Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhen kívüli terhesség fórum

Méhen kívüli terhesség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Méhen kívüli terhesség

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
578. Mirtus
2023. márc. 13. 10:25

Sziasztok! Azért írom le a történetem, hátha valakinek segíthet a felismerésben, illetve tévhitek eloszlatásában.

Nagyon sokadik lombikunk tűnt úgy, hogy sikerült végre, egészen az 5+2 napig. Így, hogy lombik, legalább a napok biztosak. Előtte már 4-5 nappal éreztem, hogy húz a hasam alja, amit először terhességi tünetnek gondoltam, de aztán egyre kellemetlenebb lett. 5+1-en voltam hcg-t méretni, 2300 lett, így megnyugodtam. 5+2 sétálni mentünk, de egy óra után már a húzó érzés fájdalom lett, aztán jobb oldalon éles fájdalom, állva elájultam volna, le kellett feküdnöm. Gyorsan kórház, ahol szabad hasűri folyadékon kívül mást nem láttak. 2 napig még monitoroztak, furcsa mód fél nap után fájdalomcsillapító nélkül 0 fájdalmam lett, mintha mise történt volna, csak kicsikét véreztem, kb 1 napig, de az is elmúlt. hcg-t mértek, ami 30 óránlént duplázódott (nem tipikus méhen kívüli szokás), de UH-on a méh még mindig üres volt. Akkor megműtöttek, kiderült a jobb petevezetőben volt, ami meg is repedt, kivették. Szóval bármilyen fájdalom nem normális, már a húzó érzés is ha megérzésed van, hogy több, mint sima tünet. Illetve a szép erős tesztek, emelkedő hcg sem kizáró tényező.

2023. febr. 26. 18:28
Sziasztok! Lágyék tàjra sugárzó fajdalom (érgörcs szerű) jelezhet méhen kivülit? Holnap lesz egészségügyi küretem mèhen kivüli gyanúval, alacsony lassan emelkedo hcg, nem latnak sehol semmit. Köszi
576. vike91
2021. ápr. 18. 09:24
Szia! Én kb 6 hetes voltam, sajnos a bal petevezetéket el kellett távolítani. Gyógyszert nekem nem is említettek, bár a műtét közben kiderült, hogy már vér volt a hasamba.
2021. ápr. 18. 07:57
Sziasztok! Kinek hány hetesen szakították meg a méhen kívüli terhesség? Műteni kellett vagy gyógyszerrel, el kellett-e távolítani a petevezetéket.
574. Magdi985 (válaszként erre: 573. - Vike91)
2021. ápr. 9. 12:34
Most már inkább “sárgàzok”. De csak egészen kevés, körömnyi.
573. vike91
2021. ápr. 9. 12:06
Rendben lesz minden! Az erős teszt nagyon jót jelent! Barnázol még? Pihenj nagyon sokat 😊 Látni meg valóban nem sok mindent látnak, függ a beágyazódás időpontjától is. Nekem 6. héten meg csak két petezsák volt, rá két hétre már dobogtak! Nagyon szurkolok!!! Mi is sokat vártunk rájuk :)
572. Magdi985 (válaszként erre: 571. - Vike91)
2021. ápr. 9. 11:04

Nekem a teszt nagyon erős lett már a 31.ciklus napon, amit magyaráz a magas hcg szint.

Azt olvastam, hogy méhen kívüli esetén sosem lesz ilyen magas. Míg máshol meg épp azt olvastam, hogy méhen kívüli esetén pont, hogy magasabb!

Hétfőn tudok menni laborba újra, hàt nagyon kiváncsi vagyok.

571. vike91
2021. ápr. 9. 10:59
Hát igen...nálam az orvos lerendezte annyival (amikor már harmadszorra mentem vissza), hogy ott csináltatott velem terhességi tesztet, amire fél szemmel ránézett és azt mondta negatív. Már hazafelé menetem, amikor hívott hogy ő ránézett és ez mégis pozitív menjek vissza hétfőn, hogy kizárjuk a méhen kívüli terhességet. Hozzáteszem ez csütörtöki napon volt. Ha aznap visszahív lehet nem lett volna ekkora baj.
570. Magdi985 (válaszként erre: 569. - Vike91)
2021. ápr. 9. 09:07
Köszönöm a válaszod. Érdekes hogy hcg-t nem nézettek neked.
569. vike91
2021. ápr. 9. 09:00
Szia! Nekem volt méhen kívüli terhességem, hcg szintet akkor nem néztek, így azt nem tudom jó e. Nálam, ami tünet volt: Egyértelmű pozitív tesztem volt, de mégsem ugrott le a csík és nagyon lassan erősödött. Nekem volt élénk színű vérzésem is, szintén progeszteront kaptam. Ami egy nagyon jellemző tünet (engem is visszahívogattak, de ebből számítottam rá, hogy méhen kívüli) a barna folyás nem kimondottan egységes. Furcsa ezt leírni...mindenhol azt lehet olvasni, hogy kávézacc szerű. Valahogy tényleg így kell elképzelni, persze nem annyira durván...de a barna folyás kicsit darabos, foszlányos.Nekem például világos barna volt és egy pár árnyalattal sötétebb kis foszlányok voltak benne, általában akkor ha pisilni mentem. Fájdalom, görcs egyáltalán nem volt nálam, pedig amikor kiderült már nem volt kicsi, kisebb belső vérzésem volt. Ezzel nem megijeszteni akarlak, csak tapasztalataim szerint nehezen veszik észre, mire kiderül a petevezetéket már nem tudják megmenteni. Engem kétszer elküldött az orvos, hogy nem lát semmit nem vagyok terhes. De nem hagytam magam, mert a tesztjeim pozitívak voltak. Bármilyen módon, de sűrgesd a vérvételt, nézesd ultrahangon. Szurkolok, hogy ne így legyen! Írj majd hogy alakult!
568. Panna07 (válaszként erre: 567. - Magdi985)
2021. ápr. 8. 21:24
Szerintem ez jó. Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen! 🍀🍀
567. Magdi985 (válaszként erre: 566. - Panna07)
2021. ápr. 8. 21:18

Nagyon kedves vagy, köszönöm! :)

12 mm volt, nem tudom ez jó-e vagy se. Nem mondott rá semmit. Csak annyit, hogy nem lát vért sehol, sehonnan.

566. Panna07 (válaszként erre: 565. - Magdi985)
2021. ápr. 8. 21:01
Szia! Emlékszem rád korábbról, ezért nagyon drukkolok, hogy egészséges terhesség legyen! A barnázás valóban nem ritka, jó, hogy kaptál progeszteront. Én azt hallottam, hogy méhen kívülinél nincs meg a HCG duplázódás, így szombatra le kéne szervezni egy vérvételt, ha lehetséges. Elhiszem, hogy jövő hétig nehéz kibírni. Az orvos mondott valami a méhnyálkahártyádra, hogy az milyen?
2021. ápr. 8. 20:24

Sziasztok!

4 éve küzdünk a férjemmel a babáért, mostanra teljesen feladtuk.

Szombaton kellett volna megjönnie a menzeszemnek, amit mindig pontos,De most a vérzés helyett napokig csak barna Pecsételés volt egy kevés. Nem találkoztam még ilyennel.

Mikor már nagyon gyanús lett, tegnap előtt, kedden csináltam egy tesztet, meglepetésre erős pozitív. Hihetetlen!

Aznap el tudtam menni orvoshoz, természetesen nem látott még semmit, de azt mondta, hogy a barna pecsételés lehet normális is, de akár a méhen kívüli terhesség jele is. Nagyon megijedtem!!

Ma voltam HCG vervetelen, 1382 lett.

Szombaton tölteném az ötödik hetet.

Irt fel az orvos progeszteront, azt szedem, tegnap és ma már nem volt barna, de most egy picike megint.


Jövő héten tudok menni hozzá újra csak, addig megöl az ideg!


Vérzés, görcs nincs.

Vajon van aggódni való továbbra is?

Azt olvastam, hogy méhen kívüli esetén alacsonyabb a HCG.


Köszönöm szépen annak, aki válaszol!

564. Póni01 (válaszként erre: 562. - Csuzsi)
2018. nov. 17. 21:42
Szia!már régen írtál,remélem jól vagy!velem pontosan ugyanez,nekem sincs gyermek ,petevezetek eltávolítás..jövő héten atfujjak a maradt petevezetőt,de már javasolták h kérjek időpontot minél hamarabb a meddőségi központa..kitartás nekunk
563. Csicsi8509 (válaszként erre: 562. - Csuzsi)
2018. szept. 29. 13:31

Szia

Nekem 12 napja volt a masofik mutet es ket napja rettenetesen gorcsolok.

Te hogy vagy? Meddig tartott?

562. csuzsi
2018. aug. 8. 14:09

Sziasztok!

Nekem 2017 nyarán volt egy méhen kivüli terhességem a jobb oldali petevezetőbe, sajnos szétrepedt és el is kellett távolítani.

Az első kérdésem a műtétet végző orvostól az volt, hogy a másik petevezetéket megnézték-e, hogy milyen állapotban van, átjárható-e?! A válasz az nem volt, nem szokták azt mondta. Tudták, hogy tervezett terhesség és gyermekem nincs. Azt elmondta , hogy 50% esélyem van a spontán terhességre, ha nem sikerül 6 hónapon belül akkor menjek a meddőségi klinikára.

1 év után rögtön az első alkalommal sikerült és pozitív terhességi tesztet produkáltam , viszont pár napra rá pecsételő vérzést tapasztaltam. Elmentem orvoshoz azt mondta ad progeszteron hormont szedjem 3*1. Kértem ultrahangot , de azt mondta ( péntek) ma nincs.

így felmentem a szülészeti klinikára és kikönyörögtem egyet. Sajnos nem sikerült megnyugtatni, mert nem láttak sehol terhességet.

Hétfőn újra vissza mentem bal oldali fájdalmaim voltak. Én pontosan tudtam, hogy megint méhen kivüli terhességem van , csak persze a bal oldalon. Azt mondták pénteken menjek vissza, nem látják továbbra se az ultrahangon. Én mondtam a dokinak, hogy gyógyszeresen lehetne róla szó, hogy elhajtsák . Azt mondta ez butaság mert ha jó helyen van akkor is elhajtjuk. Ezért szépen haza mentem. Előtte csináltak egy vérvételt hcg hormon szint mérést.

Kedden felhívtam őket azt mondták 1000 felett van ez 5 hetes terhességnek felel meg.

Reménykedtem , hiszen péntekre hívtak vissza , úgymond akkor már biztos látni fogják. Csütörtökön délután vérezni kezdtem és hihetetlenül rosszul lettem, a párom felvitt , rögtök látták már , hogy a bal petevezetékben van. Azonnal megműtöttek. Mivel még nincs gyermekem ezért megmentették a petevezetőt. 25% esély maradt. Ez nem túl sok. Viszont holnap lesz 1 hete és továbbra is görcsölök, fáj a derekam , én a mestruációra gondolok , mert 3 napra a műtét után megjött , de csak az első napon szoktak fájdalmaim lenni ez viszont már a a negyedik. Valaki járt már így?

561. mgesa
2017. márc. 8. 18:21

Sajnálom 😣 Nálam nem tudni mi volt a gond, már van két gyerekünk, ők teljesen problémamentes terhességből születtek. Valószínűleg a petevezetekben lehetett valami összenövés, szűkület, ami miatt nem tudott a méhbe eljutni.

Egyébként nekem is pm alulmukodes van, terhességek alatt havonta jártam vv-re, de szépen szinten lett tartva.

Gondolom azért majd mész UH-ra vv-re, hogy megnézzék minden rendben van-e.

Ne keseredj el, nekem IR,PCOS és pm alulmukodes mellett lettek a gyerekek!

560. nadine81 (válaszként erre: 559. - Mgesa)
2017. márc. 7. 21:49
Sajnos ma jöttek olyan darabok /csomók amik ilyenkor szoktak, úgyhogy el is könyvelem a 3. vetélést is. Nem tudom, tudok e valaha is igazán terhes lenni és egészséges babát szülni is. Minden vizsgálat meg van, elvileg minden rendben van, még esetleg a párom részéről is megnézetünk 2 dolgot. Először gyógyszerek és kezelés nélkül eljutottam 8-9 hétig, aztán 2 féle gyógyszerrel 6. hétig, most 4 féle gyógyszerrel szinte alig valameddig. Ráadásul a pajzsmirigy alulműködés és majdnem át ment túlműködésbe... Szerintem most ez lehetett a fő gond. Eredeti témához vissza térve, tehát volt baba de nem fejlődött beágyazódás után és nem is méhen belül lehetett. Nem is éreztem az elején sem a méhemnél az apró szurkálásokat és most a végén sem az összehúzódásokat, ebből is gondolom hogy nem lehetett jó helyen. Az biztos, hogy következőre az utrogestant is kihagyom. Lehet van most vmi nagyobb cisztám, lehet el zárta a petesejt útját vagy nem tudom. Nálad mi lehett a gond?
559. mgesa
2017. márc. 7. 21:13
Sajnálom :-( Tudom, közhely, de azért "jobb" a spontán veteles, mintha műszeresen kellene befejezni. Az, hogy hogy volt, lehet, hogy sosem derül ki, lehet, hogy csak a nyálkahártya volt még megvastagodva... ki tudja...
558. nadine81 (válaszként erre: 557. - Nadine81)
2017. márc. 7. 08:15
Mensi e vagy vetélés akart lenni.
557. nadine81 (válaszként erre: 556. - Mgesa)
2017. márc. 7. 08:14
Szia. Szerencsére úgy néz ki, megúsztam, csökkent a hcg, 302 volt tegnap. (Pénteken 481 volt ). Jelenleg van vérzésem, ami nem tudom eldönteni mensi e vagy vérzés e, jönnek azért kisebb csomók is, mondjuk 17 mm volt a méhnyálkahártya úgyhogy az az is lehet. De akkor hol lehetett a petezsák? Ki sem alakult, és csak kémiai terhesség volt ez? Pénteken még lesz egy ultrahang, remélem nem találnak most sem semmit. Egy biztos, utrogestant többet nem szedek ha nem muszáj. Eddig is csak az tartotta vissza és így most annyi a pontos ciklusomnak is.
556. mgesa (válaszként erre: 555. - Nadine81)
2017. márc. 6. 21:17

Szia!


A HCG szint szerintem nagyon alacsony, főleg, hogy a menstruaciobol számítva már több, mint 6 hetes lennél. Engem 4 hete műtöttek méhen kívülivel,a műtét napján kb 8 hetes voltam és 2300 volt a hcg (és valószínűleg már 1-2 héttel előtte leállt a magzat fejlődése, tehát ez már egy csökkent HCG szint volt).

Egyébként ennyi idősen már jelentkezik hasi fájdalom, nálam legalábbis 6.5-7 hetesen már volt. Sajnos mivel nem is sejtettem, hogy babát várok (időre megjött a menstruációm, tüneteim nem voltak- ezek mind jellemzőek a méhen kivulire), ezért csak 8 hetesen kerültem kórházba, a petevezetom már megrepedt valószínűleg 7 hetesen, de akkor már nagyon fájt, ezt nem lehet nem észrevenni.


Sajnálom, ami történik, de szerintem sem kell a méhen kívüli miatt aggódnod, de gondolom nem gondolom az orvosok kér majd még vervetelt, hogy ellenőrizzék a hcg csökkenését/ emelkedését.

2017. márc. 4. 10:43
Sziasztok! Január 21.-én volt az utolsó mensim első napja. Babát szeretnénk, tehát együtt voltunk ciklus 12.és 14.napon, ez volt február 2.és 4. A következő mensi 18.-an szombaton nem jött meg és utána héten kedden és szerdán már nagyon halvány pozitív volt a teszt. Azon a héten vasárnap erős pozitív volt a teszt. Csütörtökön voltam dokinál és sajnos nem látott semmit ultrahangon. Sem méhen belül sem kívül. A méhnyálkahártya 17 mm, de ez köszönhető az utrogestannak is, amit szedtem már előző ciklus 16.naptol 26.napig. Aztán amikor kedden halvány lett a teszt Újra kezdtem szedni, mert volt már 2 vetélésem. Azt már sejtem, hogy babára semmi remény, de a méhen kívülitől rettegek,a tegnapi hcg vérvétel 481 lett. Hétfőn ismétlés, a kórházban egy másik doki azt mondta, ekkora hcg biztos nem méhen kívüli. Gondolom úgy értette, hogy ez még ahhoz is kevés. Néztem már hcg táblázatot, úgy láttam, legalább 1080 -nak kellene lennie, de azért gondoltam megkérdezem itt kinek mi a tapasztalata.
554. Nife (válaszként erre: 553. - Hanna2017)
2016. nov. 18. 14:47

Köszönöm a kedves szavakat! Nagyon szeretnénk kisbabát!

Én is a legjobbakat kívánom Nektek! 😊

553. Hanna2017 (válaszként erre: 552. - Nife)
2016. nov. 17. 23:16

Szia, én Amine vagyok , véletlenül (?) töröltem a regisztrációmat.

Ó, nagyon sajnálom, hogy ilyen sokat kellett várnotok és így végződött! Kívánom, hogy minél előbb sikerüljön és egészséges babád szülessen.

Nekem eddig szerencsém volt a teherbe eséssel . Most második nekifutásra jött össze a pozitív teszt , 6 éves kisfiam pedig azonnal összejött.

37 vagyok , nincs sok időm várni, de azt tudom, ha legközelebb terhes leszek, kiíratom magam az orvossal, nem kockáztatok a munkahelyi stresszel.

552. Nife (válaszként erre: 551. - 5239d91094)
2016. nov. 17. 18:00

Sajnálom! Legközelebb az esetből tanulva más orvoshoz menj... reméljük mihamarabb összejön!

Nekem most október 7-én volt a műtét. Elvileg decembertől lehet újra próbálkoznunk. 2 év után spontán estem teherbe. Annyira boldogok voltunk. Aztán az álmunk rémálommá vált...

Annyi minden kavarog még bennem. Mégiscsak 2 évet kellett várnunk. Egy biztos természetes úton sikerülni fog. Reméljük minden rendben lesz.

Ti mióta szeretnétek babát?

Valahol azt olvastam, hogy ilyenkor rövid időn belül újra összejön a baba.

Szorítok! 😊

551. 5239d91094 (válaszként erre: 550. - Nife)
2016. nov. 16. 23:06

Köszönöm.

Mivel erősen csökkent a hcg szint, azt mondták tegnap este telefonba, hogy nagy valószínűséggel spontán vetélés.

De pénteken még vesznek le vért .

Nálad hogy alakult utána ? Sikerült és ha igen mennyi időre teherbe esni újra?

Nekem erős a gyanúm, hogy progeszteron hiány miatt nem tapadt meg a baba, de az orvos, hiába barnáztam nem írt fel semmit.

550. Nife (válaszként erre: 549. - 5239d91094)
2016. nov. 16. 19:52

Szia Amine!

Annyira sajnálom!

Gyors testi és lelki felépülését kívánok! Addig amíg biztosat nem mond az orvos bármi lehetséges. Néztek HCG értéket?

Nekem 2 naponta nézték és mivel duplázódott, addig keresték a babát, amíg meg nem találták. A bal petevezeték én volt. 😔

Ha csökken az értek, akkor valószínű, hogy spontán vetélésed lehetett... 😔

Írj, ha meg tudsz valamit! Sok erőt és kitartás!

2016. nov. 15. 16:31

Sziasztok!

Most épp labor eredményt várok, reggel elkezdtem vérezni, 5 hetes vagyok/ voltam.

Az orvos nem látott uh-on semmit, szerinte vagy spontán vetélés vagy méhen kívüli .

Kérdésem: ha az utóbbi, mindenképpen műtétre van szükség?

Mennyire fájdalmas? Meddig kell a kórházban maradni?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook