Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet szedni terhesség alatt Mastodynon cseppet, mert én szedem és most vagyok az ötödik hétben? fórum

Lehet szedni terhesség alatt Mastodynon cseppet, mert én szedem és most vagyok az ötödik hétben? (tudásbázis kérdés)


2013. júl. 1. 08:39
Lehet szedni.Nekem KELL is a terhességem 10. hetéig és a nőgyógyászom utasítására teszem.
2010. aug. 31. 18:02

. TUDNIVALÓK A MASTODYNON TABLETTA SZEDÉSE ELŐTT

Ne szedje a Mastodynon tablettát:

- ha allergiás (túlérzékeny) a hatóanyagra vagy az egyéb összetevők egyikére,

- ha az emlő rosszindulatú megbetegedésében szenved,

- gyermekek és serdülők nem szedhetik, mivel elegendő tapasztalat nem áll rendelkezésre.

Tejcukorérzékenyek vegyék figyelembe, hogy 1 db tabletta kb. 0,25g laktóz-monohidrátot (tejcukrot)

tartalmaz. Nem szedhető a tejcukorbontó enzim hiánya, a galaktózbontó enzim hiánya vagy a

glükóz / galaktóz rendellenes felszívódása esetén.

A kezelés ideje alatt szedett egyéb gyógyszerek

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

A Mastodynon tabletta egyidejű alkalmazása bizonyos étellel/itallal és más készítményekkel

A homeopátiás gyógyszer alkalmazásának időtartama alatt nem szabad illóolajat is tartalmazó (mentolos, eukaliptuszos) cukorkát szopogatni és intenzív illatú fogkrémet használni. A kezelés ideje alatt aromás anyagokat tartalmazó kenőcsöt (pl. kámforos) sem szabad alkalmazni, mivel ezek jelentős mértékben képesek befolyásolni a homeopátiás készítmény hatását.

Terhesség és szoptatás

Terhesség és szoptatás időszakában alkalmazása nem ajánlott.

Ha a Mastodynon tabletta szedése során teherbe esik, akkor a terápia folytatása okafogyottá válik, mivel a szervezet hormonháztartásának változása miatt a Mastodynon tablettával kezelhető tünetek amúgy is megszűnnek. Ilyenkor a gyógyszer szedését hagyja abba.

Állatkísérletben szoptatás időszakában a tejképződés csökkenését figyelték meg.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre

A készítmény nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességeket.

Fontos információk a Mastodynon tabletta egyes összetevőiről

A Mastodynon tabletta a prolaktin (a sárgatestre és a tejelválasztásra ható hormon) szintet csökkentve fejti ki hatását. A prolaktin felszabadulást gátló hatás állatkísérletekben is kimutatható.

A hatásért elsősorban az Agnus castus komponens felelős, a gyógyszer egyéb összetevői a menstruációt megelőző tünetegyüttes (pl. idegesség, ingerlékenység, fejfájás) kezelését célozzák.

Tejcukorérzékenységben szenvedők vegyék figyelembe a tabletta laktóz-monohidrát (tejcukor) tartalmát.

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A MASTODYNON TABLETTÁT?

A Mastodynon tabletta előírás szerinti használatakor különleges óvintézkedésekre nincs szükség.

Amennyiben a kezelőorvos másképpen nem rendeli, a készítmény szokásos adagja naponta 2x1 tabletta. A tablettákat ne nyelje le, hagyja a nyelv alatt szétesni.

Orvosi előírás hiányában a homeopátiás szereket sem szabad hosszabb időn keresztül szedni.

Tartós, tisztázatlan eredetű vagy újonnan jelentkező panaszok esetén forduljon orvoshoz, mivel kezelést igénylő betegségről lehet szó.

Ha az előírtnál több Mastodynon tablettát vett be:

Túl nagy gyógyszeradag bevételekor tejcukorérzékeny betegeknél (laktóz-intolerancia) gyomor-bélpanaszok vagy hasmenés jelentkezhet.

Ha elfelejtette bevenni a Mastodynon tablettát:

Ne vegyen be dupla adagot az elfelejtett adag pótlására.

Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mellékhatások ritkán fordulnak elő.

Esetenként hányingerrel párosuló émelygés, gyomorpanaszok, kismértékű súlynövekedés, viszkető bőrkiütések, akne és fejfájás jelentkezhet.

Agnus castus extraktumot tartalmazó gyógyszereknél egyes esetekben pszichomotoros nyugtalanság, zavart állapotok és hallucinációk fordulhatnak elő.

Az alkalmazás kezdetén jellemző módon sor kerülhet a panaszok átmeneti erősödésére. Minden nem várt reakciót jelezzen orvosának.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

5. HOGYAN KELL A MASTODYNON TABLETTÁT TÁROLNI?

25 °C alatti hőmérsékleten tárolandó.

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje a Mastodynon tablettát. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.

A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.


Az adatok a CMPMedica PHARMINDEX gyógyszer-adatbázisából kerülnek felhasználásra.



Shiitake: gyógyít, véd, akár az influenza elleni oltás?

Nálunk legfeljebb termeszthető, de olcsó, ízletes és hasznos: megóvhat a rákos daganattól, jobbá teszi vérkeringésünket!

olvassa el cikkünket »


Intimtorna férfiaknak

Mi is ez a férfi intimtorna? Létezik már férfiak számára is? A következőkben Dr. Balogh Katalin, a II. sz. Belgyógyászati klinika orvosa világosít fel bennünket e mozgásprogram hatékonyságáról, aki értékes tapasztalatokkal rendelkezik ezen a téren.

olvassa el cikkünket »


Férfibaj is

A vizelettartási problémákat a közvélekedés elsősorban női bajnak tartja, hiszen a felnőtt nők körülbelül 40 százalékát érinti. Nem bagatellizálható azonban az sem, hogy minden ötödik férfi életét is megkeseríti valamilyen fokú inkontinencia.

olvassa el cikkünket »



Legjobb cikkeink



* A méhek ajándéka, a nyáron gyűjtött kincs

* Cukor helyett csodanövény, aminek hinni lehet

* Tíz dolog, amit érdemes tudni a fokhagymáról

* Lúdtalp torna

* Orvosi szemmel: refluxbetegség


Az Önök szavazatai alapján az elmúlt 60 napban.


Gyógy és wellness szálláskereső


Város:


és környéke


Régió:


Érkezés:


válasszon dátumot!


Besorolás:

2010. aug. 31. 18:01

Helló!


A barnázás miatt sztem mindenféleképpen menj el a dokidhoz! Attól hogy nem görcsölsz, nem tudhatod mi zajlik odabent. A cseppeket pedig sztem ne szedd amíg nem konzultálsz orvossal róla.


Én anno mindenféle vényköteles és nem vényköteles gyógyszert abbahagytam azonnal, mikor rájöttem, hogy babát várok. Aztán minden egyes gyógyszerről megkérdeztem a nőgyógyászomat, hogy szedhetem-e. Fura, hogy még az allergiagyógyszeremet is lecserélte, pedig arról nem gondoltam volna, hogy káros lehet :$

2010. aug. 31. 18:00

Elméletileg úgy tudom homeos szereket lehet szedni terhesség alatt, de ha a tájékoztatója azt írja, hogy nem ajánlott inkább hagyd abba.

Ha meg barnázol menj dokihoz, inkább írjon fel valamit és adjon időben progeszteron pótlást mint, hogy baj legyen.

6. Kriszti0711 (válaszként erre: 5. - C62e5b7d24)
2010. aug. 31. 17:51

Én is pont ezt akartam írni!


Keress rá a neten, benne van a leírásban.

2010. aug. 31. 17:50

a leírásában az van, hogy szedése terhesség és szoptatás ideje alatt nem ajánlott.

a dr.info.hu oldalon rá tudsz keresni minden gyógyszer leírására.

Egyébiránt menj dokihoz és majd ő megmondja a tutit.

4. Kriszti0711 (válaszként erre: 3. - Meli0114)
2010. aug. 31. 17:49
Én a helyedben elmennék orvoshoz!
2010. aug. 31. 17:47

ma volt pár csepp krémes állagú barnázásom, de nem görcsölök, már volt egy vetélésem, félek hogy megint az lesz a vége. a Mastodynon gondot okozhat?

ez egy barátcserje tartalmú készítmény, és az a progira hat nem? az meg fontos a terhességnél, és akkor elvileg nem lehet gond a csepp. tud valaki okosabbat?

2010. aug. 31. 17:47
Ezt az orvosodtól kérdezd meg,csak ő ért hozzá.
2010. aug. 31. 17:45
Lehet szedni terhesség alatt Mastodynon cseppet, mert én szedem és most vagyok az ötödik hétben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook