Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire tudja tönkre tenni egy előházaságból hozott gyerek az új párkapcsolatot? fórum

Mennyire tudja tönkre tenni egy előházaságból hozott gyerek az új párkapcsolatot? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
228. Anka71 (válaszként erre: 226. - Anyucika3)
2011. júl. 7. 15:33

Miért lenne újabb asszonyka? Férjem 59, én 44, lányunk középiskolás. Az első sem válás volt, hanem haláleset.


Amúgy meg milyen viselkedéssel vívtam ki? Nem írtam én viselkedésről abban a hozzászólásomban, amire hivatkozol. Tudsz olvasni?

Összefoglaltam, hogy szerintetek hogyan kéne viselkednie, aki pl. özvegy férfival jön össze.

Én viselkedésről nem írtam ebben az írásban.

Csak annyit, hogy utólag már sajnálom azt az energiát, amit arra fordítottam, hogy hátha jobb lesz velük.

227. Anka71 (válaszként erre: 223. - Anyucika3)
2011. júl. 7. 15:30

Várj, itt anyuka halott volt 8 éve.

Anyuka családja sem kampányolt ellenem, 200 km-re laknak, és őszintén örültek nekem, intelligens, kedves emberek.

(Mert értem én, sok helyen rá lehet fogni, hogy a másik szülő mószerol, de itt nem.)

226. anyucika3 (válaszként erre: 222. - Anka71)
2011. júl. 7. 15:30
Te meg ne csodálkozz ezzel a viselkedéssel,hogy kivívtad az utálatukat.Ez van,talán te is átéled majd a másik oldalt is,amikor a te gyereked utálja így egy újabb következő asszonyka.
225. anyucika3 (válaszként erre: 218. - Csgybzs)
2011. júl. 7. 15:27
Te beteg ember vagy.Sajnálatos,ha egy felnőtt ennyire nem tud reálisan gondolkodni,ennyire egoista.Sose legyen olyan párod,akinek gyereke,múltja van.Ne mérgezd mások életét.
224. Anka71 (válaszként erre: 221. - Csgybzs)
2011. júl. 7. 15:27
Igen, a szeretetet nem lehet úgy felfogni, hogy KELL, Te megérted:)
223. anyucika3 (válaszként erre: 219. - Anka71)
2011. júl. 7. 15:25
Ezért írtam,hogy nem ismerjük az életeteket,nem tudjuk mik voltak az előzmények.Talán nagy volt a nyomás a gyerekre a másik oldalról(anyuka,annak családja...stb,)ez is lehet,hogy Ők ellened kampányoltak a gyereknél.Mert sok esetben ez van,így nem csoda,ha a gyerek összezavarodik,nem tudja mit tegyen,hogyan viselkedjen.Ettől ellenséges lesz,pláne ilyen szituban ha lebukik amit írtál,hogy a hátad mögött mást mond mint neked.Részedről valamennyire érthető is,hogy annyiban hagyod,a baj csak az,hogy általában ilyenkor a szülővel,apával/anyával is megromlik a viszony.Azt nem írtad ez nálatok hogy áll.És azért ez sem mindegy.Gondolom a saját gyerekednek sem kívánnád ezt.
222. Anka71
2011. júl. 7. 15:25

De akkor összefoglalom az itt hozzászólók kb 90%-ának a tanácsait:

Szóval: ha gyerekes férfival hoz össze a sorsod, akkor vetkőzd le minden önbecsülésedet, közlekedjél a küszöb alatt laposkúszásban, nyald ki a gyerek seggét, legyél Mary Poppins és laza jófej barátnője a gyereknek egyszemélyben, legyél nőgyógyásza, pszichológusa, szakácsnője, magántanára, természetesen kritika sose érje (építő jellegű sem!.)

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉs, talán elnyered méltó jutalmadat, és kegyeskedik szemet hunyni afelett, hogy apuci új asszonya vagy.

Hát a nagy lópikula!

És bevallom, utólag már csak azt sajnálom, hogy egyáltalán annyi energiát beléjük fecceltem, amennyit.


Aki amúgy eddig is ki volt akadva, az mégjobban fúj majd, aki megértett eddig is, az tudja, hogy miről beszélek.

Nem vagyok álszent, ez van.

221. csgybzs (válaszként erre: 220. - Anka71)
2011. júl. 7. 15:20

Egyetértek teljesen. Miért kellene szeretned? Az apját szeretted meg, sajnálatos dolog, hogy járt hozzá gyerek is.

Semmi közöd hozzá, nem kellene szeretned szerintem sem - teljesen irreális elvárás lenne feléd.

Korrekt vagy vele, mert normális ember vagy, de szeretni miért kellene...

220. Anka71 (válaszként erre: 209. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 7. 15:16

"A csaj" én vagyok, akiről szó volt.

Bocs, miért kéne szeretnem?

Szerintem szeretetet nem lehet kötelezővé tenni.

Elfogadom, korrekt vagyok vele, és majd ha ő nem lesz olyan, mint a lópokróc, akkor valami elindulhat a szeretet irányába.

Amúgy írtam neked egy hozzászólást, még a reggeli órákban. Te még leragadtál a gyerekkori traumánál, tökéletes gyermek, akivel soha semmi baj nem volt.

219. Anka71 (válaszként erre: 211. - Anyucika3)
2011. júl. 7. 15:14

Tehát akkor: jól értem, a laza csajos napok, a kettesben mozizás, a nagy dumálások egy cuki teraszán a fagyikehely mellett, (amikben a lányzó is ezerrel benne volt akkoriban, az elején) ez akkor mézesmázasság a részemről, ugye?

Még a terhesgondozóba is elkísért, önként és dalolva (az utcán találkoztunk, ő haza tartott, én a dokihoz), és ő csinált egy hátraarcot, hogy velem jön inkább.

Aztán meg a sarki boltostól az utcabeli öregasszonyokon át a zongoratanárnőtől azt hallom vissza, hogy miket fröcsög a hátam mögött.

Azért ez fura volt.

És igen, próbáltam tisztázni, hogy üljünk le, de tagadott, ő nem mondott ilyet, és amúgy is hagyjam békén.

Na, ekkor kezdődött a nyílt ellenségeskedése, és a tesóját is ellenem tudta hergelni teljesen.


De én már nem magyarázkodok. Együtt maradtunk, van egy közös lányunk. Ők kiröppentek, én nem strapálom magam továbbra sem velük kapcsolatban, ez van.

Én ezt most már úgy fogom fel, hogy nem szerethet mindenki.

218. csgybzs (válaszként erre: 217. - Anyucika3)
2011. júl. 7. 14:58

Hmmmm, tudom hányszor írtam le, hogy a gyerek a hibás. És tudod miért? Mert tényleg a gyerek a hibás (újra leírtam, húzhatod a strigulát:)).

És köszönöm a figyelmességedet, de ezzel ne töltsd az időt, inkább foglalkoz valami hasznossal...

217. anyucika3 (válaszként erre: 215. - Csgybzs)
2011. júl. 7. 14:45
Majd ha nagyon unatkozom,akkor kimásolom hányszor írtad le,hogy "a gyerek a hibás".Próbálj szembe nézni magaddal,talán te is meglátod ki is az igazi hibás.
2011. júl. 7. 14:44

Na látod.Örülj a boldogságodnak,és,hogy nem egy problémásabb gyerkőccel kell "Megvívni".

Sokan erőszakkal akarják magukhoz édesgetni a gyereket,csakazértis megmutatni kinek van több joga,ki parancsol.Még ha szavakkal nem is ezt mondják,de a gesztusok a viselkedés akkor is ezt sugározza.És csodálkoznak,ha a gyerek ellenséges,nem együttműködő,nem szeretné az apja/anyja oldalán látni az új társat.

Azért a pároddal higgadtan nem veszekedve próbáld megbeszélni az érzéseidet,ellenérzéseidet.Ha magadba fojtod,abból baj lesz hosszú távon.

215. csgybzs (válaszként erre: 210. - Anyucika3)
2011. júl. 7. 14:36
Egyébként meg a szövegértelmezést gyakorolhatnád, vagy legalábbis figyelmesen is olvashatnál. Kb. ötször emeltem már ki célzottan Neked, hogy mit gondolok, sajnálom, hogy csak azokat a dolgokat emeled ki, amikre ráugorhatsz és acsarkodhatsz rajta, mint kutyák a csontokon.....
214. csgybzs (válaszként erre: 210. - Anyucika3)
2011. júl. 7. 14:34
Pont ezt a választ vártam. Kár, hogy nem lottózom.... :((((
2011. júl. 7. 14:29
Nem is mondtam,hogy rossz döntés lehet csak egy ilyen kapcsolat.Én is hoztam a házasságomba gyereket,és látok sokféle példát magunk körül.Vannak esetek amikor nehéz megtalálni az egyensúlyt.Az csak jó,ha a kissrác nem elutasító,próbáljátok is mindig úgy alakítani,hogy mindenkinek jó legyen.Hozzá,az Ő igényeihez érzéseihez is kell alkalmazkodnotok.A Te érzéseid is érthetőek persze,de ezt semmiképpen ne érezze a gyerek.Ő erről sem tehet,Ő kész tények elé van állítva,kiszolgáltatott a felnőtteknek,viszont neked mint felnőttnek van,volt választásod.Mindannyian lemondunk erről-arról,mindent nem kaphatunk meg.De ez nem biztos,hogy baj.A boldogság a legnagyobb kincsünk ami lehet.Aki úgy érzi megkapta,annak vigyázni kell rá,nem érdemes elrontani,sem féltékenységgel,sem elégedetlenkedéssel,sem mással.
212. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 211. - Anyucika3)
2011. júl. 7. 14:26

Én azt nem értem, miért kezd olyan ember, aki ki nm állhatja a gyerekeket-gyerekes emberrel?pl. mert minden ember tudja magáról, hogy melyik végletbe tartozik....


Nem a a baj, ha valaki gyerekes emberrel kezd, hanem ha az a rejtett végcélja, hogy kiiktassa a gyereket a másik fél életéből...

211. anyucika3 (válaszként erre: 209. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 7. 14:22
Ez is lehet.A gyerekeket nehéz becsapni,hiába mézes-mázas valaki velük,Ők akkor is megérzik ha nem szeretik Őket.De akkor anya,vagy apa se kelljen,mert a gyerek bizony hozzájuk tartozik.
210. anyucika3 (válaszként erre: 207. - Csgybzs)
2011. júl. 7. 14:19
Hááát,nem úgy tűnik,mert csak hajtogatod mint egy papagáj,hogy bizony a gyerekek a hibásak.lehet,hogy tényleg baj van nálad.....
209. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 200. - Csgybzs)
2011. júl. 7. 14:17
Mert érzi a gyerek, hogy nem szereti a csaj.
208. anyucika3 (válaszként erre: 204. - K-né Zsóka)
2011. júl. 7. 14:17

Mégis mit lehetne várni a gyerekektől,hogy viselkedjek akiknek felforgatták az életüket,amikor a felnőttek sem képesek elfogultság,önzés,féltékenység nélkül gondolkodni?

Ez a kisgyerek a leírtak alapján nem problémás,nem is kellene azzá tenni.

207. csgybzs (válaszként erre: 206. - Anyucika3)
2011. júl. 7. 14:15
Ezt már akkor is megjegyezném, ha értelmi fogyatékos lennék, annyiszor leírtad.......
206. anyucika3 (válaszként erre: 203. - Csgybzs)
2011. júl. 7. 14:14
Azt csak Ő tudhatja,de az is lehet,hogy nem tudja,biztos nem szándékosan tette ellenségévé.Nem ismerjük az életüket.De egy biztos,sosem a agyerek a hibás.Az Ő érzései,ellenérzései reakciói teljesen érthetőek.Széthullott a családja,idegen embereket kell elviselnie a szülei oldalán.Azért ezt nem annyira egyszerű megemészteni gyerekként,főleg nem tini korban.Nem írta a hölgy,hogy hányszor ültek le átbeszélni ezt a kislánnyal.Lehet,hogy 1000x kell.Gyereke válogatja.De aki eleve úgy áll hozzá,hogy a gyerek is lehet hibás,annak gond van a fejével,nem kicsi.Az keressen független társat,akkor nem lesz ilyen problémája.
205. csgybzs
2011. júl. 7. 14:09
Én nem értem... ha most minden klappol a "tökmaggal", akkor min veszekedtek a helyzettel kapcsolatban? Azt írtad minden okés...
2011. júl. 7. 14:07
Ne csinálj magadnak fölösleges bonyodalmat:). Miért baj az, hogy nem te ajándékozod meg az első gyerekkel?. Ha az a kisfiú így viszonyul hozzád, akkor elég valószínű , hogy a gyerekedet is fogja szeretni. Örülnöd kellene, hogy szeretettel lesz körülvéve a gyereked. Sajnálom, de nekem úgy tűnik, mintha csipetnyi féltékenység lappangana a szavaid mögött. Már nincs olyan, hogy az elsőszülött fontossága, jogai stb. A te gyereked semmiben nem lesz hátrányban és te sem. De ha ez miatt néha veszekedtek, akkor jó lenne átgondolni újra mindent és meg is beszélni.
203. csgybzs (válaszként erre: 202. - Anyucika3)
2011. júl. 7. 14:06
Akkor esetleg ötlet, hogy mit rontott el?
202. anyucika3 (válaszként erre: 200. - Csgybzs)
2011. júl. 7. 14:05
Nem a gyerek miatt.Ez mindig a felnőttek hibája.
2011. júl. 7. 14:05

Ez szerintem még nagyon rövid idő,amióta Ti együtt vagytok.Én ennyi idő után nem mutattam volna be senkit a gyerekemnek.A korlátokat meg tudomásul kell venni,el kell fogadni.Miért fáj az neked,hogy az első kérdése a gyereknek reggel,hogy"apa?".És miért hívna téged az anyjának,hiszen nem vagy az.

Elégedj meg azzal,ha a pároddal boldog vagy,és a gyerekkel is jó lehet a kapcsolatod.Ne akarj az anyja lenni,azzal sokan kivívják a gyerek ellenszenvét.Ha az anyjával él a gyerek,akkor láthatásokon biztosítsd,hogy lehessenek kettesben is az apjával,hiszen ezeknek a látogatásoknak róluk kell szólni.Aztán ha jól működik a kapcsolatotok,akkor úgyis összekovácsolódtok majd.

200. csgybzs (válaszként erre: 199. - Anyucika3)
2011. júl. 7. 14:01
A hölgy évek óta figyelemmel, tisztelettel, odafigyeléssel állt a gyerekek felé, mégsem lett jó a kapcsolat a gyerekek miatt. Na ilyenkor mi van?
199. anyucika3 (válaszként erre: 196. - Anka71)
2011. júl. 7. 13:58

Erről van szó.Nem konkrétan veled van baja,hanem a szituval,az élethelyzettel.Téged lát az apja oldalán,és nem az anyját.Érthetőek az érzései.

Szerintem nem kell feltétlen "nyomulni" az új párnak a gyerek felé.Elég ha biztosítja,hogy Ő és a szülője kapcsolata rendezett legyen,amennyire csak lehet.Ha ellenséges,félre kell állni,ha közeledik nyitottnak kell lenni.Úgyis rájön előbb-utóbb,hogy nem vagy az ellensége.Ha szeretettel veszed körül,tiszteletben tartod az érzéseit,meg akar majd jobban is ismerni,felkelted az érdeklődését irányodba,akkor változni fog a viselkedése veled.Rá kell vezetni,hogy nem akarsz az anyja helyébe lépni,viszont az apja új életet kezdett,és ebben Te vagy a társa.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook