Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 6. 17:28
Nekem természetes hashajtónak a tej jön be. Megiszom egy litert és másnap minden ok. Még szerencse, hogy egyébként is imádom. A hashajtóktól nagyon rosszul vagyok, hihetetlen gyomorgörcsökkel, szédüléssel. Be kell vallanom, hogy kórházban is elblicceltem a hashajtót, a férjem által hozott tartóstejet ittam meg titokban... Jót kuncogtak a szobatársak, ahogy dobozból, szívószállal iszogattam:)
2009. júl. 6. 13:00

Sziasztok !!

Én ehetek rostosat, vedelhetek mint egy kefe kötő az sem segít. Lehet hogy nem tanácsolják a hashajtót

nekünk a műtét után még is azt adtak ha valaki nem tudott produkálni. Én most is szedek ám bár nekem mindig problémás volt. Most nekem a keserű só jött be. Rossz mint a bűn de segít. De vigyázni kell vele mert ha egy kicsit is többet vesz be belőle az ember akkor nagyon drasztikus dolgokra képes. Én egy kis kávés-kanállal rakok k.b. 3-4 korty vízhez és gyorsan leküldöm. Így nem hajt csak lazít. Míg friss a műtét addig használom, hogy ne kelljen erőlködnöm. Nem hiszem, hogy az tanácsosabb volna. Melcsike le a kalappal az orvosod előtt, hogy megcsinálta a műtétet és közben véreztél. Engem 3X tapsolt vissza. Azt mondta nem lehet, hogy vérezzek mert ha valami komplikáció lép fel akkor nem lehet kockáztatni, hogy a vérzés honnan jön. Pedig engem rendesen bikinivonalba műtöttek. Egyébként még mindig fájok. De ahogy itt olvasgatom még fogok is. szerdán lesz 2 hete, hogy műtöttek. Az ágy már kidob de ülni még hosszabb ideig nem tudok, állni fárasztó. Egyszerűen csak vergődök.

Puszi nektek kitartás !!!

2009. júl. 6. 12:25
Nekem is erőlködnöm kell, és fáj a hasam is fáj, de nem szedek rá semmit, de sok rostosat eszek-iszok, bár nem vettem észre, hogy segítene, viszont a hashajtót nem tanácsolják.
2009. júl. 6. 12:08
Bocsánat hogy így részleteztem,de másképp nem tudtam leírni:S
86. a793d7a5fc (válaszként erre: 85. - Melcsike78)
2009. júl. 6. 12:08

Szia.

Nálad a nagy wc-nél mik a bajok?

Nekem leginkább az,hogy erőlködnöm kell,normál esetben nem lenne baj,tehát nem szorulás,csak most nehezebb és utána fáj a hasam..

Te szedsz valamit rá?

2009. júl. 6. 10:29

Sziasztok!!! Én is véreztem a műtét elött(pont elötte jött meg) és nekem megcsinálták! Nekem nincs külső vágásom, mert hüvelyen keresztül csinálták, de én se mernék még hosszú útra elindulni.

Anycácska! Nekem is a "nagy" wc-vel vannak gondjaim, nagyon nehezen jön össze. Amúgy én se vagyok egy top-modell alkat (159cm, 65kg).

84. a793d7a5fc (válaszként erre: 83. - Ad96793c81)
2009. júl. 5. 21:08
Sajnos együtt lakunk vele,bár mi a tetőtérben külön lakásban,de én vagyok vele itthon..
83. ad96793c81 (válaszként erre: 82. - A793d7a5fc)
2009. júl. 5. 20:07
Hiszen, ha csak az emelésről lenne szó... Nem lehet hajolni, minden mozdulatot meg kell gondolni, felülés, lefekvés... Estére még mindig lüktet időnként a sebem, ha többet járkálok, mint kellene. Én csak háton tudtam aludni, pedig mindig az oldalamon szoktam. Egyébként tegnap éjszaka végre sikerült egy kicsit oldalrafekve aludni, jólesett... Sajnálom, hogy anyósod így látja a dolgot, már értem miért aggódsz az esküvő miatt.
2009. júl. 5. 18:55

Bocsánat, a keresztbe vágás nem túl szerencsés..

A nem szó lemaradt..

81. a793d7a5fc (válaszként erre: 80. - Ad96793c81)
2009. júl. 5. 18:55

Szia.

Nekem sajnos ez a keresztbe vágás túl szerencsés.

Valahogy mindig nyomom a sebem.

A műtéti leírásomat én elolvastam,és abban leírva,eléggé szét kellett szednie a dokinak,hogy az endos csomókhoz hozzáférjen.Amit nem tudtak kivenni,az még idővel elsorvad.

23.-án leszek 6 hetes akkor kell visszamennem kontrollra.

Az esküvő augusztus 8.-án lesz,de nem merem még megkockáztatni,pláne hogy a műtét utáni fertőzés legyengített,és még csak most kezdem magam összeszedni.

Sajnos a kevesebbet tudok pihenni,mert anyósom nem nagyon érti meg,hogy most nem tudok neki rohangálni.Szerinte gyógyult vagyok csak emelnem nem lehet..

80. ad96793c81 (válaszként erre: 79. - A793d7a5fc)
2009. júl. 5. 18:09
Szia! Engem holnap lesz 6 hete, hogy műtöttek, a méhemet vették ki, bikinivágásom van. Nekem nem volt komplikációm, de még néha érzékeny a seb. Jelen pillanatban nem vállalkoznék egy ilyen útra, és egy ilyen bulira. Ami azt illeti én is mondtam le esküvőt 2 hete. Igazából nem érdekelt, hogy mit fognak mondani, mert az egészségem mindennél fontosabb. Szeencsére megértették, két hét múlva viszont elmegyünk meglátogatni az ifjú párt, és viszünk ajándékot. Ezt közöltük is velük. De akkor már 8 hetes leszek. Az autóút alatt biztos megállunk egyszer-kétszer, és az nagyon jó, hogy nem kell sokáig ott maradni. Három hét múlva nyaralok, szintén ugyanígy fogunk utazni. És ott az a jó, hogy ha fáradt leszek, semmi nem lesz kötelező.
2009. júl. 5. 17:52

Sziasztok.

Engem 3hete műtöttek.A méhemet,és a bal petefészkemet vették ki,petevezetőim már 98.óta nem voltak.

Keresztbe vágtak,a sebem még elég érzékeny.

Nem egész egy hónap múlva esküvőre vagyunk hivatalosak,200kilómétert kéne kocsikázni,ott ugye az esküvőn végig állni,vagy ülni.

Képes leszek végigcsinálni?

Én szívesebben maradnék,de abból lehet még családi botrány is.

Ti milyen hamar gyógyultatok?

Én a műtét után másfél hétig lázas voltam,egy fertőzés miatt,most hagytam abba a gyógyszer kúrát.Sokszor műtöttek mert endiometriozisos vagyok,de érzem hogy most a gyógyulásom nehezebben megy.

Nagyon sok súlyos összenövésem volt most,a bal petefészkemet ellepte az endiometriozis.A kismedencémben gyulladt csomók voltak,a méhemben egy kisebb mioma.

Ja én a műtétkor véreztem és úgy is megműtöttek.

78. dd9073b0e0 (válaszként erre: 76. - 4ab67f870d)
2009. júl. 5. 17:21

Szia !!

Ha vérzel addig nincs műtét. De csak azt írtad, hogy bevonulsz és mit műtenek?? Méh eltávolítás ??

És tudod már hogy milyen a műtét laporoszkópiás ?

Hason keresztül ? Hüvelyen keresztül ? De ha vérezni fogsz akkor nem műtenek. Én is a 3-dik időpontra tudtam befeküdni mindig véreztem. Melyik kórházba mész ?? Ha addig nem beszélünk akkor egy nagy kalappal !

2009. júl. 5. 11:42
Egy kérdés, hátha valaki lehülyéz... Nekem évek óta van méhszájsebem, nemrég műtötték harmadjára. Teljes plasztika, körben. Határeset szövettan. Jó, ha ilyenkor hagynak méhszájcsonkot? Nem fog ott újabb és újabb vérzés és seb kialakulni, ahogy eddig? Mivel eddig sem jöttek rá az okra, nem hiszem, hogy azt meg tudnák oldani. Vagyis ez esetben számíthatok rá, hogy néha ugyanúgy vérezni kezdek, és állandóan dokihoz kell majd járnom?
2009. júl. 5. 10:58

Sziasztok!


Holnap van a bevonulás... És ma megjött, a franc essen bele :-(( Nem is én lennék...


Anyácska, tarts ki! Ha már túl vagy valamin onnantól csak jobb lehet, néha az oda vezető út a nagyon nehéz. Szorítok neked!


Tegnap vettem itthonra kőkemény matracot, úgyhogy azokat a gyakorlatokat én is megköszönném :-))

75. dd9073b0e0 (válaszként erre: 73. - Melcsike78)
2009. júl. 2. 18:30

Szia Melcsike !!

Mit ülve fekve akarok fürödni nyakig habban, elmerülve a gondolataimban. Az az egy nyugodt hely van ahol az ember egy kis nyugalom szigetre talál.

(Na jó meg a rötyi de az nem olyan kényeztető)Nekem van egy 3 éves angyal bőrbe rejtett ördög és nem igazán hagy nyugton. De imádom. Hőhullám ?? Az még nincs de nekem kivették az egyik petefészkemet is mert tiszta cysta volt. Aludni tudnék de nagy a meleg és csak akkor ébredek fel ha meg kell fordulni. Az még nehezen megy. Na jó azért nekem 90 kg-ot kell forgatnom. Ez a súly már kitesz egy hús disznó súlyát. Ja és a magasságom is akkora mint egy koca mamának. 156 cm-rel büszkélkedhetem. Hát könnyebb átlépni mint kikerülni. Nekem a nagy wc-zésel van gondom. Mintha a gyomromból kéne kipréselnem. Hát ez van.

Szia Anycácska

74. dd9073b0e0 (válaszként erre: 72. - Ad96793c81)
2009. júl. 2. 18:19

Szia Kriszta !!!

Kipróbálom én is azt a kencét, de én holnap megyek varratszedésre.Remélem erre a sebre is jó lesz. Augusztus 23-án meg mennénk Tiszafüredre termál strandra. Hát akkor ülhetek lábmosónál és áztathatom a lábam míg a család lubickol. Talán túl élem. Majd a fagyis bódé körül őgyelgek és enyhítem a bánatom.

üdv Anycácska

73. Melcsike78 (válaszként erre: 71. - Dd9073b0e0)
2009. júl. 2. 17:14
Szia! Én is nagyon várom már a pillanatot, hogy űlve fürödhessek, de sajna az még odébb van! Neked is vannak hőhullámok? Aludni tudsz? Nem vagyok az fajta, aki elhagyja magát, de most minden előjön!
72. ad96793c81 (válaszként erre: 71. - Dd9073b0e0)
2009. júl. 2. 16:48
Szia! Nekem május 25-én volt a műtétem (hasi, bikinivonalban), az orvos azt mondta, hogy két hónapig ne is álmodjak vízben ücsörgésről, csak tusolni lehet, langyos vízzel. A nyaralás alatti fürdőzéstől pedig szintén eltiltott. Egyébként neked milyen varratod van? Nekem felszívódó volt, ahogy hazaengedtek a kötés még 5 napig rajta volt. Azután lejött, és zuhanyozás közben már finoman lehetett mosogatni a sebet. És én vettem Contractubex gélt, azzal kenem még mindig. Nagyon bevált, szépen gyógyult és sokat enyhített a húzódáson is. Sajnos felbontás után csak 3 hétig lehet használni, ez már a 2. tubus. Nekem kb. 2 hete már nagyon jó, nem húzódik, csak a egy vonal az egész.
71. dd9073b0e0 (válaszként erre: 70. - Melcsike78)
2009. júl. 2. 16:37

Szia !!

Nekem szerdán volt 1 hete de rohamosan javulok. Ugyan hastáncra még nem neveznék be de napról-napra jobb. Vajon meddig nem lehet ülve fürödni??? Nekem bikini vonalba vágtak de elég nagy a pocakom mert hát ami igaz az igaz kövér vagyok és igen húzódik minden. De szívesen úsznék egyet tudom ez még távoli álom de hány hetet kell még álmodnom ????

2009. júl. 2. 08:47
Sziasztok! Nekem 3 hete vették ki a méhem hüvelyen keresztül. Kistarcsán műtöttek, ott mindenki nagyon rendes volt, ami nagyon megkönnyítette az ott létet. Sajna nekem, nem volt komplikáció mentes, mert másnap amikor fel kellett kelni(amit nagyon vártam) elöntött a vér, és nagyon sok vért vesztettem. Ujra megműtöttek, ami nagyon legyengített, 3 napot az örzőben töltöttem. 1 hétig voltam korházban, nagyon lassan, de már elkezdtem gyógyulni. Egyébként 30 éves vagyok, és nekem is mioma miatt kellett kivenni!
69. delinke (válaszként erre: 68. - Dd9073b0e0)
2009. júl. 1. 14:37

Szia!

Sikeresen túl vagy rajta ez a lényeg. Most megint ÁÁÁÁÁ maradtam. Gyógytornááász,

az mi fán terem? :)). Ilyenről nem hallottunk. Magamat tornáztattam a sarokba, ott a kerékpár:)

Az intenzíven nagyon aranyosak voltak a nővérek, vérnyomásunkat mérték rendszeresen és kaptunk mindennap szurit véralvadás ellem (azt hiszem).

Amennyit tudsz mozogjál, szépen lassan nyugodtan, csak semmi erőlködés, rossz mozdulat.

68. dd9073b0e0 (válaszként erre: 67. - Klenca)
2009. júl. 1. 12:22

Szia Klenca !!!

Megköszönném ha elküldenéd a gyógytornát, mert a nővérek sem néztek felénk nem a gyógytornász. Annyit mondták kímélő életmód és gyía haza. Szerdán műtöttek csütörtökön szóltam, hogy szapora a pulzusom az orvos kért vérnyomásmérést de azóta se mérte senki. Mindenre azt mondták biztos kevés folyadékot iszunk. Lázra, székrekedésre, hasmenésre, szívdobogásra. Mindenre a folyadék hiány volt a válasz. Ezért megköszönném, ha elküldenéd. Pusza érte. Ja és mindenkinek köszönöm a bátorítást.

67. klenca (válaszként erre: 65. - Dd9073b0e0)
2009. júl. 1. 09:38

MOst pihenj sokat, s sétálgass!

Nem véletlenül mondom. Így az összenövéseket lecsökkentheted. Ha szép az idő "totyogj egyet" a jó levegőn is, napi 3x20 percet ajánlanak.:))


Volt nálad gyógytornász? Nekünk adtak egy papírt, amire le is van írva milyen ágyban fekvős mozgásokat ajánlanak méhkivétel esetén.

Ha érdekel, bepötyögöm.:))

66. ad96793c81 (válaszként erre: 65. - Dd9073b0e0)
2009. jún. 30. 21:47
Szia! Meglátod, most már napról napra jobb lesz! A lényeg az, hogy túlvagy rajta. Sok-sok kényeztetést kívánok neked:)
65. dd9073b0e0 (válaszként erre: 31. - Delinke)
2009. jún. 30. 19:21
Szia Hát itt volnék. Nem mondhatnám, hogy jól érzem magam. A myomám nagyobb volt egy férfi ökölnél, a bal petefészkem tiszta cysta volt és volt összenövésem is. Ugyan azt nem tudom, hogy mi de majd megkérdezem. SOTE II. nőin voltam. A Dokik tündérik, az altatósok is kedvesek de a nővérek pláne az őrzőben hááááát hagyjuk. Egy mosoly ugyan nem kerül semmibe de még annyit sem kaptunk. Sajnos van túl súlyom és főleg a pocakon még is elvárták, hogy másnap reggel kipattanjunk az ágyból és pattogjunk mosakodni. Segítségük egy nagy 0 volt. Hát alig vártam, hogy haza érjek és egy kicsit kényesztesenek. Hát most lábadozom. Nehéz de túl fogom élni mert én vagyok a legerősebb. Hát most ennyi.
64. ad96793c81 (válaszként erre: 63. - Klenca)
2009. jún. 30. 11:27
Szia! Jól tetted, vagány csajszi vagy!:) minden elismerésem. Nagyon nagy szerencséd volt a dokival, a kemó rettenetes dolog. 42? Kevés:)
63. klenca (válaszként erre: 61. - Ad96793c81)
2009. jún. 30. 10:46

Az én dokim sem főorvos, s amikor elkezdett okoskodni a főnöke, akkor határozottan elmondtam neki, hogy én azt a dokit választottam, s benne bízok, ha ő azt mondja, hogy vágni akar, akkor vágni fog. Ha ő a hüvelyen keresztüli eltávolítást választja, akkor azt. Nem kicsit felszívta magát a főorvos, de engem nem érdekelt, nem neki kellett a műtőasztalra feküdnie.


A legvégén megköszönte a dokim, hogy kiálltam mellette. Pedig csak a saját érdekeimet néztem. Jól jártam. Egyben tudta kivenni a méhemet, nem szóródtak szét a belsejében lévő rosszindulatú sejtek, így a kemót is elkerültem.:))


S a 6 hét pihi is jól esett a sok évnyi hajsza után. Most egészségesebbnek érzem magam, mint valaha. S pont 42 vagyok. Sok vagy kevés, nem tudom.

2009. jún. 27. 15:50
A nyírás nagyon általános, szerintem attól félnek, hogy lenyúlják a jól tejelő betegeket a kollégák :-( És ennek a rivalizálásnak a páciens issza meg a levét. A net meg jó dolog. Priviben megírom, miért :-)
61. ad96793c81 (válaszként erre: 60. - 4ab67f870d)
2009. jún. 27. 09:21

Én a szolnoki nőgyógyászomat a neten találtam, egy csevegős oldalon, azután lecsekkoltam az ismerősök körében. Addig én sem hallottam róla:) Szegény teljesen kiakadt, amikor megkérdezte, hogy ki ajánlotta, én pedig elárultam neki, hogy miről csevegnek a nők a net-en:)

A Németh doktor Hódmezővásárhelyen is rendel:) Azt, hogy milyen szinten áll a hierarchiában nem tudom. Én is tapasztaltam, hogy az orvosok nagyon nyírják egymást. Mondjuk ez Szolnokon volt, anyukám műtétjénél bosszantottak fel.

Privátban küldtem neked egy üzenetet:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook