Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méregtelenítő teakeveréket iszom. Lehetséges, hogy nagyon megemeli a vérnyomást? fórum

Méregtelenítő teakeveréket iszom. Lehetséges, hogy nagyon megemeli a vérnyomást? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. nov. 16. 17:58

Még hozzátenném, hogy este az ágyban szenvedtünk a fejgörccsel és a vérnyomi emelkedéssel. De: előtte éppen két óra hosszat beszélgettünk, nevetgéltünk, nem veszekedtünk, olyan belesimulós, ejtőzős este volt. Ezért nem értem, vinné el a fene...

Amúgy 3 liter folyadékot minden nap megiszom, de ebből úgy döntöttem, hogy most, hogy jön a tél, a fél liter az minden nap gyógytea lesz. Mert szeretem őket, szeretem az ízüket, és van egy olyan érzésem is, hogy tán teszek valami jót is vele magamnak. De ez nem jött be. Más gyógytea után nézek:))

2008. nov. 16. 17:54

Bocs, most értünk haza, tehát válaszolok: Nem össze-vissza kevert vacakok, hanem a Naturland méregtelenítő teakeveréke, 9 féle gyógynövényből.

Amúgy nem végzek olyan hű de nagy méregtelenítést, de úgy gondoltam, ha mondjuk megiszom egy nap fél litert, akkor az baj nem lehet.

2008. nov. 16. 13:21
Értem.Megállapítottam magamban hogy két dolog lehet.Vagy orvosi végzettséggel rendelkezel/bár mintha régebben azt írtad volna hogy nem/vagyí te vagy a legképzettebbb laikus akit valaha láttam:D
20. Pirosalma (válaszként erre: 19. - 2d5a00656a)
2008. nov. 16. 13:13

Ha tényleg így van, örülök neki:-)


Nem úgy mondanám, hogy szerintem, mert közelebbről nem ismerem a helyzetet. A lehetőségek: kölcsönhatás a gyógyszerrel, maga a tea hatása (annak valamely összetevője), véletlen hatás (spontán, bár ha a férjével is így volt, akkor nem valószínű), vagy valami egyéb (akár stressz).

19. 2d5a00656a (válaszként erre: 17. - Pirosalma)
2008. nov. 16. 13:09

Köszönöm megjegyzem.Imádok tőled információkat beszíni.Nagyon építő:D

Nos akkor mitől ment fel neki,szerinted???

18. csókica (válaszként erre: 16. - 2d5a00656a)
2008. nov. 16. 13:05
Akinek gondja van a teákkal az nem én vagyok,hanem "zitamita"én csak reagáltam,hogy nekem a gyógyteákkal semmi bajom,nekem a fogyókurám kezdődött méregtelenitéssel.
17. Pirosalma (válaszként erre: 16. - 2d5a00656a)
2008. nov. 16. 13:03
Ha besűsűrödik, akkor a plazma térfogatának csökkenése miatt sűrűsödik be, csökken az össztérfogat. Szomjazás során is ez történik, mégsem nő meg a vérnyomás, hanem először megnő a pulzus, aztán a vérnyomás is lecsökken, ha nem jut víz elegendő a szervezetbe.
2008. nov. 16. 12:57
Amiket felsoroltál mind vizelethajtó -tisztító anyagok.Nem lehet hogy a vérnyomásod amiatt ment fel ,mert nagy a folyadékkiválasztásod ,és nem iszol eleget,igy besűrűsödik a véred ,emelkedik a nyomása??Kb.3 liter vizet kéne inni/a teán túl/
15. csókica (válaszként erre: 14. - 2d5a00656a)
2008. nov. 16. 12:41

7 dl tea alapanyag/kutyabenge,gyermekláncfű gyökér,mezei zsurló,tövises iglice gyökér,boroka termése


1 l tea alapanyag/fehérfagyöngy gyökér

galagonya virág,áfonya termése,somkoro/

2008. nov. 16. 12:26
És mit vettél,mik voltak ezek a füvek??
13. csókica (válaszként erre: 10. - 2d5a00656a)
2008. nov. 16. 12:20
Nem ő keverte,ha nem leirta az adagolást,én megvettem a gyógyfüveket,és az szerint kutyultam össze.,és megfőztem a teát.
2008. nov. 16. 12:18
Mit értesz élettani keretek között??
11. Pirosalma (válaszként erre: 10. - 2d5a00656a)
2008. nov. 16. 12:16
De, elég nagy híve vagyok, csak normális esetben élettani keretek között:-)
2008. nov. 16. 12:14

A természetgyógyász keverte?Az összetevőit ha tudnád akkor lehetne gondolkodni melyik az az összetevő ami bekavart.

Pirosalma nem nagyon híve a méregtelenítésnek,a méregtelenítő portálon mi ezt már tudjuk::DD

9. csókica (válaszként erre: 6. - Edb6c38cef)
2008. nov. 16. 12:09
Mikor nekem ezt egy természetgyógyász beállitotta,kérdezte szedek e valmilyen gyógyszert,mondtam,hogy nem.
2008. nov. 16. 11:56

Szia, Zita!


Igen, könnyen lehetséges, hogy befolyásolja a gyógyszer hatását. A tea elhagyása viszont megnövelheti a gyógyszer erősségét időlegesen (tehát a szükséges dózis kicsit kisebb lesz egy ideig), erre számítani kell, nehogy sokkot kapjatok.

De lehet, hogy nem emiatt növeli a vérnyomást. Nem tudom, milyen teát iszol, de a különféle bevizsgálatlan szaroknál nem lehet tudni, mi van bennük, és mit okozhat.


(A méregtelenítés vélemény szerint ilyen formában fölösleges és hatástalan, de ez más kérdés.)

2008. nov. 16. 10:42
Mit tartalmaz a teád???Milyen növénykomplexet??
6. edb6c38cef (válaszként erre: 5. - 7130b15964)
2008. nov. 16. 09:08

Napi fél litert iszunk/fő, de valszeg akkor leállunk vele.

Igazad lehet, hogy azért ez a tea kölcsönhatásba kerülhet az állandóan szedett gyógyszerrel is, erre nem is gondoltam. Mindenesetre pocsékul voltam egész éjjel.

5. 7130b15964 (válaszként erre: 2. - Edb6c38cef)
2008. nov. 16. 09:06

Nem véletlenül szokták javasolni, hogy aki gyógyszert szed az beszélje meg az orvosával és ne kezdjen magánakciókba. Simán lehet, hogy túl sokat isztok (az állapotodhoz és a szervezetet tűrőképességéhez képest) és emiatt erősödik fel a már meglévő probléma.


Én a helyedben nem erőltetném a méregtelenítést ilyen formán. Beszéld meg a dokiddal, hogy mit javasol. Igyál kis dózist és emeld fokozatosan vagy ha így se jó, akkor keress mást, szerintem!

2008. nov. 16. 09:04
teljesen tünetmentes, nem emel vérnyomást
2008. nov. 16. 08:57
Nekünk tünetmentes volt a méregtelenités
2008. nov. 16. 08:51

Ugyanis egy hete iszom, és a harmadik nap után minden este iszonyú fejgörcseim vannak, a vérnyomásomat is megmértem, és 150 felett van az első érték (annak ellenére, hogy szedem a gyógyszereimet, és ez egy beállított vérnyomás, ami így gyógyszer mellett simán 120/80 szokott lenni. Lehet, hogy így kilöki a méregtelenítő teakeverék? Másra nem tudok gondolni, férjem is issza, és ugyanígy van ő is.

Tapasztalt valaki hasonlót?

2008. nov. 16. 08:49
Méregtelenítő teakeveréket iszom. Lehetséges, hogy nagyon megemeli a vérnyomást?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook