Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed a szcientológiáról? fórum

Mi a véleményed a szcientológiáról? (beszélgetős fórum)

61. idnus (válaszként erre: 57. - Gabriellaxp)
2008. dec. 3. 19:55
jajaj nem nem egyáltalán nem! :D oké, hogy fontos a környezetvédelem, csak ahhoz hasonlítottam, hogy sok olyan szervezet alakul mondjuk a környezetvédelem jegyében, ami csak eszköznek használ fel egy eszmét, hogy pénzt sajtoljon a tagokból.
2008. dec. 3. 19:37
A fene tudja. Bigott szektamókusok és inkább tartom magamat normálisabbank, mint őket, droidokat, akiket behálóztak valamivel és bevették a sok maszlagot. Jobb, ha magamat adom, magam jövök rá a dolgokra, mert abból lehet tanulni és maradok a keresztény vallás mellett :) Csak 1szerűen szeretem a másikat, ha néha nehéz is a dolog :))
59. Gabriellaxp (válaszként erre: 58. - 2bc7365ec9)
2008. dec. 3. 19:18
Ez nagyon jó!!! Alig bírom abbahagyni a nevetést.
58. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 57. - Gabriellaxp)
2008. dec. 3. 19:10
Ahogy én látom, nem hasonlít. Esetleg annyiban, hogy ha valaki zavarja a környezeted, azt a legjobb, ha kinyírod. :)
57. Gabriellaxp (válaszként erre: 51. - Idnus)
2008. dec. 3. 19:06
Most már kezd érdekelni a dolog. Ha ez hasonlít a környezet védelemhez, és az állatvédelemhez. Akkor ez egy nagyon hasznos dolog. Igenis a környezetvédelmet mindenkinek a magáénak kellene tudni.
2008. dec. 3. 18:42

Arra lennék kiváncsi, hogy lehet oda bejutni (nem mintha én akarnék), hogy te kapd a pénzt. Itt nincsenek papok (vagy annak megfelelő személyzet). Mégis van aki tartja a tanfolyamokat, végzi az auditálásokat (vagy miket). A pasi az interjúban jó magas szintre jutott, mégis még mindig csak "közkatona" volt.

Azt nem hiszem, hogy csak a legmagasabb szinten lévők hülyíthetik az alattuk lévőket.

55. idnus (válaszként erre: 54. - Spinneli)
2008. dec. 3. 18:05
Ez így van. Attól félek, a szcientológia "felügyelete" viszont ismét jó magyar szokás szerint érdekeket sért
54. spinneli (válaszként erre: 53. - Idnus)
2008. dec. 3. 17:15

sajnos előfordulnak ilyen visszáságok, viszont láttam már némi előrelépést is ami a civil szervezetek felügyeletét illeti.

Sajnos ahogyan maga a civil sz. fogalma úgy a működésük is gyerekcipőben jár itthon.

53. idnus (válaszként erre: 52. - Spinneli)
2008. dec. 3. 17:08
Amíg az üzleti vállalkozás és a jótett kellemes szimbiózisban él addig igen. Csak szerintem annyi szervezet van, ahol a felső 5-10 ember jól él a tagdíjakból, a többi lelkes hívő meg küzd egy reménytelen ügyért.
52. spinneli (válaszként erre: 51. - Idnus)
2008. dec. 3. 17:02

szerintem amíg ezzel nem károsítanak másokat illetve magukat, addig ez teljesen helyénvaló.

Ha társadalmi és környezeti problémákat is önként felvállalnak, pláne...

Nem mondhatni, hogy a környezet vagy állatvédők ne végeznének hasznos munkát.

51. idnus (válaszként erre: 50. - 2bc7365ec9)
2008. dec. 3. 16:36
Az jutott erről eszembe, hogy mostanában egyre több a hasonló szervezet. A szcientológia egy szélsőséges verzió, de olyan társoságok, mint környezetvédők, állatvédők, tisztább levegőért társulat, különböző emberjogi szervezetek stb stb mind a beton dzsungelben élő, multiban szellemi rabszolgamunkát végző szegény egyénre alapoz. "Hiányzik vmi az életedből, gyere és lépj be!" Értelmet adni az életnek és egyben megadni a csoporthoz tartozás érzetét. És persze egy kis tagdíjat beszedni :)
2008. dec. 3. 16:31

Nagyon szégyellem, de azt hiszem akkor én 1.0-ás vagyok. :))



Az ember jellemzője, hogy szeret a csordához tartozni ill. magát a többi ember fölé helyezni. A szcientológia is csak erre alapoz.

49. ájrin
2008. dec. 3. 15:27

Idézek a vallásukból (L.Ron Hubbard könyvéből a Clear bolygó elmélet):


"A józanul gondolkodó ember elég gyakran elsiklik afölött, hogy a 2.0 alatti emberek köszönő viszonyban sincsenek a józan ésszel és nem is lehet rájuk észérvekkel hatni, mint például ahogy egy 3.0-sra lehetne.


Mindössze két megoldás létezik a 2.0 alatti emberek kezelésére a Tónusskálán; egyik sem tartalmazza azt, hogy megpróbálunk észérvekkel hatni rájuk vagy végighallgatjuk azt, ahogy megpróbálják kimagyarázni a cselekedeteiket.


Az egyik megoldás az, hogy felhozzuk őket a Tónusskálán... a korábban tárgyalt három működő eljárásmód valamelyikével. A másik pedig az, hogy csendben és sajnálkozás nélkül megszabadulunk tőlünk.


Biztonságosabb egy mérgeskígyóval együtt aludni, mint egy olyan valakivel, aki Tónusskála alacsonyabb régióiban tartózkodik. Nem számít a szépségük, a megnyerő fellépésük, a mesterséges társadalmi értékük vagy a vagyonuk; semmi nem hozhatja helyre azt a szörnyű kárt, amelyet a józanul gondolkodó férfiaknak és nőknek okoznak.


A Tónusskála alacsonyabb régióiban tartózkodó emberek azonnali és hirtelen eltüntetése a társadalom rendszeréből azt eredményezné, hogy a kulturális tónus szinte azonnal megemelkedne és megállítaná a társadalmi hanyatlást.


Nem kell ahhoz egy csak Clearekből álló világ, hogy egy ésszerű és értékes társadalmi rendet létrehozhassunk - azzal is elérhetjük, ha eltüntetjük a 2.0 alatti egyéneket. Ezt úgy érhetjük el, hogy vagy elegendő auditálást adunk nekik ahhoz, hogy a 2.0 vonala fölé kerüljenek; ami nem is olyan óriási feladat, mivel sok esetben ez kevesebb, mint ötven óra alatt elérhető (bár lesz olyan, amikor a kétszáz órát is meghaladja). A másik megoldás az, hogy elkülönítjük őket a társadalom többi részétől.


Egy venezuelai diktátor egyszer elhatározta, hogy megálljt parancsol a leprának. Azt tapasztalta, hogy a legtöbb leprás a koldusok közül kerül ki. Egyszerűen azzal, hogy összeszedette és megsemmisíttette az összes venezuelai koldust, megszüntette a leprát az országában."


És ők döntik el, hogy a skálán ki hol helyezkedik el....

FASISZTÁK!

2008. dec. 3. 14:58

Itt van elég ami jellemzi őket.


[link]

47. spinneli (válaszként erre: 25. - Gabriellaxp)
2008. dec. 3. 14:09

Szerintem nem lehet ezt a két dolgot együtt és egymás függvényében megitélni.

Lenkei Gábor jó könyvet írt, érdekes infókat mondott, ettől még hihet teljesen komplett baromságban.

...vagy akár fordítva is.

46. a1baa7edcc (válaszként erre: 2. - Supin)
2008. dec. 3. 12:52
Miben?
45. idnus (válaszként erre: 44. - Ájrin)
2008. dec. 3. 12:49
:DDDDDDD
44. ájrin (válaszként erre: 43. - 2bc7365ec9)
2008. dec. 3. 12:47

Tudod, mit? ha megint beléjük akadnék (amit kétlek, messziről megérzem a szagukat)egyszerűen leütném.

És azt mondanám, hogy ez pedig az én hitem.


:)


Ó, nagyon megedződtem, nem kell félteni:)

43. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 33. - Ájrin)
2008. dec. 3. 12:38

Szia Ájrin!

Én is örülök, hogy sikerült kiszállnod a dologból, és a pszichológusnak sikerült begyógyítani a sebeidet.


Még mindig fenntartom a véleményemet a személyes felelősségről. Szerintem, ha most próbálnának ismét ezekkel a módszerekkel előjönni nálad, már tudnád, hogy mit kell tenned: új munkahelyet keresni. Az emberek egy része tűr, ha rázárják az ajtót, a másik fele nem. Ezzel nem azt mondom, hogy az egyik értékesebb ember a másiknál, de nem vagyunk egyformák. És mivel mindenki mondhatja az első nem tetsző mondatnál, módszernél, hogy köszönöm, de ennyi volt, keresek más állást, a személyes felelősség vitathatatlan. Igen, tudom, új állást találni a mai világban nem könnyű, de az is látszik tisztán, hogy az ilyen vállalatoknál "vagy megszoksz, vagy megszöksz" elv müködik. Ha nem állsz be a sorba, kirugnak, de akkora már kitudja milyen lelki problémákat okoztak.

42. idnus (válaszként erre: 41. - Sirga)
2008. dec. 3. 12:35
"Számomra a vallás azt jelenti: feltétel nélkül követni valakit" - hát igen, nem véletlen, hogy bizonyos vallásokat és eszméket jobb helyeken betiltanak...Akkor alapítok holnap egy vallást, ahol a hívőim felkötik magukat, hogy az én istenem mellé kerülhessenek, persze csak mielőtt rámhagyták a vagyonukat. Találnék egy-két embert hívőnek..Azért, mert valami vallásnak van bejegyezve, még nem emelheted fel a kezed, hogy aki hülye haljon meg!
41. Sirga (válaszként erre: 25. - Gabriellaxp)
2008. dec. 3. 10:19

Én ugyan nem olvastam Lenkei-könyveket, de más, tőle származó anyagot igen. Azzal teljes mértékben egyetértek. Ettől függetlenül azt tanácsolom: ne légy elvakult, senkivel szemben!("ha ő benne van, akkor rossz dolog nem lehet")Nem tudom, benne van-e, de, hogy jobb szcientológia nélkül, abban biztos vagyok! Bár ilyen élményeim, mint az előttem megszólalóknak, nincsenek: én nagyon művelt, kedves, barátságos szcientológusokkal találkoztam, akiket szinte családtagként szerettem, akik egyetlen pillanatig se kérdőjelezték meg a döntésem helyességét, amikor ki akartam szállni. Ettől függetlenül nem kell belépni, bennmaradni, függni tőlük!(Eleve, ezt a függés-dolgot veszélyesnek tartom, bárkiről is legyen szó!)

Vallás-e? Igen. Fanatikus, elvakult vallás, amit - épp a fanatizmusa, befolyása miatt - nehéz elhagyni. Számomra a vallás azt jelenti: feltétel nélkül követni valakit - nem feltétlenül Istent! Egy eszmét, tanítást. Itt spec. L. Ron Hubbardét.

40. gkreka (válaszként erre: 39. - Ájrin)
2008. dec. 3. 09:49
úr isten, olyan amit írsz, mintha egy George Orwell regényt olvasnék, csak ez maga a valóság.
39. ájrin
2008. dec. 3. 09:20

No és hogy konkrét példát mondjak.

Mint vezető beosztású embereknek (5-en voltunk a cégnél középvezetők) tanulnunk kellett személyiségtípusokról. Ez alapján be kellett volna skatulyáznunk az embereket kb 7 csoportba (a fene sem emlékszik már hálistennek, hogy hány volt pontosan) Ez alapján figyelni kellett, ki mikor hazudik, hogy viselkedik, és elbeszélgetést kellett volna tartani velük, hogy jobbá tegyük őket. Én ezt megtagadtam, azt mondtam, nem vagyok pszichológus, és nem marcangolhatom egy ember lelkét pszichológusi végzettség nélkül (ők simán megtették, egyik sem volt az, de volt gépészmérnök és fogorvos is közöttük!hurrá!) Teljesen úgy tűnt, hogy robotokat akarnak létrehozni, az emberi egyéniség sokszínűsége nélkül egy legfelsőbb szinten álló embertípust (mondom, hogy fasizmus)

Amit viszont elértek ezzel, hogy el kezdtük egymást figyelni. Ki hova néz, hogy tartja a kezét beszéd közben...stb.stb...és már senki nem tudott önmaga lenni. Mindenki el kezdett viselkedni, eltünt a jó humor, a vidámság a csapatból (pedig addig együtt jártunk sörözni, biliárdozni) ugyanez volt a családommal is. el kezdtem figyelni a páromat, a gyerekeimet....pfúj! Utálom magam érte. De idővel rájöttem, hogy ez csak egy szemszög, és ők súlykolták belénk a dolgokat. Súlykolták, bizony, vissza kellett mondani, dolgozatot kellett írni, szerepjátékokat kellett csinálni. Közben pedig két megfigyelő (állítólag tanulók voltak) a terem két sarkából figyelt minket és jegyzeteket készített...

Most már tudom, hogy mekkora ökör voltam, hogy nem léptem ki azonnal amint el kezdett nem tetszeni, de sajnos későn kapcsoltam, ráment a párkapcsolatom.

38. ájrin (válaszként erre: 34. - Gkreka)
2008. dec. 3. 09:01

megnéztem a cikket. hát igen, erről van szó, csak akkor még nem volt meg a hazugságvizsgáló gépük.

valóban ennyire ütős, ez nem kamu!

37. ájrin (válaszként erre: 36. - Borbelya)
2008. dec. 3. 08:51

Örülök, hogy örülsz:)

Köszi!

36. borbelya (válaszként erre: 33. - Ájrin)
2008. dec. 3. 08:44
Őszintén örülök, hogy mostmár boldog az életed nélkülük.
35. borbelya (válaszként erre: 24. - Ájrin)
2008. dec. 3. 08:38
Én voltam interjun náluk, és miután beléptem, rámzárták az ajtót, aztán elbeszélgettünk, és szép, meg jó, legalábbis az elmondottak alapján, de kicsit bizarr volt a légkör. Nagyon sok rosszat hallottam róluk, és többek közüött hasonló dolgokat mint amit te is elmondtál.
34. gkreka
2008. dec. 3. 08:35
33. ájrin (válaszként erre: 32. - 2bc7365ec9)
2008. dec. 3. 08:27

szia erikasz!


"Mindenkinek a maga felelőssége, hogy mibe mászik bele" - nem olyan egyszerű ez, mint ahogy te fogalmazol. Senki nem tudta előre, mibe mászik bele. Úgy indult az egész, mint egy normális hétköznapi céges tréningsorozat. Eleinte még élveztük is, aztán magasabb fokozatra kapcsoltak és egy idő után (kb fél év után) el kezdték hirdetni az "eszmét" (gyógyszeripar ócsárolása, bezzeg ők! iskolai oktatás, bezzeg ők!.....stb....) És innentől már nem lehetett kiszállni, csak olyan áron, hogy a munkádat is veszni hagyod. Én azt hittem, vagyok olyan okos, hogy kívül tudom tartani magam az eseményeken, hogy részt veszek, és azt mondom, amit hallani akarnak, közben pedig igyekszem tompítani az élét azok felé, akikért felelős voltam (beosztottak) Nem lehet, emiatt kerültem pszichológushoz. Olyan volt ez, mint amikor megerőszakolnak, ellanállsz, és csak a sebeket szerzed, de úgyis beléd másznak. Oldalakat tudnék írni a módszereikről.

Mikor elmentem a pszichológushoz, egy ideig hallgatott a döbbenettől és azt mondta, hogy ha én lennék az első, aki hozzá megy miattuk, nem hinné el, amit mondok, de sajnos már más is volt nála miattuk....


Igen, nagyon jól tudják csomagolni az eszméiket. Ők ezt külön tanítják. Figyeltem őket, jó kis apparátussal dolgoznak. És ügyesen. Megtalálják a cég vezetőjét, és ha sikerül megfogniuk, nyert ügyük van. De nem az eszme a cél, hanem az amit eladnak ezzel. Legyen az gyógyszer, vagy valamilyen üzleti módszer eladása.

Nem akarok senkit meggyőzni, hiszen akkor én sem lennék különb náluk, kicsit fasiszta módszerrel dolgoznak. (az milyen, hogy szidták a zsidókat?! vagy amikor rebellis lettem, elvittek a "főhadiszállásukra" és levittek hosszú folyosókon keresztül az alagsorba és rendesen meg lettem félemlítve. Kartont vezettek rólam, jelentettek a főnökömnek, miket mondat az elbeszélgetés során)


Persze, vegyétek meg a vitamint, ha szükségetek van rá és hisztek benne, a gyógyszergyárak is ugyanolyan módszerekkel élnek (reklám, könyv kiadása...stb) de ne hagyjátok, hogy hozzátok szóljanak, sem személyesen, sem könyv formájában!

Először szimpatikus a dolog, aztán kibújik a szög a zsákból.


A családomat is be akarták vonni, továbbképzés párkapcsolat terén, a gyerekeimnek tanulási módszer tanítása. Én írtam alá a számlákat, egy három napos tréningsorozat 2 azaz KÉTMILLIÓ forintjába került a cégnek! Szóval beszélhetünk ilyen összegek mellett eszméről?


Aztán mikor május első vasárnapján (anyák napján) le kellett volna utaznom 3 napra a Balatonra egy újyabb tréningre, azt merészeltem mondani, hogy az anyák napja az szent dolog nálunk.

Szerintük meg elkényeztetem a gyerekeimet, milyen felnőtt válik belőlük.

Ez után jött az alagsori jelenet, de mivel nagyon durván ellentmondtam kirúgattak a főnökömmel. Hálistennek!



Azért írtam le ilyen hosszan, mert sokan írtatok levelet, hogy írjak részleteket. Így csak egyszer írtam le.

Okulásul.

Írhattok ezután hozzászólást, védhetitek őket, de én benne voltam a sűrűjében, engem meggyőzni nem fogtok.

Azóta ha jól tudom, már többször fel lettek jelentve és bírósági perei is voltak ennek a társaságnak.

(ja! és van olyan ország, ahol mint vallást be is tiltották!)


További szép életet mindenkinek! :)

2008. dec. 2. 22:42

Szerintem a Lenkei inkább üzleti okokból szállt be, nem pedig a hit miatt. De ez mindegy is.

Azért nem szeretném, ha mindenkit felmentenénk, akit sikerült nekik behálózni. Mindenkinek a maga felelőssége, hogy mibe mászik bele. Én a Lenkei vitaminjait szedem, mert nekem beváltak, a vallása ugyanúgy nem érdekel, mint más ember hite.

Szerintem sokunknak küldözgethetnek prospektust sok mindenről, max elolvassuk és kidobjuk. A hit mindig is ugyanolyan árucikk volt, mint bármi más.

Aki azt hiszi, hogy ha súlyos ezreket kell ahhoz kifizetnie, hogy boldog legy, ám tegye. Aztán mindenki magát okolja, ha rászedik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook