Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik a legjobb szőke hajfesték? fórum

Melyik a legjobb szőke hajfesték? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
421. globus (válaszként erre: 420. - Ivi79)
2012. jún. 19. 17:00
Ivi, körbejártam ezt a tigit, egyelőre csak neten :) Modellező paszta valami más, vagy konkrétan waxra gondoltál? Az előbbi valamivel olcsóbb.
420. ivi79 (válaszként erre: 419. - Anda39)
2012. jún. 18. 15:14

de vannak sznobok, akiknek holmi kotyvalék nem elég, hanem professzionális kencét vár el..bár nem ismerem a vendégeid, lehet némelyik örülne ha nem müaynagokat kapna.

ezért röhögök a biofodrászaton, mert a samponjaik tele vannak ammonium-lauril-éter-szulfáttal.

"ammonium laureth sulfate, azaz közel ugyanolyan káros vegyület, mint a sodium laureth sulfate"

419. Anda39 (válaszként erre: 418. - Ivi79)
2012. jún. 18. 14:45
Azt hiszem, ha kókuszolajat kenek a vendégeim fejére, igencsak elégedettek lehetnek, mert annyi tényleg szar hajápoló van, hogy az már csúcs...:)
418. ivi79 (válaszként erre: 417. - Anda39)
2012. jún. 18. 09:56

ja, azt hittem, h szupi hajápolónak akarod álcázni:) bár a kókuszillat úgyis elárul.. amit csak fényesitenél, annál vizes hajba kend bele, szárítás után ragyogni fog.

én is kínzom a hajam, de jól birja a strapát, viszont fejböröm érzékeny..

argánolajat nem ismerem, ez a kókuszdolog is onnan jött, h pajzsmirigyeseknek ajánlják a fogyasztását, és meg minden szart magamra kenek:)

417. Anda39 (válaszként erre: 416. - Ivi79)
2012. jún. 18. 08:52
Igen, de végülis egy üres tégelybe is tehetem, aztán mint a wax-ot, úgy használnám...Már egy ideje kacsingatok a kókuszolajra, de az Argan olajról is csodákat olvasok hajjal kapcsolatban, és próbáltam kis tasakos kiszerelésben - hát valami isteni illata van, és tényleg nagyon jó a hajnak. Amit én művelek a sajátommal, az megérne egy misét, és eddig még semmi baja. (na ezt gyorsan lekopogom)
416. ivi79 (válaszként erre: 414. - Globus)
2012. jún. 17. 22:56

tudsz rendelni neten is fodrászkellékestől, csak én nem szeretek postaköltséget fizetni..esetleg tigivel dolgozó fodrászatokban érdeklődhetsz, mert ott szoktak eladni

samponban én alverdét(dm) szeretem, olcsó és nemkáros. vannak jobb és drágább készitmények, meg keverhetnék tojásból is sampont, de annyira nem vagyok elvetemült.


Anda, lehet ki kéne próbálni,max eldugul vagy olyan pumpás flakonba, amivel a folyékony szappant adagolják és azt a kis köpetnyit tenyérben eloszlatni és hajrakenni.

415. Anda39 (válaszként erre: 413. - Ivi79)
2012. jún. 17. 22:49
Kár, azt hittem, ez is olyan, mint a többi olaj...:(
414. globus (válaszként erre: 413. - Ivi79)
2012. jún. 17. 22:46

Nem vagyok bp-i :(

Samponra is van természetes eredetű variációd?

413. ivi79 (válaszként erre: 409. - Anda39)
2012. jún. 17. 22:42

főképp az olcsóság miatt szeretem a természetes cuccokat, meg rájöttem h azóta kevésbé vakarózom, szárad ki bőröm:)

flakonnal az a gáz h 25fok fölött folyik csak,de inkább 30fölött a tuti, az alatt oylan mint a sertészsír, de az sem megoldás h elötte alámelegitesz hajszáritóval, mert a szük spricni részből sztem nem olvad ki olyangyorsan.

ezen én is agyaltam már, mert kokuszolajjal fözök(ez finomitott nem kokusz izü), és olajsprében oliva van, de lecserélném, mert árban egyformák, csak hogy oldjam meg h a nyári kánikulán kivül is tudjam használni..


globus, westendben és mammutban a folyosón volt egy tigipult és onnan

412. Noarashi (válaszként erre: 410. - Anda39)
2012. jún. 17. 09:17

Köszönöm a választ! Alap hajszínem sötét szőke, igen régóta festem, ami most van, az a harmadik színárnyalat. De mindig szőke hajfestéket vettem, csak egyre sötétebbet :) Most búzaszőke színű (Garnier Nutrisse)

A két hajfesték között, legalábbis a dobozon lévő szín alapján szinte semmi különbség. Egy hangyányit világosabb.Persze lehet hogy máshogy reagál a fejemen :) Hát majd meglátom ...Max fodrász lesz a vége.

411. globus (válaszként erre: 404. - Ivi79)
2012. jún. 16. 21:49
Ezt hol lehet kapni?
410. Anda39 (válaszként erre: 408. - Noarashi)
2012. jún. 16. 21:40
Ha szereted a bevált festéket, ne kísérletezz inkább. Azt tudnod kell, hogy festék festéket nem világosít, tehát ha mondjuk balul ütne ki a dolog és sötétebb lenne az eredmény, mint amit megszoktál, a másik nem fog rajta változtatni.
409. Anda39 (válaszként erre: 407. - Ivi79)
2012. jún. 16. 21:39
Látom, te nagyon szereted a bio dolgokat használni! A kókuszolajról olvastam, hogy nagyon jót tesz a hajnak, de azt nem tudtam, hogy fényesít is. Szerinted nem lehetne fújni a hajra? (ha beletenném a pumpás flakonomba...)
2012. jún. 16. 12:23

Lenne egy kérdésem: Miután nem találtam olyan hajfestéket, amilyen szoktam használni, vettem egy ahhoz hasonló árnyalatut, de másik márkájut.

Aztán pár nappal később találtam olyat,amilyet szoktam amúgy is használni. De már a másikat ki szeretném próbálni.

Szóval ha az mégis ultragáz szín lenne az eredmény, akkor mennyi idő múlva kenhetem a fejemre a megszokottat?

407. ivi79 (válaszként erre: 406. - Anda39)
2012. jún. 16. 11:40

sima méhviaszom van, méhésztől vettem, de keverem sheavajjal, mert alapban ölni lehet vele olyan kemény..itt csak az arányt kell eltalálni, mert shea testhőn olvad és ha sok van benne akkor nem tart eléggé..

tegnap végülis ezzel kentem be a hajam, kibírt 1egész délutános bicajozást a napon, így mig van belöle, nem kisérletezek kemikáliákkal.és lemosni sem kell, mert igazából ez a cucc a kézkrémem:D

baleásnak az a baja, h hiába szappan meg melegviz, egy viaszos réteg marad a kezemen tőle..


ami nagyon szép fényt és puhaságot ad szőkített hajnak, az a kókuszolaj(lehetőleg hidegen sajtolt). az én hajamra elég egy borsónyi, ennél többtől zsiros hatású lesz, de az összes létező hajfényt lealázza.

406. Anda39 (válaszként erre: 405. - Anda39)
2012. jún. 15. 11:11

Nna, rákerestem a méhviaszra, ebből áll nagyjából:

palmitinsav, palmitoleát, hidroxipalmitát, és alkoholok oleinsavval alkotott észterei. Szóval ha nézem az összetevőket, tuti, hogy legközelebb sem fogom felismerni, még ha ez is...

405. Anda39
2012. jún. 15. 10:54

Na jól megkavarodtam...:(

Tényleg nincs méhviasz a Baleás waxban, megnéztem.

Ettől függetlenül a wax nem ad tartást, de én szeretem használni, mert egyrészről fényt ad a hajnak (főleg a szőkítettnek), és a tincseket kihangsúlyozza. Persze csak egy morzsányit szabad a tenyérbe tenni és jól összedörzsölni, és ezzel a "zsíros" kézzel megformázni a hajat. Utána kézmosás, igen...:)

A zselé nekem saját használatra nem jön be, mert utálom, ha kőkemény a hajam. Amitől megáll, az a volumennövelő por (Indola saját termékét használom, de láttam már lakosságit is a Schw.-tól)

404. ivi79 (válaszként erre: 403. - Globus)
2012. jún. 14. 22:17

tigi manipulator, majdnem 3rugo egy kis tégely:S

nekem is szokott viszketni, főleg ha megizzadok, meg hát a szökités..sokat segit az adalékmentes sampon és az abba kevert teafaolaj:)

403. globus (válaszként erre: 401. - Ivi79)
2012. jún. 14. 22:10

Mi az a tigi?

Nekem két naponta van szerencsém hajat mosni... csak akkor múlik el a fejbőr viszketése. Aztán másnap elölről kezdődik. Akkor is, ha nem kenem semmivel. Evvan, megszoktam kb. húsz éve :)

402. nadine81 (válaszként erre: 389. - Goldgirl1017)
2012. jún. 14. 22:08
Örülök,h neked is bevált ez a festék:D
401. ivi79 (válaszként erre: 399. - Globus)
2012. jún. 14. 21:56

őő az biztos h nem én voltam, mert nem teszek fel sehova képet magamról(nem is készül kép), ide is csak hajrészleteket a szine miatt..meg aztán 15éve rövid a hajam és páréve olyan mint a linkelt tatárcsillás.


szerencsére én nem kapok tanácsokat, mert magamat nyírom, de eddig 2db tanulónál voltam kisérleti nyúl és mind2 csak azért tett rá vmit, mert ez ugyanoylan mint a hajszáritás, sosem kérem, de ezzel van kész a vendég..végülis elég jókat kentek rá...

tigit végső elkeseredésemben vettem, mert annyi szart próbáltam már és az árán kivül tényleg tökéletes..

mongyuk az elsö helyen olyan tutin megcsinálta a srác, h 3hétig tökéletesen állt.


tudni kell h én heti1szer mosok hajat, és ezalatt max 2-3szor kenek rá cuccost, közben meg vizeskézzel segitek rá. ezekkel a zsirállagú izékkel meg kökemény zselékkel moshatnám 2naponta.

400. globus (válaszként erre: 398. - Ivi79)
2012. jún. 14. 21:25

Amúgy ismerős a téma, általában fodrászkodás másnapján én is szomorúan nézek tükörbe.

Külön falra mászok az olyan jótanácsoktól, hogy tegyél rá MÉG egy kis ezt-azt (szárazon) mosás nélkül, még pár napon át.

399. globus (válaszként erre: 398. - Ivi79)
2012. jún. 14. 21:23
Korábban fent volt egy tűzött hosszabb frizurád, tetszett :)
398. ivi79 (válaszként erre: 396. - Globus)
2012. jún. 14. 21:20

nemtom hajlakkot nem használtam 20éve, de amire emlékszem azalapján kötve hiszem h megtartaná az extrasürü és erős hajam, kb yilen ha be van állitva:

hir24.hu/Root/Shared/Pictures/2012/02/23/tatar-csilla.jpg

egy idöben használtam wella piros hajkrémjét, de abban túl sok volt a zseléadalék és oylan keményre csinálta a hajvégeket h szúrt.

egyszer kentek rá kevin murphy waxot és annak is tökjó volt az állaga.

kezdem azt hinni h a megfizethető kategoriában nincs olyan amit szeretnék(tehát nem oldja a körömlakkot sem)

397. globus (válaszként erre: 395. - Ivi79)
2012. jún. 14. 21:01
Ebből tucatnyi kiadás létezik, fodrászomnál egy harmadik :)) Enyém 4-es erősségű, ha nem a tartására vonatkozik, vajon mire?
396. globus (válaszként erre: 392. - Ivi79)
2012. jún. 14. 20:59
És ha hajlakkal fújnád be a tenyered, így gyúrnád be a kész rövid frizurába?
395. ivi79 (válaszként erre: 393. - Globus)
2012. jún. 14. 20:58

én ezt:

kremmania.hu/kremek/balea-styling-wax

"kb olyan,mintha disznózsírt kennél a hajadra" és tényleg:D

394. globus (válaszként erre: 391. - Anda39)
2012. jún. 14. 20:57
Ha jól értem, simán hanyagolható :)
393. globus (válaszként erre: 391. - Anda39)
2012. jún. 14. 20:56

Erről beszélek, sajna német oldal, ismered a terméket?

[link]

392. ivi79 (válaszként erre: 391. - Anda39)
2012. jún. 14. 20:39

melyik wax ez? mert amiröl én beszélekés sztem Globus is, az balea(kék kupakos, styling wax, stark) abban 1gr méhviasz nincs, hanem csak gépzsír(parafinum liquidum és petrolatum)és további vegyianyag, konkrétan vazelin állaga van és hatása is annyi, mintha vazelint kennék rá.

a tigi állaga inkább nyúlós enyhén folyós, ad minimális tartást, de nem zselés, másnap elég vizes kézzel beletúrni és újra jól áll..zselével pont az a baj h beleköt a hajba..

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook