Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi pénzed marad egy hónapra? fórum

Mennyi pénzed marad egy hónapra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. jún. 4. 08:56

Ha mindenki csak addig nyujtozkodna, ameddig a takaro er, nem haladna elore a vilag.

Ha valaki megteheti, hogy csak ugy vegyen egy nagyobb hazat hitelre, valoszinuleg befektetesi cellal teszi es nem feltetlenul felelotlensegbol. Azzal viszont egyetertek, hogy az aruhitelt jobban meg kellene gondolniuk egyeseknek. Lakasra felvett hitel pedig nem kidobott penz. Ha az ember meg se probalja, a lehetoseget sem adja meg annak, hogy sajat lakasa legyen.

28. fef600b7b6 (válaszként erre: 27. - Supin)
2009. jún. 4. 08:47

Nekünk autónk nincs is, pedig imádok vezetni:(


Az autó még hagyán' de gyereket sem merek vállalni, mert ebben a helyzetben felelőtlenség lenne... pedig nagyon szeretem a gyerekeket, de úgy nem lehet gyereket szülni, hogy majd lesz valahogy...:(

27. supin
2009. jún. 4. 08:45

Bocs,hogy eltértem a témától. De sajnos kevés marad a megélhetésre e miatt a fiataloknál.

Sajnos már ott tartunk,hogy luxus a kocsi ,stb...

26. supin (válaszként erre: 23. - Töttike)
2009. jún. 4. 08:43
Neked is igazad van! Jobb külön.. Még ha nehezebb is.
25. supin (válaszként erre: 23. - Töttike)
2009. jún. 4. 08:42
Örülök,hogy nektek aránylag jól alakult. De sokan nincsenek ilyen helyzetben. Igaz az is ,hogy mindenre gondolni kell..De DE,, ha csak gondolkodik ? mikor kezdi el???
2009. jún. 4. 08:24

Lakáshitel teljesen oké, máshogy nem nagyon lehetne lakást venni (az a mázlista, aki a munkaadójától tud felvenni hitelt 0%os kamattal). Amit én sem értek az a sok áruhitel (miért kell nagyobb tv, ha nem tudja kifizetni?). Vagy pl ha nincs sok pénzem, akkor veszek egy 10éves használt autót és nem egy 5 millás újat hitelből.

Egyetértek Töttikével, sajnos nagyon sokan felelőtlenül vesznek fel hitelt.

23. Töttike (válaszként erre: 19. - Supin)
2009. jún. 4. 08:20

Igen, én is ezt mondom, ha nem tud másképp lakást szerezni, akkor muszály hitelt felvegyen. Őket maximálisan megértem és nagyon sajnálom, hogy ilyen a helyzet magyarországon! Nekünk sincsenek gazdag szüleink, de szerencsénk (is) volt, hogy másfél évig ki tudtunk menni németo.-ba dolgozni, és hogy örököltem egy házat, aminek csak a felét kellett kifizessük, így szerencsére nem volt muszály hitelt felvegyünk. Éppen ezért sem mertünk volna, mert a szülők nem tudnak minket kisegíteni, ha baj van! Egy hitel felvételekor arra is gondolni kell, hogy mivan, ha hiretelen lebetegszem...? Ki fogja fizetni a részleteket?

Úgyhogy mi inkább a lassú házfelújítást választottuk.

22. fef600b7b6 (válaszként erre: 19. - Supin)
2009. jún. 4. 08:14
Mondjuk ebben van igazság, hisz lakást hitel nélkül mi soha nem tudtunk volna venni, csakhát ki gondolta előre, hogy ez lesz. Mi is albérletben laktunk előtte, azt utáltam nagyon. Az esküvő után mehettünk volna anyuékhoz lakni egy teljesen külön bejáratú részbe, szép családi ház, udvar stb. De jobb külön, bár a szüleimmel jó a kapcsolat, de egészségesebb külön. Viszont ha bármi adódnak nem kerülnék az utcára, mert oda mehetünk bármikor.
2009. jún. 4. 08:13

Én jól keresek. A férjem kevésbé. Mire kifizetem a rezsit, a néhány hitelemet(autó, lakás), szinte semmi nem marad. A kocsit alig használjuk már. Még jó, hogy a bérletet adja a munkáltató. A gyerekét meg kell venni, de az harmada a felnőtt bérletnek.

Én mindig azon gondolkodom, hogy tudnak azok megélni, akiknek csak a minimálbérük van.....

20. Töttike (válaszként erre: 12. - Df2a740c00)
2009. jún. 4. 08:11
Nem, csak állandóan panaszkodank! Mondom, tisztelet a kivételnek! A kényszerhiteleseket maximálisan megértem!
19. supin
2009. jún. 4. 08:11

Ne írja senki,hogy nem kell a hitel!! Hogy lehet másképp lakása? Lakni kell valahol!Az albérlet is rém drága. Akkor már inkább fizesse a sajátját!

Sajnálom a mai fiatalokat akiknek nem adatott meg a gazdag szülő! Nehéz nekik ,de nagyon!

2009. jún. 4. 08:08
keves marad ,sose eleg ho vegere :((
2009. jún. 4. 08:07
mire vége a hónapnak üres a zsebem és ugy várom a postást mint a messiást!
2009. jún. 4. 08:04
Vicceltek, annyira kevés marad, miután mindent kifizet az ember, hogy örül hogy luk van azon a bizonyoson. Hihetetlen sz** világot élünk szerintem.
15. fef600b7b6 (válaszként erre: 9. - Töttike)
2009. jún. 4. 08:04
Igazgad van, én már ezerszer megbántam a lakást. Csakhogy két éve, amikor felvettük az 5.000.000 Ft-ot, 25 évre még csak 30.000 volt a hitel, ami most 40.000-re ugrott. A lakáshitel mellé muszáj volt felvenni egy személyi kölcsönt (500.000 Ft-ot, 6 évre ami akkor 16.000 volt, ami most 20.000 Ft-t lett. Közben emelkedett a villany, a gáz, akkor ott a közös költség, az internet (az egyetlen szórakozásunk, mert amúgy sehova nem járunk, nem dohányzunk, nem iszunk) és a TV díj. Nagyjából ennyi. Ha mindketten legalább fejenként 90.000 Ft-ot keresnénk nem fájna a fejem...:(
2009. jún. 4. 07:59
Mi ketten keresünk 140.000 Ft-ot, ebből 60.000 a hitel, a rezsi kb. 50.000 Ft. A többiből élünk, ami igen kevés. Nagymamám és a szüleim segítenek, egyébként nem tudom mi lenne velünk:(
2009. jún. 4. 07:58
És hogy ne csak offoljak: miután kifizettem a lakáshitelt és a rezsit, + tankoltam munkábajáráshoz, kb. 20 ezer Ft marad.
12. df2a740c00 (válaszként erre: 9. - Töttike)
2009. jún. 4. 07:57
Talán nem a felelőtlen embereken kéne bosszankodni, nem téged fog megkérni, hogy fizesd a hitelét, számláit.
2009. jún. 4. 07:54
Bocsi! Ez már egy másik fórum lenne! Csak felbosszantottam magam.
2009. jún. 4. 07:53
Kb.50000.
2009. jún. 4. 07:51

Ez egy olyan kérdés, amire nem sokan fognak válaszolni! Én megakadtam azon, hogy rezsi, hitel.

Elszomorít, hogy ez ma már természetes: nem csak rezsi, hanem hitel is van színte mindenkinek! Így nem sok marad "élni"! Nagyon sokan felelőtlenül veszik fel a hiteleket!!! Az persze más kérdés ha lakásgondok miatt muszály hitelt felvenni! De azt már nem értem meg, amikor csak azért vesz fel valaki húszmilliókat, mert nem elégszik meg egy olyan házzal, amit megengedehetne magának.

AZ EMBEREKNEK ÚJBÓL MEG KÉNE TANULNI, HOGY CSAK ADDIG NYÚJTÓZKODHATUNK, AMEDDIG A TAKARÓNK ÉR!

És akkor nem lenne mindenki eladósodva!

2009. jún. 4. 07:48
Én ha kifizetem a rezsi felét marad 70-80 (kajára, magamra), bár ebből még lejön a diákhitel. Párom többet keres, de ha megveszi a lakást, plusz diákhitel, plusz kocsi, akkor neki jóval kevesebb fog maradni. Ja és a benzin miatt nekem is kevesebb lesz valamennyivel, meg át kéne vállalni a biztosítást, lakástakarék stb...
2009. jún. 4. 07:47
Na senki más nem ír semmit, én is kíváncsi vagyok másoknak hogy sikerül beosztani? :)
6. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 5. - 2c1d5b9264)
2009. jún. 4. 07:39
bocs, több a rezsi, inkább 50
2009. jún. 4. 07:38
ketten hazaviszünk 260-at, a hitel 125, rezsi kb 40, nagyjából a többi marad élni
4. M_Marcsa (válaszként erre: 3. - Gecam)
2009. jún. 4. 07:38
Az is kérdés, mennyit keresnek...Nem mindegy mennyiből marad.
2009. jún. 4. 07:37
Kíváncsi lenék hogy ha az emberek kifizetik a rezsit,kölcsönt....!Hány forint marad kajára,ruhára....??
2009. jún. 4. 07:35
honnan, miből, mire?
2009. jún. 4. 07:35
Mennyi pénzed marad egy hónapra?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook