Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meliane-ról tapasztalatok, közben, és utána... fórum

Meliane-ról tapasztalatok, közben, és utána... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
103. aa35c27f5c (válaszként erre: 102. - MisMarple)
2010. szept. 30. 15:15

Szia!

Nekem a nuvaring hüvelygyűrű nagyon jó volt ebből a szempontból! Bár nem épp olcsó...

2010. szept. 30. 10:07

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni, hogy amennyiben jelentkezik a libidó mély zuhanása és az ingerültség, gondolom tanácsos a gyógyszert inkább abbahagyni. Viszont akkor mit tanácsoltok helyette? Másik gyógyszerrel lehet javítani ezen, vagy le kell állni teljesen?

Valamit muszáj csinálnom, mert ez még a kapcsolatom rovására is mehet. Akinél már megvannak ezek a tünetek léci írjon valami megoldást. Köszönöm

2010. júl. 23. 07:37
Nekem még mindig nem jó a meliane. Jövő héten kezdődik elölről a tortúra. Még mindig köztes vérzésem van tőle. Nem vészes, de zavaró.
100. aa35c27f5c (válaszként erre: 97. - Zsofiky17)
2010. júl. 23. 07:36
Hááát. Határeset. Nekem a dokim a legelsőnél mindig azt mondja, hogy az első-második napon...Passzolom igazából.
2009. nov. 1. 08:33
Sziasztok!2hónapja szedem a meliane-t és az lenne a kérdésem,hogy lehetséges hogy a mellfeszülésem és fájdalmam ettől van?Nőhet tőle a mell?Mert hogy nem a menstruációm érkezése miatt fáj az biztos.Segítsetek.Köszönöm!
2009. okt. 27. 09:59

Sziasztok!

3 hónapja volt egy műtétem, ami miatt egy hónapig nem szedhettem a gyógyszeremet. Már újra szedem 2 hónapja, de aggódom, hogy nem nyújt megfelelő védelmet. Nektek mi a véleményetek?

Köszi, Viki

2009. okt. 12. 12:22

Sziasztok! Én ma kaptam Meliane-t! És ma van a menszeszem 3. napja. Most is elkezdhetem vagy várjam meg a következö vérzésemet? Melyiknél hat gyorsabban? De ha ma én elkezdem akkor is jó lesz?

SEGITSETEK!!!! Bármilyen vélemény, tapasztalat jól jön! KÖSZÖNÖM!!!

2009. okt. 8. 14:30

Sziasztok!

Regisztráltam az oldalon,mert látom hogy megoszlanak a vélemények.Én is kérném valamennyiőtök tanácsát.18 éves vagyok,a barátommal több,mint 1 éve élünk szexuális kapcsolatot.Nagyon szeretem őt,és élvezem az együttléteinket.Szinte minden nap akarjuk:)Most szeretnék fogamzásgátlót szedni,eddig a "megszakításos" módszert alkalmaztuk,NAGY szerencsével nem estem teherbe.Többen is írjátok hogy a szex iránti vágy csökken,sőt van ahol mínusz, hízás,stb...Én ezeket nem szeretném,és még is a gyógyszer a legjobb szerintem, bár nem tudom...De nem szeretnénk még gyereket,hisz igazából még mi is azok vagyunk:)Egyébként a nőgyógyászom egy se..fej, szóval...nem tom lkezdjem-e szedni...Üdv: Cuncika:)

2009. szept. 16. 20:30
Sziasztok! Én most kezdtem 1 hete szedni a meliane-t, és az lenne a kérdésem,h az normális,h még mindig megvan,igaz csak ilyen kis mennyiségben,de akkor is... a gyógyszerre gondolok,h az miatt lehet,mert egyébként már elmúlt volna. Vagy ez az a pecsételő vérzés? Nem nagyon volt ilyennel dolgom eddig, ezért egy megnyugtató válasz jól esne bárkitől:)
2009. szept. 1. 16:23

Sziasztok!

Én már elég régen szedem a malianet és szerencsére nem adódott semmi komoly legalábbis eddig. De ahogy itt olvasgattam a hozzászólásokat elég érdekes dolgokra lettem figyelmes, olyan "tünetekre" amiket magamon is tapasztalok, de nem tudtam, hogy ez a gyógyszer mellékhatása lehet. Én tavaly tartottam először szünetet, ugyanis addig egy nőgyógyász sem amlítette, hogy kéne és ahogy olvastam ezt már többen írtátok, de a hangulatingadozás és a sex élvezetminőségének változása, ahogy így említettétek rám is egyre jellemzőbb....talán ideje lenne abbahagyni? Csak még egy gyors kérdés, estleg fulladásos érzést okozhat-e vagy tapasztaét-e valaki több éves szedés után/alatt, vagy annak az okát inkább másban keressem? Szép napot mindenkinek!

2009. júl. 28. 09:36

Sziasztok!

Én két évig szedtem, majd újra két évig.

Most három éve hogy abbahagytam, hála a jó istennek! Olyan migrénem volt, hogy a műtétről tárgyaltunk már a neurológusommal, amikor abbahagytam, és pár hónap után megszűnt a probléma. Lekopogom, h kb másfél éve tünetmentes vagyok. Kb 8 hónapja gyógyultam ki teljesen az anemiámból is. És túlvagyok egy missed ab-on is, ami teljesen váratlan volt, mert két hónapig meglehetősen jól éreztem magam.

Szóval fogamzásgátló tablettát én soha, se ilyet, se másmilyet nem fogok szedni! És senki másnak sem tudom nyugodt szívvel ajánlani. Marhára kényelmes, de nem éri meg az árát, mert az maga az egészség.

92. Dengy5
2009. júl. 26. 20:38

Sziasztok!

Én is Meliane-t szedtem kb. 3 évig. Ciklusom azóta sem rendeződött és PCO-m van.Már 1,5 éve nem esek teherbe.

Azóta megfogadtam, hogy soha többet semmilyen hormonális fogamzásgátlót nem fogok szedni.

91. aa35c27f5c (válaszként erre: 90. - Suklaakeiju)
2009. júl. 22. 11:59
Az biztos, hogy véd! Ha olyat ír fel pl. gyógyszer váltáskor a doki, ami nem védene, kiegészítő fogamzásgátlást javasolna!
2009. júl. 21. 21:27

Sziasztok!

Nekem ez az első fogamzásgátlóm, most vagyok a második levél második felében. Végignéztem a hozzászólásokat, arra kerestem választ, amit szultanpepa sem talált meg a tájékoztatóban, hogy a 7 napos bogyószünetben véd-e. Marmar szerint igen, és nem mintha nem hinnék neki, de jólesne, ha még páran megerősítenétek az információt... :)


Amúgy eddigi tapasztalataim (hogy oldjam kicsit a sok negativitást):


Nem vettem észre semmi negatív változást eddig az életemben, kivéve az első levél harmadik hetében, amikor úgy 6-7 napig tőlem nagyon-nagyon szokatlanul idegbajos voltam, de ahogy jött, úgy ment is a dolog, és nem vagyok biztos benne, hogy a Meliane-tól volt, csak nem találtam más magyarázatot, így ezzel nyugtattam meg magam.


Nekem nem mondta a nőgyogyim a kéthetes kivárást, viszont mivel nem a menzesz első napján kezdtem, kivártam a tájékoztató által ajánlott egy(!) hetet, vagyis hát úgy alakult, hogy másfél hét múlva voltunk együtt először, és megvédett, az első gyógyszerszünet harmadik napján megjött, öt nap múlva elállt, görcs csak ugyanannyira, mint azelőtt is, szóval eddig minden hepi. Remélem, így is marad.

2009. júl. 11. 00:27

jah elvileg már az elsö szemtöl hat a bogyesz ha a menzesz elsö napjától szedem:D

na de nem bizom a véletlenre... a doki 2 hete mondott, én inkább betartom... nem akarok bajt"

kb 30000 kérdést és választ olvastam végig szal remélem jo az infó... mindenki ugyan ezt irta:D

remélem ez még jol jön vkinek:D

88. dina1111 (válaszként erre: 87. - Lilura)
2009. júl. 9. 20:24

hát kb 60x olvastam át, és amit én leszürtem az az, h ha az elsö naptol szedem akkor kb egy hét... de ezt ojan kevésnek gondolom...

aztán volt egy ojan csavar is hogy a doki 2 hetet mondott... de nem ez a gyógyszer volt eredetileg nekem felirva...egy másik volt, csakhogy azt nem lehetett havonta kiváltani. szoval most egyszerre csak egy levél bogyim van, és havonta kell váltogatnom meg mászkálnom gyogyszertárba...

viszont az a 2 hét... nemtom... csak félek...:S

KÖSZIKE az eddigi segitséget:D

ja eddigi hatása h állandoan ennék... kb 43 kg vok és eddig is ettem, de most... :) végülis örülök mert hát rámfér:P

87. lilura (válaszként erre: 86. - Dina1111)
2009. júl. 9. 19:36

Szerintem bent van a tájékoztatójában, hogy mikortól hat, nem?


Nekem is ez volt az első, aztán váltottam, végül mégis visszaszoktam:). De jól tettem. nekem semmi gondot nem okoz. 1-2 patim van, mielőtt megjön, de ennyi. Szex okés:). Persze ez szervezetfüggő.

2009. júl. 9. 19:08

sziasztok!

Én most kezdtem el elöször szedni fogamzásgátló tablettát, és az pont a Meliane. két kérdésem lenne, és ha esetleg tud valaki válaszolni azt nagyon megköszönném:)

1; kb 8 9 napja szedem a bogyót, a menzesz elsö napján kezdtem el.Elötte nem szedtem semmit. Mikortól hat biztosan a fogamzásgátló hatása?


2;ahogy én itt észrevettem nemsok mindenkinek van jó tapasztalata... hogy öszinte legyek beparáztam'... nem vagyok tul idös, söt... most nemtudom, jó döntés volt ezt választani?!... :/


aki tudna nekem segiteni az irjon itt, vagy levelet, mindegy...

elöre is köszönöm:)

2009. jún. 25. 14:16

Sziasztok!

Nálam a meliane közti vérzést okozott, ami akkor is megmaradt, miután abba hagytam. Ennek már több, mint fél éve, és még mindig pecsételek. Most peteérés idején, viszont így felmerül bennem a kérdés, hogy melianeval miért....

84. tücsimücsi (válaszként erre: 82. - Lollipoppp)
2009. máj. 5. 12:49
Azt lehet tenni, hogy nem szeded tovább, nekem pont ugyanazek a tünetek lettek tőle.
2009. máj. 5. 12:45

Sziasztok! Lollipoppp és szeze

Én nemrég hagytam abba a Meliane-t úgy 6 év után.

Az én szexuális vágyam is megcsappant amikor szedni kezdtem, de most hogy abbahagytam nem ismerek magamara. Ez akkor fel sem tűnt, de már sokaktól hallottam én is, hogy a gyógyszertől van, de ez sajna nem csak a Meliane-ra igaz, hanem ahogy én tudom más fogamzásgátlókra is.

Szeze - szerintem, ha még nem tettedd és még mindig vannak panaszaid menj el orvoshoz.

2009. ápr. 26. 17:48

Sziasztok!

A legelső fogamzásgátlóm a yasminelle volt, de mellékhatások miatt abbahagytam. Szinte pontosan egy hónapja, hogy szedem a meliane-t. Eddig midnen szép és jó azt leszámítva, hogy (sztem mióta szedem) hiába csinál a barátom bármit ami eddig nekem nagyon jól esett, vagy nem érzek semmit, vagy vagy nagyonnagyon nehezen jutok el az orgazmusig. :( Őt végülis kívánom, de azt egyáltalán nem, hogy ő hozzám érjen vagy ilyesmi... Ez lehet a gyógyszertől? Én nem akarom h ezt csinálja velem, de nem akarok még egy gyógyszert keresni, ki tudja az mit okozna. Amúgy ingerültebb is vagyok, robbanok mint a bomba és nagyon lehangolt is... mit lehet tenni ilyenkor?:( légyszi írjatok! :( előre is köszi

81. szeze
2009. ápr. 6. 19:27

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem!2 hete kezdtem el szedi a melaine-t és mensi elmúlta után is vérzem de nem erősen és leginkább csak megerőltetés után.Szerintetek menjek el orvoshoz, és hat a gyógyzser?Mi bajom lehet?

Létszi valaki írjon vissza, mert eléggé kétségbe vagyok esve!:(

2009. ápr. 1. 09:52

Sziasztok!

Nekem a problémám az,hogy apró kis gennyes pattanások jöttek ki a dekoltázsomon (nem is kevés) és elvétve a nyakamon.Már bőrgyógyászok tömegét jártam végig és mindenki csak külsőleg adott krémet vagy lemosót.Van egy olyan érzésem,hogy gyógyszertől lehet.Esetleg valakinek hasonló tapasztalat?

Vagy megoldás?Nagyon megköszönném,mert már évek óta szenvedek tőle!

Előre köszönöm

79. 93de7fc530 (válaszként erre: 75. - Tücsimücsi)
2009. márc. 21. 17:28

Köszi a választ, Tücsimücsi :)

A többször is előjött tél végi depressziómra én semmilyen gyógyszert nem voltam hajlandó beszedni - nem vagyok a híve az ilyen "kemikáliáknak" -, viszont nekem szuperül bejött egy orbáncfű-kapszula (kék dobozon napocskás ;))! Ez semmi mást nem tartalmaz, mint magát a porrá őrölt gyógynövényt! Napi egyet kell bevenni és kb. 2 hét alatt fejti ki hatását. Ne úgy képzeljétek el, mint egy nyugtatót vagy ilyesmit, tehát semmi "fejbevágós, kiütős" dolog, hanem egyszer csak azt vettem észre, hogy jé, elmúlt a sírógörcs, a feszültség, sokkal jobb a hangulatom... :) Nyár elejéig szedtem, utána már nem volt problémám. Egyetlen mellékhatást vettem észre: fényérzékenységet okozhat, ha szolizol vagy sokat napozol, előfordulhatnak a bőrön apró kiütések. De ennyi kellemetlenséget sz'tem bőven megér!!! (Ha esetleg valakinek szüksége lenne a kapszula nevére, priviben szívesen megadom.)

2009. márc. 20. 13:15
Ja, még annyit tennék hozzá, hogy nem tudom mennyi köze van hozzá, de előző este vörösbort ittam. De sokan javasolják női bajokra a cickafarkfű teát is. Most is azt iszok, mert pl. görcsoldásra és még sok minden másra is jó. Lehet inni teaént a filteres változatát, vagy a nem filteres változatát leforrázni, állni hagyni, leszűrni és a fürdő vizhez önteni. Állítólag nagyon sokmindenre jó! Hozzá lehet jutni gyógyszertárakban, Herbáriás boltokban, DM-ben stb.
2009. márc. 20. 12:34

Örömmel tudatom, hogy tegnap óta ismét menstruálok!!!

Tehét üzenem mindenkinek,akinek hasonló problámája van, vagyis sokáig tartó gyógyszerszedés után nem jön meg az első néhány hónapban, az ne aggódjon legalább 3 hónapig. Mikor elmentem az orvoshoz, és közölte velem, hogy leállt a petefészek működésem az szörnyű érzés volt. Pláne, hogy nagyon szeretnénk babát a férjemmel, de igaz, még nem most (hamarosan viszont igen). Tehát azt szeretném ezzel mondani, hogy mielőtt teljesen kétségbe esnétek, mint én is várjatok. Akkorát nevettem magamon amikor miután kisírtam magam és majd egy napig nem is foglalkoztam mással, még a munkahelyemen sem (szerencse, hogy a főnök nem volt itthol) csak hogy önmagamon keseregjek, és másnap pedig reggel megjött. Tehát nyugalom! Sőt az idegeskedéstől pedig még rosszabb, tehát azt senkinek sem ajánlom. Tudom, hogy nehéz nem idegeskedni, mert néhány napja én is átéltem,(és szörnyen haragudtam mindenkire aki azt mondta nyugodjak meg, nem lesz semmi baj) de miután megnyugodtam és próbáltam arra koncentrálni, hogy nyugodt maradjak, mert hamarosan úgy is megjön, lám meg is jött.

Azért írom ezeket le, mert ha olvastam volna én is hasonlót nem csak sok-sok negatív dolgot nekem is biztosan könnyebb lett volna feldolgozni.

76. tücsimücsi (válaszként erre: 71. - Lilura)
2009. márc. 18. 12:09
Én úgy tudom az is tartalmaz hormont.
75. tücsimücsi (válaszként erre: 69. - 93de7fc530)
2009. márc. 18. 12:06

Detto.

Nekem nem csak a Meliane-tól csökkent mínuszra a libidó, hanem a Marvelontól, a Yadintól is.:))

A depi is előjött.

Mikor már az első gyerekem megszületett, feltetettem a spirált is ami a következő hónapban kilökődött. Ez sem vált be.

A megszakításos téma szintén nem jöhet szóba, mert a lányom ( mostmár azt mondom: szerencsére!!) így sikeredett be.

Óvszert használunk már jó ideje, de örökké ez sem jó egyikőnknek sem. PATT HELYZET!!!!!!!

2009. márc. 18. 11:52

sziasztok!

én 3évig szedtem és mi is babát terveztünk. Januárban már nem kezdtem el szedni(2006) az elevitet viszont igent. Áprilisban már áldott:) is voltam.

Semmien problámám nem volt.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook