Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


170. dfe0f5c485 (válaszként erre: 169. - 4ab67f870d)
2009. aug. 2. 08:57
szia!a szédűlés sokmindentől lehet.amint látom neked alacsony a vérnyomásod nekem magas.háromféle vérnyomás csökkentőt szedek. koffeinmentes kávét iszom. vagy 3-1-ben,ígyis ritkán megy 150 alá.a körzeti orvos mindig elintéz annyival,hogy idegalapon van.időnként másik gyógyszert ad,de nem változik semmi.
2009. aug. 2. 08:15

Sziasztok! Hát, fura, hogy valaki említette a szédülést... Nos, mikor engem kiengedtek, két és fél naposan, másnap két órát mászkáltam gyalog, mert el kellett mennem a gyógyszertárba. Aztán kicsit nyűgösebb lettem, főleg a meleg miatt, többet feküdtem, de főként azért, mert bárhova mentünk, vagy csak felkeltem, elkezdtem iszonyúan szédülni. A múlt hét végén, három hetesen bevállaltam egy kirándulást a Szelidi-tóhoz, egész napos program volt. Én hajolok, guggolok, a tüsszentés és köhögés kb. egy hete nem fáj, viszont mikor a kocsiban ülök és belemegyünk egy kátyúba (van bőven Szegeden), na, az még nagyon rossz. Emelni én sem merek, max. 1-2 kilót, de azt is csak úgy, hogy a bejárati ajtótól a liftig. Amúgy négy hetes vagyok.


Ami zavar, hogy állandóan el akarok szédülni. A vérnyomásom 100/ 80 környékén van, pedig egész nap kávézom és nyakalom a kólát, basszus, pedig nem szeretem :-( Rendszeresen szedek vasat, mégsem akar szűnni. Holnap jön vissza a háziorvosom a szabiról, kíváncsi leszek, mit mond, de magamtól több vasat nem merek szedni :-(

168. ad96793c81 (válaszként erre: 167. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 1. 20:50
Szia! Engem évekig nem küldtek műtétre, orvost kellett váltanom. Pedig gyakorlatilag már nem volt méhem, annyi miómám volt, szülni úgysem tudtam volna. Ez a műtét nekem csak megnyugvást hozott, sokkal jobb minden.
167. dfe0f5c485 (válaszként erre: 166. - Ad96793c81)
2009. aug. 1. 20:43
szia!nekem tízcentis myomám volt.két hónapig folyamatosan véreztem,de évek óta már nagyon sokat szenvedtem vele.engem kiskunfélegyházán műtöttek mert kecskeméten akihez jártam nem csinált semmit.csak az időt húzta.tőle szerintem már elis vérezhettem volna
166. ad96793c81 (válaszként erre: 165. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 1. 20:16
Szia! Valami biztos nincs rendben, ha még mindig szédülsz, lehet, hogy valóban vashiány, a labor jó ötlet! Én csak pár napig szédültem. Nézzük csak: hétfőn műtöttek, pénteken hazaengedtek... Mivel egész héten éheztettek, pénteken és szombaton szédültem utoljára, mert kegyetlenül bezabáltam (sajnos nincs arra jobb szó, amit műveltem...).
2009. aug. 1. 20:12
szia anycácska!köszönöm hogy írtál.nagy unalmamban olvasgatok itt a gépnél.nemnagyon értek hozzá,csak úgy pötyögök.sétálni csak annyit szotam hogy reggelente elmegyek a boltba egy kenyérért. nagyobb bevásárlásnál most a férjem segít.létrázni még nemnagyon merek mert még sokat szédülök, szerintem a nagy vérveszteség miatt,kb két hónap.jövő pénteken megyek kontrolra , majd kérek egy labort mert szerintem vashiányos lettem
164. ad96793c81 (válaszként erre: 162. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 1. 20:04
Szia! Engem május 25-én, polimyómás méhem volt. Szegeden műtöttek, a bikinivonalban van a vágás, és a méhnyakat meghagyták. Kb. 2 hete érzem úgy, hogy teljesen visszatért az erőm, apróbb kellemetlenségek vannak, de azok nem lényegesek. Pl: most felmentem pár napja egy kilátóba és kis fájdalmam volt, de gyorsan elmúlt. Az emelésekkel még mindig óvatosan bánok, bár szerintem már nyugodtan emelgethetnék, de jobb a békesség:) Bár én elég "vadállat" vagyok és voltam, mert a piacról gyalog a testsúlyom 20%-át simán elvittem bevásárláskor a lakásig, ami kb. 1,5 km. Most 2-3 kg-nál többet nem kockáztatok...
163. Anycácska, (válaszként erre: 160. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 1. 19:49

Szia !!!

Én 2 és fél hetesen bevállaltam a nagytakarítást. Lassan lépkedtem a létrán fel és le. Minden lépést megfontoltan. Csak guggolni nem tudtam, meg hajolni.Négykézláb gazoltam a kis rózsáimat. Mondtam is a szomszédok nem, hogy nem imádkozom, mert hirtelen azt sem tudom merre van kelet csak így a legkényelmesebb gazolni. 5 hetesen már fürödtem a medibe. Az izzadás szörnyű a seb közelében, ha nem törölgetem sűrűn van mikor olyan kellemetlen szaga van. Popsi törlőt használok. Mindig ha elfáradtam egy kicsit leültem vagy ledőltem. De ritkán fordult elő. Jól bírtam mindent. Az ovi kb 1-más fél km-re van 2 hét után minden reggel elsétáltunk a kicsivel. vissza felé már kezdtem fáradni de lehet, hogy azért mert 2 dombot is meg kell mászni oda és vissza is. De kitartás észre sem veszed napról napra jobb lesz. A hirtelen felállástól kíméld magad !! Legalábbis az nekem még nem megy. Kitartást és jobbulást !!!

2009. aug. 1. 19:31
szia kriszta!köszönöm válaszodat,hát a házimunkát szép nyugisan én is elvégzem. ami nehezebb. pl kivinni a ruhákat teregetni. ilyesmi, abban alányom segít.két-három kg -nál nehezebbet még nemnagyon merek emelni.megkérdezhetem hogy téged mikor műtöttek,hol ,és hogy mi miatt volt szűkség a műtétre?
161. ad96793c81 (válaszként erre: 160. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 1. 19:01
Szia! Szerintem ez nagyon sok mindentől függ. Én 7 nappal a műtét után már vasaltam, és főztem is egyszerűbb ételeket, ami mellett nem kell sokáig ott állni. A lényeg az volt, hogy kb. félórát álltam egyhuzamban, azután mindig lefeküdtem. De háromhetesen már nagyon jól voltam. Négyhetesen mentem ki először egyedül az utcára, az furcsa volt, és összesen kb. 2 órát mászkáltam. Hajolni volt rossz, ez biztos, mindig fogtam a hasamat,és a porszívózást is a férjem végezte az első két hétben, mert nem tetszett a hasamnak. És nehezet nem emeltem sokáig és nem nyújtózkodtam magasan lévő dolgokért. A magassarkút pedig elfelejtettem egy időre:) Szerintem a meleg (az izzadást leszámítva) elviselhetőbb mint a hűvös, azt ugyanis és az időjárásváltozást is megérzem még mindig, szó szerint lüktet a sebem, ha hidegfront jön. Mondjuk az izzadás sem túl kellemes, törlőkendőt hordok magamnál.
2009. aug. 1. 18:31
sziasztok! tegnap voltam háromhetes,nekem is kivették a méhemet.azt szeretném kérdezni.hogy ennyi idő után mi az amit tudtok dolgozni.pl főzni mosni takarítani,stb mennyit pihentek még naponta .hogy bírjátok ezt a meleget?
159. ad96793c81 (válaszként erre: 158. - Anycácska,)
2009. aug. 1. 12:04
Szia! Ne légy ilyen szigorú magadhoz:) Szerintem mindannyiunk csinált a műtét után olyat, amitől az orvosunk elájult volna, ha látja... A hapciról meg annyit, hogy még mindig úgy merek csak tüsszenteni, ahogy a gyógytornász tanította. Úgy belémrögzült, hogy nem tudok leszokni róla. Én meg a klímával vagyok óvatos, mert ilyenkor nem szoktam túlöltözve járkálni otthon, és nagyon megérzi a seb. Így már nem merem bekapcsolni, vagy csak olyankor, ha nem vagyok a közelében.
2009. aug. 1. 08:41
Sziasztok !!! Elkurvultam tegnap bemerészkedtem a medencénkbe. Bár nem sokat voltam benn de annyi elég is volt, hogy lehűljek. (Azért nem egy úszó medencére gondoljatok) Hát remélem nem lesz semmi gond. De nem bírtam tovább. Nekem még mindig nagyon belehasít a fájdalom a hasamba ha prüszkölök egy nagyot. Nem is tudom mi, mert itt van a pollen szezon a nyakamon. Egyre több a hapci.
2009. júl. 31. 14:47

Sziasztok! Itt vagyok ismét, túl a nyaralásom első felén. Pont 2 hónappal a műtétem után utaztunk:) Jelentem, becsülettel végigcsináltam, még kilátót is másztam. Az biztos, hogy a sebemre vigyázni kell, mert sovány vagyok, óvni kell a rossz mozdulatoktól, mert egyből megfeszül, és nem kellemes érzés, még így a több, mint két hónappal a műtét után sem, teljesen egyetértek ebben Alie-val. Vízbe viszont nem mentem, jobb a békesség.

Azt hiszem, hogy az én hasizmaimat nem vágták át, legalábbis amennyire meg tudom állapítani, már majdnem olyan, mint műtét előtt.

Most búcsúzom, mert két nap múlva utazom, és elképesztő szennyeshalom vár rám...

A kontrollról meg annyit, hogy engem megvizsgáltak rendesen, de több olyan esetről is hallottam, amikor megkérdezték, hogy "panasza van?", és ennyi volt a kontroll.

156. Anycácska, (válaszként erre: 155. - 4ab67f870d)
2009. júl. 31. 11:41

Szia !!!


Így se jó meg úgy se jó. Nekem bikini vonalban van a vágás. Mivel a második baba után kötény hasam lett így pont a hajlatban van a vágás. Nehezen tud szellőzni, nem kap levegőt így a seb is lassabban gyógyul. Sajnos nekem a pihenés az az esti alvás.

Egy ovis gyerek mellett csak ennyi jut. Mindig készen kell állnom, mert mindig van valami. Pisiltem, kakiltam, szomjas vagyok, éhes vagyok, ha csendben van az már rosszat jelen, mindig figyelni. De gyógyulok és ez jó. Csak ha beizzad a hasam alja akkor csipi a sebet. állandóan törölgetnem kell.

155. 4ab67f870d (válaszként erre: 154. - Anycácska,)
2009. júl. 31. 09:31
Vigasztallak: a soványak sem gyógyulnak gyorsabban, sőt... Arra jöttem rá, hogy valszeg jobb annak, akinek picit lazább a bőre, mert a feszes hasizom és bőr baromira tud húzódni, miközben gyógyul :-)) Tényleg, lehet, hogy hülye kérdés, de ez motoszkál bennem egy ideje: ilyenkor átvágják vagy csak félrehúzkodják a hasizmokat? Már alig várom, hogy visszajöjjön a háziorvosom szabiról és megkérdezzem. Bennem is az egyszer majd tartja a lelket... Csak kissé nehéz a barátommal lépést tartani, aki pörög és szereti, ha vele vagyok, miközben én másra sem vágyom, mint hogy itthon legyek :-( Nem vagyok nyávogós, de azért még jól esik néha pihenni napközben, passzívan, és nem aktívan :-)
154. Anycácska, (válaszként erre: 153. - 4ab67f870d)
2009. júl. 31. 08:20

Szia Alie !!!


Szóval kukkolnak. Csak azért kérdeztem mert van egy pici fiam 3 és fél éves, de akkor nem tudom magammal vinni a rendelőbe, és segítséget kell kérnem. Nekem ugyan nincs saját orvosom, kontrollra se rendeltek vissza, de majd én hívás nélkül is megyek. Na nem azért nincs fizetett orvosom mert smucig vagyok hanem sajnos nem telik rá. Még kölcsönből sem mert azt nem tudnám megadni. De akikkel egy szobába voltam és volt saját Dokijuk azok sem kaptak jobb bánásmódot. Én bevallom őszintén kövér vagyok ezért lassabban gyógyulok, ezt meg is mondták. De nem csüggedek és egyszer majd már nem is fájok.

2009. júl. 31. 08:06
Sziasztok! Anyácska, kicsit megnyugtattál... Én három hetes múltam és fájok, na nem nagyon, de határozottan. Barátom egy hete rám csodálkozott: hogyhogy fáj még? Basszus... Ennek ellenére már voltunk egész napos kiránduláson a Szelidi-tónál, igaz, a végére már nagyon nyűgös voltam, mert csak nézhettem a vizet :-( Vízbe (medencébe) nekem azt mondta a professzor, hogy hat hetes korig nem szabad menni, de én kivárom a kontrollt, jobb óvatosnak lenni. A kontrollon beléd néznek, de ez még csak nem is kellemetlen, nekem már volt egy, másfél hetesen. Jó érzés volt, hogy a vizsgálat után nem kellett azonnal berontanom a vécébe egy ipari méretű eü. betéttel :-)
2009. júl. 30. 12:43

Sziasztok !!!!

Hűtlen voltam sokáig nem jöttem. De itt vagyok !! Ma vagyok pont 5 hetes. Jól vagyok eddig semmi gáz, de még mindig fáj a hasam a műtét körül. Már túl vagyok egy nagytakarításon is. Még egy hét és apát is elkapom és kicsavarom mint egy citromot. Hehehe na jó ez egy kicsit túlzás de rápróbálkozunk. Mikor lehet fürödni ??? Már mint medencébe !! Itt áll a kertben és majd meg szakad a szívem mikor a többiek lubickolnak !!

Ja és egy kérdés a kontroll vizsgálaton turciznak is ?? Vagy csak duma van ???

151. ad96793c81 (válaszként erre: 147. - 4ab67f870d)
2009. júl. 24. 14:05

Szia! Tudod azt találom magamon furcsának, hogy én évekkel ezelőtt már jártam Szegeden a Kaáli intézetben. Akkor olyan orvos akart kezelésbe venni, akitől a hideg kirázott. Úgy magyarázta el a férjemnek, hogy mit kell velem majd csinálni, hogy gyerekem lehessen, hogy nekem közben hátat fordított!!! Akkor szó nélkül kifordultam az ajtón, hogy ez az ember nem nyúlhat hozzám, pedig híres professzor az illető. Ennek ellenére mentem most vissza, gyakorlatilag ugyanoda, szimpatikus volt a sebész, szó nélkül elfogadtam amit mondott. Utálom a hitegetést, az észérveket viszont elfogadom és tőle ezt kaptam. Több ilyen orvos kellene.

Úgy, ahogy te, én is az életemet kaptam vissza. Elegem volt a majdnem egy évtizedig tartó hormonkezelésekből, az állandó reggeli hőmérőzgetésből. Nemcsak az életem, a szabadságom is visszakaptam, most azt keresgélem, hogy merre menjek:) Egyébként a férjem arcán ugyanezt látom, hogy ő is megkönnnyebbült.

2009. júl. 24. 13:00

Sziasztok!Szerintem ez a baj,hogy látjuk,érezzük nem úgy foglalkoznak velünk ahogy kell és mi ezt csendben szinte elmismásolva hagyjuk.A negatív élményes helyeket legalább itt írjuk ki,ha már más fórumhoz nem fordulunk,mert sem kedvünk, sem idegünk nincs hozzá.Eljutottam odáig, hogy legalább a boltokban, hivatalokban,szolgáltatóknál nem hagyom magam.A vásárlók könyve azért van, hogy oda a rosszat és a jót is beírjuk.Én úgy veszem észre, ha nem is mindig de hasznos.

Igen a média meg a gyakorlat nagyon más.Sajnos sose vagyok akkor Pesten amikor a "celebek"kivonulnak és a rákszűrést népszerűsítik.Lehet erről mesélni hogy megy.De látjátok azért itt elég sok minden megbeszélhető és hasznosítjuk is.Köszönöm a jó tanácsokat is meg a megerősítést is, hogy jó amit csinálok.Élvezzétek az életet:mert az élet szééééééééép:))

149. klenca (válaszként erre: 148. - 4ab67f870d)
2009. júl. 24. 10:05

Ezzel egyetértek.


Én is éreztem, hogy gond van, nem kicsi, de csak orvosváltáskor derült ki, hogy mekkora.

2009. júl. 23. 16:46
És a bocskorom teli van azzal, hogy minden média azt harsogja, hogy menjen a beteg időben. Mihez képest? Honnan tudja egy nő, hogy az őt semmibe vevő orvos hanyag, sarlatán, vagy igaza van? Hogy bízzon az ember így az orvosokban?
2009. júl. 23. 16:43
Elkeserítő olvasni a sok negatív élményt. Nos, anyu mesélte - mint mondta, most már el merte mondani -, hogy az első orvos, aki a horrort csinálta anno, azt mondta anyunak, mikor ő mondta neki, hogy egy másik orvos szerint lóg a méhem, hogy találjak egy pasit, aki majd "felnyomkodja". Így, ezen szavakkal. Kriszta, ugyanaz volt velem is, ami veled: állandóan azt ajánlgatták, hogy gyerek, gyerek, gyerek. Közben meg 15 éve nem védekeztünk... Meg a rokkantságom, a genetikai örökségeim, néha komolyan elgondolkodtam, hogy ezek normálisak? Egy egyedülálló, beteg nő mire szüljön gyereket????? A professzor, aki most műtött, volt az egyetlen, aki azt mondta az érveim hallatán, hogy ritkán hall ilyen bölcs hozzáállást. Mintha az orvosok elfelejtenék, hogy egy gyerek nem annyiból áll, hogy megszülöm, valakinek fel is kellene nevelnie, etetni, iskolázni... Milyen világ ez?
2009. júl. 23. 15:58

A könyv anyaga videováltozatban is létezik, abból talán könnyebb elsajátítani a gyakorlatokat.

Az időt pedig ne sajnáld rá. Csak kezdetben tart sokáig, ahogy gyakorlottabb leszel teljesen beépíthető a napi rutinba.

Nekem annak idején kitüremkedett a méhem a hüvelynyíláson és az akkori orvosom javasolta, hogy ne egyezzek bele a műtétbe. Így vettem meg a kazettát (még videót is!) és 3 hónap munka után sikerült visszatornáznom a helyére!

Szóval vágj bele bátra, kitartás!

145. ad96793c81 (válaszként erre: 142. - 4ab67f870d)
2009. júl. 23. 09:57

Keserűség? Van. Szerintem pontosan tudták, hogy úgyis ki kell venni a méhem, minek hitegettek? A legtöbb orvosom azt mondta, hogy szülni kéne minél előbb, mielőtt késő lesz... Mit gondoltak, mit akarok?! Ha nem hitegettek volna, már rég túllennék a műtéten. Persze azt egyik sem említette meg, hogy ki sem tudnám hordani a babát és én is nagy veszélybe kerülnék. Jó lett volna hamarabb eljutni a mostani nőgyógyászomhoz, éveket vesztegettem el az életemből. Ég és föld a különbség a pár hónappal ezelőtti és a mostani életem között.

Az ex nőgyógyászról meg annyit tudnék mondani, hogy a kolléganőm az utolsó előtti orvosomhoz jár. Mindig kettesben mentünk, mint a csendőrök, azért a doki megkérdezte, hogy hol vagyok... Volt képe azt mondani, amikor megtudta mi történt, hogy azért nem küldött műtétre, mert ehhez túl gyávának talált! Na, ezen nagyon felháborodtam. Hiszen amikor a mostani orvosom azt mondta, hogy nincs mese, műteni kell, azonnal mentem és intéztem mindent. Ráadásul a kolléganőm szerint teljesen felhúzta magát a doki, és ilyen hangulatban vizsgálta meg őt. El is kérte az új orvosom számát, mert ő sem akar ehhez a dokihoz menni többé.

144. dd9073b0e0 (válaszként erre: 142. - 4ab67f870d)
2009. júl. 23. 08:47

Szia és a többieknek is Sziasztok !!!!

De igen nekem is rossz a szám íze ha az elmúlt 20 évre vissza gondolok. Elmentem a nőgyógyóhoz panaszkodtam állandó vérzés, sűrű pisilés, görcsök... Beutaló, egészségügyi egy-két hónap és újra kezdődött minden elölről. Már untam a sok egészségügyit hát így éldegéltem 20-40 év között.

Az első gyerekkel 5 évre lettem terhes utána semmi majd 18 év után újra kopogtatott a gólya. Hát nem volt semmi 38 évesen megtudni hogy jön a baba. Akkor vették észre az ultrahangon, hogy miomám van. 5 hónapos terhes voltam mikor kiderült. Addig is vérezgettem. Aztán izgulás, hogy a babának ne legyen semmi baja. Közben valahova elszivárgott a magzatvíz másfél hónap kórház. A myoma meg csak nőtt. Ha 20 évvel ezelőtt leküldenek egészségügyi helyett ultrahangra akkor minden másképp alakult volna szerintem. Mert lehet, hogy már akkor észre vették volna azt a nyavajás mióyomát és amíg kicsi volt könnyebben meg lehetett volna műteni nem ilyen drasztikusan. De túl vagy mindenen és a gyerek is egészséges, csak az immunrendszere még egy kicsit gyenge és hamar elkapja a bacitkat az oviba.

Én már jól vagyok most tegnap voltam 4 hetes és már túl vagyok egy nagytakarításon, a rózsáimat is kigazoltam. Igaz négykézláb voltam és úgy kapáltam de szép lett. Hát nálam most már minden oké csak ne lenne ez a kúrva meleg. Mindenkinek javulást!!!! Karszalagom nekem is van ám !!!

143. klenca (válaszként erre: 142. - 4ab67f870d)
2009. júl. 23. 08:40

Én csak magamat hibáztatom mindezek miatt.

Ugyanis volt egy idős dokim, akinek elmondtam az összes tünetemet, aki azt mondta, hogy köszönt a változó korú nők klubjában.


Ha akkor a mostani dokimhoz vetődök, akkor már gyógyszeresen rendbetett volna.


De most, hogy nincs már méhem, sokkal jobb.

Esélye sincs a kínoknak.:))

2009. júl. 23. 08:14
Hát, nekem is megvan a karszalag :-)) Kriszta, ez a kitűzősdi remek ötlet! Én a professzor úrnak adott könyv dedikációjában azt írtam többek között, hogy köszönöm az új életet... És ez nagyon igaz. Mostanában sokat töprengek azon, hány szép évet vett el az életemből a sok kínlódás, vérzés, vécére rohangálás... És néha nagyon erős bennem a késztetés, hogy némelyik ex nőgyógyászomat megkeressem és a képébe vágjam mindezt... Most, hogy érzem a különbséget, nagyon fáj az, hogy ennyire semmibe vettek eddig. Évekkel ezelőtt megoldódhatott volna az összes kínzó problémám. Bennetek nincs erre nézve semmi keserűség?
2009. júl. 22. 17:56

Nekem is sokat változott az életem..

Ez hogy fájdalom nélkül tudok élni..Nem ér fel semmivel.

Karszalagom nekem nem volt..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook