Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miből ismered fel a szcientológust? fórum

Miből ismered fel a szcientológust? (beszélgetős fórum)


febr. 14. 20:35
Több méter magas épületekről ugranak le, repülőgépből ugranak ki, és úgy futnak mint a golyó. Ja és, minden üzenetük 5 mp-en belül megsemmisülnek :D
16. srcrss
febr. 14. 18:50
Én semmiről. Nem tudom, milyenek.
febr. 14. 18:38

Frissítettem a regisztrációmat ezért a válaszért. Nem a "sima" tagokkal van gond, hanem a manipulatív bekebelezőkkel. Szerencsére van tapasztalatom, ezért rájöttem, hogy milyen rendezvényen voltam ma. Nehéz röviden leírni, hogy miről ismered fel, leírom inkább, hogy ma mi történt. Bocsi hosszú lett.


Egy állítólagos tréningen vettem részt. Úgy kezdődik egy tipikus szci "tréning", hogy mindenki rém kedves, puszi-puszi ölelgetés, de jó, hogy itt vagy (nem is ismer). Az előadó óriási arcképe kinyomtatva plakátra. Stílusa magabiztos. Alap fény és hangtechnika kötelező elem. OK. Aztán felturbózza a közönséget, hogy "Milyen nagyszerű ez a közönség, milyen jó, hogy mindenki vette a fáradtságot, hogy ma ide eljöjjön stb. Ezután bemutatnak a közönség soraiból valakit, aki valamilyen szempontból kimagasló. Ma pl egy triatlonozó volt meghívva. FONTOS, hogy ők mindig meghívnak valakit, akivel lehet pedálozni. Olimpikon, vagy az ország 82. leggazdagabb embere, vagy megmászta a Mount Everestet. Tök mindegy. Ezt az embert megtapsoltatják, majd visszaültetik. Ezután elkezd az előadó adni egy problémát a közönségnek, amit ő majd megold neked. Pl: "ugye, hogy te is rengeteg önfejlesztő könyvet elolvastál már, de egyik sem működött". Vagy "Egész nap gürizel, de nem jutsz 1-ről a 2-re." "Nincs elég bevételed." stb Szóval közhelyek, amikre mindenki bólogat. Aztán jön az, hogy "Emelje a kezét, aki tudja, hogy miről beszélek." (Mindenki tudja.) És akkor felajánlja, hogy szerencsére van kiút a mókuskerékből, a csapdából, a depresszióból, a munkamániából, a nincstelenségből (tetszőlegesen választható témából).


További közhelyek jönnek, ma például piacgazdaságról. Jönnek azzal, hogy "már az ősember is tudta, hogy mi az a piac, mert ha az egyiknek mamut hús volt a másiknak pedig medve szőrme, akkor azt kicserélték, és ta-dam". Lám milyen elemi része az életünknek, hogy jól tudjunk eladni. Aztán jön azzal, hogy "milyen fontos az értékesítésben a tudatosság". És hogy "milyen tudatos közönsége van ma, hiszen itt vagyunk, hogy fejlődjünk".


PR így, bevétel úgy, de semmi konkrétum. Nincsenek független statisztikák, forrásmegjelölések, elemzések, konkrét tanácsok. Ha mutat is valami statisztikát az a sajátja, ő rakta össze. Nem egy független elemzőintézet, hanem ő rajzolt magának egy diagrammot. Aztán bedob pár cégnevet, akikkel már dolgozott. Ecseteli, hogy milyen átütő sikert ért el itt és ott. De továbbra sem árul el konkrétumot, hogy hogyan.

Aztán bedobott egy nagy szci klasszikust. A "mit ért meg a másik és mit nem". Na ehhez magyarázatot is kell adnom, mert aki nem ismeri őket, az nem tudja, hogy a "megértés" szó náluk ki van csavarva. Ha valakinek nem működnek a szci módszerek, akkor azt mondják neki, hogy valamit még nem értettél meg. Olvass még. Vegyél még könyvet, vegyél még tréninget, vegyél részt még több auditon. Ezen a ponton jöttem rá, hogy szci rendezvényen vagyok. Gyorsan rákerestem telefonról az előadó nevére a szcientológia szóval együtt, és lám.... Szcientológus.


Várjatok, mert folytatta, én meg elkezdtem jegyzetelni. Állítása szerint elérhető, hogy a munkavállalók sorban álljanak a céged előtt. (Közben rákerestem, és az ő cége most is hirdeti profession.hu-n, hogy munkaerőt keres.) Állítása szerint ő meg tudja többszörözni a céged bevételét. (Rákerestem cégjegyzékben ő nem tudta többszörözni a saját bevételét az előző évi adatokhoz képest)


Végtelenül egyszerű példákkal jön: mamut, hús, medvebőr, piac, cserekereskedelem, rántott hús. Általános iskolás szint.

"Írt egy könyvet" (az ominózus könyv egy zsebkönyv méretű szóróanyag 50 oldallal, jó szellősen írva, ingyen osztogatták). Ezeket a "könyveket" is jól ismerem, az összes manipulatív szci írt már ilyen szösszenetet, kiadó nélkül a saját költségén nyomtatva. Rendes kiadó szóba se áll velük. Tudjátok, hogy a könyv elején mi áll a "kiadó" szó után?... A saját cégének neve. (!!!)


Aztán jött a "kifogáskezelés": Igen, ezt ők így hívják. Nem ügyfélkezelés, hanem kifogáskezelés. Pl ha valami az ügyfél szerint drága, akkor a válasz: "Ezeket a termékeket nem azok veszik, akik gyűjtik a pénzt, hanem azok, akiknek fontos az egészség" PFFFF


Ehhez tudni kell, hogy nagyon benne vannak a vitamin bizniszben a szcik. Olyan magas hatóanyagtartalommal, ami már káros a szervezetnek, és olyan drágán, hogy a gyógyszertárban feléért is kapsz ugyanannyi hatóanyagot. Franciaországban be is tiltották a méregtelenítő kúrájukat. Volt aki belehalt.


Az egész arról szól, hogy hogyan dobd félre az ügyfeled problémáit vagy jogos igényeit úgy, mintha segíteni szeretnél neki.


És ugyanezt csinálják a spirituális tréningjeinken is, csak ott érzelmi klisékkel dobálóznak gazdasági klisék helyett.

2015. márc. 16. 12:38

Ha borzongani szeretnétek egy kicsit.


[link]


Amúgy én először a South Parkban láttam egy részt, amiben ugye kissé kifigurázták őket, meg Tom Cruise kapcsán lehetett egyre többet hallani róluk. De amikor a konteókat olvastam róluk, kicsit árnyaltabb lett a kép és hát ha ebből a megközelítésből nézzük, elég félelmetes, ha csak a fele is igaz. Van ismerősöm, akinek a testvére és annak a felesége ilyen felsőbb vezetők az USA-ban és ha van rá lehetőségük, próbálják beszervezni őket, de ők annyira nem vevők rá.


Most meg ugye volt ez a dolog, h kitiltották őket a sulikból, mert drogprevenció címszó alatt hirdették az igét a gyerekeknek.

13. 1e072b34d7 (válaszként erre: 9. - Gribedli***)
2015. márc. 15. 23:05

Jobb minőségben:


[link]

2015. márc. 15. 14:21

Általában két lába van, két keze és egy feje. Különös ismeretető jele, hogy van egy orra és két füle ;o))


Két barátom van, mindkettő elismert és sikeres üzletember, az egyikről tíz, a másikról 5 év ismeretség után derült ki. Ha kérdezek, válaszolnak. Egyik sem akart soha semmilyen tanfolyamra betuszkolni, egyik sem tömi az agyam.

11. andi6020 (válaszként erre: 10. - Tádámmm)
2015. márc. 15. 13:33

Ha nem láttam volna a polcain a könyveit, és nem olvastam volna róla neten, soha az életben meg nem tudtam volna róla, hogy szcientológus.

Egyébként a legpozitívabb, legéletvidámabb, legtoleránsabb ember, akit valaha ismertem. Mondjuk nyilván (gondolom) nem a szcientológia miatt ilyen, amilyen.

Nagyon-nagyon kedvelem.

10. tádámmm (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2015. márc. 15. 13:15
Ez érdekes, mert akiket én ismerek dianetikusokat, ők olyan nyomulósak, hogy hihetetlen, és ha nem tudnak meggyőzni az igazukról, akkor rögtön kiderül rólam, hogy elnyomó személyiség vagyok, aki ártalmas a környezetére :( csak mert többször kértem őket, hogy hagyjanak már békén... anyámat még meg is zsarolták, rendőrségi feljelentéssel és pereskedéssel, hogy ennyi meg annyi pénzzel tartozik, amit persze kiválthat ingyenes munkával kirendeltségeiken. Nem lenne rossz amit 'tanítanak', de a fenyegetőzés nálam kapásból ellenállást vált ki, nem hogy újabb előadást hallgassak végig.
9. gribedli*** (válaszként erre: 4. - 1e072b34d7)
2015. márc. 15. 09:24

:DDD


Áh, ez jó!

8. 1e072b34d7 (válaszként erre: 5. - Olga89)
2015. márc. 14. 22:46
A pénzed az mindenképpen veszélyben van.
7. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - Olga89)
2015. márc. 14. 22:44
Mégis miket tanultál tőle?
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Olga89)
2015. márc. 14. 21:45
Engem nem tanít semmire. Sőt, soha nem is említette a témát.
2015. márc. 14. 21:39
Hát mert egy "kedves" ismerősöm félt egy szerinte szcientológus tanításától. És szerinte veszélybe vagyok.
4. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Olga89)
2015. márc. 14. 21:37
Ld. az adatlapomon.
2015. márc. 14. 21:36
Mire gondolsz egyébként?
2015. márc. 14. 21:36

Én nem értem.


Van egy szcientológus barátom, de ha nem tudnám, hogy az, soha meg nem tudnám semmiből.

Pedig több könyvet is írt a témában.

2015. márc. 14. 21:32
A kérdés adott. Minden választ köszönök!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook