Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyi idő megszervezni egy esküvőt? fórum

Mennyi idő megszervezni egy esküvőt? (tudásbázis kérdés)

1 2
51. andi6020 (válaszként erre: 8. - Asztanaviszta)
jan. 26. 19:33
Mi egy hónap alatt leszerveztük az esküvőt.
jan. 12. 01:14
mindenki mas ebben.nekem 1 honap eleg volt!
49. Hattori (válaszként erre: 48. - Simple)
jan. 11. 17:33

De nem mindenki akar a fertődi kastélyban vagy a Costesben esküdni.

Egyszer voltam a szegedi Virág cukiban, a nagyban, bejött kb 10 ember, összeraktak nekik 3 asztalkát, kértek pár sütit, kávét.

Mint kiderült frissen házasodott egyetemisták voltak. A csajon szerintem a vizsgakosztümje volt, egy sötétszürke darab.

48. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 11. 13:25
Nekem egy évbe telt. Először az időpontot foglaljátok le, aztán hozzá a helyszínt, és minden mást utána. Amúgy a jó helyek minimum egy két évre előre már le vannak foglalva, tehát nem megy az olyan gyorsan.
47. michelle.r (válaszként erre: 36. - Kacsahercegno)
jan. 10. 17:27
Klassz. Tudom, hogy sokaknak még mindig ördögtől való, de én is jobban szeretem a digitális dolgokat.
46. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 10. 14:54

Kérd meg te a kezét! 🙂

Gábor Zsazsa kilencszer ment férjhez, és elmondása szerint minden férfinak ő kérte meg a kezét! 🙂

45. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 10. 13:05
Lehet hogy a lánykérésből csak karácsonykor lesz valami. Ne siettesd, abból még jó nem sült ki. Meg mihez képest az utolsó pillanat? Nem vagytok időhöz kötve.
44. Hattori (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 10. 12:51
Olyan is volt már, hogy valaki belvárosi kerületből kiment külvárosiba esküdni.
43. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Asztanaviszta)
jan. 10. 06:46

Igazad van, de FI. soraiból azt vettem ki, hogy sürgetni akarja, és kérdezi, milyen gyorsan lehet leszervezni.

Nekünk másfél hónapra adott időpontot a hivatal, annál gyorsabban biztosan nem fog tudni intézni semmit.

Szállj már le rólam kedves, nincs jobb dolgod, mint engem figyelned?

42. Hattori (válaszként erre: 38. - Papája)
jan. 10. 00:31

Minek a nagy felhajtás, a rengeteg kiadás. A vendégek is nyögnek, mert nekik is sokba kerül.


Pontosan, hiszen egy nagy esküvőhöz, vagy egy kisebb, de puccos- kastélyos-menő éttermes, vagyis mindenképp drága stb esküvőhőz kell mérni a nászajándék mértékét is.


Netről is lehet rendelni egy egyszerű fehér ruhát, vagy varratni is lehet.

41. Hattori (válaszként erre: 38. - Papája)
jan. 10. 00:26
Ja, meg olyan is van, hogy a menya azt gondolja, meghívom az unokatesómat, meg a családját. Unokatesó: hagyjál már, nem fogok neked 100 e ft-ot költeni a lazgidra, mert 5 évente találkozunk.
40. Bichi (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 9. 23:19
Ez nem "pasiagy", csak nem akarja igazán...
jan. 9. 19:39

attól függ milyet akarsz. van amihez egy év kell, és tényleg kell ennyi, van amit egy hónap alatt összehozol.


szóval mennyi idő megszervezni sokmindentől függ.

38. papája (válaszként erre: 25. - Hattori)
jan. 9. 19:03

Ez a legjobb !


Minek a nagy felhajtás, a rengeteg kiadás. A vendégek is nyögnek, mert nekik is sokba kerül.


Szomszéd srác is nősült. Összesen 12-en voltak. A menyasszonyon gyönyörű ruha volt. Háznál volt az ebéd. 25 éves házasok és boldogok.

37. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 9. 18:43
Megszervezni elméletben nem sok idő, csak a szervezést átültetni gyakorlatba kihívás. Az éttermeket, vendéglőket már év elején lefoglalják és általában egész évre, de legkésőbb szeptemberig be vannak táblázva. Ha találtok helyet, akkor a többi már gyerekjáték.
36. Kacsahercegno (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
jan. 9. 18:43
Szerintem ez egyre inkább elterjed, barátnőmék most pont így csinálják, csak az időseknek nyomtatnak ki párat, meg a szülőknek emlékbe. :-) Bár nálam pont a digitális maradna meg hosszabb ideig emlékbe 😅
35. Hattori (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
jan. 9. 18:22
Egy egyszerű fehér ruhát meg is lehet varratni.
34. michelle.r (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 9. 18:17
Erre is láttunk példát. Ha jól emlékszem, Vasadon, a Nádas tó park hotelban, fél év alatt hozták össze. Az egyik legjobb esküvő volt, ahol voltam.
33. michelle.r (válaszként erre: 14. - Secret8)
jan. 9. 18:15

Én nem is nyomtatnám ki. Megszerkeszteném pl. a Canva-ban, lehet bele rakni rövid videót, animációt és messengeren, e-mailben elküldeni.


Stílusos, szokatlan, gyorsan megvan, és formabontó.

32. Hattori (válaszként erre: 31. - Kacsahercegno)
jan. 9. 17:20

Nos, igen, először időpont legyen.

Pasiknál ez nem annyira automatikus, hogy na 5 éve együtt vagyunk és akkor esküvő kell.

Egy harmincas pasi még ráér.

31. Kacsahercegno (válaszként erre: 28. - Hattori)
jan. 9. 17:19
Szerintem túlgondoltad, nem.azt írja hogy az egész esküvőt megszervezi a pali nélkül előre :D Csak hogy kitűzik a dátumot. Én meg erre írtam hogy minek előre kitűzni, ráérnek a lánykérésbután nekiállni szervezni, max. később lesz az esküvő...
30. Hattori (válaszként erre: 27. - Kacsahercegno)
jan. 9. 17:19

Attól is függ, hogy mennyire mobilis a násznép.

Tudok olyan 70 fős lagziról, mindenki alföldi: szolnoki,szegedi,debreceni stb és direkt a Balatonra tervezték az esküvőt májusra.

Vicc, hogy esett az eső és viharos szél volt és mégsem lehetett a parton.

29. Hattori (válaszként erre: 27. - Kacsahercegno)
jan. 9. 17:17
Nyilván, ha valakinek szive vágya, hogy a gödöllői kastélyban lehessen esküvő az más tészta, mintha elég neki a hegyhátböcögei PH meg katolikus templom.
28. Hattori (válaszként erre: 27. - Kacsahercegno)
jan. 9. 17:16

Pl van ismi, aki kifejezetten azért akart áprilisban házasodni, mert akkor van tulipán és ő csak azt akar a csokrába.

Hallgassuk már meg azért csóri vőlegényt is mit akar.

27. Kacsahercegno (válaszként erre: 25. - Hattori)
jan. 9. 17:15
Persze, ilyen is van, meg olyan is aki egy évig szervezi. Szerintem ia elég rá kb. fél év, de ismerősi körben is van minden 2 hónaptól egy évig. 😅 Azért írtam hogy sok minden függvénye.
26. Hattori (válaszként erre: 24. - Kacsahercegno)
jan. 9. 17:14
Egyébként meg mi van, ha a pasi meg kettesben tengerparton akar nősülni? Vagy csak hatodmagával ? Ha neki a 60 fő is sok?
25. Hattori (válaszként erre: 24. - Kacsahercegno)
jan. 9. 17:12

Nagybátyámék két hét alatt hozták össze az esküvőt.

Volt 13 vöndég.

Ruhát menya megvette első boltban.

Nagymama szakácsnő barátnői főztek húslevest-pörit.

24. Kacsahercegno (válaszként erre: 21. - Hattori)
jan. 9. 17:11
A későbbet most úgy értettem, hogy nem az évben később, hanem az időben úgy általánosságban. Mármint azt értem, hogy megbeszélték, hogy idén házasodnak, de ha a pali nem ért abból hogy egy esküvőt 8-10 hónap megszervezni (+- a helyszín, vendégek, ruha stb. függvényében) és hogy a lánykérésig nem kezdik el szervezni, akkor majd lesz jövőre esküvő.
23. Hattori (válaszként erre: 22. - Libikóka)
jan. 9. 17:00
Mert ma már októberben van normális nyári idő. Nyáron meg kínhalál. Nem fehér embernek való a 44 fok.
22. libikóka (válaszként erre: 21. - Hattori)
jan. 9. 16:57
Októberben volt esküvőnk ,,mind nyáriruhában:DDD
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook