Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhen kívüli terhesség fórum

Méhen kívüli terhesség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Méhen kívüli terhesség

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
248. EMSE79 (válaszként erre: 244. - 0d56c4c6dc)
2010. febr. 20. 23:22
Bocsi, hogy kicsit későn válaszolok. De eddig még dolgoztam és számomra is hihetetlen módon, de estére olyan vagyok mint akin átment egy úthenger. Nem volt erőm leülni a gép elé. Nem első baba, már van egy 4 éves kislányom. Ezért is vészeltem át egy kicsit könnyebben az elmúlt év történéseit, mert azért sokat segít a lelki bajokon egy gyerek. Ő sem jött zökkenő mentesen, mert amikor őt szerettük volna, akkor rosszindulatú daganatot találtak nálam, csak szerencsére még nagyon kezdeti stádiumban, meg pajzsmirigy daganat volt és az a legjobban gyógyítható, így megúsztam egy műtéttel a dolgot. Rá 4 hónapra estem teherbe a lányommal. Most meg ez a méhen kívüli műtét. Úgy látszik nekem mindig kell valami komplikáció mielőtt terhes leszek. Amúgy én sem szeretnék kettőnél több gyermeket, úgyhogy ha ez a gyermek megszületik szerencsésen, akkor itt megálltunk. Te vettél végül tesztet és voltál azóta az orvosnál?
247. EMSE79 (válaszként erre: 245. - Lili74)
2010. febr. 20. 23:15
Köszönöm szépen. Remélem minden így folytatódik a továbbiakban is. Ti megpróbálkoztok újra, vagy még nincs hozzá lelki erőtök?
246. Lili74 (válaszként erre: 242. - 0d56c4c6dc)
2010. febr. 18. 15:53
Ha nem múlik, mindensetre menj vissza, vagy menj el máshoz is.
245. Lili74 (válaszként erre: 243. - EMSE79)
2010. febr. 18. 15:50
Gratulálok. Őszintén örülök, h sikerült.
244. 0d56c4c6dc (válaszként erre: 243. - EMSE79)
2010. febr. 11. 06:09

Nem nemszeretnénk mert már van kettő meg hát 39 éves vagyok nembiztos hogy az idegeim bírnák. Pont eleget küzdök a kamasszal is az is elég ideg.

Nagyon szorítok igy ismeretlenül is hogy minden rendben legyen. De ugy is lesz pozitívan kell gondolkodni ez tuti nem szabad rosszra csak jóra és akkor nem is lesz rossz!!!!!

Első baba??

243. EMSE79 (válaszként erre: 242. - 0d56c4c6dc)
2010. febr. 10. 19:58

Szia!


Én szerencsére már 14 hetes kismama vagyok és eddig minden rendben. Bár még mindig, minden nap be vagyok csinálva, hogy minden rendben lesz-e továbbra is. Próbálom magamat azzal nyugtatni, hogy ha valami rossz akar történni, az megtörténik akkor is, ha idegeskedek rajta, meg akkor is ha nem. Úgyhogy most próbálok lelkesedni. Ti szeretnétek babát, vagy ez csak egy véletlen ilyen hónap?

242. 0d56c4c6dc (válaszként erre: 241. - EMSE79)
2010. febr. 9. 21:06

Köszi!

Hát ms voltam dokinál azt mondja kicsit meg van nagyobbodva a méhem de szerinte terhesség nincs nem lát semmit az uh-n. A méh nyálkahártya is meg van vastagodva így egésségügyi kaparást ajánlott. Tesztet vegyek mindenképp azt mondta ugyhogy holnap veszek./most jöttem haza a dokitól./

Fura dologk ezek. Most nincs semmi folyás sem vérzés.

De a hasam görcsöl továbbra is meg fáj a derekam.


Nálad miujság??

241. EMSE79 (válaszként erre: 240. - 0d56c4c6dc)
2010. febr. 8. 20:05

Szia!


Szerintem ne keseredj el, nem hiszem, hogy nagy baj lenne. Terhességi tesztet csináltál? A teszt ugyanúgy pozitív méhen belüli és kívüli terhességnél is és nekem műtét után még 3 hétig pozitív volt. Tehát ha volt is terhesség, de megszakadt, azt is kimutatja. Ha megjött 4 napra, akkor nem hiszem, hogy méhen kívüli, bár nem tudom biztosra. De nekem ugyanúgy elmaradt a menzesz, csak pecsételő vérzésem volt, napi szinten egy pötty a tisztasági betéten. Azért majd írj, hogy mi volt az orvosnál és drukkolok, hogy ne legyen semmi komoly.

2010. febr. 3. 20:19

Sziasztok.

Ha megjön és csak 4 napig tart holott 7 nap szokott lenni utána barna folyás derékfájás hasi görcs álmosság idegbaj lehet méhen kívüli terhesség??

Vagy mi lehet más ok vajon??

Tudom doki de majd jövőhéten megyek addig izgulok.

239. EMSE79
2009. dec. 15. 20:09
Szia! Köszi a bíztatást, úgy tűnik egyenlőre szerencsém van. A múlt hét végén voltam orvosnál, 6 mm-es petezsákot látott, jó helyen. Csak itt jön a következő para, hogy megmarad-e. Jó jelnek veszem, hogy nem vérzek, nem fáj semmim, mint a vetéléseknél, hátha ezúttal szerencsés leszek. Olvastam az előző írásodat, hogy melyik orvosra hallgass. Engem nem a fogadott orvosom műtött, mert nem tudott bejönni. Aki műtött azt mondta, hogy endometrózist látott, meg, hogy ha az egyik petevezeték rossz, akkor a másik is az. Én teljesen kikészítettem magam, mindent elolvastam az endometrózisról, beletörődtem, hogy lombik, stb. Mire elmentem a hat hetes kontrollra a műtét után, már teljesen fel voltam készülve a legrosszabbra. Erre a fogadott orvosom majdnem kiröhögött, hogy ne vegyem ezt ennyire komolyan, nem lehet endometrózisom, mert akkor teherbe se esnék. És nem azért vannak az embernek páros szervei, hogyha az egyik elromlik, akkor a másik is. Így kellett volna decemberben mennem az átjárhatósági vizsgálatra. Csakhogy végső elkeseredésemben nem érdekelt a védekezés, és lám most mégis csak jó volt az a másik oldal. Ne keseredj el, mert most úgy látom, hogy nem szabad olyan könnyen feladni. Csak keress egy olyan orvost, akiben maradéktalanul megbízol és csak rá hallgass. Nekem is van már egy 4 éves kislányom és az ő érkezése sem volt zökkenőmentes, de az orvosom nagyon sokat segített. Ahogy látom a 3 hónap nektek is letelik lassan, úgyhogy lehet bátran próbálkozni.
238. Lili74
2009. dec. 12. 22:40
Szia! Csak annyi bíztatót tudok, amennyit én is hallottam/olvastam. 1 petevezetővel is simán teherbe lehet esni és rendesen kihordani. Én nagyon sokat olvastam a méhenkívüliről, de sokkal okosabb nem lettem abban, amit az orvosok sem tudnak pontosan mitől is van. Az biztos, h ha átjárható, akkor jó eséllyel lehetsz terhes. Én azért azt gondolom, h talán érdemes lenne minél hamarabb orvoshoz menni ill. vérvételre egymást követő napokban, mert a béta hcg növekvő/csökkenő értéke utalhat a rendes és az esetleges rendellenes terhességre. Nagyon drukkolok neked! Mi még nem voltunk ilyen bátrak, mert nekem azt mondták a dokik, h legalább 3 rendes mensit várjunk meg az újabb próbálkozás előtt. A neten egy szakorvos cikkében pedig azt olvastam, h ha egyébként is probléma van a petevezetőnél, akkor probléma lesz 1 hónap és 3 hónap munlva is, tehát túl sokat nem igazán kell várni.
237. EMSE79
2009. dec. 6. 22:35
Sziasztok! Olvasgattam az írásaitokat és úgy gondoltam én is írok. Szeptember 30-án műtöttek méhenkívüli terhességgel, a bal oldali petevezetékemet ki is vették. Az idei babamérlegem kicsit sok, mert év elején volt két vetélésem, utána jött most ez. Ennek ellenére nem igazán vagyok elkeseredve, vagyis inkább úgy fogalmaznám meg, hogy múlóban van. Kicsit fura helyzetbe kerültem most, mert műtét után két menzeszt letudtam, most kellett volna megjönnie nov. 30-án, de nem jött, 3 teszt is pozitív lett. Na most erre álmomban sem gondoltam volna, mivel most kellett volna mennem átjárhatósági vizsgálatra és úgy gondoltam, hogy amilyen szerencsém van, nem átjárható, ezért nem is védekeztünk. Esetleg tud valaki valamilyen bíztató történetet, hogy egy petevezetékkel valaki teherbe esett és jó helyen volt és megszületett a baba? Nagyon aggódok, bár egyenlőre nem érzek semmi olyat, mint a méhenkívülinél.
236. Lili74
2009. okt. 27. 09:52
Sziasztok!Sajnos már én is ebbe a táborba tartozom :( Nálunk tervezett terhesség volt, szerettünk volna még egy babót. Hihetetlen, de nem vettem észre a terhesség jeleit, pedig már van egy 14 éves fiam, tehát nem új dolog a terhesség számomra. Pedig voltak jelei. Pofoncsapásként ért a hír az uh-n. Rögtön kh, ott viszont nem voltak meggyőződve a mhk-ről, mert a vérzésen kívül semmi bajom nem volt, eltekintve a folyamatos tompa fájdalomtól. A dokik szerint görcsökbe kellett volna fetrengenem. Másnap műtét, azóta pedig a várakozás. A lelkem még mindig tropa és épp amikor azthiszem, h jobban vagyok, másnap megint jön a kétségbeesés..mi lesz ha megint. Persze mindenki mondja, h pozitívan álljak hozzá, de ez nem ilyen egyszerű. Márcsak azért sem, mert kb 10 doki vizsgált, mindegyik más véleménnyel volt a jövőről, most kinek higyjek?
2009. okt. 20. 13:06

Amúgy én is úgy vagyok vele, ha megpróbáljuk, akkor a peteéréstől kezdve végig u.h-oztatnám magam amennyit lehet... Meg bennem van az is, hoogy ha a jobb oldalon érik meg a petesejt, akkor az hogy lesz? Mindenképpen tudni akarom, az lenne a jó ha bal oldalon érne, de nem tudom fogom-e erőltetni. Egy biztos, hogy gyógyszert nem szedek. Az előző két méhenkívüli rögtön összejött, mivel szedtem a clostyt. Azt mondta az orvos hogy nincs köze ahhoz hogy méhenkívüli terhesség lett, úgyhogy más van a háttérben.

Ja! Az átjárhatósági amúgy nem volt 10perc. Először fel az asztalkára, ott lazít, műszer felhelyez, a kis hólyagot a méhben felfújták, majd asztalról le, u.h-hoz ágyra feküdtem és ott kb 5 perc.

Ami biztos, hogy gyógyszert nem szedek és megpróbálok nem számolgatni napokat sem :-) Aztán egyszer hátha úgy járok mint 5 és fél éve :-)))

2009. okt. 20. 13:00
Háát féltem tőle, mert rosszat hallottam, pláne az elzáródásról, hogy akkor még fájdalmasabb. Be voltam tojva. De megmondom őszintén nem fájt. Ez komoly! A jobb oldalon ugye nem ment ki, mert ott nincs petevezető, stoppolt, ahogy a doki mondta. A bal oldal viszont azt mondta átjárható, lehet próbálkozni, de garancia ugye nincs rá, hogy sikerüljön. Hát ez az! Én nem szeretm a hókuszpókuszokat, de úgy gondolom, hogy a fejben is eldől ha hiszek benne, hogy jó lesz. Így hogy a bal oldaiban volt méhenkívüli másfél éve, nem reménykedhettem, de valamiért már az ismerőseimet is meggyőztem, majd magamat, hogy átjárható lesz, hittem benne. Na és azt mondták átjárható. A nővérke is nagyon kedves volt, mondta, hogy átmenetileg még rá is tágit a folyadék. Ultrahanggal nézték amúgy. Pedig röntgenre készültünk. Még meg kell győzzem magam, hogy sikerülhet jó helyen, addig nem akarok nekiesni. Valaogy bennem van, hogy mivan ha a gép téved, stb... Tévedhet-e? Az biztos hogy volt áramlás, ami elvileg jó, mert átjárható. Mutatta is a doki, hogy nézem, meg hallgassam a sistergést. Hát o.k. De fogalmam nem volt mit látok és mi ez a sistergés, de elvileg az jó. Még 1 hét múlva megnézi, hogy a benyomott folyadék felszívódott-e a hasüregből. Amúgy meg bizonytalan vagyok. Egy biztos nem vagyok, nem voltam még cikkíró, de ha valahogy mégis sikerül, akkor biz'Isten leírom az elmúlt másfél év tapasztalatait, hátha valakinek segítek vele.
233. mokusmazsola (válaszként erre: 232. - Ea06f15181)
2009. okt. 20. 12:40
per pillanat, mivel meg nagyon keves ido telt el a mutet ota (nekem), en nem mernem bevallalni a spontan teherbeesest...pedig az orvosok mind azzal biztatnak, hogy nagyon sokan meg ket-harom gyereket is szultek egy petevezetekkel...de hat te tudod, te erzed, ha az orvosok azt mondjak, hogy atjarhato es minden ok, akkor probalkozhatsz, de azt hiszem en minden nap a dokinal lennek ultrahangon, nehogy megint megtortenjen....:( milyen volt a petevezeto atfujas?
2009. okt. 20. 12:28
Sziasztok! Ma voltam petevezető átfúváson és láss csodát átjárható az egyetlen p.vezetőm. Tavaly volt benne egy méhenkívüli terhesség, de felszívódott. Még nem tuodm próbálkozunk-e spontán. Jobb oldali már nincs, csak a bal az is átjárható, normális méretű. Szerintetek? hallott már valaki ilyet? Szóval most meggondolandó hogy nekifutok e mégegyszer. Nem igazán szeretném a karácsonyt még egy méhenkívüli miatt kórházban tölteni. Úgy számolom, ha novemberben összejönne és ha balul sül el, akkor kb dec 10 körül már aggódhatnék a pozitív teszt miatt és kb dec 20-án már 6 hetesen kórházba lennék... Mit tegyek??
231. ea06f15181 (válaszként erre: 230. - Mokusmazsola)
2009. okt. 6. 20:38
:-) Értelek mazsola! Drukk!
230. mokusmazsola (válaszként erre: 227. - Ea06f15181)
2009. okt. 5. 18:31

nekunk mindket terhesseg elsore osszejott..

idaig semmi de semmi problemam nem volt.

valoszinu ezek utan en is elmegyek egy meddosegi centrumba, mert felek egy elozetes kivizsgalas nelkul ijra teherbe esni...de csak majd valamikor, egyelore ugy vagyok, hogy ha valaki a labam koze nyul, hat agyonverem..

229. 07c4794583 (válaszként erre: 228. - 07c4794583)
2009. okt. 5. 17:20
persze más miatt is szurkálhat, csak az én esetem mondtam el. ha ijesztőnek éled meg, mindenképp fordulj orvoshoz szerintem.
228. 07c4794583 (válaszként erre: 217. - Plavka)
2009. okt. 5. 17:19
szia, petefészekciszta is lehet ám.. nekem is szurkálással kezdődött, estére elmúlt, másnap olyan rosszul lettem a munkahelyen, hogy elvágódtam, a kollégák mentőt hívtak (olyan halálfélelmem volt, nem is tudom, megmagyarázni, mitől, talán az iszonyú fájdalomtól), az ambuláns nőgyógyászaton már csak azt tudták megállapítani, hogy elrepedt és kidurrant egy ciszta. Szóval hüvelyi ultrahangra van ilyenkor szükség,az orvos felírja a ciszták méretét, és 2-4 hét múlva megismétlik az ultrahangot, és ha nőttek, bizony műtéti úton ki kell vetetni őket...
2009. okt. 5. 17:12
Sziasztok! Mokusmazsola, kobagabi, sajnálom, hogy csatlakoztatok hozzánk... Remélem nem adjátok fel és a következőnél minden rendben lesz. Én nem sok eséllyel ugyan, de nekifutok a hsg-nek. Ma voltam időpontért. Okt 20-án lesz... Be vok tojva rendesen. Megkérdezhetem, nektek spontán teherbeesés volt, vagy gyógyszert szedtetek, pld clostit, vagy mást? Orvosok mit mondtak, mi okozhatta nálatok a méhenkívülit?
2009. okt. 5. 13:39

en is most mentem estem at ezen...ket orvos is latott es nem vettek eszre, szerdan kezdodott a verzes, de meg mindig at hittem, hogy azelott valo napi magas laz miatt elment a babam. sok futas es kinlodas utan csak csutortokon csinaltak \uh-t ahol mar latszott a mehen kivul egy nagy fekete folt...a hasuregbe a ver. futas korhazba, ott csinaltak punkcot amit az ellensegemnek se kivanok, meg a huvelyi UH is irtora faj mehenkivuli eseten. majd egyenest a mutobe, fel liter vert szivattyuztak ki belolem, meg a jobb petefeszkemet. idegileg padlon vagyok.

mar van egy masfel eves kisfiam, most szerettuk volna a masodikat...

2009. szept. 18. 19:35

Sziasztok!

Nekem is most volt méhenkívülim. Kb. 2 hete szaladgáltam orvoshoz, de nem látták, csak azt, méhen belül nincs semmi:(

Aztán vérzéssel kórházba kerültem, majd egyik este begörcsöltem, és azonnal mütöttek is:(

A bal petevezetömbe volt, így annak 2/3-át is ki kellett venni:(

Bár van már 3 szép gyermekem, de értük is meg kellett küzdenem. Volt már 2 vetélésem, és ez a méhenkívüli+ a 3 normál terhességem.

Ha nem lenne gyermekem, nem adnám fel, mert 1 petevezetövel is simán lehet valaki terhes.

De mivel van 3 szép gyermekem, így azt gondolom, fontos, hogy ne kockáztassak, hisz öket fel kell nevelni.

Egyébként én is az utolsó pillanatban kerültem a mütöasztalra, mert a petevezetö már elrepedt, és véreztem rendesen a hasüregbe. Pedig kórházban voltam. Ha nem ott történik, doki szerint nem lennék ma itt:(

Ma kiszedték a varratokat, gyógyulgatok, de lelkileg nehéz, mégha nemis volt tervezett terhesség:(

2009. aug. 27. 13:49
Szia anta!Hát neked sem lehetett könnyü és megis értelek!de jó hogy legalább már nekedis van egy!Én még ugy gondolom egyszer megpróbáljuk majd 1év mulva hátha de ha azsem sikerül többet biztos nem próbálkozunk!a lombikhoz sajnos nekünk sem lenne pénzünk!majd meglátjuk!mindenesetre köszönöm hogy írtál:)
2009. aug. 26. 18:03
Ja! A lelki feldolgozást nem tudom.... sajnos nagyon nehéz. Én már úgy gondolom hogy nem próbálom meg újra. Bár némelyik nap kitalálom hogy mégis :-) Bár igaz nekem kettő volt mindig más oldalon. Úgyhogy van még egy fél petevezetőm, amely nem tudom mennyire működne ha átfúnák. A lombik sajnos nagyon drága. Belekezdtünk, de nem sikerült.
2009. aug. 26. 17:59
Szia ikoko! Nekem oktober végén volt a műtétem és 6 hónapot kellett várni. Nagyhasi műtét volt, mert nálam nem működött a lapar a császármetszésem miatt. (Van egy majdnem 5 éves kisfiam)
2009. aug. 26. 13:37
sziasztok!méhen kivüli terhes voltam énis,az utolsó pillanatban kerültem a kórházba ,egyböl mütöttek!túléltem,de lelkileg nem tudom hogy dolgozzam fel!Van már egy kislányom ő is nagyon nehezen jött,söt egy vetélésem is voltmár!Mennyi idő a gyógyulál,mikor eshetek teherbe újból?tudna nekem valaki segíteni,bíztatni!előre is köszönöm!!!
2009. ápr. 24. 11:02
Szia beuci888!Örülök,hogy nincs méhenkivülid,mert ha a teszt negativ akkor biztos nem vagy terhes,a méhenkivülinél is ugyanúgy pozitív lenne a teszt!Szóval a méhenkivüli kizárva!Lehet,hogy cisztád van,az is járhat ilyen fájdalmakkal,bár azt nemhiszem,hogy az hőemelkedéssel járna!Holnap már szombat,akkor minden kiderül,csak sajnállak,hogy ilyen sokáig kell szenvedned,meg türni a fájdalmakat és még egy ultrahangra is napokat kell várni(ha nem heteket,néhol)!Esetleg a vakbél járhat hőemelkedéssel,de nem akarlak ilyesztgetni,nem vagyok orvos sem hogy ilyeneket mondjak!Nagyon szeretnék segiteni,beuci,de sajnos várd ki a holnapot és fény derül a problémára és remélhetőleg akkor tudják kezelni a fájdalmaidat is!!!Biztos semmi komoly,nyugodj meg és ne félj de mindenképpen értesits,hogy mi az eredmény!ÜDV
2009. ápr. 24. 01:07
Koszonom Britney a valaszodat! Elvegeztem meg tegnapelott egy terhessegi tesztet, negativ lett. A fajdalmam meg mindig eros, szombaton megyek ultrahangra, magan uton. A mai nap egy nagyobb darab barna valadek is tavozott belolem, talan egy kicsit megkonnyebbultem tole, de most ujra faj. Allandoan hoemelkedesem van. Mi lehet ez?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook