Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípő protézis műtét utána tapasztalatok, tanácsok fórum

Csípő protézis műtét utána tapasztalatok, tanácsok (beszélgetős fórum)


11. cika
2016. jan. 11. 16:19
Nekem 2 éve csinálták,jobb mint az eredeti!A műtét után jegelni kell a combot,térdet,mivel valóban dagadhat.Csodálkozom,hogy erre a kórházban nem figyelmeztettek!Persze nem egész nap,de időnként.Mivel nekem nem cementes,6hétig ajánlották a 2 mankót és persze a tornát.(Azt most is kell csinálni.)Ilyenkor rögzűl és nem mindegy,hogy hogyan.Jó egészséget és további gyógyulást kívánok!
2016. jan. 10. 21:51
A férjemnél ilyen nem volt.Szerintem nem kéne biccennie.Akkor laza?Feltétlen beszéljetek az orvossal.
2016. jan. 10. 14:58

Sziasztok. Remélem mundenki gyogyulgat vagy már teljesen felépült a mütét után!

Édesapámat 3hete mütötték a történetet leirtam,már egész szépen mefy egy mankóval és a mankó nélküli sétálgatást is csinálja. Viszont,ugy érzi,mintha az a protézis kicsit lötyögne,és fura érzés. Ha ránehezedik nyomást érez és egy picikét akkor biccen. Ez három hetes mütétmél normális ?

Szép hétvégét mindenkinek.

8. mafalda (válaszként erre: 7. - Lolka0817)
2015. dec. 27. 20:15
Örülök,hogy javul:)))
2015. dec. 27. 19:52
Igen,már csak 1x tornázom vele,ellg ügyes,szerencséte jobban van,és már a lába sem dagadt
6. ancsika688 (válaszként erre: 4. - Lolka0817)
2015. dec. 24. 00:01
Szerintem sok a 2x a torna,elég egyszer is ha sétál.Nagyon friss még a műtét,és vigyázni kell nehogy kificamodjon.Túl van terhelve.
2015. dec. 23. 17:13

Elég ennyi torna.A férjem napi 20 percet csinálta reggelente,persze hónapokon keresztül.Egyedül.Itthon már nem járt gyógytornászhoz.

Ő csak a varratszedés után jött haza,addig a kórházban sétáltak és járt hozzájuk a gyógytornász.10 nap múlva itthon már egész nap jött-ment és 2 nap múlva elkezdett dolgozni.Persze 2 mankóval.De elég hamar letette az egyiket.

Minden ülő alkalmatosságon magasító párnák voltak,a kocsiban is.

Neki nem vágtak át izmot,hanem csak széthúzták a nyílást és úgy tették be a fém protézist.Az ilyen betegek gyorsabban is gyógyulnak állítólag.

2015. dec. 22. 20:34

Gyogyszerben kapja a vérhigitot. Most még korai szerintem nagyon tornáasztatni,de napi 2x tornázom vele kb 15-20percet illetve sétálgat. Ellg izmos,erös lába van(focista volt ; ) ) talán attol is hogy sok izmot vághattak vagy nem tudom.

De köszönöm a segitséget

2015. dec. 22. 20:26
Alvadásgátló szurit kap?
2015. dec. 22. 20:21

[link]


Ezen a linken találod a Csípőprotézis c. fórumot.Olvass vissza benne.Szinte mindent leírtunk,ami tapasztalatunk volt.

De a láb dagadásról nem tudok semmit:((( Tesz párnát alváskor a térde közé?Ha nem múlik a dagadás,feltétlen kérdezzétek az orvost!

A fáslizás csak felkelés után kell nappalra,éjjelre vegyétek le.De biztosan ezt csináljátok:)))

Ha az olvasottakon(fórum) kívül érdekel valami konkrétan,akkor kérdezz nyugodtan,hátha tudom.

Apukádnak jobbulást kívánok!

2015. dec. 22. 20:10

Édesapámnak a napokban történt meg a csípő protézis mütétje. Nagyon nagyon nehéz volt a műtét napja neki ls a családnak is,hiszen nem tudtuk mire számithatunk. A kórházi ellátásról most nem irnék,beletelne jópár sorba(ami nem pozitiv lenne).

A műtét elvégzése után 3napra haza is engedték (amin egy picit elcsodálkoztam,bár a körülményeket nézve,talán jobb is. Sajnos a hazaút elég kényelmetlen volt és az az éjjel,hisz nehezen találtuk meg szegénynek az ideális fekvö helyet. Még aznap észrevettem,hogy a mütött láb (térdtöl felfelé) megvan dagadva. Tornázik,sétáálgat,gyogytornászt kértünk,és fáslizzuk,illetve "szorito" zoknit használ. Kérem azokat akik ilyen mütéten estek át,vagy többet tudnak a dolgokrol irjanak a forumba.

Elöre is köszönöm a hozzászolásokat,és mig elnem kések áldott,békés ,egészségben gazdag ünnepeket kivánok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook