Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méregtelenítő teakeveréket iszom. Lehetséges, hogy nagyon megemeli a vérnyomást? fórum

Méregtelenítő teakeveréket iszom. Lehetséges, hogy nagyon megemeli a vérnyomást? (tudásbázis kérdés)


1 2
53. Gavrilo1 (válaszként erre: 52. - Varbóc)
2012. márc. 31. 06:55
Dr. Hulda Clarck (amerikai virologus volt a hölgy) eksztrém jó a méregtelenítése. De nem tea, hanem különböző cseppek és gyógynövénytöret amit kapszulába vesz be az ember. [link]
2012. márc. 31. 04:15

Újra szükségem lenne egy méregtelenítő kúrára.

Ki mit ajánl most?

2008. dec. 24. 04:26
Ezt az újabb figyelmeztetést is szivemre veszem és köszi a jelzést !
2008. dec. 23. 10:36
Igen, jól nézd meg az összetevőket, és ha amugy is magas a vérnyomásod, ellenőrizd gyakrabban. Sajnos én is így jártam.
49. varbóc (válaszként erre: 47. - Icus)
2008. dec. 23. 01:51
Az influenza veszély miatt szedtünk vitaminokat, de abba hagytam. Köszi a tanácsot !
2008. dec. 22. 12:36
Bizonyos összetevők okozhatnak vérnyomás emelkedést. Pl. az édesgyökér is vérnyomásemelő, magas vérnyomásban szenvedőknek nem is igen ajánlják, mégis sokféle tea tartalmazza.
47. Icus (válaszként erre: 46. - Varbóc)
2008. dec. 22. 05:49

Én amikor használtam, én sem éreztem semmit. Én mondjuk tavasszal szoktam egy Naturlandos filteres dobozos teát meginni. Napi egy filter 2,5dl vízben.

Ilyen nagy mennyiségben, mint a fórum kiirója sosem ittam.


Ha a közérzeteddel van a probléma, miért nem próbálsz meg valami jó kis multivitaminos készítményt? Az Uram esküszik rá!! Vagy ami neki még nagyon jó volt, én semmit nem vettem észre belőle, de én nem is hittem benne, a Flavon max lekvár. Van itt több fórum is róla :))

2008. dec. 22. 03:59
legalább a közérzetem javuljon
45. Icus (válaszként erre: 44. - Varbóc)
2008. dec. 21. 11:19
Milyen tapasztalatra vársz?:)
2008. dec. 21. 03:18
eddig semmit sem tapasztaltam
2008. dec. 20. 02:49
tegnap vettem filters teát, ma elkezdem
2008. dec. 19. 04:51
Ezt a pontos információt köszönöm Icusnak
41. Icus
2008. nov. 17. 07:25

"Salaktalanító teakeverék filteres 25x1g

A készítmény alkalmazása előtt gondosan olvassa el a tájékoztatót!


Tulajdonsága, hatásai:

Gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény, összetevőinek hatását szakirodalmi adatok igazolják.


Az alkotórészek többsége főleg vizelethajtó, húgyúti fertőtlenítő hatású (aranyvesszőfű, tarackbúzagyökér, csalánlevél). A vizelethajtó hatás elősegíti a salakanyagok gyorsabb ürítését a szervezetből.

A bodzavirág izzasztó, míg a gyermekláncfű emésztést elősegítő hatású, így ezek is hozzájárulnak az ún. "tisztító" folyamathoz.

A teakeverék kellemes ízét, illatát a feketeribizli- és borsmenta levél-, míg színét a hibiszkuszvirág adja.


Mit tartalmaz a Salaktalanító teakeverék?

Hatóanyagai: 0,27 g aranyvesszőfű, 0,20 g bodzavirág, 0,10 g tarackbúza gyökértörzs, 0,1 g gyermekláncfű gyökérrel (1:1), 0,10 g feketeribizli levél, 0,10 g csalánlevél.

Segédanyagai: 0,10 g hibiszkuszvirág. 0,03 g borsmenta levél/filter.


Mikor alkalmazzuk a Salaktalanító teakeveréket?

A teakeveréket az un. "tisztító kúrák" végzésére használjuk - főleg tavasszal - a szervezetben felhalmozódott salakanyagok kiürülésének elősegítésére, azok felhalmozódásának magakadályozására.


Mikor nem szabad alkalmazni a Salaktalanító teakeveréket?

Ha Önnek epehólyag gyulladása, epevezeték- vagy bélelzáródása, illetve epeköve van ne használja a teakeveréket!


Ha Ön vízhajtó készítményeket szed (szív és veseelégtelenség miatt) szintén ne használja a teakeveréket!


Mit kell tudni a teakeverék alkalmazása előtt?

Ha orvosi kezelés alatt áll, tájékoztassa kezelőorvosát a tea alkalmazásáról.


Alkalmazhatják - e gyermekeknél is a teakeveréket?

Gyermekek 14 éves korig ne alkalmazzák!


Lehet - e a Salaktalanító teakeveréket más gyógyszerekkel együtt alkalmazni?

Ha Ön a teakeverék alkalmazásával egyidejűleg más gyógyszert is szed, kérje ki a kezelőorvosa véleményét, mert az anyagcserét fokozó és vizelethajtó hatás miatt az egyidejűleg szedett egyéb gyógyszerek felszívódása valamint kiürülése megváltozhat.


Terhes- és szoptatós anyák alkalmazhatják-e a teakeveréket?

A teakeverék összetevőinek hatását ezen élethelyzetekben nem vizsgálták, ezért terhes- és szoptatós anyáknak nem javasolt a tea alkalmazása.


Hogyan kell a Salaktalanító teakeveréket alkalmazni?

Két filtertasakot tegyünk egy csészényi (kb.2,5 dl) forrásig melegített vízbe és 1 percig még forraljuk, majd lefedve 15-20 percig állni hagyjuk. Lehetőleg ízesítés nélkül fogyasszuk.


Mennyi az ajánlott adag?

Felnőtteknek naponta 3-5 x 1 csészényit meginni.


Milyen nem kívánt hatást okozhat a készítmény alkalmazása?

Jelenleg nem ismert olyan adat, amely mellékhatásra utalna. De, ha Ön bármilyen mellékhatást észlel - ami rövid időn belül nem múlik el - hagyja abba a teakeverék alkalmazását és forduljon a kezelőorvosához.


Mennyi ideig alkalmazható a Salaktalanító teakeverék?

Kúraszerű alkalmazása legfeljebb 3 hónapig tarthat. Kúraszerű alkalmazása során két kúra között legalább 1 hónap szünetet kell tartani.


Hogyan kell tárolni a Salaktalanító teakeveréket?

Száraz helyen, 15 - 25 °C-on.


A készítmény gyermekektől elzárva tartandó!


Mennyi ideig tárolható a Salaktalanító teakeverék?

A teakeveréket csak a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni."


Hát igen én tévedtem! Elég nagy mennyiséget ír!! Viszont ez a nagy mennyiség bőven elég arra, hogy a bevett vérnyomás csökkentőket ki is mossa a szervezetből. Ezért olyan mintha nem is vennél be vérnyomás csökkentőt!!! TEhát a vérnyomásod felmegy az egekbe, a nagy méregtelenítés pedig az ellenkezőjét éri el!!!!:(


Csomagolási egységek: 25x1 gr 100x1 gr.

40. Icus (válaszként erre: 37. - 2d5a00656a)
2008. nov. 17. 07:19
Ez van írva a dobozára? Én akkor különleges dobozzal vettem, mert nekem , napi 1 filter reggeli előtt 2,5dl vízben:) De, nekem így is ajánlották, hogy így igyam:)
2008. nov. 16. 20:09
Úgy értettem igazad van ,ezek lehetnek a keresendő okok:D
38. Pirosalma (válaszként erre: 33. - 2d5a00656a)
2008. nov. 16. 20:00

Igen, akkor nem is olyan kicsi az ajánlott fogyasztási mennyiség. Lehet, nem olyan magas a hatóanyagtartalom, feltéve, hogy van olyan...


Nem lehet igazam, mivel nem mondtam, hogy mi az ok:-) Csak fölsoroltam, hogy szerintem mik lehetnek.

2008. nov. 16. 18:35
1-2 filter 2,5 dl vízben napi 2-4 alkalommal...
36. Icus (válaszként erre: 22. - Edb6c38cef)
2008. nov. 16. 18:33
Szia én is ittam a Naturland méregtelenítő tea keverékét, de én csak egy kúrát ittam végig és csak reggel egy bögrével:) Nekem semmi bajom nem volt tőle :) De, szerintem így is javasolja nem?
35. 2d5a00656a (válaszként erre: 34. - Pirosalma)
2008. nov. 16. 18:28
Naaaa léccccciiii??Legalább valami kis támpont a játék kedvéért?!
34. Pirosalma (válaszként erre: 31. - 2d5a00656a)
2008. nov. 16. 18:27
Talán(y);-)
2008. nov. 16. 18:26

Szerintem illetve az ajánlások szerint a fél liter vagy az alatti nem túl sok gyógytea.

a naturlandos teák egyébként sem olyan erősek mint a kikevert változatok.Nem is biztos hogy a teával volt a baj.Lehet hogy pirosalmának van igaza és máshol/környezet ,stressz ,kaja,légnyomás..?/keresendőek az okok.

2008. nov. 16. 18:22
Persze" maradsz"
31. 2d5a00656a (válaszként erre: 24. - Pirosalma)
2008. nov. 16. 18:21
Hát talány mardsz nekem?!
30. Pirosalma (válaszként erre: 28. - Edb6c38cef)
2008. nov. 16. 18:07
Amint már írtam: minek, mire szednél gyógyszert, ha egészséges vagy? Komolyan válaszolok:-)
29. Pirosalma (válaszként erre: 27. - Edb6c38cef)
2008. nov. 16. 18:05
Gyógyteákból én úgy tudom, kevesebbet szoktak inni (lehet, tévedek), főleg ha a semmire isszák:-)
2008. nov. 16. 18:05
Akkor azt kérdezném, hogy ha nem zavar a túlsúlyom egyelőre, aztán van egy beállított és kezelt magas vérnyomásom, ami semmi gondot nem okoz, és egyébként kutya bajom 43 éevesn, akkor ne is igyak semmilyen gyógyteát? Komolyan kérdezem:))
2008. nov. 16. 18:02

Pirosalma, miért sok? Effektíve két bögre:))

És amelyikből azt írják, három csésze naponta, az már 7,5 dl.

26. Pirosalma (válaszként erre: 23. - Edb6c38cef)
2008. nov. 16. 18:02
A gyógyteát nem úgy kellene inni, hogy valamire csak jó lesz, hanem ha van valami enyhe tünet, azt lehet vele mérsékelni. Szedhetnénk gyógyszert is (a gyógytea is gyógyszer csak kevesebb van benne belőle és/vagy gyengébb hatású), hátha jó lesz valamire, pedig nem vagyok beteg, de biztos, ami biztos:-)
25. Pirosalma (válaszként erre: 22. - Edb6c38cef)
2008. nov. 16. 18:00

Szia, Zita!


Gyógyteából fél liter? Kicsit soknak tűnik...

24. Pirosalma (válaszként erre: 21. - 2d5a00656a)
2008. nov. 16. 17:59
Egyik sem talált:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook