Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhen kívüli terhesség fórum

Méhen kívüli terhesség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Méhen kívüli terhesség

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
338. Dius
2012. aug. 14. 16:46

Nekem a műtét után 6 hetes kontroll volt, akkor épp nekem is megvolt, de nem volt probléma. Ennyire nekem nem fájt a hasam, nem görcsöltem ilyen szinten.

Nekem jól alakultak a hónapok. Csak azt tudom mondani hogy aki babát szeretne fel a fejjel és amint az orvos engedi lehet próbálkozni! Nekünk most a 2. próbálkozós hónapban összejött! babát várok! holnap megyek dokihoz :)

2012. aug. 14. 15:01
Hát lányok! Nekem tegnap teljesen időben megjött, de azt hittem ott pusztulok el az ágyon. egész nap olyan rettenetes fájdalmaim voltak, hogy a szüleim vinni akartak az orvoshoz.Reménykedtem benne, hogy a műtét miatti bolygatások miatt lehet, így mára már ok. Kegyetlen volt! Nektek rendben volt a műtét utáni első mensi? Ráadásul nagyon nagyon kevés van... Időpontot előre kellett kérni a kontrollhoz, ami a műtét utáni 4.hétre lett meghatározva. Pont holnap megyek. Nem lesz gond, hogy nekem pont megvan? a fene tudta, amikor időpontot kértem, hogy egy ilyen beavatkozás után mikor fog megjönni.
336. 2c563972fe (válaszként erre: 324. - Baliskin)
2012. aug. 11. 23:00

Értem,hogy gondolod,és sokszor van is benne igazság.Csak lehet,éppen akkor nem értjük meg,nem tudjuk az okot,lehet hónapok,évek múlva derül ki.

Persze sokszor igazságtalan az élet,főleg,ha a súlyos betegségekre,szenvedésre gondolunk.Senki nem érdemli a sok fájdalmat,az emberhez méltatlan életet.

De arra amit írtál:pl.volt egy többéves kapcsolatom,aztán vége lett,nagyon sokára hevertem ki.A srác azóta 2-szer vált el(az első feleségét megcsalta),azt hiszem,ezt úsztam meg.

335. SziReni
2012. aug. 8. 19:41
Ja a 6 hetest mi is betartottuk de nem is nagyon volt nekem kedvem se csinálni, meg nekem is fájt a műtét helye, legalábbis annyira fájt,hogy a szex nem ment volna.Elpakolászgattam, de emelni még kicsit se ment volna, ennél fogva az olyan mozgás se nagyon.Meg hát érzelmileg is fel kellett ezt dolgozni, és én még féltem is tőle.Mert valahogy bennem volt hogy ha azt csináljuk mi van ha megint meg mi van ha még védekezünk és akkor is.mert azért egy védekezési módszer se 100 % így mi is vártunk talán többet is mint 6 hét.
334. SziReni
2012. aug. 8. 19:39
szia.hát mi is szeretnénk próbálkozni, csak nekem nincs azóta mensim, és azt várnánk, illetve mennem kellene vissza dokihoz mert egy hónapja azt mondta ha még egy hónapig nem jön meg akkor, menjek vissza és ad gyógyszert de szívesm szerint ezt kikerülném.Így mi nem védekezünk de azt se mondhatom hogy próbálkozunk hiszen elég csekély esély van arra,hogy mensi nélkül lesz egy peteérésem.Nekem is pont időbe volt a tüszőrepedés naptár szerint napra pontosan, és nekem is méhen kívül volt.Én most elkezdtem fogyózni,hogy hátha megjön, mert híztam a terhesség alatt is meg utána is meg a fogamzásgátló alatt is a hormonok szórakoztak velem.Na mondom fogyok és akkor hátha megjön már minusz5 kgnál tartok lassan minusz 6 kgnál mert már lefele billen a mérleg és semmi, szóval nem tudom mikor akar megjönni, lehet nem úszom meg a gyógyszer. És nektek Dius mi újság június óta nem jött még össze a baba?
333. Dius
2012. aug. 8. 11:36
Nekem 6hónapja volt a műtétem. Betartottuk a 6hetes eltiltást, utána pedig még 3 hónapig nagyon vigyáztunk. és június elején kaptuk meg az engedélyt hogy újra próbálkozhatunk, ezt is tesszük :)
2012. aug. 8. 11:06

Bennem is sok hasonló kérdés vetődik fel ilyen helyzetekben... és tényleg nem értem az égieket.

Egyébként így három héttel a műtét után már egészen jól vagyok. Érdekes módon még mindig csak a jobb oldalamon érzek szurkálást, pedig állítólag a bal petevezetékben volt a dolog. Erre rá fogok kérdezni jövő héten a kontrollon. Egyetlen bajom, hogy rendkívül izgága ember vagyok és nem bírok itthon ülni. Itt a nyár, a jó idő és nem tudok semmit sem csinálni.

Egyébként próbálkozik valaki azóta babóval? Néha elcsodálkozom a szervezetemen, hogy annyi mindent megtettem az egészségem érdekében és egy méhen kívüli terhességgel köszönte meg, míg volt ez a műtétem, de rendesen időben, mintha mi sem történt volna volt tüszőrepedésem.

Betartottátok a nemi élettől való 6 hetes tilalmat is?

331. SziReni
2012. aug. 6. 21:23
Roni teljesen megértelek hidd el.Pont ma azon borultam ki,hogy láttam egy anyát 4 gyerekkel persze egyik se volt még csak tiszta se, és miért neki ad az élet 4et nekem meg 1et se? De remélem mindannyiunknak ad majd az élet kárpótlást ezért.Meg persze az is,hogy mikor műtöttek ugye osztályon ott vannak azok is akik túl hordták a babát, és ott cigiztek terhesen.Volt egy anya akit megkérdeztem,hogy mi lesz a baba neve, erre azt mondja mit tudom én nem is érdekel csak jönne már ki, mert utálok bent lenni, meg utálom,hogy nem tudok tőle rendesen mozogni.Majd az apja ad neki nevet amúgyis van otthon 5 nem érdekel ezzel mi lesz. Na hát műtét más napján gondolhatod mi volt a véleményem.De Roni kitartás, remélem mindkettőnknek lesz másik baba aki kicsit kárpótol.Én nagyon szeretném.Bár én se állok jól ezzel a dologgal most.
330. SziReni
2012. aug. 6. 21:19
Nem dehogyis baliskin dehogy haragszom megértem,hogy így gondolod, azért írtam,hogy én se bántásként mondtam csak én így érzem a dolgot, de azért biztos van akinak a te gondolataid segítenek ezen túl lenni, mindenkinek más segít, személytől függ.Ja köszönöm a jelet. :)
2012. aug. 6. 16:45
Én is felneveltem volna enélkül a köcsög apja nélkül is.Tudjátok mi a legrosszabb az egészben? Hit nélkül élni.Hittem ennek a se....nek, még a csillagokat is lehazudta az égről. Aztán, mint egy tárgyat, otthagyott.Hittem a gyógyteákban, hogy jót teszek a szervezetemnek, hittem a méhpempőben, az aloeban, a búzafűlé jótékony hatásának. Hittem az egészséges életmódban (saját magam csináltam a pékárut házi tojásból, teljes kiőrlésű lisztből stb.hogy minél kevesebb szemetet egyek),nem ettem bolti húst, csak házit, szedtem folsavat, nem görcsöltem rá a gyerek dologra, nem rohangáltam tesztekért, csupán hagytam,hogy a dolgok megtörténjenek. Erre puff! Első terhesség méhen kívül. Ezek után miben higgyek? Más iszik,mint a gödény, eszi a chipszet, issza a colat,dohányzik, hányan drogoznak évekig és egészséges gyereket szül. Nagyon igazságtalan az élet! Nem tudok hinni az egészséges életmódnak és semminek sem.
2012. aug. 5. 09:41
Megértem én a mások gondolatát is, és nem bántottál meg! :) azért fórum, hogy mindenki a saját gondolatát írja le! :) Remélem, nincs harag, nem az volt a célom! :)
327. SziReni
2012. aug. 4. 20:50
Mégegyszer bocsánat,ha megbántottalak.Nem ez volt a szándékom, csak én ezt így érzem.
326. SziReni
2012. aug. 4. 20:49
hát bocsánat és nem akarom megbántani senki érzéseit de szerintem a "nem véletlen lett méhen kívüli a terhességed" kicsit erős.Nem tudom ki mibe hisz vagy mibe nem. de nekem apósom pont ezzel jött,hogy nem véletlen és jobb is mert korai lett volna és biztos nem voltunk rá felkészülve, és ne erőltessük, meg egyebek.Majd ha a természet akarja jön.Hát már bocsánat azok az emberek akik azt gondolják akkor jön a baba ha minden megfelel pl biztos lesz apukája, gondolom gyógyszert se szednek, mert úgyis akkor betegszenek és halnak meg amikor a természet akarja és jónak látja.Bocsánat, de ha én Roni helyébe lettem volna persze nem vagyok, és terhes lettem volna, és ez a k...va élet megkérdezett volna,hogy akarom e a gyerekem apa nélkül is, akkor akartam volna, és nem érdekelt volna,hogy otthagyott az apja. Az egyik ismerősöm sajnos egyszerre voltunk várandósak és elvetélt, és az apa mikor megtudta terhes otthagyta aztán mikor elvetélt és túl voltak rajta akkor megint összejöttek, és most a drága apuka akar babát,de a barátnőm annyira nem tud túl lenni rajta, hogy márpedig neki az a baba kellett,hogy nem képes megint bevállalni egy terhességet.Na nem tudom jobb,hogy ez a baba nem született meg? Nálunk anyagi gondok vannak, a férjemnek veszélybe a munka helye, lehet a baba tudta,hogy méhen kívül kell lennie, és ne szülessen meg.Na ne apukám is elvesztette a hugom születésekor a munkáját ő volt a 4dik gyerek és pár hónapon belül talált munkát most 13 éves a hugom nem lett semmi baja.Szóval nem érdekelt volna ha nem lett volna a páromnak munkája, akkor is akartam volna a gyerekem, és megoldottuk volna valahogy úgyis sikerült volna, mert akartuk, és küzdöttünk volna.
2012. aug. 2. 12:16
Az előző természetesen Roninak lett címezve! :)
2012. aug. 2. 12:16
lehet, hogy bután hangzik, DE ezek szerint (elhagyott a párod) nem véletlenül lett méhenkívüli a terhességed! Hidd el, fogsz találni egy férfit aki majd megérdemli, hogy közös babátok legyen!! Fel a fejjel!
323. SziReni
2012. aug. 1. 18:21
Roni szerintem ha elhagyott nem is érdemelt meg téged.ÉS hidd el,hogy találsz majd valakit aki szeretni fog és vele még jobb lesz majd babát várni.Remélem jobban vagy már.
2012. júl. 31. 17:08
Hát... köszönöm szépen. Bárcsak úgy lenne!
321. 2c563972fe (válaszként erre: 319. - Roni7979)
2012. júl. 30. 16:17

Szomorú:( Nagyon sok erőt neked!Tudom,ez nem vigasz,de az egyik barátnőm ugyanígy járt.Méhen kívülire műtötték,mire hazament a kórházból a férje lelépett egy másik nővel.De ma már boldog,egy 2 éves kisfiú anyukája!

Szívből kívánom,hogy mielőbb találjon rád a boldogság!

320. Dius
2012. júl. 30. 12:49
Örülök hogy jobban vagy! De az szomorú hogy ilyen nehéz helyzetben még el is hagyott... hihetetlen...
2012. júl. 30. 07:19
Igen Hómaci. Jól érted!
2012. júl. 29. 22:07

Örülök,hogy jobban vagy :)

A párod elhagyott,ezt jól értem ? :(

2012. júl. 29. 09:23

Sziasztok lányok!

Már fizikailag és lelkileg is jobban vagyok.Köszönök nektek mindent!!! A párom angolosan eltűnt időközben, így ezt is elég volt feldolgozni. Túlzás, ha azt mondom, hogy sikerült. Inkább igyekszem nem is gondolni az egészre.

Én egyelőre kerültem a témát, csak pár embernek mondtam el, de asszem a munkahelyemen nem fogom.

Egyébként olvastam, hogy a laparoszkópiás műtét után hamarabb gyógyul az ember. Tudom, hogy egy vakbélműtéttel nem lehet összehasonlítani, de nekem azt azzal csinálták, a méhen kívülit meg vágással. Ez utóbbi sokkal gyorsabban gyógyul és már egy hét múlva tudtam oldalra fordulva is aludni. A másikkal csak 3 hét múlva.

316. Dius
2012. júl. 23. 20:50
Uhhhh basszus... szegény... ez így nagyon kemény lehetett... nekem senki nem mondott semmi rosszat... legalábbis a szemembe senki... a hátam mögött lehet, de nem is érdekel :)
315. SziReni
2012. júl. 23. 20:08
Én is elmondtam bár én meg az ellenkező példa vagyok nem kellettvolna, mert nekem nagyon rosszul esteka miket mondtak, anyósom azt mondta bizos direkt vettettük el a gyereket, és gondolkodhatnék,hogy miért öltem meg a saját érdekemben és elég önző vagyok, apósom szerint megérdemeltem a dolgot, hogy megtanuljam nem mindenen lehet változtatni és akkor el fogom mások véleményét fogadni.( nem is nagyon ismer mert nem is beszé velem mióta a párommal vagyok, szóval nem tudom miből vonmta le hogy én nem hallgatok meg másokat) Anyukám meg nagymamám azt mondta fogjam fel betegségként mert túl leszek rajta és vállani kell másikat ezt meg el kell felejteni.A legrosszabb férjem kollegái voltak akik csak azért tudták meg ert férjem szabit kért hogy itthon lehessen és erre jöttek a nagy ötletek ha előről nem megy akkor hátulról csináljuk a következőt meg jó bénák vagyunk hogy ő már ránézett a feleségére és terhes let mi hogy lőhettünk így félre.SZóval voltak varriációk még ennél durvábbak is.Például a "barátnőm" átküldte a férjét,hgy segítsen nekem egy nőgyógyászati műtét után és közölte vele, hogy minek hagyom így el magam felesége a vetélése után is főzött meg mosott meg minden ez két nbappala műtét után volt a hasam végig vágva.Mire jött a nagy ötlet,hogy szar orvosom van miért nem hüvelyi úton műtött.Szóval attól függ kik vannak a környezetedben én legszükségesebb embereknek mondta el akik egyébként ismegtudták volna, és ennyitkaptam viszont.Szóval emiatt nem beszéltem róla, de ha van aki megért é meghallgat akkor beszélj róla, hamarabb túl leszel rajta hidd el.
314. Dius
2012. júl. 23. 17:13

Igen elmondtam, vagy ha nem én akkor anyu vagy a barátom és így sokkal jobb is volt. többen érdeklődtek utánam, kérdezték hogy vagyok és így többet tudtam beszélni róla. Szerintem nekem ez segített sokat. Nem mondom hogy könnyű volt, én teljesen kifordultam magamból, utáltam mindenkit, mindenért veszekedtem, balhéztam... de szerencsére én az én párom nagyon türelmes ember és tudta hogy csak a történtek miatt változtam át egy sárkánnyá..:) de tényleg sokat segített hogy beszéltünk róla. sok kérdés is felmerült bennem, de mindenre kaptam választ. innen-onnan..

Szerintem Neked is sokat segítene ha beszélnél róla ismerősökkel, barátokkal. Amúgy nekem a jobb oldalit vették ki és bal oldalon fájt utána.. sőt a műtétek óta sokkal több mindent megérzek a hasamban.. megszokható. Próbáld lekötni a figyelmed, ha már be vagy zárva a lakásba.. nézz vígjátékokat, sorozatokat, amiket szeretsz. És fel a fejjel!

2012. júl. 23. 16:10
Köszönöm nektek! Nagyon aranyosak vagytok!Nekem azóta sem sikerült sírnom és teljesen össze is vagyok zavarodva.Jó lenne valami, ami miatt érdemes lenne felkelni vagy várnám a holnapot. A fájdalmaim már csökkentek, bár sokszor igen kitartóan fáj még jobb oldalon. Kezdem azt hinni, hogy "bal petevezeték" az ő szemszögükből. Mert nekem egyértelműen csak jobb oldalt fáj.Lelkileg meg próbálok nem rá gondolni, így kevésbé veszek tudomást róla. Jó nektek, hogy volt mellettetek valaki...Ismerősöknek ti elmondtátok mi történt? A szüleim mindenkinek csak annyit mondtak, hogy bevérzett a hasam. Rém unalmasak a napjaim és még ez vár rám vagy 4 hétig.
312. 2c563972fe (válaszként erre: 309. - Roni7979)
2012. júl. 22. 22:50

Szia!Engem március 30-án műtöttek,második baba lett volna.Talán ezért könnyebb a helyzetem,mert már van egy gyönyörű,egészséges kisfiam :)

A legjobb ha kisírod magad,én is napokig azt tettem.Én nagyon bezártam,csak a család tudta.Az édesanyámon kívül mindenkit csak az érdekelt,hogy a sebem gyógyul-e.Anyukámmal tudtam beszélni a lelki részéről is./Meg itt levelezünk SziRenivel :)/ Szívszaggató,mikor fű-fa-virág azzal jött-jön,hogy mikor jön a kistesó?Talán el kellene mondanom,hogy mi történt,de az is fájna,hol ennek,hol annak újra és újra,felszakadnának a lelki sebek.

Írj nekünk,vagy beszélgess azokkal sokat,akik közel állnak hozzád.

Sok erőt!

311. Dius (válaszként erre: 309. - Roni7979)
2012. júl. 22. 22:06
Igen, sokat beszélgettem a barátokkal, meg anyuval inkább, a párom is mindig mellettem volt lelkileg, sajnos rengeteget dolgozott(helyettem is). ezeket a beszélgetéseket sokszor végig sírtam de aztán 1hónap után egyre jobb lett. Nekem a mélypont az 1hónap volt kb., utána egyik hétről a másikra egyre jobb és könnyebb lett átvészelni a napokat. Kitartás! írj nyugodtan bármikor ha gondolod. sokat vagyok internet közelben.
310. SziReni
2012. júl. 22. 17:00

Szia!

Én annyit tudok mondani ezzel a petevezető dologgal kapcsolatban,hogy attól függ, nekem például olyan módszerrel csinálták meg,hogy ugye a méhbe ahol belép a petevezető ott már eléggé ki van tágulva a petevezető, és ott ejtették a bemetszést ahol a szívót bevezették,hogy kiszívják.Így nekem mondta a dokim,hogy nem szűkíti be a peevezetőt még ha hegesen gyógyul is, de én voltam azóta uh-n és mondta a dokim nem az amelyik műtött hanem egy másik,hogy nem is látszik semmi, nincs heg se, és kérdeztem,hogy az hogy lehet, és azt mondta a legtöbb esetben heg nélkül gyógyul van akinek nem de legtöbbször nem hegesedik.Nekem nem volt oka megnézték mind a két petevezetőt,és nem volt szűkület egyikben sem, gyulladásom sem volt.Nekem azt mondták lehet valamiért hamarabb szűnt meg az a burok ami védi a babt,hogy ne tapadjon meg addig amíg a méhben nincs. (az már csak az én gondolatom,hogy lehet az sem tett jót,hogy én hason alszom, illetve aludtam, mert műtét óta nem tudok hason aludni, szerintem pszichés ok miatt,hogy ezt gondoltam okként, és lehet ezért?) Roni te miért élsz egyedül? Különben erre az időre nekem is azt mondta a műtős dokim,hogy akár már lehet próbálkozni, a másik dokim 2-3 hónapot mondott,én a 6 hetet javaslom, mert minden sebgyógyulás megtörténik 6 hét alatt, mert még a törés is meggyógyul addig.Én már a 4 hónapot töltöm most 4-én így mi már szeretnék újra megpróbálni, meg az orvos is megnyugtatott,hogy nincs gond.A lelki része meg van akinél tényleg akkor jön csak helyre, ha lesz egy babája, akinek tudja adni majd azt a szeretet amit ennek a babának adott volna.Nekem például úgy volt,hogy ahogy teltek a hetek napok egyre depisebb voltam, már mindent feladtam, és nem tudtam feldolgozni ezt a veszteséget, most meg,hogy eldöntöttük,hogy próbálkozunk megint, elkezdtem szedni a vitaminokat, meg elkezdtem jobban vigyáznni magamra, és a kedvem is jobb, mert érzem,hogy a követlező babámért kell most élnem, és megtennem mindent.Nekem ez segít, az idő ebben az esetben nekem csak azt jelentette,hogy rosszabb lett.Kitartás Roni, remélem itt fogsz egy kis vígaszt találni.

2012. júl. 22. 15:42

Köszi Dius!

Szívesen sírnék és biztosan sokat segítene, de nem tudok.A párom külföldön dolgozik, nem tudott haza jönni.A szüleim voltak mellettem, de a lelki oldalát ők nem tudják gyógyítani, meg igazán senki. Egyszerűen nincs kedvem beszélgetni senkivel. 2 hónapja próbálkoztunk, össze is jött gyorsan, pedig nem is reméltem. Te elmondtad az ismerősöknek, hogy mi történt? Tőlem annyian kérdezik barátok, munkatársak, ismerősök, hogy hogy vagyok, mi újság és valahogy kimondanom sem sikerül. Olyan sokként ért a hír és ez az egész... Rossz, hogy egyedül élek, így nagyon nehezen fog eltelni ez az egy hónap a kontrollig. Ráadásul semmi célom sem lehet a köv. hetekre pl utazás, kirándulás vagy bármi. Szóval, 4-6 hét itthon egymagam ezekkel a gondolatokkal, történtekkel. Elég kiábrándító így nyáron. Te már teljesen helyre jöttél?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook