Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhen kívüli terhesség fórum

Méhen kívüli terhesség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Méhen kívüli terhesség

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
188. Green Sprite (válaszként erre: 186. - Tandika)
2007. ápr. 4. 16:08
Igen voltan. A tesztoszteronom magas az ösztrogén alacsony volt, sárgatest működés a pincében...természetgyógyászhoz jártam, és ott ajánlották, hogy valamit azért erősíteni kéne ezeken és közben pont találkoztam egy kedves hölggyel, aki már sok hasonló cipőben járónak segített. Megtetszett, szedtem egy pár fajta gyógynövényi terméket. A tisztítókúra alatt 7 kg-t fogytam, megállt a hajhullásom és megfelelő lett a hormonháztartásom. A nevét nem írom le mert az reklámnak minősülne... ;) nem a nőgyógyásznak köszönhetem, hogy ideáig eljutottam, hanem a saját akaratomnak, kitartásomnak, a természetgyógyászatnak és a gyógynövényeknek...Egyébként sem vagyok a gyógyszerek híve, de ezek felé a termékek felé elkötelezz lettem és én is ilyesmikkel szeretnék foglalkozni! Nem tudom még melyik orvoshoz fogok menni. Tegnap szerencsém volt, mert pont a fizetős dokim ügyelt. Beutalóval mentem be a kórházba és elméletileg nem kérhet akkor pénzt, de azért leteszteltem és megkérdeztem mennyivel tartozom...azt mondta semmivel de éreztem, hogy nem mondaná hogy nem kell ha a kezébe nyomtam volna...de nem tettem...miért tettem volna? Igazából már nem bízom egyetlen orvosban sem. Ő már a hatodik orvos, akivel próbát teszek...hááát nem tudom. Olyan dokit szeretnék, akiről biztosan tudom, hogy nem a pénzért végzi rendesen a munkáját, hanem mert a szívügyeként kezeli a betegeit...és akkor szívesen odaadom azt a pénzt, amit megérdemel...létezik egyáltalán ilyen?? Körülnéztem a fórumon és a mérleg elég rossz arányt mutat...:(
187. mimo (válaszként erre: 185. - Green Sprite)
2007. ápr. 4. 13:20
Kedves Greena!!sajnálom ami veled történt, tudom fáj a szived, és ez természetes.De ahogy irtad jobb hogy most történt mint később.Hamar eltelik a 2 hónap, és ujra próbálkozhattok.Pihenj sokat, és fel a fejjel.DDDDDDDDD
186. Tandika (válaszként erre: 185. - Green Sprite)
2007. ápr. 4. 10:55

Drága Green Sprite! Nagyon-nagyon sajnálom! Nem kérdezek bele a részletekbe. Erős csaj vagy, hogy egyáltalán le bírtad írni!!! Ahogy írsz, abból úgy tűnik, hogy jól fogod fel ezt az egészet, már ha lehet ezt jól felfogni. A következő két hónap "semmi" biztos nehéz lesz, de aztán hajrá!!!

És most melyik dokihoz fogsz járni? Ezt a két hónapot a kórházban mondták, vagy az a dokid, akire vártál hetekig? Nem emlékszem, hogy olvastam volna ezekről a hormon gondjaidról, milyen gyógynövény kapszulákról van szó?

Kitartást, fel a fejjel!

2007. ápr. 4. 08:49
Hát sajnos nem anyukámnak lett igaza...:((((((((((( Tegnap délelőtt rosszul lettem és bevittek a kórházba...elment a baba...:(((((((( A doki azt mondta fel a fejjel, két hónap múlva újra lehet próbálkozni...és bizakodjak, mert úgy néz ki hogy a baba nem a hormonproblémáim miatt nem maradt meg. Nem is akar hormonkezelést!Most mindenesetre újra kezdem szedni azokat a gyógynövényi kapszulákat, amelyek rendbeszedték a hormonjaimat hormon nélkül, és legalább idáig is eljuttattak, hogy egyáltalán megtermékenyültem. ...Ennek azért örülök...Talán legközelebb már sikeresebb lesz és erősebb a baba ...Bár nagyon szomorú vagyok, azt gondolom, hogy jobb, hogy most történt, mint később, amikor már nagyobb, vagy ne adj Isten betegen született volna...mindenesetre addig is jövök, olvasgatlak benneteket...és reménykedem...:(
184. Tandika (válaszként erre: 174. - H.Lia)
2007. ápr. 3. 11:19
Erről meg az jut eszembe, hogy én jó pár évvel ezelőtt a menstruáció 5. napján estem teherbe, ami szintén nem "normális" dolog. Ahogy a szavaidból veszem ki, kizárásos alapon állapítottad meg a közvetlen mensi előtti teherbeesést, ahogy én is anno (csak akkor voltatok együtt!?). Szóval, még mindig azt mondom, hogy bármi lehet. Írj!
183. Tandika (válaszként erre: 172. - H.Lia)
2007. ápr. 3. 11:14
Kedves Lia! Amikor az embert méhen kívülivel riasztgatják, nekem mindig az jut eszembe, hogy ha méhen kívül van azt is látni lehet, csak akarni kell. Sztem ezt ezen a fórumon is olvastam valahol. Én abban hiszek, hogy az UH nem árt, bármennyiszer is csinálják, és nagy eltérések vannak a gépek között, tehát én megnézetném máshol is, ahogy ezt meg is tettem két héttel ezelőtt. Ha jó UH-s kell, akkor privátban adhatok tel.számot, ha mázlid van mág a héten fogadhat.
182. Tandika (válaszként erre: 176. - Green Sprite)
2007. ápr. 3. 11:07
Drága Green Sprite! Teljesen összeszorult a szívem, a gyomrom, mindenem ahogy a soraidat olvastam. Nagyon nehéz helyzet, és persze ilyenkor az ember maga miatt is megijed. Hihetetlen, hogy mennyi bizonytalanságon kell átmennünk!!! Reménykedned kell szerintem, még mindig! Pihenj, de próbáld meg lekötni magad, hogy ne mindig ezen agyalj, de bízz!!! Ugyanakkor mindig fel kell készülni a legrosszabbra is szerintem, hogy ne derült égből villámcsapásként érjen. Azt ne kérdezd, ezt hogyan lehet megvalósítani, mert szt nem tudom, csak próbálkozok én is! Vérezgetés nálam is volt-van, de a legújabb "felfedezésünk", hogy szeretkezés után történik, ami a méhösszehúzódások miatt is lehet. Ez persze fokozódhat is, így nálunk orvosi javaslatra nincs szex. Így enyhül a dolog, de nem örülök, hogy egyáltalán jelentkezett bármilyen vérzés! Kitartást, mi Veled vagyunk!
181. perfi (válaszként erre: 176. - Green Sprite)
2007. ápr. 2. 23:53

Sziasztok, még ide nem írtam sosem. Most sem az ijesztgetés a célom. Távol áll tőlem.


Green Spice, ahogy a soraidat olvasom szinte mintha magamat hallanám. Nyáron pontosan ugyanilyen folyamaton mentem keresztül. :(

Július 22-én kellett volna megjönnie, de nem jött. Augusztus 3-án, rá 12 napra csináltam egy tesztet, ami pozitív lett. Ekkor voltam 5 hetes, de csak felritkulás látszódott. Rá 10 napra, 7 hetesen még csak egy 12 mm-es petezsákom volt. A következő héten már volt egy magzati elemem. 9 hetesen 17 mm-es petezsák szívműködés nélküli embrióval. Nem akartam elfogadni, így egy másik orvos mondta ki, hogy ez a terhesség elhalt. Az, hogy nem kezdtem el vérezni csak idő kérdése volt. Minden egyes uh kép fejlődést mutatott, mivel a hormonrendszer elég erős volt. Sajnos a terhességet művi úton kellett megszakítani. Ha halogattam volna a műtétet, akkor nagy lett volna a valószínűsége, hogy esetleg éjjel indul meg a vérzés. Így, hogy tervezett műtét volt, kíméletes méhszájtágítást végeztek. :(((((


Azóta már szerencsére ismét babát várok. A terhesség egészséges, most 13 hetes.

Összehasonlításképp jelen terhességemnél 6 hetesen már volt egy élő 7.5mm-es embrióm.


Kívánom, hogy anyukádnak legyen igaza. Hiszen mindenki egészséges kisbabát szeretne. Csak sajnos én már átmentem ilyen eseten és tudom, nehéz lenne elfogadni a tényt az esetleges rosszról.


kívánom mindenkinek, hogy minél hamarabb csatlakozzon a Pocakos topikba. Kell az utánpótlás! Fogyatkozunk!

180. mimo
2007. ápr. 2. 22:14
Lia veled mi a helyzet????
179. mimo (válaszként erre: 177. - Green Sprite)
2007. ápr. 2. 22:03

Tudod minden terhességi hétben megvannak a baba méretei, ha a doki azt mondta nagyobbnak kellene lennie a babónak, próbálj meg hinni neki.meg a vérezgetés is arra utal.........

Most itthol van a párom, majd husvét után megy vissza csak))))))))))))))))

Fel a fejjel drágám, és remélem nem sértődsz meg azért amiket irtam, de sajnos a tapasztalat ezeket erősiti meg(((((((((((((((((

178. mimo (válaszként erre: 176. - Green Sprite)
2007. ápr. 2. 22:01

Jaj Green sprite.sajnálom((((((.De tudod a terhességet mindenhol az utolsó mensi első napjától számolják.A petezsák kialakult, de nincs szivmükődés, a baba fejlődése megállt.nem akarok vészmadár lenni, de tudod hogy ez ilyenkor vagy vetéléssel végződik spontán, vagy pedig a terhességet megszakitják, amit egy méhkaparás fejez be.sajnos igy volt a babás topikba Perfike is tavaly nyáron.hetente ment uh-ra, de nem fejlődött a babó((((((((

vagy Vica, akinek a vérezgetés után 9. héten volt a vetélése(((((((.

sajnálom, de hidd el nem tudsz semmit tenni, ez a természet szelekcója(((((

De azért reménykedj, mert halottunk már csodákról is.Mindenképpen irj!!!!!!

2007. ápr. 2. 20:10
Mimo veled mi újság? Párod még mindig külhonban?
176. Green Sprite (válaszként erre: 174. - H.Lia)
2007. ápr. 2. 20:08
Sziasztok lányok. Teljesen megértem Liát!...Végre, valahára eljutottam egy dokihoz. Akinél elsőre voltam az azóta sem elérhető, de a fizetős dokim fogadott...egy 7,4 mm es petezsákocskám van ...életjelek nélkül...:( DE három héttel ezelőtt még semmi nem látszódott! Azóta ez igenis nagy változás! A dok azt mondta, hogy ez abnormális, mert már dupla ekkorának kellene lennie vagyis kb nyolc hetesnek, (nekem ugyanis február 5-én jött meg Lia)...és hogy csak négy-öt hetesnek látszik, úgyhogy igazából most megint várnom kell egy hetet, annál is inkább mert szombat óta megint görcsölök és vérezgetek és szerinte ebből vetélés lesz. Anyának végül csak elmondtam, mert kellett a támasz... mire közölte hogy a doki hülye:) és majd ezt ő jobban tudja, mert hiába számolnak a buta módszerükkel ha nekem nem akkor volt peteérésem, amikor azt a nagy könyv mondja...és hogy kb valóban 4-5 hetes terhes lehetek és neki a névnapjára unokája fog születni punktum!!! :DDDDDDD Annyira meggyőző volt, hogy hiszek neki! inkább reménykedem mint hogy feladjam...hátha csak tévedés...édesanyámnál is rosszul számolták ki: március 21-re volt kiírva, és hiába mondta, hogy ő úgy számolta ki, hogy csak 31-én fog szülni...amikor meglátta az orvos a szülőszobán március 31-én , közölte vele, hogy kis okos tojáska mégis csak igaza volt...:) Eldöntöttem nem izgulok, pihenek, amennyire lehet és várom a jövő hetet....má megen...:/Lia, te se add fel, talán a dokik se tudhatnak mindent! ;)Legalábbis a remény hal meg utoljára!
175. mimo (válaszként erre: 174. - H.Lia)
2007. ápr. 1. 15:06
A tesztek alapja is a HCg, tehát ha egyértelmüen pozitiv a teszted, akkor valószinü nem tévedhet mindkettő.Szerintem 100% hogy van pocaklakód.A holnap vérvétel is ha tartalmaz HCG-t(terheshormont) akkor egyértelmü a terhesség, csak valszeg még picurka.Bár hidd el a terhességet mindenképp az utolsó mensid első napjától fogják számolni, még ha a méretek nem is stimmelnek igazán.
174. H.Lia (válaszként erre: 173. - Mimo)
2007. ápr. 1. 14:52
Mimo!Köszönöm,hogy jeleztél nekem.Az az igazság,hogy febr.-ban volt az utolsó menzeszem,de mi mégis úgy számoltuk a párommal, hogy a következő menzesz, (ami márc. 6-án lett volna)előtt voltunk együtt, tehát közvetlen a peteérés előtt.Ez nem tudom,hogy lehetséges -e.de akkor még nagyon pici lehet,a baba.2 tesztet is csináltam, mindkettő pozitív lett, a pénteki, 1 perc sem telt el és kimutatta a 2 csíkot.(900 Ft-os teszt volt,gondolom ártól is függő, hogy milyen a teszt). A menstruációs görcseim megszűntek, helyette egy eddig nem ismert fájdalmat érzek,ami igazából nem kellemetlen.Néha szúrkál,van úgy,hogy több órán keresztül fájogat, de nem erős.Aztán meg jól vagyok.Én továbbra is úgy gondolom,legalábbis remélem ,hogy túl pici még a baba.Holnap lesz a labor.2 teszt után vajon mit mutat majd?!
173. mimo (válaszként erre: 172. - H.Lia)
2007. ápr. 1. 14:36

H Lia!!!!A terhességet az utolsó menses első napjától számolják, ezért ha februárba volt az utolsó mensid, akkor kb 7 hetes terhes lehetsz!!!!Aminek uh már látszódnia kellene.

nekem volt pozitiv tesztem, de nem voltam terhes, nyálkahártya 8 mm-s volt, és nemsokára meg is jött.

Voltam már terhes is, igy biztosan megnyugtathatlak hogy a mensi jellegü görcsök természetesek a terhesség alatt is, hiszen alhasi vérbőség, illetve a nővekvő méh idézi elő ezeket.

Mindenesetre szoritok , remélem a gyanujelek megerősitik majd hogy babó van a pocakodba.irj majd mindenképpDDDDDDDDDDDDDD

172. H.Lia (válaszként erre: 146. - Mimo)
2007. márc. 31. 13:17
Mimo!Nem hiszem, hogy én lennék az első nő a világon ,akinek nem látták a terhességét se méhen belül se, méhen kívűl.Az én utolsó menzeszem febr. 6-án volt, és azóta nem jött meg.3 hétig erős menstruációs görcseim voltak.Múlt hét péntekén,azaz márc. 23-án kórházban készült egy tesztem, mert gyomortükrözés előtt álltam,a teszt negatív lett, tehát megtükröztek.A héten viszont megszüntek a menzesz jellegű görcseim, szerdán gondoltam én is csinálok,egy teszetet,ami pozítiv lett,tegnap,pénteken ismét.Tegnap este voltam dokinál,aki az égatya világon semmit nem látott,csak annyit, hogy a méhnyálkahártya 10mm vastag.31 éves leszek, babám még nem volt,de ilyen tüneteim sem.Undorodok egyes ételektől,hányingerem van,szinte egész nap.Kiszámoltuk a párommal, hogy kb. 4 hetes lehet a baba,és én ezt mondtam is az orvosnak.Ő viszont azt mondta, lehet, hogy méhen kívűli terhességem van.Miért, hiszen kívűl sem látott semmit.Megvizsgált és azt mondta, hogy, ha hasi vérzés jelentkezik,illetve nagyon erős görcsök ,azonnal menjek kórházba.Nos eltelt egy éjszaka,csak kis hasi fájdalmaim vannak,amit 2 kisbabás anyukámtól is hallottam ,hogy a terhesség elején normális.Hétfőn hivatalos terhes tesztet csinálnak nálam a kórházban.Nehezen hiszem el, hogy 2 pozitív teszt után, mást fog mutatni.Volt már valaki ilyen helyzetben?Segítsetek!Lia
171. kata79 (válaszként erre: 165. - Tandika)
2007. márc. 30. 19:46

Hahó!!

Örülök a kis petezsákocskádnak!!!!Vigyázz a babódra nagyon!(és persze magadra is)

Pusza,

Kata

170. Green Sprite (válaszként erre: 169. - Tandika)
2007. márc. 30. 19:24
Hát kénytelen vagyok kivárni, mert sehol nem kaptam időpontot csak mindehova jövő hétre. Ez tényleg egy vicc! Hát ahogy én számoltam a táblázattal kb tényleg a nyolcadikban leszek a jövő héten, mire megyek a dokihoz...Megöl az ideg, mert veled ellentétben nekem szinte semmilyen tünetem nincs! A mellem mondjuk érzékeny,meg sűrűn járok pisilni és eddig görcsölt a hasam is, de mióta elkezdtem szedni rendesen a vitaminokat( Folsavat, B-vitamin spray és Centrumot) azóta nem fáj...az édesanyámnak egyik terhességénél sem volt igazán terhességi tünete de azt mondja ő azonnal tudta, mikor jöttünk össze a tesóimmal. Én semmit nem érzek. Reggelente felkelek és bizonytalankodom, hogy most vajon mi van? Eltettem a teszteket és időnként előveszem, hogy nem csak a szemem káprázott-e... de kénytelen vagyok várni és reménykedni hogy minden rendben lesz, van baba, egészséges a baba, jó helyen van...stb...:(...még 5 nap...:( Holnap leszek 25 és el akartam mondani a családomnak, dehát a bizonytalan infót nem adhatom át! Elég ha engem ver a víz miatta...:(
169. Tandika (válaszként erre: 160. - Green Sprite)
2007. márc. 30. 09:04
Nagyon durva a sztorid Green Sprite! sajnálom, és hidd el én tényleg megértem, hogy milyen nyamvadt helyzet ez. A jövő hét már a 8. lesz Neked is, ha jól gondolom. Hihetetlen, hogy a terhesség 1/5-e eltelhet úgy ebben az országban, hogy nem is vagy bizonyított terhes. Szerintem nem mi vagyunk az egyetlenek, aki egyértelmű terhességi jelekkel hetekig nem tudnak eljutni orvoshoz (pontosabban én eljutottam, de nem kis kavarás által). Tényleg, milyen egyéb jeleid vannak? Én amikor egy hét betegácsi után bementem dolgozni hétfőn, a kolleganőim rögtön kiszúrták a dolgot (mellem feltünően nagyobb lett, és a hasam is feszül, a csípő nadrágjaim nagyon kényelmetlenek). Szóval, tényleg látni fogod! Végül is akkor úgy döntöttél, hogy türelmesen kivárod ezt a plusz hetet? Nem semmi türelmed van!
168. Tandika (válaszként erre: 159. - Kata79)
2007. márc. 30. 08:53
Kedves Kata! Örülök nagyon, hogy örülsz! Dehát április az már a jövő hét. Nekem úgy tűnik ilyen messziről, hogy a Dévaiban elég gyorsan mennek a dolgok, ami szerintem lelki szempontból nagyon fontos! Hajrá!
167. Tandika (válaszként erre: 157. - Green Sprite)
2007. márc. 30. 08:47
Helló Green Sprite! Szerintem is próbáld ki a Gravidát, én egy hete szedem, és nem okoz gondot eddig. De szerintem is kevés a folsav ezekben, így nekem is lejött az ideje, hogy beszerezzek valami kiegészítést.
166. Tandika (válaszként erre: 156. - Kata79)
2007. márc. 30. 08:42
Igen, szerintem is akkor van nagyobb esély a méhen kívülire, ha a petevezető gyulladása elzáródást okoz, és onnan már elég esélyes a méhen kívüli. De az abortusz nem érinti a petevezetőt. Amin leginkább ki vagyok akadva, hogy mindenhol egymásnak ellentmondó infok vannak, és az izguló kismama-jelölteket nem tudják azonnal megnyugtatni az orvosok. Tényleg nagyon nehéz kivárni a biztosat.
165. Tandika (válaszként erre: 156. - Kata79)
2007. márc. 30. 08:35

Sziasztok! Bocs, hogy ennyi ideig nem írtam, de csak akkor van esélyem nyugodtan netezni, ha itthon vagyok napközben is, ilyen meg egy hete nem volt.

Ma egy hete voltam UH-n, 3 nappal az ijesztgetős UH után, és 9mm-es petezsák látszódott tökéletes helyen!!! Sok hűhó semmiért, mondhatnánk, de mivel nem vártam türelemmel, nem kellett egy hetet izgulnom, csak három napot... Köszönöm a biztatásokat!

164. Green Sprite (válaszként erre: 163. - Mimo)
2007. márc. 28. 09:09
Igaz. kilenc hónapon belül kiderül...:DDDDDDDD
163. mimo (válaszként erre: 160. - Green Sprite)
2007. márc. 27. 21:23
hallod ez mekkora szivás!!!beszarok!!Légy türelmes, nyugi a kisbabád veled van, az a lényeg.DDDDDDDDDDDDDDD
162. mimo (válaszként erre: 159. - Kata79)
2007. márc. 27. 21:19

De jó Kata.Az már tutti sikeres lesz!!!!!!


Én szedem a Clostit, a párom külföldön, hébe-hóba hazajön, igy nem leszek terhes az tutti.Ha az idén nem sikerül jővöre nekünk is lombik.DDDDDDDDDD

161. Green Sprite (válaszként erre: 159. - Kata79)
2007. márc. 27. 19:31
Szia Kata. Köszönöm kérdésed igazából remekül, csak utálom a bizonytalanságot...a biztonság kedvéért felszerelkeztem folsavval meg vitaminokkal, mert ha a dokin múlik...no mindegy...Izgulsz a lombik miatt nagyon ugye? Az unokatesóm háromszor volt, és azt mondta vele mindenki nagyon kedves és megértő volt és maximálisan segítettek nekik. Szorítok! Addig meg csak egészségesen, nyugodtan, pihengetve...meg mindenféle...:)
160. Green Sprite (válaszként erre: 158. - Mimo)
2007. márc. 27. 19:27
Sziasztok. Ma azt hittem kihullik a hajam! Elmentem a rendelő előtt és gondoltam beugrom megnézni, hogy rendel e a bőrgyógyászom mert esedékes lenne hozzá elmennem az allegiakrémeimért...erre mit látok?!! Mit látok???!! Hogy ki van írva: Áramszünet miatt csak jövőhéten rendel a nőgyógyászom a szerdai, csütörtöki rendelés elmarad. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! Nem bírom ki még egy hétig!!! Már vártam két hetet most várjak mégegyet? Ha ez így megy, akkor lassan már magamtól is látni fogom,hogy terhes vagyok-e , amikor nem fogom látni a lábam a hasamtól...:DDDD
159. kata79
2007. márc. 27. 19:17

Hahó!

Áprilisban kezdjük a lombikot, am voltam Dévainál..

Green Sprite,Tandika, hogy vagytok?

Mimo, nálatok mi újság?

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook