Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed a szcientológiáról? fórum

Mi a véleményed a szcientológiáról? (beszélgetős fórum)

211. michelle.r (válaszként erre: 206. - Bionet58)
2012. febr. 6. 15:03

"Az is igaz, hogy a szcientológia használható tudást ad, amivel könnyen milliárdos lehet az ember."


Anélkül is ;)

Ismerek néhány üzletembert, aki alkalmazza a módszereiket, de nem váltak agyatlan zombikká. Az egyiknek történetesen van egy tréningcége, aki bizony garanciát is ad arra, hogy a módszerei működik. Bazi drága, de három hónapig ott kotlik a cégnél, felügyeli, hogy a tanultakat átviszik-e a gyakorlatba, és csak akkor hagyja őket magukra, ha tényleg működni kezdett.

Az elmúlt pár évben sok céget kirántott a sírból.


Minő érdekes, ő sincs nagy véleménnyel arról, ahogy az egyház Magyarországon működik.

210. bionet58 (válaszként erre: 205. - Mkriszti81)
2012. febr. 6. 15:00

Nem nem egészen. Tényleg érdekesen, erőszakosan láncolja az egyház magához az embereket. Mindzet valójában mégis finoman előadva. Volt akivel enyhén szólva is fura szerződést irattak alá.

Egy tökéletesen biztos, ha valaki nem labilis állapotba kerül hozzájuk, hanem a saját jól felfogott érdekében fejlődni akar, az jól jár.


Viszont ha valaki labilis ideg, lelki állapotba kerül oda, az mint a legtöbb más egyháznál, és bizony egyéb szociális intézménynél is rosszul járhat.

209. michelle.r (válaszként erre: 205. - Mkriszti81)
2012. febr. 6. 14:59

Még egyszer, lassan, artikuláltan :o))


A fickó írt két könyvet és az abban szereplőkkel találkoztam, interjúztam. Ők mesélték el a személyes élményeiket, milyen benyomások érték őket a hajón. Volt aki gyerekként, 11 évesen került a hajóra, ahol elvárták tőle, hogy kis testbe bújt thetánként hozzon meg olyan döntéseket, amiket egy gyerek nem tudhat.


Nekem nem jutna eszembe a 11 éves gyerekemmel éjszakánként a padlós sikáltatni amíg ki nem sebesedik a keze, a térde. Majd az etika tiszthez küldeni, amikor kinyúlik és nem tudja a rá szabott feladatot végrehajtani.


Talán menj el egy ilyen hajóra néhány évre, aztán majd mesélj te is.

208. mkriszti81 (válaszként erre: 206. - Bionet58)
2012. febr. 6. 14:59
nekem abszolút nem volt ilyen gondom - gondolom ez ember-függő is, hogy milyen habitusú ember volt a tanfolyamközpontban, hiszem ők is csak emberek... :)
207. mkriszti81 (válaszként erre: 201. - Michelle.r)
2012. febr. 6. 14:56

nem nevezném zaklatásnak...

hívtak, mondtuk, nem érdekel, le is tették

köv alkalommal mondtuk, töröljenek az adatbázisból, elnézést kértek és megtették - csakhogy a sea orgnak is több helyen van központja, minden alkalommal másik helyről hívtak, így beletelt egy kis időbe, míg az infó a kérésünkről eljutott mindegyikbe...

nem hiszem, hogy ez akkora probléma lenne - és hogy egyedi lenne

206. bionet58 (válaszként erre: 199. - Michelle.r)
2012. febr. 6. 14:55

Tökéletesen igazad van, már ami a módszereket illeti. Amit tanítanak, amit el akarnak érni, az emberiség javát akarják, azzal nincs baj.

Egyébként a többi egyház sem volt piskóta amikor elindult. Nagyon sok vér verejték tapad mindegyik kezéhez, és még most is félre vezetik az emberiséget. Ennek tükrében kell eldönteni melyik milyen.


Az is igaz, hogy a szcientológia használható tudást ad, amivel könnyen milliárdos lehet az ember. Nekem nem kínáltak fel ilyen horror összegű tanfolyamot. Én pár ezresekkel lépdeltem, tudom is hasznosítani.

Igaz azt nagyon nehezen akarták tudomásul venni amikor befejeztem a tanfolyami anyagok vételét.

205. mkriszti81 (válaszként erre: 199. - Michelle.r)
2012. febr. 6. 14:54

"milyen embertelen körülmények között éltek ott. "


Hol is?? Miről beszélsz pontosan?


Garanciát vállalni bármire is, amit nem konkrétan ő csinál, hanem csak az utat mutatja meg, de neked kell csinálni, rajtad áll, hogyan élsz vele, szóval az elég butaság lenne... nem?

Mert előfordulhat, hogy valaki képtelen átállni arra a bizonyos gondolkodásmódra és segítségével fordítani a sorsán, az bizony úgy érezheti, hogy nem segített neki - na gyanítom, ilyen emberek voltak a pszichiátered alanyai...

204. 032b6d3bda (válaszként erre: 191. - Mkriszti81)
2012. febr. 6. 14:49
Ehhez képest finom agymosáson mentél át. Annyira, hogy csak kívülálló elfogulatlanoknak tűnik fel.
203. bionet58 (válaszként erre: 182. - Holdsirály)
2012. febr. 6. 14:48
Igen megkaptam, válaszoltam is.
202. michelle.r (válaszként erre: 190. - Holdsirály)
2012. febr. 6. 14:44

Megnéztem az adatlapodat, látom, problémád vannak a gyerekeddel. Gondolom, azért véded őket ennyire, mert segítséget ígértek. Remélem, valóban segítenek és ha mind eközben nem szedik le a gatyát is rólatok, személyesen fogok elnézést kérni minden egyház tagtól.

Most eléggé szkeptikus vagyok ;)

201. michelle.r (válaszként erre: 196. - Mkriszti81)
2012. febr. 6. 14:42
Tehát most öt perc alatt már ketten is vagyunk, akiket mégis zaklattak :o))
200. spinneli (válaszként erre: 195. - Mkriszti81)
2012. febr. 6. 14:41

na ne röhögtess, a hiteles, amit magukról írnak.

Micsoda érv.


:)

199. michelle.r (válaszként erre: 195. - Mkriszti81)
2012. febr. 6. 14:41

Jó néhány évvel ezelőtt volt egy pszichiáter, aki írt két könyvet róluk. Aszisztáltam neki az anyagok feldolgozásában, találkoztunk emberekkel, akik személyesen mesélték el saját megtapasztalásaikat a szcientológia hajókról.


Nem másodlagosak az információim, személyesen az érintettek mesélték, hogy milyen embertelen körülmények között éltek ott.


Hubbard cégvezetési elméletét viszont nem tartom rossznak, magam is merítettem belőle jó néhány ötletet. A tanfolyamra nem mentem el, mert 500.000 forintba került akkor és nem voltak hajlandóak semmit elárulni, hogy mit kapok a pénzemért, garanciát sem vállaltak arra, hogy valóban hasznosítható lesz.

198. spinneli (válaszként erre: 174. - Bionet58)
2012. febr. 6. 14:40

Pszichológustól gyógyszerfüggő?


nem kicsit vagy eltévedve.

197. spinneli (válaszként erre: 178. - Holdsirály)
2012. febr. 6. 14:39
Ja, tudom Hubbard nem volt oda n a pszichiáterekért/pszichológusokért...gyanítom nem tetszett neki, hogy annak diagnosztizálták ami.
196. mkriszti81 (válaszként erre: 194. - Michelle.r)
2012. febr. 6. 14:39

az csak adatbázis-kezelési hiba, rengeteg weboldalról én sem tudok leíratkozni, pedig soha nem kértem hírlevelet... ez meg a mai modernizálás hátránya

(egyébként férjem is járt hasonlócipőben, kb az ötödik kérésre törölték végül, nem kellett ügyvédi felszólítás..)

195. mkriszti81 (válaszként erre: 192. - 61d061e0fc)
2012. febr. 6. 14:36

Ez egy korrekt válasz! Nem etíled el, előbb tájékozódsz - csak mindig nézd meg a forrást, mert nagyrészt alaptalan vádaskodásokat találni sajnos


a valóságot a weblapjukon találod meg

194. michelle.r (válaszként erre: 184. - Mkriszti81)
2012. febr. 6. 14:35

De bizony zaklatnak. Vasárnap este 9kor, reggel 8-kor, jönnek a levelek a sea orgból olyan helyesírással, amiért a 8 éves gyerekemet agyonütném :)


Ügyvédi felszólítás után valóban abbahagyták. Akkor végre sikerült kikerülni az adatbázisból. Pedig nem volt soha tag csak elvégeztem egy méregtelenítő tanfolyamot.

193. de Luca (válaszként erre: 190. - Holdsirály)
2012. febr. 6. 14:34

Látom, Te vagy az igazságosztó :-)

No, így hangzott a vitaindító: "Mi a véleményetek a scientológiáról?"

Leírtam a véleményem. És nem vitatom - mivel nem vagyok szcientológus -, hogy az "egyházad" sokmindenre megtanít, de a kereszténység a toleranciára is.

Én ezzel zárnám, mert nem vitatkozni szeretnék, csak leírtam a véleményem.

2012. febr. 6. 14:34
Hallottam már róla, de fogalmam sincs hogy "működik". XD Innen látszik, illene már tájékozódnom. XD
191. mkriszti81 (válaszként erre: 186. - De Luca)
2012. febr. 6. 14:31

semmi nem magyaráznak - nincs hagyományos értelemben vett tanítás, nem beszélnek hozzád és győzködnek dolgokról - erre maximum magadtól jössz rá, s amire már rájöttél, az a felismerés már téged segít


érdekes módon én is előrébb jutottam 2 tanfolyammal, ennek már sok éve, és jelenleg sem érzem szükségét újabbnak, nem lettem "függő", stb.


ha meg akarnám, akkor úgy alakítanám az életemet, hogy valamilyen módon pénzhez jutnék, mert én vagyok aki teremtem magam körül a dolgokat (de ezt megint csak az érti, aki megismerkedik vele egy kicsit)

190. holdsirály (válaszként erre: 186. - De Luca)
2012. febr. 6. 14:29
ez nem igaz
189. holdsirály (válaszként erre: 184. - Mkriszti81)
2012. febr. 6. 14:27
így igaz
2012. febr. 6. 14:25
Csak éppen az egész vallás pont úgy hangzik mint valami sci-fi regény, épp elég ezt a kis mítoszt elolvasni. Látszik az írói fantázia mögötte, jól kivan ez találva. A kereszténységen nem látszik meg, hogy Jézus ács volt:D
187. mkriszti81 (válaszként erre: 176. - Holdsirály)
2012. febr. 6. 14:25

a világban mindig is a negatív hírszerzés okozott nagyon figyelemfelkeltést, miért lenne ebben az esetben máskép


másrészt: ÉRDEKEK

az illetékesek pontosan tudják, hogy ez egy működő dolog, és veszélyben érzik magukat, a "bárányaikat", ezzel együtt a pénzüket, így erősen érdekeltek az ellenkampányolásban, ahol tudnak, negatív híreket terjesztenek, melyekkel a hiszékeny átlagembereket könnyen megtévesztik

Minden szervet önös érdekek mozgatnak, így nyilván az ő reklémjaikkal, propagandájukkal találkozunk leggyakrabban (pl. gyógyszeripar) - de ez már egy másik történet, nem mennék bele


lásd át kívülről az egészet, máris nagyon érthető lesz :D

186. de Luca (válaszként erre: 181. - Mkriszti81)
2012. febr. 6. 14:20

"Szci. egyház csakis szolgáltatásért cserébe kér pénzt - csak úgy, csak azért, mert valakinek ez a vallása, nem! (míg egyházi adó létezik ugye)

Szolgáltatás (értsd): valamilyen tanfolyam, ami a hasznodra lesz az élet különböző területein - tudtommal a mai világban nem létezik olyan szolgáltatás, amiért ne kérnének pénzt... "


Ez így egy kissé demagóg kifejtés. Addig magyarázzák a "kuncsaftnak", hogy semmire nem viheti a szcientológia nélkül az életben, hogy kvázi kicsalják belőle az irreálisan magas "tandíjat". Ez nálam köztörvényes kategória. (Lásd egy korábbi hozzászólásomat, melyben a tévéjósokat "méltatom".)

185. mkriszti81 (válaszként erre: 175. - Habospite)
2012. febr. 6. 14:18

ő is ember volt, valamiből élnie kellett, ezért írt sci-fiket...

nem kell minden mögé cifraságokat gondolni

184. mkriszti81 (válaszként erre: 174. - Bionet58)
2012. febr. 6. 14:17

Ezt honnan vetted?


semmi(!) kötelezettséggel nem jár


elvégzed a tanfolyamot, és ha nem akarsz, többé feléjük se nézel... nem zaklatnak, nem hívogatnak, nem köteleznek semmire!

183. de Luca (válaszként erre: 177. - Holdsirály)
2012. febr. 6. 14:16
Filozófiai értelemben biztosan, de vannak erős jellemű, mentálisan egészséges emberek, vannak értelmi fogyatékosok is bőven, na meg a két szélsőség között is minden fokozatban szétszórva. Imádok erre hivatkozni, tán most teszem negyedszer itt a hoxán, de: nem születünk azonos készségekkel, képességekkel, akarattal, jellemmel. Mindig lesznek olyan emberek, akik gyengébbek, akiket meg lehet vezetni. Kívánom nekik, hogy mindig vigyázza őket egy szerettük, mert némely esetben a döntéseiket a naivitásuk irányítja, nem a józan ítélőképességük.
182. holdsirály (válaszként erre: 174. - Bionet58)
2012. febr. 6. 14:16
megkaptad kedves bionet58 a levelem?lehet elbénáztam!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook