Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség előtt, alatt és utána - Tapasztalataink a gyerekvállalásról fórum

Terhesség előtt, alatt és utána - Tapasztalataink a gyerekvállalásról (beszélgetős fórum)


23. Panna07 (válaszként erre: 22. - Chilipepper)
2019. aug. 23. 12:05

Igen, az a baj, hogy nincs egységes orvosi álláspont a TSH kapcsán.

Sok sikert!

22. chilipepper (válaszként erre: 20. - Panna07)
2019. aug. 23. 11:57
Tudom, eléggé megzavart engem is ez az egész. Azt mondta az endo doki, hogy ez örök vita a nőgyógyászok és az endokrinológusok között... hát mondom nagyszerű, akkor én honnan tudjam kinek van igaza? Minden más értékem tökéletes, szóval én hajlok arra, hogy elhiggyem amit mondott. Októberben megyek vissza kontroll laborra, addig diéta, sport, meg vitaminok. Lehet, hogy kicsit sikerül lejjebb nyomni.
21. Panna07 (válaszként erre: 19. - Chilipepper)
2019. aug. 23. 10:33
Igen, elég durva, hogy magánrendelésre is sokat várni egy ekkora városban.
20. Panna07 (válaszként erre: 18. - Chilipepper)
2019. aug. 23. 10:33

Én is elkezdtem szedni a Szelént, azt javasolják a pajzsmirigyre. Aztán majd kiderül, mit mond az endokrinológus.

Nem szeretnék beleszólni,de lehet, hogy jobb lenne, ha konzultálnál a nőgyógyásszal,nehogy mégegyszer megtörténjen ez, persze nem lehet tudni, hogy a TSH miatt történt vagy más miatt, csak jobb az óvatosság. Vagy egy másik endokrinológushoz kellene menni. Azt olvastam, hogy a beágyazódás után a TSH érték megugrik, ezért is fontos, hogy ne legyen eleve magasabb, mint az ideális.

19. chilipepper (válaszként erre: 17. - Panna07)
2019. aug. 23. 10:26
Most látom csak, hogy október a legközelebbi időpont? Hát ez elég durva :O
18. chilipepper (válaszként erre: 17. - Panna07)
2019. aug. 23. 10:21
Nekem legutóbb 3,06 volt a TSH, a nőgyógyász szerint 1,5 lenne az ideális. Persze, nézték a többi értéket is, meg is vizsgált az endokrinológus, de azt mondta szerinte tökéletesen működik a pajzsmirigyem, van akinek a 3 körüli TSH teljesen normális - és tényleg ugye bőven határértéken belül van. Elkezdtem szedni egy vèny nélküli pajzsmirigy vitamint, meglátjuk javít-e valamit.
17. Panna07 (válaszként erre: 16. - Chilipepper)
2019. aug. 23. 09:59

Szia! Nagyon sajnálom, ami veled történt. A nagy öröm után borzasztó lehetett, hogy elment. :( Tudom nem vígasztal, de az nagyon jó, hogy 4 hónap alatt sikerült, bíztasson, hogy a közeljövőben is fog!

Azt viszont jól tetted, hogy elmentél kivizsgálásra, az IR és a pajzsmirigy fontos a sikeres terhességhez. A TSH-d mennyi volt? A pajzsmirigy funkcióhoz meg kell nézetni a ft3, ft4, Anti-Tpo, Anti-Tg értékeket is, ezeket nézték?

Megértelek, hogy nehezen bírod, én is küszködök az érzéseimmel, hogy szinte mindenki babát vár, ami tök jó, csak mi is annyira várunk rá.

A TSH-val most én is gondban vagyok, a többi érték elvileg jó. A TSH-m korábban mindig jó volt, most viszont két alkalommal is több volt mint 3. Pécsen, ahol elég nagy klinika van, nem nagyon lehet bejutni rendelésre, felhívtam őket, és decemberre van időpont, magánrendelésre is októberben tudok bejutni.

2019. aug. 23. 09:33

Sziasztok! Sajnos nekem eddig mèg nem sok tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. Kb másfél éve döntöttük el, hogy jöhetne a baba. Sajnos volt egy miómám amit meg kellett műteni, így nettó egy évet buktunk :( Idén januártól elvileg nincs akadály, a negyedik ciklusban terhes is lettem. Valahogy éreztem, hogy sikerült, feszült a hasam és olyan érdekes érzés volt :) persze még nem lehettem benne biztos, de a nemvárt mensi előtt 2 nappal csináltam egy tesztet, ami pozitív lett! El sem hittem, nagyon boldog voltam, a párom is. Ezután még csináltam kettőt, hogy nem csak a teszt viccelt meg, de azok is pozik lettek. Kértem időpontot a nőgyógyászomtól, kiszámoltam hogy kb mikor lesz már szívhang és arra a hétre. Azután egyik nap mentem haza munkából és furcsa érzésem lett. Már nem feszített úgyva hasam mint addig állandóan. Hazaértem, elmentem wc-re és sajnos csupa vér voltam :,( Semmi görcs, egyszerűen csak megjött... azt hittem belebolondulok.

Az orvos szerint ez nagyon gyakori, és mivel a negyedik próbálkozós ciklusban összejött, nem lesz gond. De én nagyon féltem, hogy miattam volt, ezért elmentem kivizsgálásokra. Annyi derült ki, hogy van egy enyhe inzulin rezisztenzciám, azóta ezt kezeljük. Illetve magas a TSH-m a nőgyógyász szerint, az endokrinologus viszont kb kiröhögött, hogy jó értèkekkel és normális ciklussal mit akarok nála... Szóval itt tartok most, egy kémiai terhesség után, parázva, hogy mikor sikerül újra, és akkor végre velünk marad-e. Közben körülöttem MINDENKI terhes, még az is aki nem is akart gyereket. Én pedig csak várom a csodát és egyre depressziósabb leszek :,(

2019. aug. 22. 22:45

Oh ès elfelejtettem, nekem sem volt se hányás se rosszullèt,

A pàrom szólt hogy nem akar sèrtegetni, de híztam a hasamra, vagy terhes vagyok.

Szülès után nem volt segítsègem, nekem az elsô egy hónap nagyon nehèz volt mint elsô baba.

A második hónap már könnyebb kiismered a kisbabád ès tudod, tudnod kell mièrt sír.

Ès ahogy hízott annál könnyebb volt vele

2019. aug. 22. 22:28

38 vagyok, 2 hónapos a pici.

Ö nem volt betervezve, de az elôtte lèvô terhessèg igen, sajnos elvetèltem 10 hetesen

Fêlelmek? Oh igen, az elsô 12 hètben nagyon aggódsz hogy elvetèlsz, a 12 hèt ès a 25 hèt között a genetikai betegsègek miatt idegeskedsz.

Aztàn a 31 hètig fèlsz a szülèstôl fôleg ha elsô baba.

Èn utàna megnyugodtam mondván sok millió nô könnyen megszült, vagy nehezen, èn is túlleszek rajta.

Nem aggódtam, de a szülèsre nem lehet felkèszülni, ez mindenkinek màs, nekem borzalmas volt, nehezen tágultam, de egèzsèges kislánynak adtam èletet.

2019. aug. 21. 21:37

Szia!

Tervezett baba volt, 2018.december 11-én született meg a kislányom, én féltem igazából nagyon a szülestol rengeteget szenvedtem a fájdalomtól de utána elmúlt minden, mikor meg pillantottam az én drága kislányomat, annál szebb és jobb érzés nem volt egész életemben. Az anyaság az elején, nehéz volt, de volt segítségem, az édesanyukam segített mindenben 0-24ben együtt csináltunk mindent.😊

Mára már egész könnyen, rutinosan bele szoktam a minden napjainkba.🙂

Csodálatos érzés Anyának lenni. 🙂❤️🤗

Egyébként én nem vettem észre azon kívül hogy késett a menstruációm a terhességet. Annyi volt, hogy egy picit többet ettem a kelleténél. De nemvolt annyira feltűnő!

Szép estét! :)

12. 8d00a82c06 (válaszként erre: 11. - Dd3e7764d1)
2019. aug. 20. 22:12
Dettó! Egyszer sem volt émelygés, hányás. Semmi tünetem sem volt, csak a pocak növekedés.
11. dd3e7764d1 (válaszként erre: 10. - 86a60208b0)
2019. aug. 20. 21:52
Nekem egyáltalán nem volt. Még pici émelygés sem. Szóval én a nagyon szerencsések közé tartozom. Szó szerint semmi negatív tünet, csak a pocak növekedett :-)
2019. aug. 20. 14:32

Köszönöm azoknak akik értettek a kérdésem lényeget és leírták a tapasztalatokat.

Milyenek voltak a reggeli rosszul létek? Egyi barátnőm mesélte, hogy ő könnyen bírta, evett egy kicsit és jobban lett, más pedig, hogy alig bírt ételre nézni. Nektek milyen volt? :)

2019. aug. 19. 07:49
Értem is, meg nem is :) nekünk tervezett volt, "jöjjön ha jönni akar" jött is :) 28 éves vagyok, 26 hetes, sokat hánytam, derék, hát és az itt ott fájdalmaktól eltekintve amúgy imádom a terhességet :) még.. aggódásban voltak hullamvölgyek, mert nem volt minden vizsgálati eredmény tökéletes, de a stressz nagyon sokat árthat, így próbálok többnyire semmin sem aggódni. Apukám mindig arra tanított, hogy ne rohanj a lovak elé, mert eltaposnak :)) és ez nagyon igaz :) még egy hónapig dolgozok, utána pihenés :) aggódni valót meg nem keresek, ami tőlem telhető azt megteszem, a többit majd az élet elődönti :) kívánom, hogy minél hamarabb sikerüljön! Es bízom benne, hogy nem fogod túl aggódni! Mert az senkinek sem jó :)
8. dd3e7764d1 (válaszként erre: 1. - 86a60208b0)
2019. aug. 16. 14:09
38 évesen szültem, 21 hónapos a kisfiam. A férjemmel terveztük a babát, mivel már nem voltunk fiatalok az anyagi biztonság már megvolt. Álom terhesség volt, szinte végig dolgoztam, teljesen pozitívan éltem meg az egészet. Egyedül a szüléstōl féltem, ott is inkább azért, hogy vajon a férjem hazaér - e? Munkája miatt rengeteget utazott egész Európában és Ázsiában, szóval tudtam kevés lesz, hogy szólok gyere haza, mert szülök :-) Szerencsére jól alakult ez is! Bár császár lett a vége, de ott volt velem és nekem ez rengeteget számított.
7. Bless the child (válaszként erre: 2. - 0adc8842b1)
2019. aug. 16. 13:25
Isten biza, nyitok fórumot a balettcipő szakszerűtlen használata miatt kialakult hüvelygombáról és várom a tapasztalataidat
6. lapbarna (válaszként erre: 2. - 0adc8842b1)
2019. aug. 16. 13:03

Szerintem nem haragszik a kiíró, max megállapítja magában, hogy nézd már, itt van egy tapasztalt, többször szült... Ja, hogy nem szültél egyszer sem, terhes sem voltál.

Menj sörözni!

5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 2. - 0adc8842b1)
2019. aug. 16. 11:31

Ostoba felfogás?? Hányszor is voltál terhes? Hányszor is szültél?? Fájdalmas, kellemetlen, TERHES állapot. Hol itt fáj hol ott és aki még nem élte át igenis félelmetes!


De a legszebb dolog!

4. fincsi5 (válaszként erre: 2. - 0adc8842b1)
2019. aug. 16. 11:24
Ja.
3. Bius86 (válaszként erre: 2. - 0adc8842b1)
2019. aug. 16. 11:05
Nem értek veled egyet. Miért ne lehetnének az emberben félelmek a gyermekvállalssal kapcsolatban? Sikerül e teherbe esnem, egészséges lesz e a baba, jó anyuka leszek e, stb. Tehát bőven vannak ilyesfajta kérdések az emberben. Én még csak az elején járok (küzdünk a babáért), de olvasok több naplót is, és akik már pocakosok is szokták írni, hogy épp mi aggasztja őket, vagy mitől félnek. Nem gondolom, hogy ostoba felfogásra vallana...
2. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - 86a60208b0)
2019. aug. 16. 10:02
Ne haragudj, de te miket hallottál egy gyermek fogantatásáról? És utána? Szerinted olyan borzalmas lehet? Mi az hogy félelmeit? Miért és mitől kell félned? Úgy kérdezel, mintha daganat lenne egy kisbaba helyett. Ez olyan, mintha megy a hasad és tragédiát akarsz belőle csinálni. Több, mint nagyon ostoba felfogásod lehet. Ne haragudj!
2019. aug. 15. 21:26
Sziasztok! Azért hoztam létre a csoportot, hogy akik épp a tervezés időszakában van vagy már kezében tartja kisbabáját meg tudja osztani a tapasztalatait, félelmeit és kérdéseit. Ki mennyire tervezte a babát, hogy éltétek meg a terhességet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook