Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi pénzed marad egy hónapra? fórum

Mennyi pénzed marad egy hónapra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
59. supin (válaszként erre: 56. - D972032f0a)
2009. jún. 4. 12:32
Jó kérdés!!! De választ nem fogsz kapni...
58. supin (válaszként erre: 57. - Zelina)
2009. jún. 4. 12:31

Köszi. Nekem is 3 van. De szerencsémre???már mind a saját lábán áll.

Csak annyíra tele van mindig a sajtó ezzel ,h a nagycsaládosoknak ingyen....

57. Zelina (válaszként erre: 55. - Supin)
2009. jún. 4. 12:11

Bocs, hogy én válaszolok, nekem is 3 gyerekem van.

A tankönyvek egyik része ingyenes, másik része nem.

Az étkezési kedvezmény 50 % 3 gyerek esetén.

Évkezdéskor meg kell venni ugyanúgy a füzeteket, íróeszközöket, tornacipőt, melegítőt, ilyesmit.

Lézezik még osztálypénz, csoportpénz, alapítványra nem tudom milyen pénz pl. nálunk sima intézménynél is.

Nem 2 fillér a tanévkezdés így sem, elhiheted.

2009. jún. 4. 11:32

Sziasztok!

Az a fórum kérdése,hogy mennyi pénzed marad egy hónapra?

Bocsánat Hoxától....de én megkérdezném a parlament dolgozóit,hogy nekik mennyi pénzük marad egy hónapra amire mindent kifizetnek? mert ők is úgyanolyan emberek mint mi!!!!

55. supin (válaszként erre: 43. - Klenca)
2009. jún. 4. 10:54
Bocs előre is::De 3 gyerekkel ingyenes a beiskolázás nem??
54. 94e6ec2939 (válaszként erre: 52. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 4. 10:52
Ok nem megyek el, de inkabb csak olvasgatok...
2009. jún. 4. 10:32

Sziasztok!

Mi 5-en élünk (3 gyerek+ én+férjem) egy tavaly épített új lakásban. Építkezés előtt egy kis lyukban laktunk, amit 1950-es években építettek. Igaz, mi felújítottuk (lett benne víz, gáz, 3 szoba). De még mindig volt rajta mit csinálni. Bár hitel nem volt rajta az tény, mindent saját erőből csináltunk. Nade a gyerekek nőttek, nőnek, és sajna azon a házon egyre több minden szorult felújításra, többek közt a tető is. Kiszámoltattuk vállalkozóval mennyi lenne mindent felújítani. Kb. 6 millára rúgott. És még szocpolt se kapsz ehhez. Így terveztem egy új házat, és azt is kiszámoltattuk, mennyi lenne. És végül e mellett döntöttünk. 10 millát vettünk fel, és a szocpolt is megkaptuk, a régi ház is időben jó pénzért elkelt:)

A 10 milla forint alapú. Arra fizetünk havi 77.000.-et 20 évre, de ez mindig ennyi lesz (15 év múlva is). Már csak kocsi hitelünk van, ami augusztusban lejár. Ja és a két diákhitel.

A férjem és én is vezető beosztásban dolgozunk. Elég jó a fizunk, de így is nehéz megélni 3 gyerekkel, pedig nem szórjuk a pénzt, spórolunk, ahol tudunk:)Kb. 80.000.- marad, mire rezsit mindent kifizetünk.

Egyébként a házunkról van fenn kép, ha van kedvetek kukk meg:)

2009. jún. 4. 10:27

Igen, lehet, hogy félre értettelek, és bocsánat, ha ez történt!

Egyik hozzászólásodban ellentétes vélemény megnyilvánulásnak hatott számomra:

"Szerintem az a butasag, ha valaki nem gondolkodik el arrol, hogy mi lesz, ha nem lesz munkaja (mar akinek meg van). Szerintem pont addig kell mindent megtenni amig lehet, aztan ha baj van, abbol az adott szitubol kell a leheto legtobbet kihozni. Ez olyan, mint hogy pihenni se lehet elore, ha tudod, hogy 3 faraszto nap elott allsz."

Ne menj el innen főleg ne miattam!:-)

51. 94e6ec2939 (válaszként erre: 50. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 4. 10:20
Teljesen felreertesz. En inkabb ki is szallok ebbol a beszelgetesbol...
2009. jún. 4. 10:13

Gondoljunk arra, hogy munkanélküliek lehetünk? Igen gondolunk rá, én is ezek után, de a munkanélküliségem előtt eszembe sem jutott, hogy velem is megtörténhet! Munkaviszonyom töretlen volt a suli óta, a végzettségem és szakmámban a tapasztalatom megfelelő. Mindig azt gondoltam, hogy ha elküldenek valahonnan kb. 1 hónap alatt elhelyezkedek ilyen háttérrel, hát nem így történt.

Juni, Te még nem kerültél bele ilyen helyzetbe, ugye??? Amíg Veled nem történik meg, addig nem is hiszed el. Azt gondolod a másikról, hülye, nem ért a szakmájához, finnyáskodik, sokat kér, nincs meg a megfelelő végzettsége, stb. Tudom, mert én is ezt gondoltam:-), de sajnos nem ez az igazság...

49. Zelina
2009. jún. 4. 10:12

Hogy a kérdésre is válaszoljak, nekünk a kötelezőkön kívül 160 000 Ft marad meg 5 főre.

Kicsi a lakás 5-ünkre, de nem mertünk hitelt felvenni és nagyobbat venni, pedig lehet, hogy Juninak van igaza, abban, amikor azt írta, hogy: "szerintem neha kockaztatni kell, ahhoz hogy elobbre jussunk. Nem lehet ugy elni, hogy "mi lesz ha. . . "

Viszont nem kell félnünk, hogy mi van, ha bármi (betegség, munkanélküliség, kamatemelések) miatt nem tudjuk fizetni a hitelt. Ez van.

48. Zelina (válaszként erre: 35. - Klenca)
2009. jún. 4. 10:05

Te jó ég!

Nekem is 3 gyerekem van. Hogy lehet kijönni 60 000 Ft-ból, hogy 5 embert etetsz, ruházol és egyebekre is költesz?

Adhatnál tippeket, például, hogy mit esztek, most komolyan.

Spórolhatnék jobban én is valószínűleg, de nincs sok ötletem.

Elég, ha beesik egy fogorvos vagy betegség, esetleg egy műtét vagy valami más, pl. elromlik valami és ki kell cserélni, és borul minden. :S

Nekünk nagyon sokszor van váratlan kiadásunk, pedig panelban lakunk, régi Suzukink van és nem élünk nagy lábon.

47. fef600b7b6 (válaszként erre: 41. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 4. 09:55
Hát igen szerintem sokan élnek (velem együtt) szinte minimál bérből. Engem marhára felháborít, hogy mindenféle műsorban azt látni, hogy az átlagkereset 158.000 Ft. Jó tudom, hogy ez átlag és ebbe beletartoznak a több száz ezres, sőt akár milliós fizetések is, de akkor is....
46. df2a740c00 (válaszként erre: 32. - Klenca)
2009. jún. 4. 09:49
A kifizetéssel és a forint alapú hitelre váltással is rosszul jár, ha a forint árfolyama most valamivel is gyengébb, mint amikor felvette a hitelt.
45. klenca (válaszként erre: 42. - 94e6ec2939)
2009. jún. 4. 09:41

A lakásra 15 évre vettünk fel hitelt az OTPnél.

(Ott adtak 3 havi munkahely után)

Végigkérdeztem az összes városban lévő bankot minden lehetőségről.

Volt egy olyan lehetőség, hogy a kölcsönt a bank adja, de a tőkét a Garancia biztosítónál gyűjtjük, havi részletekben, amit 5 évente forgatnak be a tőkébe. Hitelfedezeti életbiztosítással támogatott jelzálog alapú hitel.

Most jár le az 5 év, kb másfél milla lesz beleforgatva a tőkébe. Továbbra is 27000Ft környéki lesz a biztosítónak fizetendő összeg, de a bank felé már nem 35000Ft körüli lesz, hanem a töredéke, kb 10000FTnyi. Mivel a gyerekeink most középiskolások, a különbözetet arra szánjuk.


Ezért jó, ha utánaérdeklődsz.

Minden lakáshitelhez kell valamekkora biztosítást kötnöd, de az elvész az éterben.:((

A költségeket együtt kell szemlélni.:))

Mind a te gatyazsebedből lesz kihúzva.:((

44. 94e6ec2939 (válaszként erre: 41. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 4. 09:40
Szerintem az, hogy kinek mennyi penze marad relativ. En peldaul nem is tudnek erre valaszolni. Szerintem ez nem arrol szol, hogy rosszul csinalja-e valaki vagy sem. Szerintem az a butasag, ha valaki nem gondolkodik el arrol, hogy mi lesz, ha nem lesz munkaja (mar akinek meg van). Szerintem pont addig kell mindent megtenni amig lehet, aztan ha baj van, abbol az adott szitubol kell a leheto legtobbet kihozni. Ez olyan, mint hogy pihenni se lehet elore, ha tudod, hogy 3 faraszto nap elott allsz.
43. klenca (válaszként erre: 41. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 4. 09:35

Igazad van, s nem a karácsonyi ajándékozásra gondolok, hanem pl a 3 gyerek beiskolázására.

Nem egyszerű 30000Ft-os könyvcsomagot, füzeteket, tornacipőket (kinőtték), melegítőket, stb megvenni annak akinek munkahelye sincs.

Rettegek tőle.

De egyfajta biztonságot ad, hogy van hitelkártyám, ha minden kötél szakad, lesz mihez nyúlni.

42. 94e6ec2939 (válaszként erre: 40. - Klenca)
2009. jún. 4. 09:34
Vegre valaki latja mirol beszelek...
2009. jún. 4. 09:29

Autó téma: Az igaz, hogy az öreg zsiguli is eljut A-b pontig, de mennyi benzint fogyaszt?, milyen költségekkel jár (örökös szerviz stb.).

És most nem védem azokat, akik nagyon drága autót vesznek.

Mi pl. az autót (suzuki) 3 éve vettük, akkor nem okozott gondot a törlesztés, aztán az én 1,5 év, valamint férjem 1 éves munkanélkülisége alatt már igen, de mit tudtunk volna tenni? Ha visszaadjuk a banknak eladják áron alul, tehát nem lenne autó, maradna jó sok tartozásunk és lehet, hogy többet kellene fizetnünk mint a törlesztés.

Tehát nem csak velünk van a probléma. Sajnos manapság a béreket nagyon lenyomták. Nekem szerencsém volt, mert csak kicsit kevesebb a fizetésem, mint a munkanélküliség előtt, de a férjemet 80 bruttóért vették fel, de el kellett vállalnia, mert az is több a semminél.

A munkáltatók kihasználnak bennünket. Sajnos nem nehéz manapság eladósodni, hiszen sokan valóban minimálbért kapnak, és ha belegondolunk mire elég az? Ha ketten keresnek annyit akkor is kevés rezsire és megélhetésre is. Amikor az ember igazán nehéz helyzetben van, mert a nehezen megvásárolt lakását a rezsi tartozása miatt el akarják árverezni, mit tud tenni? Hitelt vesz fel, mert akkor csak a pillanatnyi rossz helyzetre tud gondolni.

Tehát az indított fórum kérdése pusztán annyi volt mennyi pénzed marad egy hónapra, és gondolom nem azzal a céllal indult, hogy a nehéz helyzetben (akár eladósodott) élőket elítéljük.

Sajnos élő példa vagyok rá, hogy mindenkivel megtörténhet minden. Amikor én is biztonságban éreztem magam (munkahely, jó fizetés, esetleg szülői háttér), könnyen mondtam, hogy rosszul csinálja valaki, de amióta átéltem már nem teszem.

40. klenca (válaszként erre: 37. - 94e6ec2939)
2009. jún. 4. 09:28

Ha megnézed az inflációt és a hitelek kamatait, akkor manapság jobban jár, aki felvesz hitelt, s azt fizeti, mintha gyűjtögetné a pénzét, hogy majd amikor összerakta, akkor vásárol.


Aki a lakhatását oldja meg hitelből, az pedig egyenesen jobban jár, hiszen azt a kb 40000Ft-ot nem valaki másnak a zsebébe pakolgatja, hanem a sajátjába.

39. 94e6ec2939 (válaszként erre: 31. - Marjann)
2009. jún. 4. 09:27
Hat ezaz... Akkor mar inkabb a hitel.
38. klenca (válaszként erre: 24. - Marjann)
2009. jún. 4. 09:26

Kb 2 milla körül nagyon jó autók vannak újonnan is, használtan is.

Én elképedtem, amikor egy kereskedőnél kiderült, az új autókra is lehet alkudozni.

S ott vannak a kiállított autók, amiket jelentős kedvezménnyel lehet megvenni.

A VW -nél már nagyon kedvező ajánlatokat tettek, de nekem nagyon szuperül megfelel az OPEL.

Figyeljétek a híreket. Most bizonytalanságban vannak a gyártók, nagyon jó árengedményekkel kínálnak autókat.

A karbantartása: Évi 1 olajcsere kb 20 000 Ft, s ezen kívül semmi javítanivaló nincs rá.

37. 94e6ec2939 (válaszként erre: 33. - Töttike)
2009. jún. 4. 09:22
Nem bantottal meg csak mas a velemenyunk. En nem ulok es varom, hogy az olembe pottyanjon a penz. Ez persze nem azt jelenti, hogy mindenfele hitelbe belemegyek fejetlenul. Csak szerintem neha kockaztatni kell, ahhoz hogy elobbre jussunk. Nem lehet ugy elni, hogy "mi lesz ha..."
36. klenca (válaszként erre: 34. - Fef600b7b6)
2009. jún. 4. 09:20

Nagyon megváltozott a banki piac az utóbbi éveben.

Új konstrukciók jöttek ki.

A saját hiteleden belül választhatod pl azt, hogy most kevesebbet fizetsz, de ahogyan nőnek az évek, azzal párhuzamosan nőnek a havi befizetéseid is. Ezt a már meglévő kölcsöneiddel is megteheted. Egyszeri díja van, de megéri, mert amennyi az infláció, annyival nőne a részleted, tehát kb ugyanannyit fizetnél.


Én azért körbejárnám a témát, a bankokat.

Tegyél fel 1001 kérdést, ami neked fontos. Őszintén mondd el a tanácsadónak az élethelyzetet, s kérj megoldási javaslatot. Kezdd annál a banknál, ahol a hiteled van.

35. klenca
2009. jún. 4. 09:16

Emberek, nem az a lényeg hogy mennyi marad, hanem hogy milyenek az igények.


Vannak emberek, akik a legfontosabbnak a bőséges asztalt tartják, mások spórolni tudnak az ételeken, de fontos nekik a ruha, stb...


Régi autót nem biztos hogy érdemes tartani, mert az új bár drágább a vételkor, de évekig alig kell a tankoláson kívül költeni rá. Meg kell gondolni, miért kell az autó. Az autóra költött költségeket összesítnei kell kb 10 évre, vagy ameddig járni akarunk vele. Nekem pl a benzinköltség havonta kevesebb, mint amennyibe a havi buszbérletem kerülne. Ráadásul időm sincs arra, hogy 20 perceket álldogáljak a csatlakozásra várva. A bevásárlásokkor haza sem tudnám kézben hozni azt a mennyiséget, amire 5 ember folyamatos ellátásához szükségünk van. Tehát a cipekedést is az autó végzi. Én nem cserélném le. Ha 10 éves távon nézem, ez az olcsóbb megoldás.

Vannak olyan kiadások, amiket nem lehet kikerülni: Iskolaidőben a gyerek bérlete, a suliban az ebéd befizetése, az osztálypénzek...

Ahol spórolni lehet, azok a dolgok, amik nélkül lehet élni.

Mi kb 60 000 FT-ot költünk olyan dolgokra havonta (5 emberre) amik az ételeket, ruházkodást, egyebeket jelentik a kötelező kiadásokon felül. Utóbbinál a rezsire (villany, gáz, víz, közös költség, kábeltv internet, stb..) A többit, ha marad, félretesszük tartaléknak.

34. fef600b7b6 (válaszként erre: 32. - Klenca)
2009. jún. 4. 09:13
Fizessem ki a hitelt???? Ezt most nem értem, a havi 70.000 Ft-ot fizetésemből? És a férjem is ugyanennyit keres? Amúgy az Erste Banknál vettük fel a kölcsönt. Már érdeklődtem arról, hogy forint alapú hitelre váltsam, de majdnem hogy kiröhögtek, mivel az még több lenne havonta. Azonkívül van egy nagyon kedves ismerősöm aki banki hitelekkel, biztosítással foglalkozik, ő is érdeklődött már, de sikertelenül. Azt is próbáltuk, hogy a két hitelt egyé tenni és kevesebb lenne a havi hitel kiadás, ezt majdnem nyélbe is ütöttük tavaly, csak akkor beütött a krakk, világválság lett, a forint zuhant és nem érte volna meg... Szóval ez a helyzet...
33. Töttike (válaszként erre: 29. - 94e6ec2939)
2009. jún. 4. 09:08
Pont ezért halad hátra a világ. Szerinted miért alakult ki többek között a világon a pénzügyi válság? Na, jó bocsi, nem akartalak megbántani. Meg senkit sem. Abbahagyom az okoskodást.
32. klenca (válaszként erre: 15. - Fef600b7b6)
2009. jún. 4. 09:04

Most is választhatsz.

Menj be több bankba, kérdezd meg milyen ajánlatuk van arra az 5 milliós kölcsönre. A mostani bankodban érdeklődj, milyen feltételei vannak annak, hogy kifizesd a hiteledet.

Kérj pénzügyi tanácsadótól vagy közgáz egyetemet végzett embertől tanácsot.

Keress egy forint alapú hitelt, s váltsd ki a mostanit vele. Jobban jársz.

Elsősorban azt nézd meg, mennyi a bevételed, abból mennyit tudsz erre a célra fordítani.


Szerintem vágj bele!

31. Marjann (válaszként erre: 29. - 94e6ec2939)
2009. jún. 4. 09:01
Ráadásul az albérlet annyiba kerül, mintha a részletet fizetnéd...
2009. jún. 4. 09:00

Igen, bocsi, én is eltértem a tárgytól. Még egy utolsó hozzászólás: éppen erről beszélek, hogy annak, akinek nincs elég fizetése annak luxus egy autó, de ezt el kell tudni fogadni és akkor nem kell minden hónapban rettegni, hogy miből fizetem ki a részleteket. Lehet venni öreg zsigulit is, hogy az ember eljusson A-B-ig. És nem kell égni! Az ne legyen már égés ha valakinek nincs pénze. Nem lehet mindenki dr., vagy diplomás. Én is szeretnék sokmindent, mégsem veszem meg. A házunk is hányadék kívülről és utálom, de majd ha lesz rá keret meg fogjuk csinálni. Addig sajna ebbe kell élnem. De én nyugodtan tudok aludni éjjel!

Visszatérve az eredeti témához: én szerencsés vagyok, mert nekünk kb. 120e marad megélhetésre. És nagyon sajnálom, aki minimálbért keres, esetleg párja munkanélküli és ebből kell megéljenek. Na, ez már művészet!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook