Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


260. 4ab67f870d (válaszként erre: 259. - 4ab67f870d)
2009. aug. 9. 07:34
Ja, ez megvolt a műtét előtt is, ne rémüljön meg, aki most vár a nőgyógyászati műtétre.
259. 4ab67f870d (válaszként erre: 255. - Anycácska,)
2009. aug. 9. 07:33
Köszi, erre rákérdezek a házidokimtól, bár jó az is, amit most szedek. Most már csak ezzel a rohadt puffadással kellene csinálni valamit... Mindentől, állandóan. Lehet, hogy a következő epeműtét lesz???? Bár erre legalább van profi dokim :-)))))
258. 4ab67f870d (válaszként erre: 257. - Ad96793c81)
2009. aug. 9. 07:32
Hát ez az... Az ember függő, egy intézménybe nem tudtam nyugodtan elmenni ügyeket bonyolítani, , OTP, posta, egyáltalán bemenni a városba, mert nálunk hírhedetten kevés a nyilvános toalett, azért fél óránként meg enni-inni valamit étteremben, azért túlzás... Anélkül meg nem engednek be. Éppen tegnap beszéltük a barátommal, hogy milyen jó, hogy bármilyen programot szervezhetünk, nem kell vécéközpontúnak lenni :-)) Majdnem elmentem egy statisztaválogatásra, az itt forgatandó Koltai-filmhez, de végül kaptam egy 200 oldalas kéziratot korrektúrára, úgyhogy az még kimarad, majd legközelebb ;-) Mindenki totál hülyének nézett, öt héttel a műtét után, de forr bennem az energia :-)
257. ad96793c81 (válaszként erre: 254. - 4ab67f870d)
2009. aug. 8. 20:39
Szia! Gratulálok, tudom mit érzel:) El sem tudom mondani, hogy milyen jó volt most úgy mászkálni és nézelődni, hogy nem azt kellett figyelni, merre van a mosdó...
256. ad96793c81 (válaszként erre: 231. - Márti2009)
2009. aug. 8. 20:36
Szia Márti! Ismét itt vagyok, nyaraltam. Azért nem a Hetényiben csináltattam, mert a saját (szolnoki) orvosom javasolta Szegedet. Megbíztam benne, ezért mentem oda és nem bántam meg.
255. Anycácska, (válaszként erre: 254. - 4ab67f870d)
2009. aug. 8. 07:48

Sziasztok !!!


Látom sokatoknak van gyomor problémája. Én éveken keresztül szenvedtem vele, Reggeli kávé hányás, fogmosás, hányás, persze csak savat. Már sokszor ha rá néztem ételekre, paradicsom, kelkáposzta, már a savam a torkomat marta. Minden nap rettegtem mikor kezd el égni a gyomrom. Már csak a szodabikarbóna segített valamelyest. Aztán elmentem a házidokihoz és mondtam neki valamit adjon nekem mert meghalok menten. Felírt egy Lanpostol nevű gyógyszert. Mind reggel éhgyomorra

kell bevenni fél óráig se kaja se iszi. Utána még a vasat is ha jók a fogak. Azóta bármit ehetek azt sem érzem, hogy van gyomrom csak ha na nagyon tele rakom. A szomszéd is szenvedett mondtam neki próbálja ki azóta áldja a nevem !!! Csak megosztottam veletek a tapasztalataimat Mindenkinek jó hétvégét!!

2009. aug. 7. 19:09

Lányok, ma rekordot döntöttem!!! 3,1/4 órát bírtam ki pisilés nélkül úgy, hogy megittam egy liter szódát és kávéztam is :-)))


Márti, ha van időd, és mész még a háziorvosodhoz a műtét előtt, kérj a gyomrodra gyógyszert. A patikában vény nélkül kapható savlekötőket nem ajánlom, nekem nem váltak be, pedig többet is kipróbáltam. Most Noacidot szedek, nagyon jónak tartom, sajnos én nem írattam fel műtét előtt, de megéri. A cukrodra fognak figyelni ha szólsz. Amúgy folyadékot szabad inni, ha viszel édes üdítőt, azzal sem lesz gond. Túl leszel rajta, majd meglátod, újjá születsz :-)

2009. aug. 7. 14:52

Sziasztok!

Köszönöm a sok hozzám írt levelet és a bíztatást.Sajnos csak szeptember 14-én műtenek,mert a gyereket is el kell helyeznem.A drasztikus diétán és beöntésen csodálkozom,mert szüléskor is rendeződni kell a szerveknek,még sem érdekelt senkit,hogy mit eszem utána.Ezzel én is bajban leszek,mert van elég savam és a cukrom is le fog esni,de a kórház sosem leányálom.Remélem,hogy az én aranyerem is helyre jön,ha már témánál vagyunk.Csak azért megyek bele a műtétbe,mert szerintem is nagyon sok szervemre kihatással van.

252. 4ab67f870d (válaszként erre: 251. - Prévert)
2009. aug. 7. 09:05
Minden szavaddal egyetértek, és örülök, hogy már jól vagy te is! :-)
251. Prévert (válaszként erre: 248. - Márti2009)
2009. aug. 6. 23:26

Márti


A többiekhez hasonlóan én is csak azt mondom megérte! Bár még bőben a gyógyulási folyamat elején járok, már most imádom, hogy egy 6 évig tartó állandó fájdalom megszűnt végre (6 évig a bel és nőgyógyászat paszolgatott vele ide-oda), nem kell állandóan pisilni, szünnek az aranyeres duzzanatok (amire egyébként hiába műtöttek egy éve) és a görcsökről, vérzésgondokról nem is beszélve.

Lelkileg szintén hatalmas megkönnyebbülés és nem depressziót érzek amiatt, hogy elvesztettem valamit, hanem szárnyal a lelkem a felszabadultságtól! Mintha újjá születtem volna! Pedig nem könnyű a helyzetem, mert egyébként alapból chron beteg vagyok és a műtéti előkészületek, a letapadások oldása, a belek bolygatása, a vágás jelentősen kihatott az alapbetegségemre, de még így is csak mosolyogva töltöm a napokat!

2009. aug. 6. 06:50

Sziasztok!


Márti, az emésztési gondok attól is vannak, hogy műtét előtti nap már csak folyadékot kapsz, műtét napján semmit, aztán két napig szintén folyadékot, nos, akinek van valami gyomormizériája, pl. sok a sava, hát azt egy ilyen diéta nagyon megviseli. Nekem emellett szednek kell egy csomó gyógyszert (más miatt), azok meg marták rendesen. Ennek a gyomornak kellett azután visszaállnia a normális működésre.

Amit Anycácska ír, is igaz, hogy a belek is át fognak rendeződni. Én másfél hétig úgy éreztem műtét után, hogy minden pózváltáskor elvándorolnak a belső szerveim :-) Nem fájt, csak fura volt, aztán egyszerre minden helyet talált.

Vélem, hogy az én emésztésem jobban megszenvedte, mint az átlagos, mindig is voltak panaszaim.


Az előttem leírtakat annyiban egészíteném ki, hogy a hüvelyi műtét oka lehet más is, nekem pl. azért nem lehetett, mert nagyon szűk :-))

Asszisztáló doktornő mesélte, hogy elaltattak, fel voltam ugye pakolva, előkészítettek hüvelyi műtétre, bekukkantott, aztán csak rázta a fejét - Főnök, ez így nem fog menni...

A professzor egyetértett, tálcát cseréltek és vágtak. Szerencsémre :-))

Amúgy minden tényező változó. Nálunk nem volt őrző, rögtön műtét után visszakerültünk a kórterembe. A nővérek maximálisan megtettek mindent, pedig én végig"cirkuszoltam" délutánt - kétpercenkét felültem, mert iszonyú hányingerem volt, viszont üres gyomorból nem jött semmi. Na, ez senki másnál nem volt, szóval valószínűleg nálad sem lesz.

Katéterem volt, infúzió, és egyetlen hüvelyi drénem. Az első kettőt másnap reggel, az utóbbit harmadnap vették ki. Kedden műtöttek, pénteken délben már otthon voltam a 16,5 cm-es vágásommal. Hétfőn kiszedték a varratokat is.


Hmv.-helyen úgy zajlott a vizsgálat, hogy reggel vérvétel, EKG, utána aneszteziológus. Utána hasi és kismedencei (minden vizsgálat alkalmával megnézték az egész kismedencét, veséket, mindent) valamint hüvelyi UH szintén helyben, azután a professzor úr vizsgált meg. Mindez kb. három óra alatt lepörgött, de ez ott így szokás. Ezután már csak be kellett vonulni a megadott időpontban.


És Márti: csodálatosan vagyok, soha még ilyen jól nem éreztem magam. Minden pszichés szorongásom, félelmem a vérzéstől a múlté, akkor és azt csinálok, amikor és amit akarok, és végre életemben először vehettem világos shortot és fehér nadrágot. Nem kell betétekkel tömött zsebű nadrágokat hordanom, meg állandóan olyat, ami akkora, hogy beférjen a maxibetét... Tudod, mi jutott eszembe tegnap? Hogy te ennek az egésznek a valódi pozitívumát akkor érted majd meg, amikor a műtétnek köszönhetően nem lesznek korlátaid, és bármikor bármit csinálhatsz a családoddal, gyermekeiddel. A velük töltött idő mennyisége és minősége is pozitív irányban fog változni!

249. Anycácska, (válaszként erre: 248. - Márti2009)
2009. aug. 5. 18:52

Szia !

Azért mert a méh kikerül így ott lesz egy üres rész és a belek egy kicsit átrendeződnek.Legalább is így magyarázták. Én is úgy hordtam ki a babám. hogy miyomám volt és 39 éves voltam. A következő baba el is ment 16 hetesen. Nekem sem volt saját dokim. Nálunk úgy történ az egész, hogy megkaptam a nődokitól a Beutaló. Felvettem a telefon és megkérdeztem a kórházat, hogy mit tegyek, ne utazzak feleslegesen. Mondtak egy időt menjek be az ambulanciára. Ott egy doki behívott elkérte a papírjaimat. És mondta, hogy 3 féle műtét létezik

hűvelyen keresztűl, de nem jav. mert nagy a miyoma

és ezért nem jav. a laporoszkópiást sem. így maradt a bikini vonal. A tumoros betegeknél szokták általában hasfalat hosszába vágni, hogy a kis medencéből is a mirigyeket ki tudják szedni mert jobban hozzáférnek. Mikor megbeszéltük adott egy papírt, hogy milyen vizsgálatok kellenek. Vér, vizelet, vércsoport, ellenanyag, ekg, mellkas rtg. Ha ez mind meg van akkor időpontot kellett kérni az aneszteziológushoz, ő mondja ki az Áment. Aztán betegfelvételi iroda és ott adták az időpontot. Aztán befekvés, délután 5 után kaja nuku éjféltől pia nuku. Estefelé beöntés, majd hashajtás, hajnalba még egy beöntés. Bátorító injekció majd infúzió, és egy oltás a trombózis ellen. Majd zsúrkocsi és irány a műtő. 1 napig a megfigyelő majd séta a helyünkre. Hát nem volt egyszerű. Minden kép kell produkálni másnap valamit mert nem hagynak békén, jön a hashajtó. Arra azért van szükség nehogy bélcsavarodás legyen. Műtét utáni 6-dik nap irány haza ha nincs semmi gond. Bár nekem volt hüvely drénem is és oldal táskám is. Emelni azért nem szabad mert mert a hasfal megfeszül és a belső varratok kiszakadhatnak. Én is nagyon féltem de jobb, hogy túl vagyok rajta. A kicsi lebegett előttem őt még fel kell nevelnem. Ugyan engem nem műtöttek meg amíg meg volt, másik időpontot kaptam, de ez is orvos válogatja ezek szerint. Remélem mindenre jól emlékeztem és azt is írtam le.

248. márti2009 (válaszként erre: 247. - 4ab67f870d)
2009. aug. 5. 17:51
Mi az a Virtus oldal.Nem sűrűn internetezem,most is csak a műtét miatt.Az emésztést többen is említitek,miért változik,a nem evés miatt?Holnap elmegyek időpontot egyeztetni a főorvossal,ha dolgozik.
247. 4ab67f870d (válaszként erre: 246. - Márti2009)
2009. aug. 5. 15:48

Márti, megérte! Minden fájdalom, kellemetlenség megérte! Soha egyetlen pillanatig sem jutna eszembe visszacsinálni!!! Sajnálom, hogy ez nem történhetett meg évekkel ezelőtt. Örülj az orvosoknak, akik nyaggatnak, jót akarnak neked. Engem Szegeden majdnem kicsináltak, mert nem voltak hajlandóak műteni. Megírtam az egész történetet a Virtus oldalon, ha érdekel, elolvashatod. Az igazság az, hogy volt egy remek orvosom, de onkológus. És mivel itt külön van a nőgyógyászaton az onkológia és az ált. nőgy., az általános osztály profja az orvosom összes döntését állandóan megvétózta. Így halnak bele emberek a hatalmi harcba...


Egy érdekesség: nem számít, ha éppen menstruálsz, ez nem akadály, engem is így műtöttek bár nálam nem lett volna egyszerű olyan időpontot találni, mikor éppen nem :-((

2009. aug. 5. 15:23
Anycácska!Neked küldtem üzenetet,mert nem jöttem rá,hogy hogyan kell ide írni.Most rájöttem.Nem gondoltam,hogy ilyen sokan válaszolnak.Örülök.Van egy 5x7 cm-es myoma göb és még kisebbek a méhembelső falán.Ezzel szültem.Szerencsém volt.Most még itthon vagyok gyeden,de így is tologatom a műtétet.Szeptember 14-re kérnék időpontot,mert előtte még megjön és 28-án szokatnám a bölcsibe a kisfiam.Nagy házimunkát nem terveztem,de vezetnem kellene és berakni a 12 kg-os gyerekem az ülésbe,kiságyba,etetőszékbe napközben.Az orvosok évek óta a műtéttel nyaggatnak.Itt nincs sok választása a betegnek,úgy műtenek,ahogy nekik tetszik.Orvosom nem lesz.Szerencse kell hozzá.Végülis azt várom,hogy valaki beszéljen rá,hogy megérte,sokkal jobb így,kiegyensúlyozottab,egy idő után teljesen elfelejtette,hogy már nincs méhe.
245. Anycácska, (válaszként erre: 231. - Márti2009)
2009. aug. 5. 10:18
Mikor műtenek ???
244. dfe0f5c485 (válaszként erre: 243. - 4ab67f870d)
2009. aug. 5. 09:49
gondoltam én. éppen ez a baj hogy már csak nyűglődöm.mivel egyre jobban vagyunk ilyenkor lehet abba a csapdába esni mikor az ember azt hiszi hogy már mindent bir.ilyenkor a férjem rám szokott szólni, /lassabban gyorsítsál/ és milyen igaza van.
243. 4ab67f870d (válaszként erre: 240. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 5. 09:26
Bringát talán még ne, ha bírod még :-) Ezt a két hetet csináld végig. A biciklizés elég speciális mozgás, ami során a lágyéki, alhasi szövetek igénybe vannak véve, nehogy most szakadjon fel a varrat. Kitartás, nekem az úszás és a strand hiányzik de még tartom magam :-)) Nyűglődj velem! ;-)
242. dfe0f5c485 (válaszként erre: 231. - Márti2009)
2009. aug. 5. 09:26
szia márti!holnapután leszek négy hetes.pénteken műtöttek kedden jöttem haza, azóta naponta főzök. eleinte persze csak egyszerűbbeket.de mostmár mindent,pedig én aztán igazán levoltam gyengülve./két hónap erős vérveszteség műtét után 3 napig mindent kihánytam még a vizet is,/ olyan gyenge voltam hogy alig volt erőm járni.utána jobban lettem, minden nap erősödtem egy kicsit.ha hazakerűlsz a kórházból a főzést szép nyugisan biztos megtudod oldani.
241. klenca (válaszként erre: 232. - Prévert)
2009. aug. 5. 09:18
Inkább fertőzés, de mutatsd meg a dokidnak.
240. dfe0f5c485 (válaszként erre: 235. - 4ab67f870d)
2009. aug. 5. 08:56
szia!köszönöm kedves szavaidat,nagyon jólesett,próbálok erős maradni általában akkor szoktam sírni ha nem látják.így talán nekik is könnyebb.de most már beszéljünk másról,szerinted így 4 hetesen lehet már bicajozni?vagy várjak még vele? tegnap gyalogoltam kb.4km. és nagyon elfáradtam.
239. Anycácska, (válaszként erre: 231. - Márti2009)
2009. aug. 5. 06:25
A Műtéti eljárást nem a kórház szabja meg hanem az orvos. Több mindentől függ. Először is, hogy miért kell eltávolítani a méhet. Aztán ennek tudatában dönti el, hogy melyik műtéti eljárást részesíti előnybe. Ezt meglehet beszélni a műtétet végző orvossal mielőtt befeküdnél. Nekem nem volt fogadott dokim de mindent elmondott, hogy mit, hogyan és miért. Kérdezd nyugodtan meg !!!
238. 4ab67f870d (válaszként erre: 231. - Márti2009)
2009. aug. 5. 06:22

Szia, Márti!


Nem tudom, mennyire segít az én hozzászólásom, ugyanis itt olvasgatva nagyon kiváltságosnak érzem magam (nem volt hasi drénem, és a keddi műtét után pénteken hazaengedtek). Én nagyon ficánkolós voltam az első pillanattól, bár a gyomrom, a bélműködésem sok problémát okozott. Én másnap már hajoltam, egyszerűen jólesett, míg a többiek guggoltak, mondva, nekik az jó. Ahogy olvastam, sokaknak itt is problémás a hajolás, valahogy ez nekem nem okozott problémát. A harmadik hétig voltam nyűgös, tegnap voltam négy hetes, ez volt a vízválasztó. Nem mondom, hogy nem fáj, húzódik kicsit, de őszintén, nekem ahhoz képest, ami előtte volt, bőven megéri. Tegnap agyaltam, milyen mázlisták vagyunk mi nyári műtétesek... Nekem a normál bugyi még nem "finom", a vastag, öves nadrágokról nem beszélve, de mire ilyet kell felhúzni, mi már bőven túl leszünk a fájdalmon.

Emelni annyit szoktam, hogy hat kilós a cicám, őt néha felkapom; hat vastag könyv a könyvtárba, ilyenek. A bevásárlás még koprodukciós a barátommal, én vásárolok, ő behozza a liftig ;-)

Szerintem négy hetesen nem fog a főzés gondot okozni, csak ne emelgess ipari mennyiségeket, 10-15 kilót. A babát is csak ha nagyon muszáj, akkor is karból, ne hasból-derékból. Bár nem tudom, hány kiló...


A laparoszkópost ne akard. Nekem az mentette meg az életemet, hogy felvágtak. A professzor mondta, hogy ha csak hüvelyi úton műtenek, vagy lyukakon, nem derül ki, hogy elindult a rákos folyamat. Ha már műteni kell, jobban jársz, ha mindent rendbe tesznek ott bent.


Elfogadsz egy tanácsot? Ez legyen az a helyzet, amikor kivételesen magadra gondolsz, és igenis, elvárod a környezetedtől, hogy törődjenek veled. Írod, hogy négy emberre főzöl, tehát nem vagy egyedül. Értesd meg velük, hogy hat hétig most te fogsz segítségre és megértésre szorulni. A saját érdekedben ne áldozd fel magad...

237. Anycácska, (válaszként erre: 232. - Prévert)
2009. aug. 5. 06:20
Nekem nem volt !! Én inkább ajánlom keresd fel a nődokit. Jobb ha mond neked választ. Ha tényleg fertőzés akkor inkább gyorsan kezelni. Én a mondó vagyok !!!
236. Anycácska, (válaszként erre: 231. - Márti2009)
2009. aug. 5. 06:15

Szia !!!

Senkinek sem kell6 hetet várni a gyógyulásra csak ajánlott.Én is bevállaltam 2 hét után a nagytakarítást de azt az igazit, szőnyeg, kárpit tisztítás, fuga sikálás stb. Aztán meg lett a böjtje. Nekem 3 és fél éves kisfiam, és mintha durocell ellem hajtaná. Gondolhatod és őt is kellett emelnem mert hiányzott az "anya ölembe veszel, hogy megöleljelek". Nekem öt hét után is egy-két mozdulatnál érzem, hogy műtöttek. Guggolás, hajolás. Na nem elviselhetetlen a fájdalom de érzem. De mindenki érzi mennyit bír. Te is fogod !!!

235. 4ab67f870d (válaszként erre: 228. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 5. 06:07
Drága Katimamo! A fiad halálát sajnálom, vagyis téged, amiért el kellett szenvedned. Az én hitem olyan, hogy a halált lépcsőfokként fogom fel egy fejlődéssel járó úton. Szóval szerintem ő egy szebb, jobb, magasabb szintű helyre távozott. Becsüllek, nem kicsit. Tudod, miért? Mert nem váltál a szörnyű veszteség ellenére sem önzővé, nem korlátozod a két veled élő gyermekedet. Tudod, hány szülő esik ebbe a csapdába? Én csak majdnem haltam meg gyermekkoromban, anyukám a mai napig gyermekként kezel, ha elmegyek valahová, pl. egy napos programunk van, akár csak a városban, naponta minimum kétszer felhív, és elvárja, hogy én is hívjam, különben áll a bál. 38 évesen elviselhetetlen. Tisztellek, hogy annak ellenére, ami veled történt, te nem viselkedsz így. És abban is biztos vagyok, hogy erősebb a kötelék köztetek, mert míg én szabadulnék mindenáron, ők mindig hozzád fognak menni, mert szeretnek és tudják, hogy számíthatnak rád. Már csak ezért is itt kell lenned, maradnod. Meg amúgy is egy szeretni való ember vagy, számomra ez jött le a hozzászólásaidból, szóval nekünk is fontos vagy.
234. Prévert (válaszként erre: 231. - Márti2009)
2009. aug. 5. 00:31

Szerintem nem az a kérdés, hogy mit fogsz tudni csinálni, hanem, hogy érdemes-e.

Véleményem szerint a legtöbben nehezen álljuk meg, hogy ne tevékenykedjünk, mikor annyi tennivaló van egy háztartásban. Saját példám, a műtét után 3 héttel lekvárt főztem (semmit nem emeltem!) 5 órán át álltam, és másnap olyan fájdalmam volt ha felálltam, vagy állnom kellett... Utána 4 napig szinte csak feküdtem és boldog vagyok, hogy az helyretett, mert így biztos, hogy csak túlerőltettem magam. Szóval szerintem csak óvatosan, bár gondolom kérésedre a többiek is reagálnak majd.

2009. aug. 5. 00:28
Sziasztok:) 34 éves voltam amikor a rákszűrés kimutatta a méhnyakrákot... levették a szövettant, nem volt mese: műtét... szerencsére a petefészkeket nem érintette a betegség, így hőhullámmal nem küzdök egyenlőre... hasi műtéten estem át, a 6 hét "pihenés" nem volt számomra megoldott... a nemi életemen sem esett csorba... sőőőt:) ... további rákszűrés nem, de évente kontroll ajánlott a petefészkek miatt!
232. Prévert (válaszként erre: 212. - Klenca)
2009. aug. 5. 00:26
Érdeklődnék, hogy szerintetek méh és petefészek eltávolítás után négy héttel hüvelyváladék belefér, vagy esetleg valami kisebb fertőzés jele inkább?
2009. aug. 5. 00:00
Méheltávolítás előtt állok.Az orvos azt mondta,hogy nem kell hat hetet várnom a gyógyulással,de mindenki azt írja,hogy fáj ,kíméli magát még 6 hét után is.Nekem van egy 20 hónapos gyerekem,akit emelgetni kell,meg főzni 4 emberre.Két hét múlva mit fogok tudni csinálni.Kriszta 70 miért nem a Hetényiben csináltatta,ha még olvassa a honlapot.Laporoszkóposan akartam megcsináltatni,de csak fizetős kórházat tudok.Minden érdekel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook