Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik ház az előnyösebb? Egyszintes vagy kétszintes? fórum

Melyik ház az előnyösebb? Egyszintes vagy kétszintes? (tudásbázis kérdés)


30. Nyamitörp (válaszként erre: 27. - Martin3)
2014. aug. 23. 14:34

Akkor nektek szerintem a kétszintes előnyösebb.

Én úgy voltam vele mindig, hogy nem szeretnék nagy házat, hogy ne legyünk távol egymástól, nem szeretném ha az lenne majd, hogy e-mailben üzengetünk egymásnak, meg telefonon hívom le vacsorázni a gyereket. :) Szerintem a fizikai távolság az előbb-utóbb átmegy lelki síkra is. A gyerek fönt el van, mi lent és néha az ember meg is feledkezik róla, hogy máshol is van élet a házban.

Viszont négy gyereknél, főleg, ha már jönnek a barátaik is, nehezen megoldható, hogy kis helyen is elférjetek és ne zavarjátok egymást.

Nekem a pincés megoldás is tetszik.

29. syria (válaszként erre: 27. - Martin3)
2014. aug. 23. 07:23
Hja! Van valami olyasmi mondás: az ember épít egy házat. Aztán egy másikat, amiből kihagyja az előző hibáit. Aztán egy harmadikat, amelyben jól is érzi magát. :D Sok sikert!
28. syria (válaszként erre: 26. - Kilimcs)
2014. aug. 22. 14:35

Ez igaz. De sok helyen, pl. ahol én is élek nem így van. Ezért mondtam a szomszédomban építkezőknek, hogy a pincét ne hagyják ki. Kihagyták, mondván sokba kerül. Még nem tudják, de idővel meg fogják bánni.

(Nagy alapterületű, földszintes házat építettek, hatalmas fedett terasszal.

2014. aug. 21. 20:29

köszi a válaszokat

nem örök életű házban gondolkodunk, most vagyunk 37-39 évesek, simán el tudom képzelni, ha kirepülnek a gyerekek 15 év múlva, akkor lecseréljük kisebbre, szerintem az élet sokkal mobilabb annál, hogy most eldöntsem 30év múlva is ugyanitt szeretnék lakni(rengeteg dolog történhet addig, ami változtatja az eredeti elképzeléseket..)

Egyébként meg 4 gyerkőc van, ha jönnek a barátok(és lassan már jönnek), szerintem nem túl jó, ha egy szinten ezren vagyunk, hangosak, zavarják a másikat(nemcsak a felnőttekre gondolok), amúgy nekem mi közöm ahhoz, hogy a kamasz lányom majd miről pusmog a barátnőivel...szerintem a gyerekeknek is jó a privát szféra, vagy pl tanuláshoz is jobban el tud különülni, hogy a picik ne nyaggassák

ilyenekre gondoltam elsősorban, nem feltétlen a saját nyugalmunkra

26. Kilimcs (válaszként erre: 25. - Syria)
2014. aug. 21. 17:42

hja, csak sajnos magyarországon rengeteg terület vizes, és nem lehet pincézni...


Így meg az is bejön plussz, hogy a terület adottsgain is múlik.

25. syria (válaszként erre: 1. - Martin3)
2014. aug. 21. 16:14

Egyértelműen földszintes.

Nem kell idősnek lenni (de majd megtudod, ha elmúlsz 50, mit jelent akár 5 lépcső), elég egy váratlan baleset ahhoz, hogy a lépcsők leküzdhetetlen akadályt jelentsenek.

A több szintet csakis és kizárólag akkor tartom létjogosultnak, ha a beépíthető alapterület nagyon indokolja. (Többen a hőszigeteléssel érveltek a többszintes mellett. Ez badarság.)

A közösségi és mellékhelyiségek (fürdő, kamra, háztartási helyiség) beiktatásával kiválóan el lehet szeparálni a felnőttek és a gyerekek életterét. Csak egy jó tervező kell hozzá.

Ja! Hosszú távon nem érdemes spórolni azon, amibe az alápincézés kerül. A pincének párja nincs! :)

24. 0a13a7d41c (válaszként erre: 23. - 0a13a7d41c)
2014. aug. 21. 10:34
Ja, és a kétszintes még terület kihasználási szempontból is előnyösebb. Viszont kényelmetlenebb, mert lépcsőzni kell.
2014. aug. 21. 10:32
Használat szempontjából az egyszintes, hőtechnikai szempontból a kétszintes.
2014. aug. 21. 10:19
Nekem a kétszintes jön be. Igen, sokat kell lépcsőzni, de lent folyik az élet nappal, fent meg vagy a gyerekek vagy pedig háló szobák. El lehet vonulni pihenni.
21. Zsú1965 (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2014. aug. 21. 08:17
Szerintem teljesen normális igény, es ahogy a gyerekek nőnek, nekik is pont ez lesz az igényük. Lehet, hogy nem fogalmazott nagyon árnyaltan, de nem kellene félremagyarázni.
2014. aug. 21. 06:53
Én (ez a saját igényeimnek megfelel, és tapasztalatom is van róla), a földszintre raknám a nappalit, konyhát, esetleg dolgozót, közös helyiségeket, és a pincébe a hálószobákat. Vétek nem kihasználni a föld nyáron hűtő, télen fűtő áldásos tevékenységét.
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - D2d5bb5db4)
2014. aug. 21. 05:29

Mi kicsi házban élünk,állandóanegyütt vagyunk a lányokkal,meg sem forsulna a fejemben külön birodalmat kiépíteni nekik,hogy ne lássam őket!

űFórumindító szeretné minél messzebb maguktól!

18. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Mmacus)
2014. aug. 21. 05:27
Nekem nem...a fórumindítónak!
2014. aug. 21. 01:50
Laktam mindket fajtaban,kenyelem szempontjabol az egyszintes jobb,es koltozesnel borzaszto volt a butorokat fel/leszallitani a ketszintesnel.
16. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Martin3)
2014. aug. 21. 00:42
én csak egyet mondok: tetőtéri szobátok NE legyen!!!
15. Kilimcs (válaszként erre: 10. - Ec7efbffe4)
2014. aug. 20. 20:54

első hszemben direkt írtam hogy a szűk , meg meredek stb lépcsők kerulendok ;). viszonylag széles mely belépős lapos lépcső kell. amin tényleg fellabbal is le lehet ugralni akár ;)


az ilyen szűk vagy meredek lépcsők nekem is a halálom. mondjuk én eleve tágas világos terekben gondolkodom. abba meg a szűk lépcső sehogy se fer bele

14. mmacus (válaszként erre: 12. - F8db0709b8)
2014. aug. 20. 18:53

Zárd be a gyerekeket a pincébe:(


Most komolyan, ennyire útban vannak?

13. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 12. - F8db0709b8)
2014. aug. 20. 18:17

Akkor már jobb két kisebb ház az udvaron; egy a gyerekeknek, egy a szülőknek.


Nehogy már feleslegesen mászkáljanak.:(

2014. aug. 20. 17:43

Én szintesben nem gondolkodnék...

Olyat kell venni,építeni,ahol számotokra kellő távolságban vannak a gyerekek,és természetesen mindegyik szoba külön bejáratú.

Ha emeletesbe mennétek,talán föntre a gyerköcöknek külön fürdőszoba és wc....akkor lemászkálniuk sem kell,csak ha szükséges...


Saját tapasztaalt...mi is néztünk házakat,és találtunk egyet,azzal csak az a baj,ha a gyerek meg áll a lépcső tetején,pontosan látná az ágyunkat..és mivel fent nincs fürdő,magánéletünk tuti nem lenne.....

2014. aug. 20. 17:35

Én ha újra építkeznék, pincét + földszintet csinálnék.

Emelet, tetőtér kizárt.

10. ec7efbffe4 (válaszként erre: 9. - Kilimcs)
2014. aug. 20. 17:23
Ez igaz,fitten tart,csakhogy egy lábtőrésnél fekvőgipsszel már nem nagyon működik a fitnesz!:)Tapasztalatból írom,pláne,ha egy szűk csigalépcső vezet az emeltre.
9. Kilimcs (válaszként erre: 7. - Adri111)
2014. aug. 20. 16:35
ez meg a msik.. nagyapám 2 bottal felment mindennap a padlásra náluk létrán!! (80 feett is, míg élt) :) bármiylen mozgás fitten tart. a lépcső észnéltartja az embert, hogy hoppá, nem ellustulni :)
8. Kilimcs (válaszként erre: 5. - 2104cc91e8)
2014. aug. 20. 16:33
mondjuk ez durva :O hogy takarítjk? (ha van takarító az más)
2014. aug. 20. 16:31

85 éves nagymamám úgy szalad fel a lépcsőn, hogy elkerül minket is. :D Szerintem kifejezetten fitten tartja. ;)


Egyébként nekünk tetőteres van, és bár az ablakok nem tetőteresek, de a falak több helyen nyilván azok. Oda viszont nem lehet nagyon szekrényt tenni, így nem túl praktikus. Viszont ad egy kis látványt a szobának. Emellett nyilván az emeleten melegebb van, ami nyáron zavaró.

Az, hogy emeletes legyen-e, én inkább a telek nagyságától tenném függővé. Egy kisebb telekre megéri az emelet, hiszen akkor több hely marad a kertnek.

2014. aug. 20. 16:31

ha végleges háznak sznnm, én mindenképp úgy alakítanám, ha két szint is, hogy egy nagy légtér, fennt is van szoba, meg lennt is. Hogy ha úgy dönt az ember, simán lehessen lenn háló.


Ha a lépcsőn nem spóroltok, akkor szerintem nagyon jól használható megoldások vannak. Ott szokott komoly probléma lenni, ahol túl szűk, túl meredek, , vagy túl magasak vagy véknyak a lépcsőfokok... szóval a lépcsőre figyelni kell, hogy lapos széles fokok legyenek, akkor sokáig megmássza az member, és kondiban is tart:D lehet otthon sportolni rajta:)

2014. aug. 20. 16:31

Egy szintes!


Ha te tervezed akkor pláne találhatsz megoldást a

szeparációra!


Gondold el, ha már kirepülnek, akkor is fűteni, takarítani, mosni, stb. fel kell másznod egy emeletet :( Ki tudja milyen egészségi állapotban leszel!


(van ismerősöm aki már vagy két éve nem volt az emeleti szobákban!)

2014. aug. 20. 16:23

Nem tudom, ha fiatalok vagytok, még jól birjátok az emelet megmászását, de később már nem.

Láttam a bácsikáméknál, egy idő után fel sem mentek az emeletre, oda a vendégek lettek elszállásolva. Az is fárasztó lett a nénémnek.

A gyerekek pedig egy idő után saját lábukra állnak, elmennek otthonról, kényelmesebb az egy szintes ház.

Meg lehet azt oldani, főleg ha tervezve lesz, ne legyetek egymás szájában.

3. 2cc786c515 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2014. aug. 20. 16:18

A barátnőmék nagyon jól el tudták dugni/szigetelni a három gyerkőc hálóját az övékétől:)


Próbálj megtervezni egy földszintes házat.


Nekem már reggelente a galária lemászása is megterhelő míg be nem járódok (45év) bár lehet fittség az egésznek a kulcsa :)

2014. aug. 20. 16:16
bocs, most közbejött valami, este leszek, addig is köszi a válaszokat
2014. aug. 20. 16:14

ház vásárlás/építés előtt állunk és nem tudunk dönteni, mind a kettő mellett vannak érvek és ellenérvek.

Nekem a kétszintes,vagy tetőteres, de nem tetőtéri ablakkal, hanem normál)a legszimpatikusabb..

Az egyszintessel az a bajom, hogy a gyerekek szájában vagyunk, ők meg a mienkben, nincs privát tér szerintem. A gyerekek már viszonylag nagyok (4-9év közöttiek, így a lépcsőről leesés nem kizáró ok a 2 szintesnél). Viszont olvastam olyat, hogy így is sok a lépcsőzés, mert a cuccok lent vannak, fel kell vinni...na de, ha eleve fent mosnék, akkor a gyerkőcök cuccaiz azon a szinten pakolnám el, a mienket meg lefelé hoznám(ha a haáló lent van..)

előre is köszi a pro és kontra válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook