Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Méregtelenítés refluxosnak fórum

Méregtelenítés refluxosnak (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 1. 17:30

A méregtelenítésből tulajdonképpen húsvét előtti 40 napos böjt lett, mert a húson és a csokin kívül minden mást ettem.

Még egy nap és újra húsevő vagyok. Remélem az édességet nem fogom továbbra sem annyira kívánni, most elég jól elszoktam tőle.

Mindenesetre érdekes, hogy a sav kevésbé bántott ez alatt az idő alatt, bár én nem a hús, hanem az édesség javára gondolom ezt.

Talán jövőre is megpróbálom, ki lehet bírni...

2010. febr. 26. 11:49
Most egyelőre úgy kezdtem a méregtelenítést, hogy nem eszek húst kedd óta. Fokozatosan fogok majd a nehezebb ételekről a könnyebb joghurtokra, gyümölcsökre átszokni. Egyébként máris könnyebbnek érzem magam, csak messze még a húsvét. Na, mindegy, voltám már vega 7 évig, bár akkor még nem voltam refluxos...
2010. febr. 25. 21:57
Szerintem próbáld ki a lugos vizet az segit!
17. garamond (válaszként erre: 14. - Ilike46)
2010. febr. 23. 08:43

Sztem az a legjobb, ha kipróbálod.

Látod, van itt akinek még a banán is savat csinál, ugyanakkor az alma nem.

És sem tudtam még logikát találni az én refluxomnál, hogy mitől fáj jobban. Egyszer ehetek pl. csokit amennyit akarok, máskor meg egy falat után elönt a sav.

2010. febr. 23. 08:40
A vélemény sajnos teljesen megoszlik én biztosan nem innék semmi ilyesmit rá! Viszont a Forever Living Aloe Naturgél nagyon nagyon jó a gyomornak! És rengeteget segít!
2010. febr. 23. 08:39
Jó reggelt! Azt azért gondolom mindenki tudja hogy nem csak a savas reflux létezik hanem van egy epés fajtája is ami sokkal nagyobb fájdalmakkal jár így a diéta másabb mint a savas refluxnál! De azt hogy milyen a betegség csak a gyomortükrözés állapíthatja meg! Engem savassal kezeltek éveken át mire is tavaly kiderült hogy epés van! Szóval nem mindegy!
2010. febr. 23. 08:27

Szervusztok, én is hasonló gondokkal küszködöm.

Arra lennék kíváncsi, hogy éhgyomorra megivott

frissen kifacsart édesítő mentes citromlé, vagy limonádé tényleg segít-e a savasodáson. Ugyanis egy ismerősöm azt mondta, hogy ez egy jó módszer.

A citrom, bár savanyú, de lugosító.

Néktek mi erről a véleményetek?

13. garamond (válaszként erre: 12. - Garamond)
2010. febr. 22. 20:01
a natrium phosphoricum
12. garamond (válaszként erre: 11. - 3b816157ed)
2010. febr. 22. 20:01
Az amit írtál, az egyébként mi? Mármint az elején az a gyógyi?
2010. febr. 22. 19:43

hát nekem most egy betegség miatt diétáznom kell

így azóta (2 hete)egyszer sem fájt a gyomorszájam, meg nem savas

én lansacidot szedek

nekem a cukor a legnagyobb mumus, meg a fehérliszt

10. garamond (válaszként erre: 9. - 3b816157ed)
2010. febr. 22. 19:29
Persze, Pariet 20 mg-ot, meg ha gond van, savkötő még mellé. Pár napja megint gombóc érzésem van, a hétvégi kajákon mindig hányingerem lett, már nagyon elegem van ebből...Gondolom akkor neked is!
9. 3b816157ed (válaszként erre: 8. - Garamond)
2010. febr. 22. 19:27

áhhhhhhhhhhhh

nagyon

sajnos

viszont az almákat jól bírom

szedsz valamit a refluxodra?

8. garamond (válaszként erre: 6. - 3b816157ed)
2010. febr. 22. 19:25
banántól is elönt a sav? Ez nagyon durva..
7. garamond (válaszként erre: 5. - Cis77)
2010. febr. 22. 19:24
És ezt hány napig kell csinálni?
2010. febr. 22. 19:23

szia

én a natrium phosphoricumot használtam

napi 3x1 kell

én sok gyümölcsöt nem ehetek, pl banán, mert elönt a sav

sok zöldséget(kivéve paradicsom, kígyóuborka)ettem

nem ettem finomított dolgokat

2010. febr. 22. 19:22

Dietetikus írta Nekem. nekem a nyers paradicsom nem okoz bajt, csak főzve, de ha neked igen akkor azt hagyd ki. bármilyen piros vagy zöld zöldséget ehetsz.

Vegyél a gyógyszertárban Ferenc József vizet. Ez nem drága, fél literes flakonokban árulják, Ebből a vízből reggel éhgyomorra igyál meg 2 dl-t higitatlanul, és maradj wc közelében. (elég sós íze van, de ki lehet bírni) Meg fog hajtani, de nem leszel vacakul tőle, mert ugyanakkor pótolja az ilyenkor távozó nyomelemeket és vitaminokat. Rá fél-egy órára már ehetsz (paradicsom, lila szőlő), Délben megint 2 dl, ezt már hígíthatod vízzel, de megint maradj wc közelében. Estére már hozzá fogsz szokni, és vacsi előtt az utolsó 1 decit higítva idd meg. 2. nap ugyanígy. Az étkezéseket korlátozd le olyan gyümölcsökre, amit meg bírsz enni, most a banán is jó, alma is, vörös szőlő is. Zöldségek közül a párolt sárgarépa, brokkoli, cékla de a burgonya nem. A paradicsomot azért ajánlom, mert mind közül ennek a legalacsonyabb az energiatartalma, viszont szénhidrátot is tartalmaz. Almát, banánt ehetsz vacsira. Ha bírod, akkor a 3. nap is igyad, ekkor már hígíthatod reggel is vízzel.

4. garamond (válaszként erre: 3. - Pirosalma)
2010. febr. 22. 19:21
Sok "bőrbajom" van, pattanás, meg ilyesmi. Azt gondoltam, nem ártana egy kis frissítés. A kolléganőimtől is hallom, bár ők fogyóznak is, az más.
2010. febr. 22. 19:20
Miért szeretnél méregteleníteni?
2010. febr. 22. 19:15

Szeretnék méregteleníteni, de refluxos vagyok. Nem találok a neten semmi segítséget, így nem merek belevágni.

Jó lenne, ha nem drága szereket ajánlanátok, hanem mondjuk olyan ételeket, amelyeket ilyenkor lehet fogyasztani.

2010. febr. 22. 19:13
Méregtelenítés refluxosnak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook