Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi pénzed marad egy hónapra? fórum

Mennyi pénzed marad egy hónapra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. jún. 24. 15:04
nagyon keves...
88. caravell (válaszként erre: 87. - Klenca)
2009. jún. 24. 14:56

Ez jól hangzik. De... nem sorolom fel, lényeg, hogy pl. nincs gazdálkodásra alkalmas kertünk, a fiúkat nemigen kérik fel gyermekfelügyeletre, a barátait korrepetálja de ingyen,nincs lépcsőházunk, a nagyszülők sajnos nem élnek már - de amíg éltek és segítettünk pl a fiam nyírta a füvet, az mindig az ő feladata volt, azt sosem pénzért tette/tettük, hanem törődésből, szeretetből.... Itt Pesten nem sok lehetőség van, másképp működnek a dolgok... ezzel együtt értem,h mit akartál kihozni belőle.

Ezzel együtt továbbra is fenntartom, hogy ez a korosztály még nem tud számottevően segíteni, legfeljebb a hozzáállást tanulhatja meg, a pénz értékét és hasonló, tényleg fontos dolgokat. De ez a családi kassza szempontjából nem sokat jelent...

87. klenca (válaszként erre: 86. - Caravell)
2009. jún. 24. 07:42

Amikor 12 éves voltam, akkor volt kertünk.

Apu hozzájárult, hogy legyen egy fóliasátram.

Ezt úgy képzeld el, hogy egy kb 9*20 méteres nagy sátor ajtókkal, stb. A felépítésében segített, ő vette meg a tartóoszlopokat is, meg a fóliát is.

Mindent tettem bele. Paprikát, uborkát, sok paradicsomfát, stb. A palántákat vettem megbízható helyről, ahonnét jótanácsokat is kaptam a működtetéséhez. Úgy terveztük, hogy a piacon fogom árulni a terméket. De ki sem kellett vinni, mert ahogyan vittük fel a lépcsőházban, már kérdezgették, mennyiért adunk belőle. Viszonylag hamar visszajött a fólia és a többi befektetés ára, s a többi már profit volt.

Természetesen a locsolás, permetezés, gazolás, kapálás mind az én feladatom volt.

(Rosszul is lettem volna, ha belekontárkodik valaki.:))



12 évesen a lépcsőházat gyakran takarítottam mások helyett. Mivel anyu helyett is én csináltam, a szomszéd nénik inkább adtak egy kevés pénzt érte, így amikor ők lettek volna a sorosak, akkor én söprögettem, felmostam.

Ezen kívül gyerekekre kellett az otthonukban vigyázni. Ha valaki megbízható, jó a híre, az hamar talál valamit. Jó tanuló voltam, előfordult, hogy korrepetálásra is kértek.


Falun pl fahasogatást, kaszálást, s ami adódik.

Nagyon sok idős embernek jól jön a segítség.

Ezekhez pedig az alap, hogy az a fiatal a saját szüleinek segítsen, s a nagyszüleit se hagyja magára.

86. caravell (válaszként erre: 84. - Klenca)
2009. jún. 11. 13:58

A nagyobb gyerek dolgozhat, az én egyetemista lányom is dolgozik suli mellett, de a fiam még csak 12 éves, ő még nem járulhat hozzá a jövedelemhez. Bevonom őket én is, elmagyarázom, hogy mit lehet, mit nem lehet, de sajnos ez utóbbiból van több és ha az eszével meg is érti, azért nem jó érzés neki sem. Felnőtt fejjel is elkeseredek sokszor, hogy mennyi mindenről kell lemondani, akkor egy gyereknek ez mégnehezebb.


Értem én, hogy az ember menjen el plusz állásba, de ez is kétélű dolog, mert kevesebbet lehet a családdal. 1/2 6-ra érek haza, tehát pluszmunkában a hétvége jöhet szóba, az meg jobb esetben a családé /kellene hogy legyen.../

2009. jún. 11. 11:42
kb. 15000
84. klenca (válaszként erre: 63. - Caravell)
2009. jún. 11. 10:26

A gyermekeim ismerik a pénz értékét. Napi szinten megbeszéljük mit engedhetünk meg magunknak, mit nem. Nagyon hálásak, hogy nem rajtuk spórolok.

Inkább több állást vállalok, vagy elmegyek többet keresni. Ők is vállalnak munkát, mert nem ijednek meg tőle. Nem a családi pótlékból nevelem őket.


Ráadásul minden hónapban leülünk, s megbeszéljük mennyi bevétel várható, mennyi kiadás, mennyi marad, s mik az elkerülhetetlen kiadások.


Szerintem ha be vannak vonva a család pénzügyi életébe, akkor sokkal megértőbbek.


De nem engedem, hogy pénz nélkül menjenek el, mert azt is meg kell tanulnia, hogy ha van nála pénz, akkor azt nem kell azonnal elkölteni. Azt sem szeretném, ha másokon élősködnének. Fizessék ki a saját italukat, mozijegyüket. Ne azért akarjon egy fiúval járni, hogy legyen aki a költségeit fizeti. De nem akadályozom meg, hogy elmenjen nyári vagy alkalmi munkára.

83. klenca (válaszként erre: 63. - Caravell)
2009. jún. 11. 10:14

A cipőn sosem spórolunk, mert az ortopédia drágább.

Ezt magamról is tudom. 8 éve hordok egy SIESTA cipőt. Még jó. Akkor drága volt, de így évente 1000Ft-ba került. Sok?

A Decathlonban vannak nagyon jó akciók, ahol 3000FT körül nagyon kényelmes cipők, szandik kaphatóak. A ruhákat vagy magam varrom az ő ötleteik alapján, vagy olcsóbb helyeken veszem. Nem turizok. Nincs időm sem rá, s kedvem sem hozzá. Olcsóbb az új. Pl a Cosmos, Pepe Jeans, stb... S nem veszek 25 db pólót gyerekenként, csak néhányat. Figyelem minden boltban az akciókat. Pl a kabátom a mérete miatt lett 6500 Ft-ról 2000Ft-ra leárazva. Mivel én duci vagyok, abba a boltba pedig manöken alkatúak járnak vásárolni.

S minden boltban alkudni is lehet, csak merni kell.

Ha pl 20000Ft körüli a kiadásom egyszerre, akkor mindig megkérdeze, szabad-e alkudnom belőle?

Néha adnak kedvezményt.

2009. jún. 6. 22:27
Mire mindent kifizetünk, kb. 30-40 ezer ft marad kajára 5 főnek.
81. funny.suzie (válaszként erre: 76. - Supin)
2009. jún. 6. 22:17

köszi :)

most már merünk majd, ha vége a sulimnak. Majd csak lesz valahogy! :) :)

80. funny.suzie (válaszként erre: 73. - Caravell)
2009. jún. 6. 22:16
köszi, én is ebben reménykedek :) :)
2009. jún. 6. 18:49
Mi öten vagyunk,kb.228 000Ft-ot hozzunk össze párommal,persze ebben benne van a családi pótlék is.mire mindent kifizetünk kb. 50 000Ft marad amiből élhetünk és ruházkodhatunk nagyon nehéz de eddig még mindig valahogy megoldottuk.Idén volt az először amikor azt kellett mondanom a gyerekeimnek,hogy most már nem tudnak annyi táborba menni mint eddig.A táborozással is annyi a szerencsém,hogy nem egyszerre kell kifizetni hanem havi részletbe,így még meg tudom oldani nagy nehezen.
78. o.andi
2009. jún. 6. 16:41

huuu ez elég változó,mikor mennyi.mivel én vendéglátóba dolgozom és 2-3 napi stand van,ezért mindig van pénzem!

:-)

havi talán be sem tudnék osztani:-(

2009. jún. 6. 12:08
ami marad,miután feladtuk a csekkeket, az mind elmegy kajára.meg a háztatási dolgokra/wc papír,tusfürdő,meg hasonlók/de mindig megoldjuk, ha esetleg túlköltekeznénk.mi is megpróbálunk mindenből a legolcsóbbat venni.néha nem megy,vétkezünk 1-1 drágább joghurt,vagy kefír :)
76. supin (válaszként erre: 72. - Funny.suzie)
2009. jún. 6. 11:45
Kívánom,hogy merjetek bevállalni egy gyereket...
75. sesz
2009. jún. 6. 07:52
Sziasztok.Volt egy forumom,"Szerintetek meglehet élni havi 40000ft-ból?-olvasátok át ,elég sok minden van benne.
74. supin (válaszként erre: 72. - Funny.suzie)
2009. jún. 5. 22:30
Szerencsét kívánok nektek. Legyen erőtök ,merszetek egy jobb életért küzdeni.
73. caravell (válaszként erre: 72. - Funny.suzie)
2009. jún. 5. 21:51
Sok sikert hozzá, a suli után biztosan jobb lesz! :))
2009. jún. 5. 21:20

szinte semmi. Elmegy a sulira, diákhitelre és a hitelkártyámra (amit egyszer igényeltem a nehezebb időkre, és sajna jöttek is.... most meg ezt nyögöm/nyögjük) Szórakozásra nem költünk... Kajából meg a legolcsóbbat. (betéve tudom a boltok árlistáit, mikor, merre mi olcsó :) )

Ennek ellenére igazából majdnem mindenünk meg van. Ezt leginkább persze párom szüleinek köszönhetjük, ők sokban támogatnak (lakás, rezsi, meg amiben lehet)

Gyerekünk még nincs, nem tudom akkor mi lesz.. :( (bár addigra elvégzem a sulit, mert már mindjárt vége (4 hét!!!), hátha lesz jobb keresetem :))

Szóval nem élünk jól, de azért panaszra sincs okom. :) Már "csak" gyermeket szeretnék, de őt(őket) nagyon :) :) :)

71. caravell (válaszként erre: 70. - Supin)
2009. jún. 5. 17:47
Akinek ez a társadalmi élete a Hoxán, annak legtöbbünknek igen. Akinek olyan sok van, az nem ezekben a körökben "szórakozik" azt hiszem...
70. supin
2009. jún. 5. 16:30
Szóval mindenkinek kevés marad.
2009. jún. 4. 21:30
Rezsi után kb 45000 Ft marad megélni, ruha, kaja, buszbérlet, ha valami elromlik. És a férjemnek hetelős melója van, és egyáltalán nem keres sokat. Ráadásul szocjáradékon vagyok ami 27.000 Ft keményen....
68. anyuca66 (válaszként erre: 49. - Zelina)
2009. jún. 4. 21:17
Minden rosszba van valami jó... igen talán ez a veszély nem fenyeget ha nincs kölcsön.
67. anyuca66 (válaszként erre: 47. - Fef600b7b6)
2009. jún. 4. 21:13
Nálam is biztosítékot kiver az ilyen mondat!
66. anyuca66 (válaszként erre: 45. - Klenca)
2009. jún. 4. 21:11

Kb 7 éve jelzálogott kellet felvennünk a lakásra az otp-nél. Sokáig nem volt a férjemnek melója. Majd a tanfolyam alatt se volt sokkal több a jövedelem. Sikerült adóságot összeszedni. Akkor melóhelyet se kellet felmutatni ( ha jól emlékszem ). És bizony 10 éves életbiztosítást kellett kötni csak így kaptuk meg. Jelzálogjog sikeresen lekerült a lakásról, kifizettük mind. Viszont adójóváírás se rossz évente a biztosítás után. A muszály az nagy úr.


Azt mondjátok többen, még mindig jobb hiteltörlesztésre fezetni mint gyűjtögetni? Nem vagyok ilyen pénzügyekbe jártas, de van benne valami. Felveszel egy kölcsönt, megveszed a lákást vagy ami fontos nagyobb beruházás. A törlesztést talán azért könnyebb fizetni, mert tudod fontos volt, és meg van. Ha gyűjtögetnél az értékéből veszít, ráadásul kamatadót is kell fizetni mert jövedelemnek számít.

2009. jún. 4. 20:50
Ha nem vállalnék másodállást, akkor kb. 15-20ezer maradna a fizumból ruhára/ ételre... Ilyenkor nyáron jobb a helyzet, mert nincs fűtés, és többet tudok a másik munkahelyemre is menni, így vmennyit, ha nem is sokat, de spórolni is tudok. Télen, épp annyim van, hogy megélek belőle. Nem luxusban, de amire szükségem van, az megvan.
64. attila
2009. jún. 4. 19:02
szinte semmi
63. caravell (válaszként erre: 62. - Klenca)
2009. jún. 4. 17:51

A gyerekeknek meg is kell tanulniuk a pénz értékét. Ha mindent számolatlanul megveszünk később nagyot koppanhat, amikor önálló életet kezd. A ruhákról meg annyit, hogy az sem árt,ha megtanulják, hogy nem a márkás ruháktól, nem a külsőségektől lehetnek igazán valakik.

Azért vannak dolgok, amiket nagyon sajnálok pl. szívesebben vennék egészséges bőr cipőt, vagy egészségesebb ételeket, több gyümölcsöt stb. ...

62. klenca (válaszként erre: 48. - Zelina)
2009. jún. 4. 17:32

Mi szinte a semmiből indultunk, s annak idején megtanultam beosztani a pénzt.

Az ennivalón nagyon sokat lehet spórolni.

Vannak olyan ételek, amik olcsóbbak, s vannak, amik drágábbak. A legolcsóbb, ha magad készíted a kaját. A nagykerekben vásárolok:

A megyét ellátó zöldségnagykerben, a nagyobb bevásárlóközpontokban.

Előre 1 vagy 2 hétre vásárolok be, így mindig van mihez nyúlnom, ha főzni akarok. Ráadásul meg van fűszerezve a történet azzal, hogy laktózérzékeny (tejcukor) vagyok, így az én tejem 350-400Ft/liter, s ezzel főzök is.

Kivéve a tejberizst, stb.


Tehát csak finomakat főzök, olyant, ami biztosan ízlik.


A ruhákat vagy megvarrom, vagy olyan helyen veszem, ami viszonylag olcsó.


A gyerekeknek nem kell sok zsebpénz, megtanulták a keveset beosztani amire kell.

61. klenca (válaszként erre: 55. - Supin)
2009. jún. 4. 17:24

Szia!

Nem tudom melyik országban élsz, de ez csak duma, hogy ma Magyarországon ingyenes a beiskolázás.

Ugyanis 7500 ft-ig fizetik a 30 000ft-os könyvcsomagot. Így az a 7500 Ft-nyi rész valóban ingyenes. De csak akkor, ha ezeket a könyveket a tanév végén beadod a suli könyvtárába. De lehet úgy tanulni, vagy pl érettségire készülni, hogy a könyvtárba be kellett adnod a könyvedet?


A cipő, tornaruha, sulipóló, a füzetek, a rajzeszközök, stb... ezek mind-mind pénzbe kerülnek. S bár 3 lányunk van, nem tudnak egymástól örökölni ruhákat az eltérő méreteik miatt. Ráadásul kb egyszerre van ugyanakkora cipőméretük!

60. caravell (válaszként erre: 48. - Zelina)
2009. jún. 4. 14:13

Mi is hasonlóan élünk, havi 60 0000 körül és megoldható. Ha egyik nap szuperfinom kaja van, akkor a másik nap valami olcsó (pl. krumplistészta). Finom pizzát tudok csinálni 300 Ft-os Tescós párizsiból, főzelékre feltétnek szokott lenni tojáspörkölt stb. A ruha turkálós, figyeljük az akciókat. Már pontosan tudjuk,h melyik áruházban hol lehet csomagolási sérült vagy lejáratközeli leárazott terméket találni... Nem a legjobb, de ez van. A párom (vezető beosztásban, 3 műszakban) fizetését is levették 30%-al, az enyémről (diplomás vagyok) is a 13. havit. Amikor felvettük a kölcsönt, még úgy látszott, hogy lazán fizetjük, most meg variálunk mi is. Már a másodállás v. hétvégi munka is szóba került, pedig ilyesminek nagyon ellene vagyok...

:(

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook