Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anyajegylevétel sebészi úton. Milyen tapasztalataitok vannak? Utána mennyire fájt, hogy tudtatok mozogni, fürdeni, stb. fórum

Anyajegylevétel sebészi úton. Milyen tapasztalataitok vannak? Utána mennyire fájt, hogy tudtatok mozogni, fürdeni, stb. (beszélgetős fórum)


1 2
33. moonlight13 (válaszként erre: 32. - F624cfc9cc)
2012. máj. 13. 21:42
Nincs mit! Ne izgulj!
32. f624cfc9cc (válaszként erre: 31. - Moonlight13)
2012. máj. 13. 21:12
Köszi!
31. moonlight13 (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2012. máj. 13. 10:05

Nekem a hátamról vették le. Egyáltalán nem fájt, amikor kiment belőlem az érzéstelenítő. Néha egy kicsit húzódott a varratnál, de csak annyira, hogy eszembe juttassa, hogy van...

Varratszedés után még 2 napig nem érhette víz.

Vigyázz a hirtelen mozdulatokkal (így a torna felmentés jogos), nehogy szétnyíljon a seb, mert akkor csúnya lesz később!

2012. máj. 12. 21:16
*Felmentést ott adnak alapból...
2012. máj. 12. 21:15

Köszönöm!:)

Felmentést ott adnak,vagy kérnem kell a műtő orvostól?

28. Cippora (válaszként erre: 25. - F624cfc9cc)
2012. máj. 12. 08:52

Mindenféleképpen fogsz kapni felmentést,addig míg benne van a varrat,tuti!


Kötés attól függ mekkora az anyajegy.Ha csak egy normál akkor egy pici "tapasz" lesz rajta,de nekem volt olyan anyajegyem ami elkezdett nőni,és elég nagy területet kellett kimetszeni,na ott volt egy tenyérnyi kötés a nyakamon.

27. Andesz75 (válaszként erre: 25. - F624cfc9cc)
2012. máj. 12. 07:55
Szerintem biztos kapsz felmentést mert nem lehet ezzel rohangálni.
26. 171925f409 (válaszként erre: 25. - F624cfc9cc)
2012. máj. 11. 22:23
Nekem egy fél tenyérnyi sebkötszer volt fent 2 hétig érdekesen néztem ki mikor a fejemen volt:) :((
2012. máj. 11. 22:07

Köszönöm mindenkinek.:)


Gimis vagyok,szerintetek fogok kapni tesiről felmentést?Vagy annyi mozgás nem gond?

Milyen kötés lesz a seben?

köszönöm.:)

2012. máj. 11. 21:55
Többet is vettek már le,hasamról 1-et,nyakamról 3-mat.Fájni nem fájt,max mikor kiment az érzéstelenítő,akkor egy pár órát enyhén,de ennyi.Inkább kellemetlen volt,hogy háton kellett aludnom,illetve,hogy a nyakamon volt egy nagy kötés,és óvatosan kellett forgolódni...
2012. máj. 11. 21:42
Nekem vettek le már az arcomról, a hasamról és a mellemről, mindezt egyszerre! A hasam fájt a legjobban, az arcom legkevésbé! Az első este szörnyű volt, nagyon fájt! Az arcom szépen begyógyult, észrevehetetlen, véknyabb cérnával varták, mint a többit, talán ezért, a többi elég csúnya lett, de különösebben nem érdekel! Szikével vágták ki őket!
22. arrival (válaszként erre: 17. - Andesz75)
2012. máj. 11. 21:15

A lézer nem igazi lézer, hanem elektromos lézer (bipolar vagy hyfrecator), azokat az anyajegyeket amik 'kiállnak' , azt úgynevezett borotválós kimetszessel szedik le, tehát ugyanugy eltávolítják és küldik szövettanra, viszont nem lesz lyuk, csak egy olyan seb ahol nincs bőr, ilyenkor használják ezt az elektromos lézert amivel elégetik a felszínt. A bőr meg majd szépen visszanő.

Ha a szövettan rossz sejteket mutat, akkor ugyanezen a helyen végeznek egy nagyobb kimetszest később.

21. Andesz75 (válaszként erre: 19. - DorkaMoncsi)
2012. máj. 11. 21:02
Aha, így már világosabb. :) Nekem aránylag lapos volt és a rákos az nem is annyira anyajegy volt mint inkább seb.
2012. máj. 11. 20:43

Sziasztok.e2 db.ot vettek le lassan 4 hónpaj a fejbörömről és a hasamról.Mikor kiment az érzéstelenítő kicsit fájt feszült de 2 nap után már nem éreztem semmit én a varrat szedésig óvatosan fürödtem nem érhette viz.A varrat szedés kicsit kellemetlen volt.((

Vigyázni kell mert ahhoz , hogy sztépen hegesedés nélkül gyógyuljon nem szabad megeröltetni magad ne emelj nagyot...

19. DorkaMoncsi (válaszként erre: 17. - Andesz75)
2012. máj. 11. 20:36

Mert számít, hogy mennyire kiálló az anyajegy, valami ilyesmit magyarázott. Anyósommal együtt mentem, neki nem állt ki, neki varrta. Nekem mindkettő kiállt, mintha egy borsó lett volna a bőrömre ragasztva. Bocsi, másképp nem tudom hasonlítani.:)

Így nekem a seb is picike volt.

18. Luca81
2012. máj. 11. 20:33
Nekem pont egy éve vettek le anyajegyet a mellem bal felső részéről és hát elég csúnyán hegesedett. Azt mondják itt amúgy is ronda lesz, mert a mell húzza szét a heget. A fél cm-es hajszál vékony vágásból most kb. egy cm átmérőjű dudoros heg van :( gondolkodom, hogy leműtettem plasztika sebésszel, mert nagyon zavar, csak félek után sem lenne jobb.
17. Andesz75 (válaszként erre: 14. - DorkaMoncsi)
2012. máj. 11. 20:28
Az enyém is onkológus-bőrgyógyász. Csak ezt a lézeres dolgot nem értem. Hogy húzta össze lézerrel? Szikével kimetszette és utána mit csinált? Nekem darabja úgy 5-6 centis vágás volt.
16. DorkaMoncsi (válaszként erre: 14. - DorkaMoncsi)
2012. máj. 11. 20:24
Ja, nem volt gond egyikkel sem, pedig a fejemen lévő elég brutál volt. Már szinte kérgesedett.
15. DorkaMoncsi (válaszként erre: 9. - Totyka)
2012. máj. 11. 20:23
Azt épphogy lecsípnék, semmit nem éreznél belőle.:)
14. DorkaMoncsi (válaszként erre: 8. - Andesz75)
2012. máj. 11. 20:22
Kimetszette, és lézerrel húzta össze a sebet, nem varrta. MIndkétszer volt szövettan is. A dokinő eleve bőrgyógyász-onkológus-kozmetológus.
13. arrival (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2012. máj. 11. 20:22
Van erre egy jó fórum, nézz be oda
12. Brigitta2121 (válaszként erre: 5. - Abigél)
2012. máj. 11. 19:40
én jövöhéten megyek debrecenbe megnézetni, mert millioim vannak, màrmint anyajegyem :) és majd mesélek, mert 100% hogy szedni kell...
11. vov
2012. máj. 11. 19:38

Szia

Nekem az oldalamrol vettek le kettot. Nem fajt a levetel, viszont az elso ejjel a seb nagyon!

Viz nem erhette 10napig, vizhatlan tapasszal furodtem.

2012. máj. 11. 19:02

Nekem is vettek le néhányat. Az érzéstelenítő az kicsinykét kellemetlen, utána semmi.

Arcomról is vettek le, mondták, hogy ne vigyorogjak, amíg benn vannak a varratok, hogy szebben gyógyuljon.... hááát ez volt benn a legnehezebb. :))))

2012. máj. 11. 18:59
Sziasztok, nekem pont a szám felett, orrom alatt van egy termetes, kicsit kidudorodik, kb mint egy gombostű, talán picit nagyobb a mérete. Ezt már nem lehet szerintetek levenni lézerrel? Tudom menjek el dokihoz, meg lesz az is. De most fosok ezerrel... Meg hogy milyen lesz. Bár a bölcsesség fog kiműtése után talán rosszabb nincs...
8. Andesz75 (válaszként erre: 7. - DorkaMoncsi)
2012. máj. 11. 18:36
A tied akkor lézeres műtét volt vagy sebészi? Mert a kettő sokban különbözik. A lézeresnél pl. nincs szövettan ami nem túl jó ha rákos az anyajegy. Az enyém az volt.
2012. máj. 11. 18:07

Sziasztok!


Nekem a hátamról és a fejemről vettek le 1-1 anyajegyet. Bőrgyógyász vette le. Mindkettőnél közvetlen mellé egy lidocainos szuri, egyáltalán nem fájt, csak kicsit feszítő érzés volt, ahogy a lötty szétfolyt a bőröm alatt.

Kimetszette (semmit nem éreztem), majd mindkettőt lézerrel húzta össze, nem volt varratom.

2012. máj. 11. 18:02

Nekem nem volt kellemes. 3-at vettek le, a szurik fájtak után inkább kellemetlen volt ahogy az ember érzi a nyomást majd az összevarrást. (Összerántják a bőrt)

Utána 2 hétig nem érhette víz de én azért a 35 fokban minden reggel lezuhanyoztam úgy hogy zacskóval letakartam és körberagasztottam.

Amíg varratokkal vagy óvatosan kell mozogni mert azt mondják, hogy minél jobban vigyázol rá annál szebben gyógyul! :)

2012. máj. 11. 17:58
Ez engem is érdekelne, mert van egy a hajam tövénél a homlokomon. Megnézettem bőrgyógyásszal, azt mondta, hogy lézerrel már nem lehet eltüntetni, hanem sebész kell hozzá. Debrecenben nem tud valaki jó dokit?
2012. máj. 11. 17:56
Utána fáj, mikor elmúlik az érzéstelenítő hatása, pár órán keresztül. De nem vészes, én még cipőt venni is elmentem másnap, igaz, amikor próbáltam, csillagokat láttam :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook