Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


290. 4ab67f870d (válaszként erre: 289. - Ad96793c81)
2009. aug. 17. 16:56

Hát, felhívtam a professzort és rákérdeztem mindenre. A HPV-re azt mondta, ne idegesítsem magam, az emberek 50 százalékának van, és én jelen stádiumban nem fertőzök. Úgyhogy jól meg is ünnepeltük a hatodik hétfordulót ;-)) Nem volt semmi baj vagy kellemetlenség, sőt! Strandot szerdára tervezünk, én vízimádó vagyok, és mit ad Isten, Hmv-helyen van egy szuper tiszta kultúrstrand, két éve oda járunk át nyaranta. A múltkor a fényvédő ellenére csúnyán leégett a hasam (na nem a heg, az dupla réteggel volt védve), úgyhogy beújítottam egy egyrészes fürdőrucit, egész véletlenül military :-)) A kínaiban bukkantam rá alaposan leárazva, szóval mázlim volt. Úszni is jobb, mint a kétrészes, és a hasamat úgysem villogtatom mostanában, tök mindegy, hogy milyen színe van :-) Edzeni egyelőre nem enged a professzor, azt mondta, várjak még vele egy hónapot, ha bírom. Tekintve, hogy úgyis csak a lelkem megnyugtatása érdekében akartam járni, könnyen belementem :-)


A kezed, az nem baj, ha fáj, annak szabad :-)) Nekem az agyam fáj, azaz zokni rendesen :-(

289. ad96793c81 (válaszként erre: 286. - 4ab67f870d)
2009. aug. 17. 13:30

Szia! Arra kíváncsi lennék, hogyan lett egyszerre a semmiből HPV-d. Ha a vírus benne lenne a szervezetedben, kimutatták volna eddig is. Úgy tudom lehet kapni HPV tesztet, csak nem tudom hogy drogériában, vagy gyógyszertárban. Ha nagyon nyugtalanít, próbáld ki. Szerintem, ha nincs panaszod nyugodtan mehet a szex, ha úgy érzed. A strandról és az edzésről nem merek nyilatkozni. Én rengeteget futok, ez az egyetlen spoprt amit űzök, de engem félévre tiltottak el tőle. Nem vagyok egy fürdőzős típus, a strandot sem szeretem. Ha mégis megyünk, (bár takarja a bikini) bekenem a heget magas faktorszámú naptejjel.

Tegnap anyukámék új lakását festettük, az hittem belehalok. Az egész hétvégém a felújítások jegyében telt...Nem érzem a kezem. Mindenem fáj, csak a hasam nem:) Az utolsó mondatod valóban elég morbidra sikeredett:)

288. klenca (válaszként erre: 285. - Cs-julcsika)
2009. aug. 17. 07:55

Én nagyon nem bántam meg. Azóta nyugodtabb az élet. Azt az első négy hetet pedig ki lehet bírni.


Én belevágnék.:))

287. 4ab67f870d (válaszként erre: 285. - Cs-julcsika)
2009. aug. 17. 07:11
Én csak azt tudom mondani, hogy vágj bele, nem fogod megbánni. Hol műtenének?
286. 4ab67f870d (válaszként erre: 283. - Ad96793c81)
2009. aug. 17. 07:10

Szépséges napsugaras jó reggelt!


Tegnap hallgattam, mert ha kézirat van nálam, a rövid határidő miatt nem nagyon érek rá irkálni. Belefért viszont egy jókora nagymosás, hajlongással meg miegyébbel, és nincs baj. Viszont...


Holnap kellene kontrollra menni. De lehet, hogy a professzor szabin van szeptemberig. Most mi legyen a hat hetes dolgokkal, mint strand, szex, edzés? Nyugtalanít az is, hogy a zárómon HPV is szerepel (csak tudnám, honnan a francból van nekem HPV-m, mikor 14 éve egy partnerem van, és soha eddig nem mutatták ki??????), most akkor fertőzök vagy sem? Szóval most mitévő legyek? Tudsz tanácsolni valamit?


A csend nekem ismeretlen fogalom :-(( Főútra néz az ablakaink zöme... Bár a jobb fülemre majdnem teljesen megsüketültem, lehet, hogy mégis van remény??? (Na, ez morbid vicc volt...)

2009. aug. 16. 19:34

Sziasztok!

végig olvastam mind a 10 oldalt, érdekes volt olvasni a tapasztalataitokat.

43 éves vagyok, 7 éve tudom hogy a méhem falában myomák vannak- egyre többen, de csak most csütörtökön akadtam össze egy olyan orvossal aki az eltávolítását javasolta.

az itt olvastak után még mindig majrézok, de elhatároztam hogy nem halasztom jövőre a dolgoz még az idén ősszel megműttetem magam. - mivel itt nálunk most nyáron nem vállalnak ilyen műtétet.

egy csomó kérdésem volt, de mivel egész délután benneteket :D olvastalak a kérdéseimre- majdnem mindre- választ kaptam :D köszi nektek

2009. aug. 16. 15:15
Kedves Dirg!Privátba üzenetet küldtem neked.
283. ad96793c81 (válaszként erre: 282. - 4ab67f870d)
2009. aug. 15. 19:07

Az én derékfájásom is elmúlt. Pedig néha üvölteni tudtam volna, úgy fájt. Kivárom a jövő évet, tudom, hogy a macskák jól elvannak panelban is, de régebben mindig kertesházban tartottam cicát, nem akarom megfosztani őket a mászkálástól. Most már egész nap dolgozom, reggel 8-kor kezdek, és a jó ég tudja mikor végzek. Senki nincs itthon, aki foglalkozna vele. A kertes házban meg elfoglalná magát. Abban egyébként igazad van, hogy benti cicák tovább élnek.

A városi levegő...undorító. Pont egy kereszteződésben áll a társasházunk, és az egyik út olyan keskeny, hogy mindent hallok, ami a szemközti társasházban zajlik. És minden autós itt bőgeti fel a motort, hogy kijusson az egyik főútra. A szomszédaim is elég furák. Most toltak le, hogy a muskátlimról 2! szirom az alattam lakó erkélyére hullott...

Olyan jó volt nyaralni, nehéz visszazökkenni. Ha valaki megkérdezné most tőlem, hogy mit szeretnék, a válaszom ez lenne: csendet.

2009. aug. 15. 18:54

A pasik általában nem veszik észre :-)) Nekem néha másfél centis sötétbarna tövem van (basszus, havonta merem csak festeni a hajamat, de ennyire nő), aztán hipp-hopp megint ezüstszőke, de nem tűnik fel... Amúgy nálam gáz lenne magamnak vágni, mert egyrészt az egyik oldalon nem látok, másrészt meg összesen van vagy három centis, ha ezt elcs...-em, az már látszik ;-) Amúgy ennek ellenére borotvával szoktam igazítani, aztán szegény fodrászom nem győz szentségelni :-D


Cicám nekem panelben van. Lakásban nőtt fel, így jól érzi magát. Szerintem csak az, hogy nem kertes házban élsz, ne tántorítson el. Sőt... Az én cicem 14 éves, és szívből remélem, még jó pár évig velem lesz, viszont ritka az olyan kinti macska, aki akár ennyit is megér :-((


A gyaloglásról annyit, hogy eddig nem szerettem, mert állandóan fájt a derekam és a csípőm, most már viszont ez elmúlt, és kezdem felfedezni a varázsát. Csak ez a büdös, mocskos városi levegő ne lenne. Itt nálunk csak az öngyilkosjelöltek járnak gyalog azon a részen, ahol én lakom. Totális átmenő kamion- és személyforgalom, dugók...

281. ad96793c81 (válaszként erre: 280. - 4ab67f870d)
2009. aug. 15. 18:44

Macskák..., a lelkem adnám egyért. Mikor lesz már családi házam?! Úgy irigyellek a cicákért, hogy nem igaz...Jövőre 40 leszek, remélem akkor már lesz kertem, meg minden.

A dicsekvésről meg annyit, hogy kimondottan "gyalogbéka" vagyok, szeretek gyalogolni. Autóban ülve úgy érzem, lemaradok dolgokról.

A hajvágásról meg annyit, hogy egyszer bele kell vágni:) 20 centit vágtam le az enyémből, de még mindig a lapockám alá ér. De legalább már kezelhetőbb lesz. Sötétebb is lett két árnyalattal, de a férjem színtévesztő, szerintem fel se fog neki tűnni. Azt se vette észre, amikor feketéből középbarna lettem:)

280. 4ab67f870d (válaszként erre: 279. - Ad96793c81)
2009. aug. 15. 18:37
Látod?????? Most egy kívülálló azt kérdené: ezek a hülye libák most dicsekszenek? Pedig dehogy :-) Néha nyűg lehet a túlzott kényelem is. Mi forgattunk ma, végre úgy éreztem, visszakerültem az életembe. Ráadásul a helyszínen volt egy csomó macska (erőst macskamániás vagyok), amikor nem vették észre, őket fotóztam, mint az interjúalanyokat. Képzeld, félperzsa anya, meg három félperzsa kicsi... Az operatőt kolléga idejekorán kirakatta a házból őket, merthogy látta elvarázsolódásomat :-)) A kertben kaktuszkert, és újabb macskák, ezúttal hófehérek... Na, ez gyógyír volt mindenre. Amúgy reggel én is hajat festettem. Vágni nem merem ;-)
2009. aug. 15. 13:03

Ez a nap a kikapcsolódásé:) Félórája esett szét a szifon a mosogató alatt... Tiszta víz volt a konyha, és még örülhetek, hogy a férjem nincs itthon, ugyanis hiányzik a műszaki vénája... helyette műszaki béna van:) De kötelességének érzi, hogy ő javítsa meg az ilyen dolgokat, úgy 2-3 órácska alatt...

Viszont a festés kész, bár aprócska szoba ez igaz, a rendrakás is megvolt.

Átérzem a helyzetedet, engem is mindenhová kocsival visznek, lázadnom kell, hogy gyalog mehessek, pedig az olyan jólesik! Arról nem is beszélve, hogy amit leadtam, nem akarom visszahízni. Én tegnap délután szabadultam be a boltokba, hajfestéktől könyvig minden kutyafülét megvettem, még egy cserép kaktuszt is, fogalmam sincs, hogy azt miért...Így most rögtön saját magam fogom tatarozni, hajfestés, vágás, egyéb nőcis dolgok... Ami szintén nem férfiszemnek való:)

2009. aug. 15. 12:40
Na, legalább kikapcsolod magad. Én ma délelőtt kínomban minden boltba bementem, ami a telepen van, annyira jólesik a mozgás, viszont a pénztárcámnak nem tesz jót :-)) Hét közben alig tudok mozogni, mert a barátomnak van kocsija, és mindenhova hurcolász. Néha jó, de néha azért jó lenne járkálni, a lakásban nem szórakoztató :-( Vélem, van benne egy olyan is, hogy nem akarja, hogy egyedül boltokba járjak ;-)
277. ad96793c81 (válaszként erre: 276. - 4ab67f870d)
2009. aug. 15. 09:47
Az nem baj, a lényeg, hogy van munka. Egyébként örömmel jelentem, a létrán már profi módon mozgok, éppen az egyik szobát festem:) Mondjuk nem erre gondoltam, amikor azt mondtam: újra kezdem a festést:)
2009. aug. 15. 08:10
Én dolgozom nagyon, sorry. Szerencsére szellemi, így nem jár sok mozgással, csak határidős :-(
2009. aug. 14. 15:00
Sziasztok! Lányok, nagyon eltűntetek... Remélem ez annak a jele, hogy mindenkivel minden rendben:)
274. márti2009 (válaszként erre: 266. - 4ab67f870d)
2009. aug. 13. 15:42

A puffadásról annyit,hogy az nekem is van.A belgyógyász Stompax tablettát és Salvus vizet ajánlott.A gyógyszertárban lehet kapni.

Nekem az a magánvéleményem,hogy az ember csak végső esetben szedjen bogyókat,mert azoknak mindig van mellékhatása,ami egy másik betegséget okoz.

Mindenki felpuffad a kajától,csak van aki azonnal letornázza,van akinek meg túl jó az emésztése.Akinek nem az is egyen bármit/mert akkor minek élünk/csak tudni kell,hogy mi az ami jó hatással van a gyomrunkra és azt is be kell iktatni.Vagyis egyetek mindent össze,mert az rosszabb,ha leragadtok két féle kajánál,az még rosszabb,ha naponta kétszer esztek.

Én pont a műtéttől várom,hogy végre ne hulljon a hajam,lehet,hogy vitaminhiányod van.Egyél sárgarépát,almát.

A hanyatt fekvős lábemelgetés nagyon jó a haspuffadásra.Mozogjatok sokat,egyetek ami jól esik.Alegjobb orvosság egyébként a sok szex,az megmozgat mindent és még étvágyad is lesz.Kitartás!

273. ad96793c81 (válaszként erre: 272. - Dirg)
2009. aug. 12. 19:04

Szia! Hármunk közül engem műtöttek legkorábban, május 25-én. Hogy mi számít munkának? Két héttel műtét után már melóztam, csak akkor még itthon, hála az internetnek:) Konkrétan 4 héttel ezelőtt mentem vissza dolgozni, de akkor még elég lazán, mert egy hetet dolgoztam, azután két hetet nyaraltunk. Most hétfőn kezdődött a tényleges munka, nehéz felvenni a ritmust újra.

Alie nagyon veled érzek, de hátha megúszod műtét nélkül. Vagy már tudsz valamit, azért vagy letörve? Nem tudom honnan kerítek új orvost, ezt is olyan nehezen találtam. Az biztos, hogy egész életemben hálás leszek neki.

272. Dirg (válaszként erre: 270. - 4ab67f870d)
2009. aug. 12. 10:05

Szia!Kriszta70-nek is szól az üzi!

Én is 38 éves vagyok,4 hete műtöttek.(Ja, ezt már írtam).Tulajdonképpen nem mindig jön rám a mélabú,végülis jobb így, nagyon sokat stresszeltem már ezen, elég volt.Azért kellet kivenni a méhemet, mert már 3x volt P4-es az eredményem.Egyszer terhességem alatt, de akkor egy konizációval megúsztam,aztán 7 év múlva ismét p4, tavaly novemberben kivették az egész méhszájat, és most júliusban megint p4. Az orvosom nagyon meg szerette volna megmenteni, de a végén már azt tanácsolta, hogy mielőtt nagyobb baj nem lesz ki kell venni a méhet.A szövettan korai daganatot mutatott, de nem kell további kezelés, hál'Isten!Hát ennyi a történetem.Szülni már nem akartam, 2 gyerkőcöm van.Jobbb így, megszűnt az az örökös aggodalom, amit a kenetvételek utáni időszakokban átéltem, hogy úristen megint milyen lesz az eredményem.Tegnap egy nagyot sétáltunk este, nagyon jót tett, nem fogok bezárkózni.Még 2 hét aztán mehetek dolgozni...Ti mikor mentek?

271. 4ab67f870d (válaszként erre: 268. - Ad96793c81)
2009. aug. 12. 07:05
Óbasszus... Mármint az orvosoddal kapcsolatban. Nem irigyellek, bár én is így valahogy állok. A professzorom már túl van a nyugdíjkorhatáron, és sajna a kórház léte hajszálon függ. Ha bezárják, ő már nem fog sem magánrendelni, sem máshova elmenni dolgozni. Mondta. Folyamatosan úgy érzem, az utolsó pillanatban leltem rá, szerencsére... Nem győzök a sorsnak hálát adni. Nos, az egyéb. Úgy tűnik, epés vagyok :-(( Ha majd rendbe jövök, megyek oda kivizsgálásra, a tüneteim nagyon erre utalnak... ELEGEM VAN A MŰTÉTEKBŐL!!!!!!
270. 4ab67f870d (válaszként erre: 267. - Dirg)
2009. aug. 12. 07:01

Szia!


Hány éves vagy? Én 38, öt hetes, és a hajamnak semmi baja, kop-kop :-)) Szerintem inkább a samponod a ludas ;-)

269. ad96793c81 (válaszként erre: 267. - Dirg)
2009. aug. 11. 19:25

Szia! Üdv a klubban:) A méheltávolítással, ha megmarad a petefészked, nem kezdődik el hamarabb a változókor. Egyébként mindig tudom mikor van peteérésem, mert ebben a tekintetben semmi nem változott.

Ami a depressziót illeti, nem tudok mit mondani, engem nagyon feldobott a tudat, hogy túlvagyok a műtéten. Én már másnap mentem volna mindenhová, de a férjem úgy aggódott, hogy 4 hét szobafogságra itélt:) Alig vártam, hogy kitehessem egyedül a lábam az utcára. Próbáld meg te is, először furcsa lesz, de szerintem helyre fog hozni:)

268. ad96793c81 (válaszként erre: 266. - 4ab67f870d)
2009. aug. 11. 19:18

Szia! Igen, kívülállónak furcsán hangzik, hogy sokkal jobb mászkálni, vagy feküdni, mint ülni. Fáj is a hasam rendesen, még a vágás helye is vörösebbnek tűnik. Gyomorpanaszom nekem is sűrűbben van, mint régen, én hasmenéssel kínlódom, de vettem ma probiotikumot az rendbe szokott hozni. Korábban kellett volna, de mindig itthon jutott eszembe.

Drukkolok neked, hogy ne legyen semmi komoly bajod, az nagyon igazságtalan volna. Ez a nagy meleg megviseli az embert, lehet, hogy ez okozza a tüneteket? Én alapvetően egy mediterrán típusú ember vagyok, de most én is várom az őszt nagyon.

Ma nagyon lehangoló hírt kaptam, a nőgyógyászom, akire olyan nehezen találtam rá, külföldre megy napokon belül. Most kezdhetem a keresgélést elölről.

267. Dirg
2009. aug. 11. 17:00

Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra, még nem sikerült elolvasnom minden hozzászólást, de nagyon érdekes.

Én 4 hete vagyok túl a méheltávolításon, már elég jól vagyok,sokmindent olvastam is a neten a témával kapcsolatban.Petefészkeimet bent hagyták a hormontermelés miatt, de egyik honlapon azt olvastam, hogy a méheltávolítással elkezdődik a változókor.Ez biztos így van, még nem érzem, vagyis csak annyiban, hogy jobban hullik a hajam.Remélem elmúlik, mert kicsit megijedtem.Nektek nincs ilyen jellegű panaszotok?

Nekem nincs problémám az emésztéssel, vegetáriánus vagyok, és szójás kajákat is eszem.

Viszont nincs kedvem itthonról kimozdulni,lehet hogy kicsit depressziós vagyok?

2009. aug. 11. 06:50

De jó nektek... Kriszta, ezt nem értette meg a barátom sem, nem is érti. Hogy jó a mozgás, séta, fekvés, de ülni sz..., mert egyből bereked a levegő. Tegnap iszonyú rosszul voltam, mint egy lufi, úgy éreztem magam, mint egy héttel a műtét után. Most a dokitól kapott gyomorvédőre gyanakszom, mert a tájékoztatója alapján előfordulhat ilyen tünet. Ma már be sem vettem, majd meglátjuk, a tegnapihoz hasonló fájdalmat nem akarok.


Leányvirág, szójás kajákat nem eszem, csokit, édeset sem, héjas gyümölcsök, zöldségek, kenyérfélék... lassan már semmit, max natúr sült húst és krumplipürét... Pont ez a bajom. A kórházban rákérdeztek, nem vagyok-e epés, kezdek gyanakodni... Alakulnak a dolgok, a fül-orr-gége infúziókúrázni akar, most bejött a képbe az epe... Basszus, soha nem lesz ennek vége?????

2009. aug. 10. 23:53
Sziasztok!Nekem a savamra maalox szopogatós tabletta bevált.Vény nélkül kapható.A puffadásra azt mondta nekem a doki, hogy iktassam ki a szójás kajákat.Azóta tényleg jobb.De amit észrevettem ha csokit eszem-pedg 75% felüliek!!-akkor puffadok.Enyhül az idő,jobb lesz mindannyiunknak.Jó festést:))olajjal:))is.Sziasztok
2009. aug. 10. 15:45
Sziasztok! Ma rádöbbentem, hogy szinte a nulláról fogok indulni, ami a festést illeti. Vasárnap leckéket vettem a volt rajztanárnőmtől, ő remekül szórakozott én nem annyira... A pasztellkrétát javasolta, de ha beledöglök, akkor is olajjal fogok dolgozni:) Egyébként ez az első teljes munkanapom, és rá kellett jönnöm, hogy nem olyan jó egész nap ülni. Állni és mászkálni jó, de a gép előtt ülni... Robbanásveszélyes állapotban vagyok.
263. Anycácska, (válaszként erre: 261. - Ad96793c81)
2009. aug. 10. 12:55

Szia !!!

Én max a szobafestésig jutok el ott tudom kiélni alkotói ambiciómat. De ott is úgy, hogy inkább a szín keverés ami megy nekem többit azt apácska intézi. De irigyellek hogy te tudsz festeni és a rajzolásnál már a pont, pont, vesszőcskénél elakadtam, és ne is tudtam tovább fejlődni.

262. 4ab67f870d (válaszként erre: 261. - Ad96793c81)
2009. aug. 9. 13:45

Alakul ez :-)) Szerintem te sem bírod valami jól a kánikulát... Én nagyon nyűglődtem, most, hogy hűvösebb lett kicsit, sokkal jobb a közérzetem. Remélem, már nem lesz az idén megint negyven fok.


A festés jó dolog, egy baj van vele: nem árt, ha az ember tud rajzolni, nekem a pálcikaember is gondot okoz ;-) Tagja voltam egy virtuális művészeti honlapnak, ott megismertem pár alkotót, csoda, hogy az emberek mit képesek alkotni! Én max fotózásban vagyok elég jó, meg szavakat tudok elég hatékonyan egymás mellé dobálni, de ezzel meg az az a baj, hogy az elsőhöz nem árt kimozdulni, a másodikhoz meg téma kell. És idő, nem árt, ha összefüggő mennyiségben, viszont az én életem egy-két órás prograszakaszokból áll, ami semminek nem kedvez. A léleknek sem, de hát alkalmazkodni kell :-(

261. ad96793c81 (válaszként erre: 258. - 4ab67f870d)
2009. aug. 9. 13:29

Szia! Ugyanezt érzem, valamivel le kell kötnöm a fölös energiákat. A munkám ehhez kevés, valami kreatívabbat akartam, pár napja döntötem el, hogy újrakezdem a festést, amit közel 20 éve hagytam abba:)

Ami a nyilvános wc-ket illeti (csak a wc névvel lehet illetni őket), abból nálunk sincs túl sok...

Egyébként pozitívum, hogy hétfő óta nem volt rémálmom, hálás vagyok érte:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook