.

2008. dec. 2. 18:55
Nem hiszek benne!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook