Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a tapasztalatotok a Mastodynon cseppekkel? Rendbehozza a ciklust? Mennyi idő után hat? fórum

Mi a tapasztalatotok a Mastodynon cseppekkel? Rendbehozza a ciklust? Mennyi idő után hat? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 21. 19:03

Én azt hallottam, hogy akinél nem állítja be, annak nagyobb problémája van, mint kisebb vérezgetés, vagy picit magasabb prolaktin szint.

Nem tudom, meglátjuk mi lesz pár hónap múlva.

Szeretnénk babát is, én még bízom benne.

2009. aug. 21. 12:37
Én szedtem három hónapon keresztül, bár mellékhatását nem éreztem, de sajnos nem használt... a barátcserje az egyik fő alapanyaga, ami a progeszteron szintet is emeli (nekem ösztrogén túlsúlyom van, ezért írta fel az orvos), és összességében szabályozza a menstruációs ciklust. Nekem is a túlysúlyra fogták az állandó menstruálást, hogy fogytam már jobb a helyzet, de még mindig nem tökéletes, így most fogok egy norcolut kúrát kezdeni, reménykedem. Jah és még fogyni-fogyni-fogyni kell...
2009. aug. 21. 11:54
Sziasztok! Én kb. 1 hete szedem a cseppeket, a mellemben szúrkálódásokat érzek, és nagyon érzékeny lett a mellbimbóm... másnál is van ilyen mellékhatása? Pedig pont a mellfájdalmak ellen írta fel a doki...
2009. márc. 13. 17:36
ooo, nem is szeretnék terhes lenni, bocsánat! csak rendszertelen a mensim, a dokim semmilyen rendellenességet nem talált hál Istennek!azt mondta a tulsulytol is lehet, sőt attol nagyon is!
2009. márc. 13. 17:28
nem mindenkinél állítja be!Azért ez sok mindentől függ,messze nem csodaszer,ne így álljatok hozzá!Jó szer,de ettől nem lesz senki terhes!!!
2009. márc. 13. 15:09
persze, megkérem a háziorvosomat, hogy írjon fel , mert néha meg van zavarodva!mennyi időre elég?és mikor áll be?
18. 1506397a51 (válaszként erre: 17. - Lina15)
2009. márc. 13. 14:23
Jaj de jó :D Akkor én is reménykedhetek
17. lina15 (válaszként erre: 16. - 5a5c6c6a02)
2009. márc. 13. 14:05
Igen helyreállítja!
2009. márc. 13. 14:01
helyreállitja a rendszertelen ciklust is?
15. lina15 (válaszként erre: 5. - 1506397a51)
2009. márc. 13. 13:59
Szia!Én is szedtem egy hónapig és mindent rendbe rakott.Már nem hullott a hajam és a mensi is.Annyira jó,hogy a pocimban van egy kis picurka.
2009. márc. 13. 13:37

Én a ciklusom rendbetételére kaptam, mivel nem volt peteérésem sem, és babát szerettem volna.Nekem nem használt sajna:(

Így maradt a clostilbegyt, de van eredménye.Már a baba itt van a pocimban:)

2009. márc. 13. 13:33
Jaj,nem attól hánytam hogy rossz az íze!Hanem megkeverte a gyomrom.Mondjuk úgy hogy erős volt.Ami elvileg nem igaz mert hómeós.Na mindegy!Szóval nem azért hánytam ki mert nem volt jó ízű.Hanem a gyomrom nem bírta,valamiért.
2009. márc. 13. 13:32

Sziasztok!


Az alap probléma a magas prolaktin szintete.Ezért fáj a mell,a fej,nekem még látászavaraim is voltak tőlle.Nem tudtam mi lehet a bajom csak össze vissza menzeszeltem és nem estem teherbe.Egy endokrinológus derítette ki hogy magas a prolaktin szintem,ezért nincs normális peteérés és ciklus.Nekem a Mastodin édes kevésnek bizonyúlt,mint más lányoknál is kevés,nem elegendő a magas prolaktin szint helyreállítására.Nekem azonnal bromokriptin tablettát írtak fel rá ami tökéletesen lenyomta az értéket,majd spontán jött a gyerek!Most megint magas a prolaktinom,de most a norprolact gyógyszert kapom rá.

Evvel ne tréfáljatok,nem csak ciklus zavart,hanem meddőséget is okoz a magas prolaktin szint.!!!

2009. márc. 13. 13:23
Nem kellemes az íze,az tény,de azért nem borzalmas.És mivel a mellemre jó volt,hát akkor sem hagytam volna abba,ha olyan vacak :))) De voltam már én is így gyógyszerrel,azt muszáj volt likvidálni.
2009. márc. 13. 13:20
Én is kaptam a mellem miatt.Nem mondom ,magamat finnyásnak,de hánytam tőle.Bevettem,kihánytam,bevettem,kihánytam.Szóval én 2 napos próbálkozás után feladtam.Persze én egy vagyok a sok közül.Csak leírtam az én tapasztalatom.
2009. márc. 13. 13:02
valoszinuleg igen!lehet, hogy kiprobalom,mert nekem is szokott fájni a fejem!
2009. márc. 13. 12:57
Szóval biztos jó rá. :))
2009. márc. 13. 12:56

Ezt írja a betegtájékoztató:



Homeopátiás készítmény



Növényi eredetű anyagok felhasználásával készült, belsőleges használatra szánt, alko­holos oldat a szervezet öngyógyító törekvésének serkentésére. A Mastodynon a prolaktin szintet csökkentve fejti ki hatását. A prolaktin felszabadulást gátló hatás állat­kísérletekben is kimutatható.


A prolaktin-redukció megszünteti a gonadotropin-szekréció zavarát, így normalizálja a menstruációs működést és fiziológiás oestrogen/progesteron arányt eredményez, to­vábbá megszünteti a prolaktinnak az emlőmirigyre kifejtett proliferatív hatását. A hatá­sért elsősorban az Agnus castus komponens felelős, a gyógyszer egyéb összetevői a praemenstruatiós syndroma kísérő tüneteinek (pl. idegesség, ingerlékenység, fejfájás) kezelését célozzák.

2009. márc. 13. 12:55
hát ha o irta fel, akkor rendben van, szerintem!
2009. márc. 13. 12:51
Igen, a fogamzásgátló abbahagyása kicsit megbabrálta a hormonjaimat, nagyon össze-vissza mentsruálok, 2 hónapja egyáltalán nem is jött meg. Az orvosom szerint várni kell míg magától helyreáll, s felírta ezt a szert, ami ugye homeopátiás, de nem tudom pontosan, hogy hat. Ezért kérdezlek titeket.
2009. márc. 13. 12:51
Én egész másra kaptam,állandóan fájt a mellem,azon segített egy hónap után,de azóta is néha használom,mert ha esetleg előjön a fájdalom,az elején pár csepp és vége :)) Azt nem tudom,hogy a ciklusra milyen hatással van,az enyémre semmilyennel nem volt.
2009. márc. 13. 12:51
Én mellfájdalmaimra kaptam, és arra tökéletesen bevált.
2009. márc. 13. 12:47
nem használtam, tehát engem is érdekelne! azt irja a net, hogy rendbehozza a menstruáciot, és a fejfájásra is jo, meg ilyenekre! miért mi bajod?ezt irta fel a doki?
2009. márc. 13. 12:44
Mi a tapasztalatotok a Mastodynon cseppekkel? Rendbehozza a ciklust? Mennyi idő után hat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook